PDA

View Full Version : Разход на масло 2.0Т 280hp



DeX
11-03-2019, 23:26
Колеги колко масло горят вашите? Аз съм на 8к км. и днес ми падна едно деление под максимума.

Mirwais
12-03-2019, 00:30
Колеги колко масло горят вашите? Аз съм на 8к км. и днес ми падна едно деление под максимума.



Аз не съм забелязал да имам разход на масло. Над 30К километра съм и количеството си е постоянно.


Sent from my iPhone using Tapatalk

DeX
12-03-2019, 01:19
А как караш? Раздаваш ли много газ?

alfa racer GTA
12-03-2019, 15:37
Редно е да споделите с какво масло(марка вискозитет и т.н.) ви ги обслужват, щото останалите нищо не знаем по въпроса.

DeX
12-03-2019, 15:57
Мойта още си е с заводското, не знам какво са сипали в завода.

П.С. Предположих, че като съм написал "на 8к км", ще стане ясно, че това са километрите на колата. Ако беше от смяна на маслото щях да напиша "маслото е сменено преди х км." :)

Ionas
12-03-2019, 16:57
Аз на 7-8 хиляди налях 200-300 мл.След първата смяна съм минал 6000 км и нивото не е мръднало.Маслото е Selenia PE 0W30,заводското и това,с което го смениха.

DeX
12-03-2019, 17:47
Ама необходимо ли е доливане, след като е паднало 1 деление само? Или да си карам така и от къде да взема оригинално такова масло, щото на тия в АИ не им вярвам много :)

Ionas
12-03-2019, 17:57
Не знам дали е необходимо винаги нивото да е на максимум.Аз гледам да е там.Купих си го от АИ на почти двойна цена в сравнение с различни сайтове които бях гледал,за да нямам драми с гаранцията, ако се наложи един ден.Все пак в България сме.

gorang
12-03-2019, 18:04
Ако разчиташ само на показанията на борда, не се впрягай толкова - не са особено точни. Освен това и под средата да падне не е фатално. То за това има минимум.
Иначе доколкото съм чел е нормално за такъв тип мотори да похарчват масло...

DeX
13-03-2019, 02:22
Ми то при 2.0Т щека не видях, няма на какво да разчитам друго :) иначе и аз не смятам, че трябва да е на макс, ама в менюъла пишеше да се долива, преди първата смяна, та за това питах.За разхода на масло пише следното:
The maximum engine oil consumption is usually 0.88 lb (400 grams every 620 miles (1000 km). When the car is new, the engine needs to be run in, therefore the engine oil consumption can only be considered stabilised after the first 3100 - 3700 miles (5,000–6,000 km).

P.S. Като стана дума за показанията на борда, в менюъла пише друго:
IMPORTANT
The oil dipstick in the engine compartment, on versions with 2.2 JTD engine, must be used ONLY if the oil level sensor is faulty. The latter condition
is indicated by the symbol which will appear on the instrument panel.

Mirwais
31-03-2019, 21:12
Аз не съм доливал никога и индикаторът на екрана при мен е постоянен. Иначе сипвам PE 0W30, Селения.

stelt
31-03-2019, 22:27
Аз не съм доливал никога и индикаторът на екрана при мен е постоянен. Иначе сипвам PE 0W30, Селения.

Ти ли минаваше онзи ден през Русе ?

Mirwais
04-04-2019, 15:34
Не, колега. В София съм тези дни.

ShermanAbuck
02-08-2019, 02:54
Здравейте. Сблъсквам се със следните симптоми и се пита в задачата къде е причината: - Разход на гориво 6-6.5л/100км при номинален 4.5л/100км номиналния го постигах до преди година две. - Разход на масло от 1л/3000км като няма петна под колата и по двигателя няма течове. - При -10 градуса пали от половин оборот. - При работещ двигател и отворена капачка на маслото няма почти никакво духане.До тук събрах следните предположения - Гумички на клапани - Сегменти - Разцентровани дюзиТака обаче, ако са гумички на клапани не се връзва завишения разход на гориво.Ако са сегменти щях да имам ниска компресия и от там проблеми с паленето на студено.Ако са дюзи разхода на масло не се връзва.Изписах цял ферман, но исках да дам повече информация. Ще се радвам ако някой има отговор на този ребус

italfen
02-08-2019, 07:14
Какъв бензин зареждаш?

alfa racer GTA
02-08-2019, 18:14
За Джулия турбо бензин 280 коня ли става въпрос?
На какъв пробег е?

Какво е маслото(марка, вид и вискозитет)в двигателя което двигателя консумира 1 литър на 3000км?

BorAl
02-07-2020, 14:44
Здравейте, някой да е ходил за обслужване/сервизиране във ''Витоша Ауто'' (като нов официален представител на марката може гаранционно да се обслужва и при тях) ? Чудя се като дойде време за смяната на масло дали да не го направя при тях, поне в интернет пространството има хубави отзиви за тях.

BO
02-07-2020, 18:53
Там е едно от най-добрите места, където може да попаднете в официален следпродажбен център.
Ако сте имали вземане-даване с АИ, като сравните ВА с АИ, ще се учудете как такива (АИ) може въобще да имат работа. Добре, че по принуда отиваш там, иначе ще изчезнат много лесно от картата. И така и трябва да бъде. Дано им "вземат" и другите марки.

BorAl
03-07-2020, 00:31
Там е едно от най-добрите места, където може да попаднете в официален следпродажбен център.
Ако сте имали вземане-даване с АИ, като сравните ВА с АИ, ще се учудете как такива (АИ) може въобще да имат работа. Добре, че по принуда отиваш там, иначе ще изчезнат много лесно от картата. И така и трябва да бъде. Дано им "вземат" и другите марки.

Благодаря за отговора! Еми мисля да отида до там да видим, писах им за гаранционно обслужване при тях и бяха учтиви, бързи и информативни :) Иначе я взех от АИ, като цяло беше добре, момчето което проведе сделката се постара, даваше адекватна обратна връзка и информация, можеше малко повече да се потрудят за отстъпки/пакет/бонус или нещо др. при положение че отиваш за Veloce варианта, а не за Fiat Tipo (не хейтвам, колицата според мен изглежда, a и си е супер за цената). Но това като цяло едва ли зависи от самите тях , без да ги защитавам (а и сигурно влияе на бонусите им, така че да са живи и здрави, ръководството е определящо). Иначе с предната (Алфа MитКо) не мога да кажа много за сервизирането, че освен един изгорял и сменен гаранционно алтернатор, който даде фира (според версията теч на вода през дефектен елемент, дигна се един хубав пушек тогава хахаха), друго сериозно сервизиране никога, освен надлежното обслужване, не е имало. Явно и съм попаднал на конкретна бройка де, дано и с тази е така :)