PDA

View Full Version : високи обороти



georgi155
18-05-2007, 10:12
проблема ми е следния-смених изпарителя на алфата 155 1,7 почна да гори над 16 а преди това гореше 13 газ, ходих на газ анализатор там ми казаха че са настроили газовата,обаче сега гори кам 14.5 а оборотите на празен ход са 1300. питах защо е така и ми казаха че е от стъпковото моторче,обаче аз несъм съгласен с това защото преди да ида на анализатор оборотите си бяха в ред, колата на бензин си ги държи нормално 850 не ги мени,на газ също не ги мени,просто ги държи високи и тва е. възможно ли е просто да не са ги регулирали на празен ход и може ли аз да ги сваля от изпарителя :?: :idea: :evil: :twisted:

JORDI
18-05-2007, 10:49
Не си дал много инфо нито за мотора, нито за вида на газовата уредба :roll: Предполагм, че не си с газов инжекцион,следователно оборотите могат да се регулират ръчно от изпарителя /нчкои изпарители имат и грубо и финно регулиране/ , а е възмовно да се променят оборотите чрез увеличаване или намаляване притока на въздух още преди въздушноя филтър. Провери си всички връзки по въздуховодите да са стегнати :!: И ми се струва.че оборотите ти на бензин са малки :? Това е от моя опит,нека и други колеги да кажат!