PDA

View Full Version : Домашни любимци прасета.



mordohy
20-01-2019, 22:20
Някой гледа ли прасета като домашни любимци и какви са особеностите?

angelovi69
20-01-2019, 23:42
Едва ли има някой чак толкова ексцентричен тук, макар че, всички караме Алфи. Аз друго се питам - как ще го направиш любимец, пък около коледа ще му теглиш ножа?

Bella
21-01-2019, 08:00
Има специални породи : мини и макро прасета като първите достигат 40 кг,а вторите 8 и се отглеждат в чужбина както ние си отглеждаме кучета и котки :rotfl:

Доказано е,че прасетата са по - умни дори от кучетата , но все пак как се справят с техният аромат не съм наясно .

ivan dimitrov
21-01-2019, 17:20
как се справят с техният аромат не съм наясно .

Според вкусът се справят. Някой с розмарин и чесън, други с джинджифил и лимонена трева.

mordohy
21-01-2019, 17:28
Те явно за това ги има в микро вариант, защото около коледа верно....
За аромата сигурно използуват душ-гелове.:bath:
Стана ми интересно
https://www.vbox7.com/play:b154074c

ivan dimitrov
21-01-2019, 18:41
Аз очевидно се шегувах. Въпреки че лично не бих гледал прасе, приемам че някой може да го правят. Кква е разликата дали ще си гледаш кучето на балкона, или ще е прасе. Има "природолюбители" чийто песове не са напускали апартаментът им, като естествените си нужди вършат на балконът/терасата а остатъците се измиват с маркуч върху минаващите отдолу.
Иначе казано - ако си прасе, все едно какъв ти е домашният любимец. Същото е в сила, ако си съзнателен селян...ъъъъъ.... гражданин.
А иначе - колко да е умно прасе, което по коледа живее наблизо!?
Ами точно колкото куче във виетнамска къща, ни по вече, ни по малко.

mirchozo
22-01-2019, 12:27
Това с кучето във виетнамската къща беше добро.

mordohy
22-01-2019, 20:28
Това с кучето във виетнамската къща беше добро.
Съгласен!
Интересно ми е и друго! Доколко са навити хората да гледат нещо различно от котки и кучета и до колко могат да се сдържат на Коледа

Bella
23-01-2019, 02:37
Според вкусът се справят. Някой с розмарин и чесън, други с джинджифил и лимонена трева.

:roll2::roll2::roll2:

mirchozo
23-01-2019, 09:20
Майтапа настрана, ама в предното ми жилище заклаха прасе на площадката с пощенските кутии. 1 седмица смърдя на карантия, съжалявам че не ги снимах и не повиках институциите за да им ошляпат актовете. И предишни години е имало свинска смърт, но тогава прасето беше замъкнато в горичката пред блока на импровизирана маса, опърлено и т.н., далеч от входа. Пак не го одобрявам но някак по го приемам за нормално.

Пс Та такива прости инфивиди има, че те себе си едвам гледат, та камо ли животинка, еле пък такава която може да се изяде...

mordohy
23-01-2019, 20:58
Гледал съм хора, които цял сезон гледат някой Грухчо, който даже до магазина ходи с тях, а после му теглят ножа. Ей това не мога да го разбера.

ecotronic
23-01-2019, 21:14
Дъртите гледаха десетина овце и именно, защото бяха свикнали с тях не искаха да ги колят. Не искаха и да ги продават а да ги хранят им идваше нанагорно особено през зимните месеци.
Накрая успяхме да ги кандардисаме, та ги дариха на отец Иван.

mordohy
26-01-2019, 17:29
Дъртите гледаха десетина овце и именно, защото бяха свикнали с тях не искаха да ги колят. Не искаха и да ги продават а да ги хранят им идваше нанагорно особено през зимните месеци.
Накрая успяхме да ги кандардисаме, та ги дариха на отец Иван.

Е той предполагам знае да коли!
Колкото и да е тъжно, някои животни се гледат точно за да им се тегли ножа. факт.
Отворих темата, защото от една страна жена ми твърди, че си отглежда домашен любимец, а от друга, че се въргалям като свиня около колите. Та се чудя, дали няма да и скимне да ми тегли ножа около някоя коледа?!:wallbash:

RUNNING WILD
16-02-2019, 08:54
Мордохи класика си...това което знам за прасетата че е най лошото домашно животно и винаги трябва да си на щтрек и да не му обръщаш гръб като се въртиш около него,запомнят движенията на хората и навиците им и всичко около тях,ще избяга от там от където няма да предполагаш,кочините трябва да са винаги метални оградата долу с бетон да не може да изрие и прокопае,свиня майка като е с малките си при грешно движение ще останеш без пръсти без дрехи без месце по тебе,като се ядоса с захапка троши 4 см дъска тарабата на кочината,с захапка троши с същтото усилие с което ти трошиш солетка кочан с царевица става на трици за секунди,прехапва тиква си гризка от нея като от чипс,изяжда 3 килограмова кокошка жива за около 15 секунди поглъща я напред с главата и крачетата и стърчат от зурличката и ти напомнят че това до преди малко е тичало на воля и куткудякало,яде всичко растително и животинско няма прошка,в прасето няма месо като рандеман от 100 кг прасе има 20 кг месо,останалото е кръв,пикня,течности всякакви ,кожа,черва,карантии и сланина и кости,прасе се гледа за суб продукти и за вкус да си готвиш нещо от него,ако ти е за месо ходи за щука 20/80.

ecotronic
16-02-2019, 18:14
Как успя да побереш толкова много информация в едно изречение?

:tooth:

RUNNING WILD
16-02-2019, 18:23
слагал съм и запетайки за благозвучие не така пред хората,с Мордохи сме търсили буквичката ч на компютъра на моя той от тях аз от нас та ми е учител по правопис в форума още от времето на старите тоталиристични модератори Олд Фокс и компания,Старшинката е голема работа требе да ви кажем може да ти се спи и да се прозяваш но ще държи буден до колкото си иска форумната Шехерезада....жалко някак си няма време да се видиме толкова ли работни станахме или пораснахме не знам.

ivan dimitrov
16-02-2019, 20:21
слагал съм и запетайки за благозвучие не така пред хората,с Мордохи сме търсили буквичката ч на компютъра на моя той от тях аз от нас та ми е учител по правопис в форума още от времето на старите тоталиристични модератори Олд Фокс и компания,Старшинката е голема работа требе да ви кажем може да ти се спи и да се прозяваш но ще държи буден до колкото си иска форумната Шехерезада....жалко някак си няма време да се видиме толкова ли работни станахме или пораснахме не знам.

Кажи му на Еко че това е нов формат компресия. Няма защо да му обясняваш по вече. Това - да пишеш когато нямаш време да отидеш на риболов, е разходка в 9 тият кръг на Ада. Който трябва , ще те разбере.
На слука!

mordohy
17-02-2019, 00:07
Аз стм за!

RUNNING WILD
17-02-2019, 08:03
ооо Морди...почна с грешките,духа от шишето е излязъл/пъкнал/излачил и тн...чакай да ти кача някой снимка на прасенце да те зарадвам,тва поне го имам налично.

RUNNING WILD
17-02-2019, 08:07
а това вече е за хора който наистина обичат прасетата...

mordohy
19-02-2019, 11:04
Как успя да побереш толкова много информация в едно изречение?

:tooth:


а това вече е за хора който наистина обичат прасетата...
С това направо ме разчувства!
Току-що изгубихте каса бира, ама това си е традиция!