PDA

View Full Version : Замяна на CD механика с USB и/или SD card четец.



dimitar_vd62
04-06-2019, 00:50
Начи питам и няма а повтарям! Начи алфата имаше ургинално сидирадио Кларион.Турих и JVC.Не че има проблем, ма ми влезе един бръмбар у чутурата да върна клариона.Обаче искам да има четец на флашки и/или кард рейдър.Та изкормих механиката и има един лентов кабел с некви означения, дет некои са ми ясни ма некои не.С две думи глеам кат теле у бдж спален вагон зимата.Моа работя с жица, тинол и поялник.Начи кво ми требе и кое къде да запоим.Изобщо стаа или не стаа.Хм, само да отбележа че не черпя и пари не давам щот съм стиснат.

dhtj
04-06-2019, 01:31
Имаше едни "направи си сам" китове които четат флашки и сд карти и вадят слаб сигнал, свързват се преди стъпалото на плеъра и се получава добро качество. Има ги по електротехническите магазини тип Елимекс по 8-15 лева, по спомен.

https://bazar.bg/obiava-12711967/mp3-modul-za-vgrazhdane-s-bluethoot

http://media.snimka.bg/s1/1436/029116482-big.jpg?r=0
http://media.snimka.bg/s1/1436/029116483-big.jpg?r=0
http://media.snimka.bg/s1/1436/029116485-big.jpg?r=0

Ramsezsh
04-06-2019, 01:35
Здравей. Скоро ми попадна едно подобна тема, която може да ти е полезна. Необходимо е само малко руски да се разбира:
http://www.vectra-club.ru/forum/viewtopic.php?f=16&t=105280
Дано ти е полезна.

mordohy
04-06-2019, 11:08
Значи тая джаджа, дето е в Базара е най-удачна. Толкова ми хареса, че даже си я поръчах. И аз имам едно старо СД Сони във Фиата и ще го подобря. Човекът хубаво е описал нещата.Свързването е елементарно. Плюса взимаш от кабела на "контакт", а изходите най-добре ако имаш вход. Виж дали някъде няма 3.5 мм жак. Ако не директно на кондензаторите на входа на усилвателя. Пистите ги прекъсваш, за да не се бъркат с неговия предусилвател. Другият вариант е да си вземеш един трансмитер за запалката и да не се занимаваш с глупости. Аз обаче знам, че няма да се задоволиш с тоя вариант и ще се заловиш с първия!


Приятно чоплене!

dimitar_vd62
04-06-2019, 11:33
Мерси за помоща.Това от базара ще ми свърши работа да "модернизирам" оригиналния радиокасетофон на Бравата, понеже е с преходник и ново сд и стои грозно.За клариона ме интересува дали мога изводите на лентовия кабел от снимката да ги използвам директно за usb или sd четец, понеже той си има радио и дисплей.Сиреч да използвам +-5v и двата извода за пренос на данни.Един вид разпоявам сд-то от лентовия кабел/на който другия край си влиза на куплунг в дънната платка, така да се каже/и на негово място запоявам изводите на друг четец.Та ме интересуват означенията на спойките на лентовия кабел.А четците ще вградя в процепа за диска, идеята е да запазя автентичния вид на Клариона.

п.п.По късно ще ви споделя как си реших проблема с навигация и видеорегистратор, понеже не исках да ми се мотат кабели из купето.

dhtj
04-06-2019, 11:40
За клариона ме интересува дали мога изводите на лентовия кабел от снимката да ги използвам директно за usb или sd четец, понеже той си има радио и дисплей.

Не. Различни протоколи са, различни файлови системи.

mordohy
05-06-2019, 08:27
Мерси за помоща.Това от базара ще ми свърши работа да "модернизирам" оригиналния радиокасетофон на Бравата, понеже е с преходник и ново сд и стои грозно.За клариона ме интересува дали мога изводите на лентовия кабел от снимката да ги използвам директно за usb или sd четец, понеже той си има радио и дисплей.Сиреч да използвам +-5v и двата извода за пренос на данни.Един вид разпоявам сд-то от лентовия кабел/на който другия край си влиза на куплунг в дънната платка, така да се каже/и на негово място запоявам изводите на друг четец.Та ме интересуват означенията на спойките на лентовия кабел.А четците ще вградя в процепа за диска, идеята е да запазя автентичния вид на Клариона.

п.п.По късно ще ви споделя как си реших проблема с навигация и видеорегистратор, понеже не исках да ми се мотат кабели из купето.



Няма да стане! При включването на плеъра се включват : крайното стъпало, предусилвателя и някой от източниците. СД, радио и тн са с различни протоколи, но на края винаги вадят аналогов сигнал към усилвателя. Ако го шибнеш ей така, то винаги ще се смесват сигналите. С горепосочената джаджа премахваш всичко това и оставяш само крайното стъпало.

mimouzunov
05-06-2019, 10:39
Някои от тея модули които се обсъждат имат един за мен дразнещ "проблем"
Когато им се подаде напрежение и се пуснат са усилени до краи! Ако се изгаси модула от дистанционото и се пусне наново е ок, но прекъсне ли му се захранването тръгва на мах....

mordohy
05-06-2019, 11:23
Някои от тея модули които се обсъждат имат един за мен дразнещ "проблем"
Когато им се подаде напрежение и се пуснат са усилени до краи! Ако се изгаси модула от дистанционото и се пусне наново е ок, но прекъсне ли му се захранването тръгва на мах....

Я довърши!

mimouzunov
05-06-2019, 23:38
Я довърши!

Мисля, че го обясних но...
Тия модули от ОЛХ... Като му подадеш захранване модула се самовключва в режим AUX и редом с това е усилен до краи!
От тоя момент (след като вече е пуснат модула) почваш да го командваш с дистанционото и като го изгасиш модула (през дистанционото) ако не му прекъсваш захранването, след това като го запуснеш от дистанционото, модула се запуска с настроиките каквито са били преди да се изгаси. Това важи ако не отпадне захранващото напрежение...

Не знам дали го написах разбираемо, ама с няколко прочитания мисля се разбира какво се случва.

mordohy
06-06-2019, 14:19
Мисля, че го обясних но...
Тия модули от ОЛХ... Като му подадеш захранване модула се самовключва в режим AUX и редом с това е усилен до краи!
От тоя момент (след като вече е пуснат модула) почваш да го командваш с дистанционото и като го изгасиш модула (през дистанционото) ако не му прекъсваш захранването, след това като го запуснеш от дистанционото, модула се запуска с настроиките каквито са били преди да се изгаси. Това важи ако не отпадне захранващото напрежение...

Не знам дали го написах разбираемо, ама с няколко прочитания мисля се разбира какво се случва.

Почвам да го чета! След малко ще го свържа и ще кажа какво се получава!