PDA

View Full Version : Металокерамика



poznai
13-02-2005, 12:24
Има ли хора от вас, които да са приложили тази работа на своя автомобил?
До колкото чух мнения от други източници, до сега никой не се е оплакал от това чудо, но аз все пак да си питам и тук, защото много лесно бих могъл да се откажа от него... :)

За хората които не са чували за какво става дума, тук може да прочетат:
http://forsanbg.com/
Като цяло, сипват ти една течност, караш 1000 км, сменяш маслото и си готов...
Разни кристали и други джаджи се смесвали с кристалната решетка на двигателя и правят повърхността по-гладка, от което се намаля триенето, с кото се увеличавал живота на двигателя и разхода на горива с 1-1,5 л.
Малко смешно обяснение, ама с 2 думи тва е.

Мнения, критики и препоръки? :)

Nikiboy
14-02-2005, 09:03
Има много продукти за третиране на двигателия и общо взето действат на един и същи принцип. Определено има смисъл.

Относно мненияте във форума - ще получиш, че само един продукт е най-доброто, нещо РХ...... Всичко друго неставало...

Ако питаш мене най-добре си избери добавка, която е от сериозен производител. Например един от най-големите производители на масла - Пензойл има такива добавки под името Слик 50. По аналогичен начин има на другите маслари.

pr_00f
14-02-2005, 10:36
Ето това е темата за добавките, в нея има линк към статия по въпроса за добавките.
http://alfaromeo-bg.com/forum/viewtopic.php?t=865

Обобщено менението е следното : В краткосрочен план има положитерлен ефект , а в дългосточен беш ли му мам.... ?

poznai
14-02-2005, 15:39
:)
Цитирам:

ФОРСАН не е добавка (присадка) към маслото, а промишлена технология.
Форсан се нанася между триещите се повърхности при помощта на носител (масло, консистентна смазка, антифриз). В резултат на това в процеса на експлоатация, межди триещите се повърхности се образува нова металокерамична повърхност.

Форсан Увеличава ресурса и мощността на двигателя.
Срокът на служба на механизмите се увеличава до 10 пъти;
Мощността на двигателя нараства 10-15%;
Повишава и изравнява нивото на компресия в цилиндрите.

Форсан намалява експоатационните разходи.
Разходът на горивото се намалява на 15-20%;
СМяната на маслото се извършва на 50 000 км;
Без основен ремонт на вдигателя:
- 500 хил. км. - за руски автомобили;
- 1 млн. км. - за западни автомобили.

Форсан повишава комфортността при каране.
Поради Свойствата на металокерамичната повърхност на триене се намаляват вибрациите и шума;
Подобряват се динамичните характеристики на двигателя - рязък старт; ускоряване, палене на студен двигател.

Форсан подобрява екологията.
Няколко пъти снижава изхвърлянето на вредни вещества в атмосферата;
Промишленото използване дава съществена икономия на електроенергия и природни ресурси.

Минимално нисък коеф. на триене (0,003 - 0,005);
Висока устойчивост към корозия и износване;
Еднакъв с металната подложка коефициент на линейно-термично разширяване;

Форсан позволява напълно да се предотврати контакта метал - метал, с което преустановява износването квлючително и при "студеното палене";
С форсан двигателят става по-малко взискателен към качеството на бензините и маслата, а при аварийни ситуации могат да работят без масло! :wow:

Край на цитата.

Преписвах от брошурата, прощавайте за грешките тук-там.

Bobo
14-02-2005, 16:15
Аве земи чети линка дето ти е пуснал човека там си пише и за първи път чувам за тая добавка за маслото! :whistle: И не вярвай на писанията на ората те се опитват да си продадат продукта! Ако имаш приятели с такава добавка и са я карали дотатъчно дълго и са доволни само тогава я слагай :yes:

poznai
14-02-2005, 16:46
То май ти не четеш, ама айде :)
Както става ясно, това не е добавка към маслото, която да сипваш всеки път, а се прави веднъж и т.н. и т.н.
Относно линка - видях, прочетох темата и прегледах линка в нея и не пишеше за това, което питам.
Явно няма хора където да са го изпробвали и да знаят разни отрицателни неща на продукта, кофти :>

alf
14-02-2005, 17:12
абе да ти кажа аз хич не се връзвам на такива грандиозни изхождания като че увеличава ресурса на двигателя 10 пъти увеличава мощността 15% намалява разхода с 20% сменяш масло на 50000 и мотора изкарва 1млн. км Според мене ако имаше такова нещо производителите отдавна щяха да са го въвели и да го сипват. ама за да си сигурен купи си такова и се надявай да е на схема "щом не помага - не вреди" пък после ще кажеш дали върви повече и връща в резервоара или нъцки. а и все пак не сменяй маслото на 50К

Bobo
14-02-2005, 17:13
То май ти не четеш, ама айде :)
Както става ясно, това не е добавка към маслото, която да сипваш всеки път, а се прави веднъж и т.н. и т.н.
Относно линка - видях, прочетох темата и прегледах линка в нея и не пишеше за това, което питам.
Явно няма хора където да са го изпробвали и да знаят разни отрицателни неща на продукта, кофти :>

Аз много добре знам за кво става въпрос аз съм със същия тип добавка :wink: Та чети внимателно! И това че никой не я знае трябва само по себе си да ти говори нещо :whistle:

Bobo
14-02-2005, 17:15
Мнения, критики и препоръки? :)

Мисля че точно това има в поста който ти беше даден

Nikiboy
14-02-2005, 18:14
Основата на повечето добавки е тефлон, той определено не вреди ама и не прави кой знае какво. Пак казвам гледай да е силен призводителя. Тези Форсан не съм ги чувал какви са.

Dexer
14-02-2005, 20:07
и аз да се включа....

аз също мисля да си сложа такова нещо и търся инфо, имам препоръки за тоя руския модификатор, струва 63 лв 200 мл.

Но, как седят нещата с турбото?????
Никъде не намерих инфо дали става за турбини и няма ли аджеба да го по преебе.....
та казвайте... :D

V_G_Z
14-02-2005, 20:25
ако ремонта на двигателя е неизбежен ве4е може да се сложи някакъв модификатор(слагахме на една стара фиеста на един френд от руския и е ок засега пооправи се дрънгела) ноо в добър двг такова не6то посмъртно не сипвам ако 6те и без пари да ми го дават!!! 6том най големите хими4ески концерни казаха 4е тефлона (99% от продуктите са на негова основа) не е подходя6т за двг с вътре6но горене ... правете си сметка .... то ако и от теле6опите простотиите бяха тва което са ... няма6е да има дебели жени бе :lol: :lol: .. или магнитните наколенки на доктори ливайн няма проблеми... :lol: :lol: :lol: аа ми космодиска муахаха :lol: :lol:

KGB
15-02-2005, 01:31
Момци, не знам дали помните че ДураЛюб бяха осъдени в САЩ от федералната комисия за защита на потребителите. След проведените тестове тези добавки не само не помагат на двигателя, но дори и вредът като влошават качествета на маслото. От всичките тествани от комисията няма нито една коята да прави това което твърди, че прави.

Аз лично никога на бих си сипъл подобно нещо в двигателя.

п.с: имаме един познат който си сипа неква страшна добавка и от тогава пуши като жигула отзад :tongue:

75 2.0 turbo
15-02-2005, 01:37
имаме един познат който си сипа неква страшна добавка и от тогава пуши като жигула отзад
и аз познавам един такъв :wow:

Bobo
15-02-2005, 01:39
Да ве и ваз се такива пушещи жигули ви бият :tongue: :wow:

А м/у другото QMI SX6000 НЕ Е ОСЪЖДАН! и е най доброто на пазара :tongue:

П.С. Де да беше проблема в добавката :wallbash:

75 2.0 turbo
15-02-2005, 01:41
Да ве и ваз се такива пушещи жигули ви бият оооо за тебе тука с волумах такава жигулка сме ти спретнали 4е само ми ела
да видиш как те ма4ка ВАЗ ама ще снимам да знаеш :tongue:

Bobo
15-02-2005, 01:56
Да ве и ваз се такива пушещи жигули ви бият оооо за тебе тука с волумах такава жигулка сме ти спретнали 4е само ми ела
да видиш как те ма4ка ВАЗ ама ще снимам да знаеш :tongue:

Аве последния път човека с жигулката нещеше па незнам :wow:
Да не сте и турили НОС ей, турбо може ма НОС НЕ :nono:
И чай да поизсахне че сега има да врътка дупето оная ми ти жигулка :whistle: