PDA

View Full Version : Проблем с ключалките



Naiob
18-05-2007, 12:46
Здравейте на всички фенове на 166-цата.Искам да ви попитам относно един новопоявил се проблем на моята 166-ца. От няколко дни ми прави мизерии.С дистанционното на ключа отказва да ми отключи предната лява врата. Значи, всички останли врати се отключват само тази не мойе и след това почва да мига с аварийните и се заключва отново. само с ключа по механи4ен начин става отключването.Със заключването после също е така. А иначе това не се случва всеки път - един път не иска да работи с дистанционното, в следващия момент си заработва и така. Много ми е странно. Кажете ако имат нямакви подобни впечатления. Много ще съм ви багодарен.

angel1974
18-05-2007, 15:08
ха странна работа :D :D на мен от два дни не ми се отключва задната лява врата :D :D нито с дистанционното на алармата, нито с това на ключа :roll: :roll: :roll:
значи не съм само аз :D :D

който открие пръв проблема да дава инфо :D :D

aMoHuaK
20-05-2007, 23:15
Колега, пиши на кирилица, че ще се ядосам здравата. Ако до утре не си оправиш постингите, отиват в коша. Вервай ми.

pinko

pr_00f
21-05-2007, 13:01
Няма какво да се ядосваш, има 7 мнения на маймуница, при следващо на маймуница - трии наред

rodeff
08-07-2007, 02:27
И аз имам такъв проблем със задна лява врата. Това си е проблем с централнотом, но не със стигнал до момента в който ще отворя корите на вратата да погледна за какво иде ре4

emil georgiev
10-07-2007, 08:20
и при мен отвреме на време някоя врата показва характер

Lucky
10-07-2007, 23:43
М да и при мен задна лява на 10/15 оключвания се обажда но не мисля че е нещо сериозно :roll: :D

S@gittarius
25-07-2007, 16:31
Колеги, за който не е запознат ще кажа, че вратите се управляват от общ за предните и задните врати електронен модул. Още повече сигналът за задействане на ключалките е един същ. Изходите на модула са със защита от късо съединение и претоварване, затова управлението на ключалките рядко гори и ако има проблем в него, спират да работят всички врати. За съжаление устройството на самата ключалка позволява проникване на вода (при дъжд или миене) от външната страна на стъклото, а моторчето се намира в най-долната част, така че както може да се досетите е склонно да се разваля.
Решението е да се купи нова ключалка (може и на старо) или да се вземе комплект за централно отключване/заключване за автомобили без такова. Препоръчвам ви първия вариант, като се вземат мерки за херметизиране на ключалката. Има и трети вариант, при който моторчето се заменя с подобно от китайски играчки с дистанционно управление (НЕ СЕ СМЕЙТЕ, почти еднакви са). Проблемът е, че ключалката е нитована и трябва доста играчка да се затвори отново качествено.

TheLemonSong
26-07-2007, 11:42
Вчера си взех моята от сервиз, беше със същия проблем(предна дясна).
Сваля се ключалката, "махат" се нитовете и се заменя машинката.
Отсега ви казвам, че я няма по магазините, тъй като е комплект с цялата ключалка.
В моя случай я замениха с подобна(машинка) от някакъв друг модел.
Услугата ми бе извършена срещу 50 BGN ;)

S@gittarius
26-07-2007, 11:51
Това е много добра цена, като се има в предвид че нова ключалка е 110 лв. без монтажа.

Kosakov
09-08-2007, 21:15
здравеите маниаци и аз сам с 166 и ми се прецака централното отклучва само задните и ваобще не заклучва незнам какво да правя,кажете моляяяя

Lucky
22-08-2007, 23:19
А принципно някой може ли да пусне рисунка как се свалят корите на вратите :roll:

Venci
22-08-2007, 23:39
Еххх тия рисункиии... сакън една щипка да не счупите. Нали са стотинки?!

Lucky
22-08-2007, 23:56
ма кат незнам къде са :lol: а и де да знам жабаря колко винта е сложил и какви разновидности са. :D Не мой да е само на щипки нъл тъй :?: :wink: :D

S@gittarius
05-09-2007, 19:14
ма кат незнам къде са :lol: а и де да знам жабаря колко винта е сложил и какви разновидности са. :D Не мой да е само на щипки нъл тъй :?: :wink: :D
Колега, другата седмица мога да кача някои инструкции, ако ме подсетиш, и ако са ти нужни все още.

Lucky
05-09-2007, 20:05
ok благодаря :roll:

EMo0o
27-11-2007, 23:56
ма кат незнам къде са :lol: а и де да знам жабаря колко винта е сложил и какви разновидности са. :D Не мой да е само на щипки нъл тъй :?: :wink: :D

Значи има едно капаче при дръжката за отваряне на вратата под него има болт , после при копчето за прозореца махаш гумичката дето е и отдолу има още 2 болта - като ги отвиеш махаш апаратчето като разкачваш буксите и отдолу има още 2 болта , след това махаш обрача и пластмасата на колоната - сваляш я и там има още 2 болта ;) щипките са отдолу и отстрани на кората (мн трудно ще се счупят , направени са лесни за сваляне) след като се разкачи се издърпва долния край на кората леко и се вдига нагоре :) Съжалявам , че не мога да кача снимки , но се надявам да съм помогнал достатъчно :wink: