PDA

View Full Version : Нов раздел- СПАМ теми



koolio
09-05-2007, 21:54
Колеги, от няколко седмици насам, като отворя форума, чета само заяждания, мерене на някои атрибути и подобни писания в стил Биг Брадър. Няма да коментирам, че в доста случаи модератори дават тон или поне поддържат огъня.
Затова имам едно екстравагантно предложение- да се направи един раздел, или поне важни теми в Общи приказки, в който да се намират теми от рода на "Бензин срещу дизел", "София срещу провинцията" и в тоя стил. Който му се спори и му се изпуска парата- да си пише там и там да бъдат местени всякакви подобни офтопик-изказвания от други теми. Но когато някой пише за проблема си или иска сериозна дискусия по някой обществен въпрос- да се пише по същество.
Ако има интерес- може да пуснем и анкета по въпроса. Засега- чакам мнения.

valjo
09-05-2007, 22:03
е то има кошче, ама май не всички го виждате?

trustworthy
09-05-2007, 22:11
Бе не съм аз най-подходящият потребител да го кажа:oops: , ама е по-добре да се позатегне дисциплината, отколкото да се прави друг раздел. Това би означавало, че администрацията не може да се оправи с подобни проблеми, а това не е така. Например в тунинг.бг си има такъв раздел, но там ситуацията е извън контрол от доста време. Аз лично съм модератор в друг форум с друга насоченост, в който правилата се спазват доста стриктно и ако направя аналогия с този, мога да кажа, че 70% от юзърите щяха редовно да си почиват по седмица две с някой друг бан, но това от своя страна вреди на атмосферата във форума, кято никак не е маловажна.
Истината е някъде по средата ;)

koolio
09-05-2007, 22:28
Сигурно истината е някъде там по средата, но трябваше да се повдигне въпроса, защото положението е наистина дразнещо. Щастлив бях да открия това място, стана ми навик да го отварям доста често, но в последно време повече ме дразни отколкото ме радва. Форумът заприличва на една политическа партия, която не знае какво иска, но задължително има някой лош и враг и непрекъснато отлъчва и порицава някой от членовете си :wink: . Нека се поправим навреме, за да не проваляме нещо хубаво.

valjo
09-05-2007, 22:31
Сигурно истината е някъде там по средата, но трябваше да се повдигне въпроса, защото положението е наистина дразнещо. Щастлив бях да открия това място, стана ми навик да го отварям доста често, но в последно време повече ме дразни отколкото ме радва. Форумът заприличва на една политическа партия, която не знае какво иска, но задължително има някой лош и враг и непрекъснато отлъчва и порицава някой от членовете си :wink: . Нека се поправим навреме, за да не проваляме нещо хубаво.
е аз тази "емоция" я преживях преди 2 години ....
но това е неизбежно, особено като се иска "демокрация" ... иначе отиваме на вариант "митко форума" - май по добре спам, отколкото диктатура

koolio
09-05-2007, 22:38
Искаш да кажеш, че вариантите за форум са митко-форума и тунинг.бг?Силно се надявам че не е така, защото май ще трябва да преустановя участието си в такива места, а не ми се иска...
@Вальо- а за моето предложение какво ще кажеш като админ?

valjo
09-05-2007, 22:41
Искаш да кажеш, че вариантите за форум са митко-форума и тунинг.бг?Силно се надявам че не е така, защото май ще трябва да преустановя участието си в такива места, а не ми се иска...
@Вальо- а за моето предложение какво ще кажеш като админ?
ами не съм оптимист:(
спамерски раздел има и сега - Общи приказки ... но това ен спира и в най техническите теми да се плямпа кво ли не.....

пробвали сме сума варианти, но администратора не е масс мод, така сме се разбрали

тук има по 2500 нови мнения на ден, няма(м) физическа възможност да чета всичко и да модерирам .....

а модератори на повечето раздели - активни - за съжаление нямаме ....

KGB
09-05-2007, 22:54
Този проблем го наблюдавам от доста време.

Скоро май ще смениме цялата администрация на форума...в момента тя е неефективна.

Не може един нов раздел да се прави вече не знам колко месеца :idea:

В момента на практина администратори няма....

pent
09-05-2007, 22:56
споко ве, положението не е чак толкова зле...
вярно е че има доста мнения, офтопици, или каквито и там заяждания но са в рамките на нормалното.

мисля че за автомобилен форум е нормално да има някой и друг изблик на чувства(комплекси) но това го има навсякъде в нета.

ако се наложи строг контрол пак ще има по 3 мнения на два дена ;)

koolio
09-05-2007, 22:58
Абе то само с нови раздели няма да стане- трябва и акъл :wink: . Но все пак е някакво решение. А че трябва нещо да се направи е мисля очевадно. Всяка тема стига до голфовете, колко е хубаво/лошо да се кара на газ/бензин/нафта, как придошлит в София са виновни за задръстванията и все в тоя стил. Затова предлагам да има един отдушник- по японски образец. Май най-добре да се пусне анкета.

KGB
09-05-2007, 23:34
Проблема е, че сегашните админи и администратори и (аз като модератор) не може да смогнеме...трябват си хора които се занимават предимно с РСто, защото те прекарват по-голяма част от деня пред РС и по лесно може да следят какво се случва.

pr_00f
10-05-2007, 09:20
Абе аз се опитвам, ама не може човек да огрее навсякъде :(

KGB
10-05-2007, 10:27
Абе аз се опитвам, ама не може човек да огрее навсякъде :(

Малко по строго трябва....

търтей
10-05-2007, 10:29
аз предлагам да трием през мнение е така за спорта :idea:

какво очаквате като най-големите спамери са админи или модове?

pr_00f
10-05-2007, 10:53
Проблема е че границата между анархия и диктарура е доста тънка, и доста лесно може да бъде прекрачена.
Другото което е важно да се отбележи е че не може един админ/мод да си позволи да изтрие нещо само защото не харесва какво е написано, или защото противоречи на собствените му разбирания. Имаме си такъв светъл пример- знаете за кого говоря.

Лично моето мнение е че провокативните теми трябва да им се бие катанец овреме, да се оставят малко за да видят хората какви простотии се пишат понякога, и след това в коша при архива на простотиите.

Относно строгоста - ами никак не е приятно да се правиш на цербер, а за слагане на банове да не говорим. На мен лично това не ми доставя никакво удоволствие.

KGB
11-05-2007, 01:10
Проблема е че границата между анархия и диктарура е доста тънка, и доста лесно може да бъде прекрачена.
Другото което е важно да се отбележи е че не може един админ/мод да си позволи да изтрие нещо само защото не харесва какво е написано, или защото противоречи на собствените му разбирания. Имаме си такъв светъл пример- знаете за кого говоря.

Я сподели за кой говориш, че ми е любопитно...

Така или иначе промени при админите и модераторите ще има....в момента форума си е почти пълна анархия!!!

Bobo
11-05-2007, 01:46
Абе що не оставите форума на мира многоси е добре това не е аптека а форум :idea: И Петко това не ти е представителната страница на фирмата а форума/клуба/кръчмата/църквата както искаш го наречи където всички алфисти си казват всяка болка :idea: Така че триите селяните псуващите и идиотите и оставете хората да се заяждат да спамят и така неможе да сме диктатура :wink:

Alfamaniak
11-05-2007, 09:49
Нашия е свикнал на диктатура :idea:

Yon
11-05-2007, 13:26
Не че ми е работа но я вижте тука за такова ли иде реч ?

http://vwclub-bg.org/forum/viewtopic.ph ... sc&start=0 (http://vwclub-bg.org/forum/viewtopic.php?t=46357&postdays=0&postorder=asc&start=0)

п.с.
Етого нам не надо :lol: :lol:

търтей
11-05-2007, 13:37
Не че ми е работа но я вижте тука за такова ли иде реч ?

http://vwclub-bg.org/forum/viewtopic.ph ... sc&start=0 (http://vwclub-bg.org/forum/viewtopic.php?t=46357&postdays=0&postorder=asc&start=0)

п.с.
Етого нам не надо :lol: :lol:
тая тема там е шото от 100 мнения 30 се изтриват ...
то бива модериране ама у фалве форумо нещата съкс много

pr_00f
11-05-2007, 23:52
Шефе доволен ли си ?

http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopi ... 0&start=45 (http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=10990&start=45)

ne0
12-05-2007, 10:42
Като представител на спамерите:
форума е супер, няма друг такъв, кой каквото му трябва намира....
Супер весел е има и достатъчно тех. информация.....
Поне за моделите преди 2000 година има всичко.
За по-новите е разбираемо - живеем в България.
Супер е толкова много мнения да има и такъв интерес. Според мен скоро ще бием всички рекорди :).
Форума е СУПЕР!!!!! Смо УРОДЛИВИТЕ аватари са гадни....
За техниците в техническия има електронна бибилиотека ;)

Neokill
12-05-2007, 11:28
Форума е супер, спамерски теми колкот щеш като се замисля в повечето теми бидейки и сериозни има спам добре контролиран да е в някакви норми. Ако го нямаше спама работата щеше да е ,,суха паста Свежест".