PDA

View Full Version : вариатор



stefanGTV
14-05-2007, 13:12
Искам да попитам какво е вариаторът? Прочетох, че заради него колата ми се чува малко като дизел. Може ли да се поправи или трябва да се сменя и сериозен проблем ли е или не пречи? Може ли да се вземе на старо от някоя друга алфа 2.0 Т.С или трябва да е нов?

Mury
14-05-2007, 19:53
По принцип може да се смени само китче ама изкарвало не повече от половин година,пък нов вариятор е около 300 лв. :evil: :evil: както си решиш ама втора употреба няма смисъл да слагаш щото незнаеш в какво състояние-пък може да е много по-зле :wink:

stefanGTV
14-05-2007, 20:33
мерси колега...аз видях, то имало цели романи за тези вариатори в сайта, но само не разбрах пречи ли ми или е само заради шума, защото той не е чак толкова силен, ама има леко потракване...ако не ми пречи на колата нещо не бих го сменил

dido 2
23-05-2007, 19:36
и при мене трака като нафтова 2-3 минути чак и след това спира .300 кинта не давам ,лятото ще пробвам 'репаир кит' .ако преди тва правиш нещо по вапроса , пиши ! чак не мога да повярвам че от тва трака , но само майстори 'алфисти' знаят че е от нея , другите ми се смеят като питам за вариатора и твърдят , че е от хидравлични повдигачи на клапаните .пиши !