PDA

View Full Version : Дигитална Видео Камера???избор...



KGB
11-02-2005, 18:22
Минават ми разни мисли да си взема видео камера...нещо до кам 1000лв. та реших да видя кой какво ще пропорача.

Следните неща са важни за мен:

1.Оптиката да е от Стъкло не от пластмаса
2.Да е по-малко от Мегапиксел...тоест не че има значение...но аз си имам дигитален апарат за снимки...така, че какви снимки прави видеокамерата въобще не ме интересува.
3.Да има минимум 10х зоом...колкото повече толкова по-добре
4.Да има режим за нощно снимане с ИНФРАРЕД не с лампа.
5.ДА има входове и изходи не само изходи като сигнал.

това е общо взето, спрял съм се на няколко модела...ама искам инфо от първа ръка

ShoxXx
11-02-2005, 18:29
И аз така раших миналата година и ме интересуваха горе долу същите неща и се спрях на нещо много добро:
Samsung VP-D305i, има всичко, което си изброил, 900х дигитален и 20х оптиен зум, мемори карта с 8MB, но готиното е, че може да бъдат използвани 4 различни типа мемори карти, нощното снимане е много добро и др.
Иначе има и един Panasonic, който е със 24х оптичен зум, но за сметка на това, няма толкова функции, колкото Samsung-a.

Bobo
11-02-2005, 19:25
Sony :wink:

KGB
11-02-2005, 20:30
Samsung VP-D305i--> с инфраред ли е нощното снимане???...днеска един продвач в магазина ми сподели, че освен Сону на другите инфрареда бил с 2кадара в секунда :wow: ...но не мен това ми се вяда нещо.

Батерията горе долу колко време издържа???

jorko
11-02-2005, 20:35
sorry, ама папарак ли ще ставаш, че ти трябва нощно снимане :wink:

ShoxXx
11-02-2005, 20:43
На инфраред е снимането и се вижда така, както на биг брадър се виждаше нощната.
Батерията държи доста и с пълна батерия не е проблем да снимаш касета и половина.
Има и дистанционно в комплекта, снима във формат MPEG4.
Качеството на картината е супер задоволяващо, менюто е лесно и естествено има антитрепереща функция.
Говоря и мога да говоря само хубави думи за тази камера, защото в сравнение с JVC на дядо ми и Panasonic на баща ми, на по 1 година модели е доста по-лека и удобна и има повече функции.
Единствения недостатък е фейдъра, който представлява само затъмняване, докато на JVC има около 10 различки фейдъра от типа на прелистваща се страница и т.н., но аз така или иначе само затъмняването съм си използвал винаги.

KGB
11-02-2005, 20:52
sorry, ама папарак ли ще ставаш, че ти трябва нощно снимане :wink:

Ще снимам куките как взимат подкуп :yes: ....не ама като е нощно да е нещо...защото ня "моята" камера JVC дигитал8 нощното е с лампа и като го пуснеш и се снима с 4кадара и е едно говно :wazuup: за нищо не става.

Иначе както каза продавача, ще снимам ....жената до като я :lol: :lol: :lol:

ShoxXx, МЕрси за инфото като гледам ако ще си взимам ще е като твоята...20х оптика...нощно....ефектите и тем подобно на РС каквото искам мога да си направя.

Аз дори мога да си вземам ДДС като чужденец :yes:

Bobo
11-02-2005, 20:58
Ти внимавай с куките че после нема да искат нищо и заради теб ше ми земат книжката :evil:

valjo
11-02-2005, 21:43
Ти внимавай с куките че после нема да искат нищо и заради теб ше ми земат книжката :evil:
нека ти, нема само мен ... :tongue:

DiStefano
11-02-2005, 21:51
Sony :wink:

:yes: :yes: :yes: :yes: :yes: и пак Сони без значение от модела
само да е МиниДВ

Alfoso
12-02-2005, 10:54
Определено Сони....не се залъгвайте по ниските цени на Самсунг...препорачвам ти(освен вече ако не си си взел)SONY DCR-HC14E.Нашета е такава.Има по малкък zoom ot Самсунга...ако това ти е пречката....но все пак говорим за SONY :yes:

Alfoso
12-02-2005, 10:55
...аа...и оптиката е на Carl Цайс... :yes:

KGB
12-02-2005, 12:34
Четох доста ревюта от собтвеници на дигитални камери и стигнах до извода, че до 1000лв. от Самсунга по-високо нема :tongue: Иначе и от JVCто много се хвалят....а за Сону...се оказва, че плащаш малко повече но нищо не получаваш.

Най-лошото е че тук цените са с около 200$ отгоре на тези в САЩ :wallbash: ...но какво да се прави, трябва ми гаранцията.

