PDA

View Full Version : Инцидент с ГТВ във Варна



vinchenco1
16-05-2007, 16:50
Здр. на всички и се надявам да помогнете.Днеска имах лек инцидент със колицата.Счупен десен фар охлузена,леко изместена броня и леко охлузване на капака където е фара.Бихте ли ме насочил към сервиз и магазин за Авточасти.даже май си мисля че фара ще трябва да се поръчва,но незнам откъде.Благодаря ви предварително за отговорите.

trustworthy
16-05-2007, 17:08
Moят съвет е да звъннеш на магазините в София, които могат да ти препоръчат тамошните колеги, най-малкото за да имаш база за сравнение, че тея коли са си достатъчно екзотични. Дано да се оправи бързо колицата!

leshoiad
16-05-2007, 22:37
Хм аз го имах същия инцидент преди половин гдина :) На фара стъклото ли е счупен или е изкъртен от ушичките дето се държи за купето. Щото ако са скъсани ушичките няма нужда да поръчваш нов, оправя се. Колкото до козметиката там при вас във Варна има един тунинг сервиз, п точн в аспарухово, ако разгледаш всичките ми постове в един от тях подробно съм писал всичко, има и името на собственика и телефона му и сайта. Довлен съм от неговата работа. Айде късмет.

vinchenco1
17-05-2007, 14:36
Не на фара само стъклото е счупено,нито ушичките нито задната част на фара са счупени,но само стъкло......,то фарове няма камоли само стъкло.Иначе си намерих един сервиз похвалихами го.6те го оправят,само дето сега ми съобщиха че и роговиците са ми малко изкривени.То беше само ухлузване как са е изкривала тая роговица незнам абе ште ми излезе към 250лв. без фара,а фар си намерих за 686-оргинален + доставка.Странното е че на стария ми фар пишеше произведен в Германия,а никой не ми предложи немски само италиански.Ше потърся и днеска и ако не намеря нищо по ефтино ще поръчам утре тоя за 686лв.А имах и оферта за 550евро...улахя се:)

Ivan83
18-05-2007, 21:08
A kолега едно въпросче? От каското каква сума ти дават за счупения фар?

leshoiad
19-05-2007, 11:02
Зависи към коя застрахователна си. На мен при огледа ми писаха подмяна с нов, а т се каза че изплащат 30% от цената на доставчика, заради процента овехтяване на самия автомбил.

vinchenco1
19-05-2007, 13:05
На мене още пари не са ми давали,ама като се обадих във агенцията и им казах колко ми е фара,жената ми каза че няма да могат да покрият 100% стойноста на фара.Днеска вземам любовницата,само трябва да реша как ще карам без стъкло на фара.Ако имате предложения с какво да го заместя,сега е момента за препоръки.

vinchenco1
19-05-2007, 13:07
Leshoiad- ти как кара докато ти пристигне фара?

Ivan83
19-05-2007, 13:40
Leshoiad ти към коя агенция си ако не е тайна разбира се ?И защо само 30 % то не е нищо почти !Дайте съвет коя агенция е най-добра за момента и дали е по-добре да се направи валутно каско ?Хайде здраве на всички :)

proper
20-05-2007, 12:18
Зависи към коя застрахователна си. На мен при огледа ми писаха подмяна с нов, а т се каза че изплащат 30% от цената на доставчика, заради процента овехтяване на самия автомбил.

Правете си валутни застраховки ако колите Ви са (а те са) с по-странни и скъпи части. По скъпо е малко,но то за ефтино...... получаваш ефтино неизбежно.... При валутното каско (което имам) в БулИнс досега всеки път ми изплащат щетите по Фактура която им представя. Не е имало никакъв проблем или коментар. И с боядисването при РокЕндРолл си мина идеално и ми изплатиха след 2 седмици всичко. НО по-добре да не се налага и да не се случват инциденти най-хубаво.....

dilian alfa gtv
19-12-2007, 15:45
за валутно каско колата трябва да е след 2000год

proper
19-12-2007, 16:18
за валутно каско колата трябва да е след 2000год

В БулИнс трябва да е под 8 или 9 години и над 10'000 лева мисля, за щастие още 1-2 години съм ок. Но всяка застр. агенция си има политика.....а и зависи от агента ти също да се възползва от възможните клаузи, които ти можеш да пропуснеш....

dilian alfa gtv
19-12-2007, 19:02
моята оценка е 7500евро застраховката е в лев инс но колата 99 и при тях не може валутно каска преди 2000

proper
19-12-2007, 19:23
моята оценка е 7500евро застраховката е в лев инс но колата 99 и при тях не може валутно каска преди 2000

Еми кво да кажа и моята е края на 99' година и ми казаха, че още 2 години имам право на валутно.....но и после може при други условия..... моята също е за над 7'500 евро...

Казах мисля, че съм в БулИнс....... докато ми дават ще правя валутно...