Bobo
12-02-2005, 12:40
Абе то и за новия опел плащаш по-малко отколкото за алфа и на пръв погле получаваш повече :lol: :lol: :lol:

DiStefano
12-02-2005, 12:42
Абе то и за новия опел плащаш по-малко отколкото за алфа и на пръв погле получаваш повече :lol: :lol: :lol:

хахахахахаах :D :D :D
дубре тогаз а как стои положението с Мазда ?

KGB
12-02-2005, 12:44
Да ама не....при дигиталните камери...са 2 фирмите които правят ЦЦДто...от там всичките други чипове са правят в едно мазе в пекин :lol:

Тоест ЦЦДто е едно...има разлика в оптиката и в функцийте....за Сонито хората казват, че има трудности до фокусира при бързо зоомиране.

Продължават да чета по нета да видя каква още информация ще докопам.

Danail
12-02-2005, 14:40
Мога да ти кажа мнение на човек който се занимава с камери (консултант). Вземи си SONY (без да се замисляш) . Параметрите наистина и са по слаби (по точно ZOOM -a) но виж из нета ,че всички скъпи камери нямат повече от 12х zoom. И като си вземеш SONY :lol: сравни записа с един Samsung гарантирам ти че ще останеп много доволен (за почерпката ще се раберем допълнително) :tongue: . АА и батериите им са по издръжливи кофти е като ти свърши батерията точно в най важния момент :wazuup: . Точните модели на Sony DSC-HC14 - 890 лв. или DSC- HC16 (18) - 1000lw. 18 е с дистанционо в комлекта. :whistle:

Danail
12-02-2005, 14:43
Това за фокуса са глупости , да не би Samsung да е с по добур фокус :wazuup: . Лично съм сравнявал двете марки 100 % за Sony . Но ти си решаваш. :lol:

alfamilano
12-02-2005, 15:11
От скромния ми опит с дигитални апарати и камери,мога да ти кажа само:Търси Панасоник,най доброто е с оптика ЛАЙКА! Ако се поразтършуваш малко мооже да си намериш и с 3ССД МАТРИЦА,КОЕТО Е НАЙ ЖЕЛАТЕЛНО!

Успех! :wink:Бивш оператор съм все пак :lol:

gigi
12-02-2005, 15:28
Аз мога да ти помогна само с едно а то е че на сони батерията е най добра това след сравнения на 3-4 приятели с дигитални камери. А според наблюденията ми панасоник има най слаба батерия. Имам обикновенна камера панасоник и батерията и изкарва 30 мин запис. А старата ни сони изкарваше по 80-90. иначе за функцици не знам.

alfamilano
12-02-2005, 15:38
Приятел знаеш ли колко относително е това,3 години се занимавам с камери и апарати казвам ти по добро от Панасоник,като оптика и механика НЯМА :yes:

gigi
12-02-2005, 15:51
Аз затова си казах че не разбирам, ти след като си бил оператор трябва по да знаеш от мен просто по мой наблюдения батерията на сони е по добра но може така да се е случило. иначе аз си харесвам панасоника щото снима добре за касетъчен. :wink:

KGB
14-02-2005, 19:08
В неделя си свалих ръководствата за ползване на следните модели: SAMSUNG VP-D305I 829лв. ,JVC GR-D73 899лв. и SONY DCR-HC18 999лв.

и стигнах до следния извода като опции за ползване Самсунга е най-добре...като цяло прочитайки доста ревюта на потребители на тези камери, като цяло Самсунга имаше най-висок рейтинг. ЖВЦто можеби е с най-добрата картина но само на дневно снимане.

Абре продължавам да гледам...но като гледам за мойте целе да ви снимам как се състезавате :lol: ще е най-добре Самсунга...като съотношение цена качество.

stefi
14-02-2005, 23:18
аз си взех самсунг преди година и съм много доволен като преди това направих проучване какво да си взема значи До 1000лв самсунг е най добрия избор според мен.имам приятел с JVC и със сони разлика в картината почти няма м/у отделните камери просто моя е с по голям zoom и по далечните обекти ги снима по добре става въпрос за оптичния zoom .Ако обаче не ти е твърда границата от хиляда лева може би панасоник са по добри във по скъпия клас.важно при камерите е CCD-то и оптичния zoom , не се лъжи по сумарното от цифров и оптичен zoom(примерно 880х)

Kostadin
15-02-2005, 09:57
От скромния ми опит с дигитални апарати и камери,мога да ти кажа само:Търси Панасоник,най доброто е с оптика ЛАЙКА! Ако се поразтършуваш малко мооже да си намериш и с 3ССД МАТРИЦА,КОЕТО Е НАЙ ЖЕЛАТЕЛНО!

Успех! :wink:Бивш оператор съм все пак :lol:
абсолютно съм съгласен :yes: един колега има панасоник който е доста по-евтин от на шефа сонито и по нищо не му отстъпва освен по цена :wow: