PDA

View Full Version : BodyKits/Wheels/Audio - набляга се на третото ...



Пепи
19-05-2007, 20:54
Здравейте на всички.
От днес съм член на клуба и се гордея с Безшумната , малка и опасна бегачка , цвят Тъмно синя , 1.4 Двигател , Twin SPARK 16V ... 103 коня.

Та , днес е закупена , докарана от Италия , и като я гледам е Перфектна .. пък и върви.
Един въпрос - днес не я настъпвах , и направих пилаж на Втора - дали ще препили и на трета - за малко или за по-дълго ? Мерси.

Сега да поговорим за тунинг - Не търся пернишки пласмаси , и евтини решетки , тим - Home Made - Telll Used.
Цени , само за 145 Се интересувам.

След това джанти - дали ще намеря някъде хубави джанти за Alfa Romeo 145 , освен във MАРГЕЛ
http://www.margel.info/wheels/original/alfa.html
Ако знаете какви са цените , бихте ли споделили ?
Къде има по-евтини , че да обърна внимание на озвучението и другия оптичен тунинг.

Сигурно е със сменени амортисьори - незнам. на 88К километра е , и като се закупи имаше 20 литра бензин.От пръв поглед Е взета.Бяхме първите които я гледаха , беше докарана сутринта , на човека му провървя - бързо я откарахме , и на мен ми провървя - бързо си я взех.

Относно CarAudio-то - търся хубав Касетофон , ако може BlauPunkt - не ми се ходи в Техно Маркет - ако препоръчате друго място , или продавате нещо запазено - пишете. Търся BlauPunkt , понеже имам CD Changer BlauPunkt , и смятам да взимам хубава бас каса , или нещо друго - пак Blaupunkt - ако можете да ми намерите хубав касетофон , пишете. Иначе , и за колонки и каси съм навит - който предлага да казва.

Има ли други варианти за тунинг , и да не излезне много пари - колко максимално ще трябва да се поохарча , поне за Аудиото , и по-нататъка за оптичния тунинг и джантите.

Мерси предварително.
Ето снимка на колата , утре очаквайте още , скоро ще има изпълнения.
btw тунинг по двигателя - турбини и разни филтри и т.н. - къде и колко , колко hp вдигат , а разхода колко става - Мерси предварително за всичко.

jorko
19-05-2007, 21:18
Здравейте на всички.
От днес съм член на клуба и се гордея с Безшумната , малка и опасна бегачка , цвят Тъмно синя , 1.4 Двигател , Twin SPARK 16V ... 103 коня.

Та , днес е закупена , докарана от Италия , и като я гледам е Перфектна .. пък и върви.
Един въпрос - днес не я настъпвах , и направих пилаж на Втора - дали ще препили и на трета - за малко или за по-дълго ? Мерси.

Сега да поговорим за тунинг - Не търся пернишки пласмаси , и евтини решетки , тим - Home Made - Telll Used.
Цени , само за 145 Се интересувам.

След това джанти - дали ще намеря някъде хубави джанти за Alfa Romeo 145 , освен във MАРГЕЛ
http://www.margel.info/wheels/original/alfa.html
Ако знаете какви са цените , бихте ли споделили ?
Къде има по-евтини , че да обърна внимание на озвучението и другия оптичен тунинг.

Колата ми вози малко по-твърдо от предната 145 , която беше 1.6 Boxer двигател ... сигурно е със сменени амортисьори - незнам. на 88К километра е , и като я купих имаше 20 литра бензин.От пръв поглед я взех.Аз бях първият който я гледа , беше докарана сутринта , на човека му провървя - бързо я откарахме , и на мен ми провървя - бързо си я взех.

Относно CarAudio-то - търся хубав Касетофон , ако може BlauPunkt - не ми се ходи в Техно Маркет - ако препоръчате друго място , или продавате нещо запазено - пишете. Търся BlauPunkt , понеже имам CD Changer BlauPunkt , и смятам да взимам хубава бас каса , или нещо друго - пак Blaupunkt - ако можете да ми намерите хубав касетофон , пишете. Иначе , и за колонки и каси съм навит - който предлага да казва.

Има ли други варианти за тунинг , и да не излезне много пари - колко максимално ще трябва да се поохарча , поне за Аудиото , и по-нататъка за оптичния тунинг и джантите.

Мерси предварително.
Ето снимка на колата , утре очаквайте още , скоро ще има изпълнения.
btw тунинг по двигателя - турбини и разни филтри и т.н. - къде и колко , колко hp вдигат , а разхода колко става - Мерси предварително за всичко.
Зададе поне 82 въпроса с този пост :? ... Дай по-полека :wink:

Пепи
19-05-2007, 21:50
Ентусиаст съм на тема тунинг и т.н. но до сега само съм давал парите , на 2-3 човека , и след 1 седмица си прибирам колицата , и карам , после продавам и така.
Проблема е , че не правя такиав неща в България , поради простата причина , че незнам , дали да се доверя на "монтьорите" ... последния път си оставих една от новите коли на една автомивка , и на другия ден бяха навили 320 km и най-малката скорост с която беше каран повече от 2 минути беше 65 км/ч , а най-голямата беше колкото да се качиш от разклонението на Нови Хан на магистралата , до караулката- пълен километраж ... т.е. 320 км/ч.
Бяха го зареждали 3 пъти - първия и втория път са сипали по-малко гориво , а втория път , са сипали , за да ме заблудят , че не е карана ... бяха сипали с 5 литра отгоре , а другото което е - компютъра си ти казва , за опр. период от време , колко е зареждана , как е карана .. ако имах и камера вътре , кой я е карал.

Lame_0ne
19-05-2007, 23:55
За музиката, ако искаш качество, забрави за Блаупункт. Има толкова качествени и доказани марки, защо не избереш тях? Кларион, Пайнер, Алпайн са едни от водещите производители на кар аудио, най-добрите плеъри са техните. Ако те интересуват и другите компоненти, като колони, усилватели, кабели, кондензатори, etc... можеш да ми пишеш на лс.

Пепи
20-05-2007, 09:45
За музиката, ако искаш качество, забрави за Блаупункт. Има толкова качествени и доказани марки, защо не избереш тях? Кларион, Пайнер, Алпайн са едни от водещите производители на кар аудио, най-добрите плеъри са техните. Ако те интересуват и другите компоненти, като колони, усилватели, кабели, кондензатори, etc... можеш да ми пишеш на лс.

Има ли смисъл от тоав ЛС.
Направо ,пиши тук , темата да се види , който е заинтересувам за всяко от нещата да чете.
Напиши тук всичко , изведи цени , модели , снимки ако можеш.
Все пак , 100% не съм само аз навит на тези неща , така че , да се знае от всеки - а не да се залива форума с едни и същи теми.

Относно това за Blaupunkt - еми , избрал съм си тях на първо място , поради това , че са много добра марка , а интересното е , че половината не са я чували :shock:
Верно , че майче са касетофоните на Опел /и в новите фиати слагат обаче /, но аз говоря за плеърите им , които като щракнеш едно копче , се появява едно 7 инчово мониторче , и можеш и клипчета да гледаш. Това е относно плеърите.
Иначе , за колонките - от личен опит , знам , че 6 хубави колонки , без бас туби , просто ефекта е наистина добра и качествена музика - музиката ми в камиона е BP , и нямам оплакване - вместо тромбата , може просто да си отворя прозорците , и хората да ме чуят ....

Иначе , прав си - Kenwood , Pioneer , Alpine , Clarion - добри са , даже много , но забележи разликите в Цените им - отиди в Техномаркет - не гледай какво ще ти наговорят служителите - прецени сам - за тия пари , какво получаваш от тази марка , какво повече или по-малко от другите. Няма значение ...


Говори ми се кабелите , усилвателите , кондензаторите , филтрите и т.н. ... Колонки също , все пак , тая кола няма само два слота за колонки ... всичко с времето , надявам се да се стегне.

Edit
http://www.data.bg/f.php?fid=19468451

Дано ви хареса!

TRENDi
20-05-2007, 10:47
Edit
http://www.data.bg/f.php?fid=19468451

Дано ви хареса!

Следващата ми музика ще е Blaupunkt \след тая реклама няма как да не е :lol: \ :clap2: :dj:

Пепи
20-05-2007, 10:55
Радвам се , че някой я е видял :)
Та , аз от преди тва съм с BlauPunkt , доволен съм , за това първо към тази марка съм се ориентирал - не ми е за първи път , или за 5-ти път , да имам колонки или касетофони , mp3 reader-и и т.н. разни "джуджки" в колата , на Blaupunkt , или KenWood , и другите , просто сега търся нещо наистина маняшко за вътре , и пак гледам , да е Blaupunkt - Доволен съм!

ZoE23
20-05-2007, 11:04
Рекламата на Блаупункт е много стара, но още важи :wink:

Пепи
20-05-2007, 11:05
Добре .. не трееше да пускам рекламата сега :D
Някой да помогне поне за начало - Джанти!

Пепи
20-05-2007, 13:18
Ето нещо което намерих в раздела Продавам.
Малко интериорни промяни , малко външни промяни , тапициране , боядисване и т.н.

XTuners.Com (http://xtuners.com/plazma.htm)

netsurfer
20-05-2007, 14:08
пич я се осъзнай малко, коя е тази кола която вдига 320 от "новите ти" ???

Пепи
20-05-2007, 14:12
пич я се осъзнай малко, коя е тази кола която вдига 320 от "новите ти" ???
TUAREG ?!

KiKo
20-05-2007, 14:36
Момчето се е объркало и е искало да каже 230км :lol:

Пепи
20-05-2007, 15:11
Момчето се е объркало и е искало да каже 230км :lol:

Ха , не бре , вижте километражите на новите TUAREG - до 280 км са , а вижте на старите - до 320 ...

http://img297.imageshack.us/img297/794/vwtouareg661024ps6.jpg

aziiii
20-05-2007, 15:14
Колега нищо лично, ама напиши правилно Touareg! :?

Пепи
20-05-2007, 15:22
Колега нищо лично, ама напиши правилно Touareg! :?

E , прав си , ама като е Тоуарег , кой ти казва Тоуарег ?!
Туарег е по-лесно и за писане , и за изговаряне.
Иначе много добре знам как се пише , спокойно ;]

http://i.data.bg/07/05/20/379706_t.jpg (http://img.data.bg/i.php?id=379706)

KiKo
20-05-2007, 15:22
То може и до 620км да пише на километража ама ти няма как да ги вдигнеш. И гледам бързо си променяш текста с мотора на колата ама вземи се осъзнай малко :lol: :lol: :lol:

Пепи
20-05-2007, 15:26
То може и до 620км да пише на километража ама ти няма как да ги вдигнеш. И гледам бързо си променяш текста с мотора на колата ама вземи се усъзнай малко :lol: :lol: :lol:

Аз и по-бързо мога ;] :twisted:
Специално за теб
http://bg.wiktionary.org/wiki/%D0%BE%D1 ... 0%B0%D0%BC (http://bg.wiktionary.org/wiki/%D0%BE%D1%81%D1%8A%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D 0%BC)

Бързо почни да променяш и ти :)
Иначе , за какво според теб е тоя километраж разграфен до 320 .. след 250 да е има паяжини .. мухъл ? :D

Пък и има апаратчета (поне за камиона) с една бормашинка се връзва и стрелката вдига до 125+ км/ч .. нищо не е невъзможно.

btw защо на новите коли , всяка има километраж до 250/260/320 и може да ги вдигне , а не са до 420 , и да не може да го изпълни ... все пак , важно е кво пише , и как се чувстваш вътре .. все едно , да си купиш алфа до 240 км/ч на километража , и да викаш - що по дяволите не мога да вдигна 170 !?

KiKo
20-05-2007, 15:36
Май на учител ще ми се правиш а? :lol: та чак ми показваш и как се пише правилно, като си толкова отворен я да покажеш как ще вдигнеш 320 с тоя V6 TDi дето беше измислил в подписа ти или може би вече си с W12 :lol: :rotfl:

Пепи
20-05-2007, 15:41
Май на учител ще ми се правиш а? :lol: та чак ми показваш и как се пише правилно, като си толкова отворен я да покажеш как ще вдигнеш 320 с тоя V6 TDi дето беше измислил в подписа ти или може би вече си с W12 :lol: :rotfl:

Еми , навитак съм , някой ден да ти снимам.
Дразня се , че в момента става доста Офф , лошото е ,че и аз си пиша пиша ...
Който иска да пише по темата , а за другите пичове - има ЛС.

KiKo
20-05-2007, 15:48
Ей добре че си ти да ми повдигнеш малко настроението :lol: а относно снимката незнам каде ще намериш такъв наклон че да вдигнеш 320км :lol: :lol:

Пепи
20-05-2007, 15:53
Ей добре че си ти да ми повдигнеш малко настроението :lol: а относно снимката незнам каде ще намериш такъв наклон че да вдигнеш 320км :lol: :lol:

Е са незнам какво да кажа :D
Наклон ти има от Нови Хан дето се включваш на магистралата , надолу към караулката ... :D обикновено там се кара с висока скорост , ама аз де да знам дали там може ... пък и от Нови Хан , през гарата до Елин Пелин , пак е права отсечка .. с по-хубава кола незнам колко може да се вдигне , но с Golf 1 съм вдигал 175 ...
За 320 не може да се говори , но ... 260 ? Ако искате , ще кача видеото , вие преценете , дали за това как набира голфа , една кола ,която пак е дизел , но не е 1.6 без работещо турбо , ще може да вдигне поне 260 ?!



edit. ако говориш за снимката дето има там некви незнам колко км вдигнати , и километража е до 320 - е незнам , не съм я правил аз - направена е за Wallpaper ;]
Имаме и път до Лесново , но пък де да знам .. на него майче с повече от 150-160 не може , щото не е много широк за маневри.

KiKo
20-05-2007, 15:58
Нещо много бързо взе да сваляш километрите, ти ми говореше за некви 320км а са мина на 260. Като вдигнещ 320 с тая джипка ми се обади да те черпя едно :lol:

Пепи
20-05-2007, 16:01
Нещо много бързо взе да сваляш километрите, ти ми говореше за некви 320км а са мина на 260. Като вдигнещ 320 с тая джипка ми се обади да те черпя едно :lol:

Ех , как ми се пие на аванта :d
Стига спам , ще ти докажа , че тая джипка може да вдигне 320 ...
Някой ден , ама не сега ;] Навит ? Стига с коментарите - дайте по темата - Тунинг на АЛФА !

Edit Не е мойта , но показва нещо .. ще се разровя за още.Даже смятам да ви покажа , какво показва бордовия , като записвани скорости на тази дата!
http://youtube.com/watch?v=qwmKLsUndTA
А ето и неква циганска музика за фона на пълнещ 260 км/ч V6
http://youtube.com/watch?v=qnOOhCogLdw

btw защо скоростта 320 да е невъзможно ? Fil Tipo-то , прави 320+ на Магистралата , и AMG S-class и другите се чудят защо не могат да го догонят!

След малко ще слезна да погледна колко KM пише.

KiKo
20-05-2007, 16:04
Ще чакам :lol: ма май бая ще си почакам :on_da_beach:

Neokill
20-05-2007, 16:20
Нещо много бързо взе да сваляш километрите, ти ми говореше за некви 320км а са мина на 260. Като вдигнещ 320 с тая джипка ми се обади да те черпя едно :lol:

Ех , как ми се пие на аванта :d
Стига спам , ще ти докажа , че тая джипка може да вдигне 320 ...
Някой ден , ама не сега ;] Навит ? Стига с коментарите - дайте по темата - Тунинг на АЛФА !
Ей ти нещо по случая да се охладиш с тия 320
Source - Volkswagen
Wolfsburg / Paris, September 2004. Two years ago exactly, Volkswagen introduced the Touareg to the world for the first time in Paris. And now, the world's most exclusive sports utility vehicle in this form is making its dйbut at the same place: the Touareg W12 Sport, initially available as a limited edition only. The 331 KW / 450 hp special-class SUV, which reaches 250 km/h (electronically limited, speedometer up to 300 km/h) was designed by Volkswagen Individual. The combination of the twelve-cylinder engine, air-suspension running gear and all-wheel drive is currently unique throughout the world.

The unusual driving performance, such as acceleration from 0 to 100 km/h in 5.9 seconds, are impressive, but are not necessarily in the foreground. It is more the way it moves - which is superior in every respect - that makes the Touareg W12 Sport appeal to a very sophisticated clientele. The maximum torque of 600 Newton metres applied by the 6.0 litre twelve-cylinder ensures that the Touareg can produce almost inexhaustible reserves of strength both on and off road. The petrol engine, which is classified under the EU4 standard, has a six-speed automatic transmission (Tiptronic).

Доста често поразтъпквам V10 с дигитал тунунг и с махнат електронен ограничирел :wink:

Пепи
20-05-2007, 16:22
Оаках се :D
Е са видях , че е било 233 :D :oops: :frown:
Друг е въпроса , че пак я бяха карали и презареждали , а аз служебни коли с повече от 150 не карам :D

charmario
21-05-2007, 10:35
По въпроса за музиката - моят съвет е да си вземещ Magnat. Чувал съм много неща, обаче за мене Magnat-aт е недостижим. По-добре си вземи една десетка Magnat, отколкото 2 дванайски Blaupunkt. Преди две седмици щях да си купувам немския говорител с усилвател точно от Техномаркет, ама толко немаше обем горкото, че направо ми се досвидяха парите.

А относно високите скорости и рацерството ще си позволя да цитирам pr_00f , който спамна 2 теми със следното, но ме накара да се замисля доста сериозно, за което му благодаря: http://www.youtube.com/watch?v=DEDjfxze ... 2F17644%2F (http://www.youtube.com/watch?v=DEDjfxzec0Q&eurl=http%3A%2F%2Fwww%2Eadme%2Eru%2Fsocial%2F2007% 2F05%2F08%2F17644%2F)

pr_00f
21-05-2007, 10:38
Офффф:
@charmario
Много се радвам колега :)

Пепи
21-05-2007, 10:48
Магнат значи ...
Еми , ще видя какво е положението ..
Мерси за сега , който може да пише по другите специалности.

Още търся Джанти!

charmario
21-05-2007, 10:56
Магнат значи ...
Еми , ще видя какво е положението ..
Мерси за сега , който може да пише по другите специалности.

Още търся Джанти!


Фирми за джантаци колко щеш...Коя от коя по-хубави и по-скъпи...Чувал съм много добри неща за Alessio, които били много здрави и имат много красиви модели. Иначе бих те посъветвал да следиш раздела "Продава" във форума, защото можеш да попаднеш на нещо много хубаво, запазено, а и на половин цена (ако не държиш 100% да са нови, разбира се).

Sergey_gigov
21-05-2007, 15:24
уеуеееее уеуеее смех в зауата
аз само да попитам - щтот си видел една реклама малко по- смешна ще си вземеш непременно това ли - ми да речеме има подобна реклама на рядко щастие - ще се затичаш ли към първия магазин -за него ?
от написаното не съдя че си много вещ в caraudio тунинга - нито може да те сметне човек за някакъв аудиофил - -просто е ако беше такъв на 100% щеше да си чувал за "nakamichi" "denon" " bekcer" " clarion" и ай стига съм ти ги изброявал че на някой ще му призлее от мене - ама специално марката , която си мислиш че става и е всичко за тебе даже вече и селяците с GOLF 3GT не ги слагат - като се има в предвид че там каквото и да сложиш свири или буха както искаш .....



улях се пак стига толкова с уроците - като искаш сложи си каквото ти е на сърце :)

BatVas
21-05-2007, 16:57
Абе ако колата ти е за 3-4 хил лв не знам дали ще тръгнеш да си слагаш nakamichi, denon или bekcer - за наще колици и възможности малко скъпо :wink:

Lame_0ne
21-05-2007, 17:52
Има ги доста луди, които дават луди пари за музика, макар и колата им да струва 3 пъти по-малко. Маняци, трябва да ги уважаваме, вместо да ги плюем :)

Пепи
21-05-2007, 22:09
Вижте са , не искам баса да е типичния - дум дум , да се чува на далеко .. искам ефекта като бие бас , да е дълбок , и на 2 метра от колата да ти стърже в Стомаха - на Авто Изложение на VW в Германия , случайно попаднах , и се усети , че съм гладен и стомаха ми е празен.
Чудя се , каква колона , да се сложи , но не типичния бас Дум Дум (хаха) ами дълбок бас , който ... нема значение , но повечето от колите там бяха на BlauPunkt и Hertz , за касетофоните да не говорим - половината в България не са виждали тези работи.
Не искам музика за 2000 лева , трябва му хубав Буфер или 2 Елипси , че да си сложа хубава кора , и баса да си е баш бас ...

Няма да се охарчвам за разни там табла , и светлини , и некви звездни колони и усилватели - имам си "касетофон" , усилватели , CD Changer , само ми трябват "говорители"

Grozdan
21-05-2007, 22:34
Честито за придобивката :D

BatVas
21-05-2007, 23:40
Вижте са , не искам баса да е типичния - дум дум , да се чува на далеко .. искам ефекта като бие бас , да е дълбок , и на 2 метра от колата да ти стърже в Стомаха - на Авто Изложение на VW в Германия , случайно попаднах , и се усети , че съм гладен и стомаха ми е празен.
Чудя се , каква колона , да се сложи , но не типичния бас Дум Дум (хаха) ами дълбок бас , който ... нема значение , но повечето от колите там бяха на BlauPunkt и Hertz , за касетофоните да не говорим - половината в България не са виждали тези работи.
Не искам музика за 2000 лева , трябва му хубав Буфер или 2 Елипси , че да си сложа хубава кора , и баса да си е баш бас ...

Няма да се охарчвам за разни там табла , и светлини , и некви звездни колони и усилватели - имам си "касетофон" , усилватели , CD Changer , само ми трябват "говорители"

Ами вземи си тогава два предни херца 16,5 см (от по скъпите) заедно с пищялките, две задни Херц (не за кора - а тези до задните места) сложи еднин усилвател с една прилична туба и си готов, но все пак за качествен и не силен звук вземи и съответния клас плеър

Neokill
22-05-2007, 01:15
Има и нещо друго, ако ще слушаш МП3 чак толкова скъп плеър не ти трябва. Аз съм с едно JVC и на компресирани файлове няма разлика с Пайнер от доста висок клас и Сони DVD с едни екрани дето излизат от него, дето подържа 5.1, DTS и тн. На нормални CD-та разлика колкото искаш :wink:

charmario
22-05-2007, 14:58
Вижте са , не искам баса да е типичния - дум дум , да се чува на далеко .. искам ефекта като бие бас , да е дълбок , и на 2 метра от колата да ти стърже в Стомаха - на Авто Изложение на VW в Германия , случайно попаднах , и се усети , че съм гладен и стомаха ми е празен.
Чудя се , каква колона , да се сложи , но не типичния бас Дум Дум (хаха) ами дълбок бас , който ... нема значение , но повечето от колите там бяха на BlauPunkt и Hertz , за касетофоните да не говорим - половината в България не са виждали тези работи.
Не искам музика за 2000 лева , трябва му хубав Буфер или 2 Елипси , че да си сложа хубава кора , и баса да си е баш бас ...

Няма да се охарчвам за разни там табла , и светлини , и некви звездни колони и усилватели - имам си "касетофон" , усилватели , CD Changer , само ми трябват "говорители"

Именно заради плътността и дълбочината на обема ти препоръчах Magnat. Ей тоя ще събира погледи 8) : http://www.technopolis.bg/big_prod.php? ... =23&f=4078 (http://www.technopolis.bg/big_prod.php?offer=300710&cat=23&f=4078)

75TwinSpark
22-05-2007, 15:17
http://www.vbox7.com/play:b109ce6a
http://www.vbox7.com/play:d5143f6c
http://www.vbox7.com/play:e87ce319
http://www.vbox7.com/play:635f9bbd
http://www.vbox7.com/play:8ee202c3
ако си фен може да ти роди главата нещо подобно :twisted:

Sergey_gigov
22-05-2007, 18:22
Абе ако колата ти е за 3-4 хил лв не знам дали ще тръгнеш да си слагаш nakamichi, denon или bekcer - за наще колици и възможности малко скъпо :wink:

бате - преди да приказвате - защо ли първо не видите цените ? имаш ли представа колко струва едно накамичи ?
Head Units
CD-400 983,9
MB-X 2455,6
CD-300 566,3
CD-500 1276,0
MB-VI 1967,8
MF-51 845,6

Amps & Speakers
PA-1004 719,6
PA-2004 1463,6
SP-C522 109,8
SP-C652 134,2
SP-C692 174,8
SP-S6500 638,3


цифрите са в бг лева.

BatVas
22-05-2007, 19:31
Абе ако колата ти е за 3-4 хил лв не знам дали ще тръгнеш да си слагаш nakamichi, denon или bekcer - за наще колици и възможности малко скъпо :wink:

бате - преди да приказвате - защо ли първо не видите цените ? имаш ли представа колко струва едно накамичи ?
Head Units
CD-400 983,9
MB-X 2455,6
CD-300 566,3
CD-500 1276,0
MB-VI 1967,8
MF-51 845,6

Amps & Speakers
PA-1004 719,6
PA-2004 1463,6
SP-C522 109,8
SP-C652 134,2
SP-C692 174,8
SP-S6500 638,3


цифрите са в бг лева.

E да де - щото имам представа , затова го казах - ефтени ли ти се виждат, за мен са скъпи :wink: Макар , че CD-300 не е толкова скъп

Sergey_gigov
23-05-2007, 10:29
А това CD-300 имаш ли представа как свири - чувал ли си някога накамичи ?-- ако си чувал няма да ти се иска нищо друго ;)

BatVas
23-05-2007, 10:44
А това CD-300 имаш ли представа как свири - чувал ли си някога накамичи ?-- ако си чувал няма да ти се иска нищо друго ;)

Чувал съм - ама модела беше ЦД-400 и понеже съм фен на чистия и хубав звук, а не на слилния - много ми хареса. Аз не исках да кажа че имам нещо против - просто си помислих , че ще е скъпо да сложа такъв на 145-ца. А като знам и как ми я бяха разбили - добре , че са откраднали само картончето за паркиране и са преровили жабката. Иначе представи си да дам 1000 лева за ЦД 400 и да ми го изтръгнат :shock: Ужас!!!
За ЦД 300 има ли отделен канал за баса и възможност за отделно усилване и какви са разликите от ЦД 400 - щото все пак е наполовина по ефтино-ако имаш такъв - сподели.
И все пак да не забравяме , че това са модели от 2003 година- нови няма

Sergey_gigov
23-05-2007, 13:32
имал съм удоволствието да монтирам такова цд- и до ден днешен не мога да си харесам нищо друго , освен 1 алпайн ма пак не е същото , а за крадците не се притеснявай - то и без това не изглежда много добре- даже обратното - може да го помисли някой за някое биташко радио и да го отмине с лека ръка и не е много известно.
за това няма място за притеснения - а има и застраховки нали ;)

писах в темата - не за нещо друго , а защото като чуя нещо скрибуцащо от рода на марката която пича беше изтъкнал и ми се повръща направо - много добре знам как свири синята точка - много добре знам как свирят и нещата които споменах - не ме разбирайте погрешно - просто съм с доста чувствителни уши - и някои работи ме дразнят много ........ :? .

Sergey_gigov
23-05-2007, 13:36
чакай малко ей сега ще ти дам линка на сайта- ne няма суб драйв , но и повечето от тези марки нямат - маняците ги интересува линейния звук не баса
ето го и сайта
http://www.nakamichi.com/flash.html

BatVas
23-05-2007, 14:16
чакай малко ей сега ще ти дам линка на сайта- ne няма суб драйв , но и повечето от тези марки нямат - маняците ги интересува линейния звук не баса
ето го и сайта
http://www.nakamichi.com/flash.html

Аз го гледах там вече - мерси все пак :wink:

Sergey_gigov
28-05-2007, 21:05
а искате ли да ви покажа една манящина :twisted: въпреки че не съм я довършил - проекта си го бива , сано че нали сме си българи и сме обречени на вечно безпаричие края ще ви го представя след 1 2 месеца - какво да се прави на момчето не му стигнаха парички и отиде в чужбина да се потруди още малко .
колата за съжаление не е алфа , но винаги се кефя на такива ентосиясти - това е достойно - последните си пари да ги похарчиш за музика - и то каква хахах вижте сами .

Sergey_gigov
28-05-2007, 21:31
че така у наше село :) като я довърща мога да пратя още малко снимки - тази катафалка ще стане много добре - само с единия усилвател за басите издържах 4 мин . и излязах ще има още 1 амп и доста солидна предна и задна линия - колата е достойна за SPLсъстезания :twisted:

75TwinSpark
28-05-2007, 21:41
Еми евала на пича,такива куфари по едно време вече ги ползвах за рафчета 8) ма те беха за китари и сие,в колата не бих си сложил гардероба.А ако говорим за манящина,сами по себе си винтовете които е сложил нетребе да ги има :wink:

Sergey_gigov
28-05-2007, 21:50
спок бате лепена каса нема как да се фане без винтове - те се махат преди тапициране :!:

BatVas
28-05-2007, 22:05
Добре е да помоля модератора на този раздел да отдели частта за Аудио и да я премести в Мултимедия раздела :idea:

Sergey_gigov
28-05-2007, 22:53
идеята си я бива :) кой ти е видял че има и такъв раздел :oops:

cvetelin
29-05-2007, 08:57
Именно заради плътността и дълбочината на обема ти препоръчах Magnat. Ей тоя ще събира погледи 8) : http://www.technopolis.bg/big_prod.php? ... =23&f=4078 (http://www.technopolis.bg/big_prod.php?offer=300710&cat=23&f=4078)
тоа па магнат такова дърво и така дрънчи...
земах един да го пробам в колата да го купя .. дрънчи ужас ,....
всеки голфаджия си зема магнат или тъндър ...ю



евала за бмв-то тва се казва музика ... не отиваш купуваш един бокс мяташ го и айде музиката сватба. тря са прай :)
аууууу тез кикъри от куде ги извадихте ... този говорител прави убийствен звук...

Sergey_gigov
29-05-2007, 11:25
има ги и в бг :) няма да кажа от къде за да не правя реклама .
това е най слабата серия на CICKER но наистина свирят доста силно :)- все пак са 2 15-ки

cvetelin
29-05-2007, 11:39
има ги и в бг :) няма да кажа от къде за да не правя реклама .
това е най слабата серия на CICKER но наистина свирят доста силно :)- все пак са 2 15-ки

виждал съм как свидят два правоъгълни кикъра огромни ...
я прати на лична от къде са купени :)

75TwinSpark
29-05-2007, 13:29
спок бате лепена каса нема как да се фане без винтове - те се махат преди тапициране
_________________
:twisted: Има бате има всекви варианти

charmario
29-05-2007, 13:45
Именно заради плътността и дълбочината на обема ти препоръчах Magnat. Ей тоя ще събира погледи 8) : http://www.technopolis.bg/big_prod.php? ... =23&f=4078 (http://www.technopolis.bg/big_prod.php?offer=300710&cat=23&f=4078)
тоа па магнат такова дърво и така дрънчи...
земах един да го пробам в колата да го купя .. дрънчи ужас ,....
всеки голфаджия си зема магнат или тъндър ...ю

Първо - не знам за какви голфаджии говориш. Второ - къде сложи Магнат и Тъндър под един знаменател (което явно говори за това колко разбираш). В интерес на истината споменатия в линка Магнат не съм го чувал лично, така че нямам право да споря за него. За марката обаче мога да ти кажа, че си много далеч от истината, защото такъв звук съм чувал от нищо и никакви говорителчета (десетки), че погледа ми се е премрежвал от силата на баса. Така че да си правиш изводи за една марка от един-единствен модел, поне според мен, е много погрешно...Камо ли да се сравнява с Тъндър. Все едно да сравниш Алфа с Москвич - еми просто няма място за сравнение...ааа...има, бе - и на двете фирми автомобилите са с четири колела. :twisted:

charmario
29-05-2007, 13:49
Именно заради плътността и дълбочината на обема ти препоръчах Magnat. Ей тоя ще събира погледи 8) : http://www.technopolis.bg/big_prod.php? ... =23&f=4078 (http://www.technopolis.bg/big_prod.php?offer=300710&cat=23&f=4078)
тоа па магнат такова дърво и така дрънчи...
земах един да го пробам в колата да го купя .. дрънчи ужас ,....

Освен това, за да звучи една колона добре е толкова важна самата колона, колкото начина и мястото, където е поставена. Така че не знам точно с какво си я пробвал, но много ме съмнява с една подходяща туба да тръгне да дрънка.

75TwinSpark
29-05-2007, 14:46
А и обема на куфара ми се струва малък за тези баси,иэчисляван ли е или е едно към...... :?:

Sergey_gigov
29-05-2007, 14:48
спок бате лепена каса нема как да се фане без винтове - те се махат преди тапициране
_________________
:twisted: Има бате има всекви варианти

хайде тогава да ти дам 1 задачка малка - как би я хванал ти при положение че знаеш че : мдф - плоскост =110 х40х3.8!!!-дебелина на материала , като имаш в предвид ,че има и средно парче , разделящо двата обема . със заден наклон 47 градуса за седалката
само не ми казвай за дюбели за дърво и разни сглобки от рода на шведската , защото не ми се бърше монитора след това , а ако просто искаш да се базикаш казвай - започвам веднага :P

Sergey_gigov
29-05-2007, 15:06
Именно заради плътността и дълбочината на обема ти препоръчах Magnat. Ей тоя ще събира погледи 8) : http://www.technopolis.bg/big_prod.php? ... =23&f=4078 (http://www.technopolis.bg/big_prod.php?offer=300710&cat=23&f=4078)
тоа па магнат такова дърво и така дрънчи...
земах един да го пробам в колата да го купя .. дрънчи ужас ,....
всеки голфаджия си зема магнат или тъндър ...ю

Първо - не знам за какви голфаджии говориш. Второ - къде сложи Магнат и Тъндър под един знаменател (което явно говори за това колко разбираш). В интерес на истината споменатия в линка Магнат не съм го чувал лично, така че нямам право да споря за него. За марката обаче мога да ти кажа, че си много далеч от истината, защото такъв звук съм чувал от нищо и никакви говорителчета (десетки), че погледа ми се е премрежвал от силата на баса. Така че да си правиш изводи за една марка от един-единствен модел, поне според мен, е много погрешно...Камо ли да се сравнява с Тъндър. Все едно да сравниш Алфа с Москвич - еми просто няма място за сравнение...ааа...има, бе - и на двете фирми автомобилите са с четири колела. :twisted:


Бате - съжалявам че го казвам - колкото и да не ми се иска да го казвам , но за съжаление не си много прав :(

магнат ултра - JEC и тъндър ги правят в една и съща фбрика - ползват едни и същи схеми и части - гадни китайци

Sergey_gigov
29-05-2007, 15:17
А и обема на куфара ми се струва малък за тези баси,иэчисляван ли е или е едно към...... :?:

:wink: ти обаче ме кефиш :) дали не спря да .....ш ти как мислиш дали съм ги смятал или не ?

75TwinSpark
29-05-2007, 17:57
ти обаче ме кефиш дали не спря да .....ш ти как мислиш дали съм ги смятал или не ?
_________________
Ми бате не се бъзикам а просто питам,щото ми се струва че мн взе да се вживяваш,и го искара върха на технологията.Нали твоя човек го е правил,са излезе че ти си го правил,разбрах колко си го сметнал,неразбрах защо ти е наклона 47 градуса за не стърчи ли кво ,не намирам нищо общо с звука.
http://www.vbox7.com/play:4e311cd4
гледай това пич и помисли колко требе да сглобяваш още,па тои скоро сам ще си признае кои е :!: :!: :!: :wink:

automaniac
29-05-2007, 18:55
А тва случайно да е на БОБО бИгачката ???? :P

Sergey_gigov
29-05-2007, 21:47
ти обаче ме кефиш дали не спря да .....ш ти как мислиш дали съм ги смятал или не ?
_________________
Ми бате не се бъзикам а просто питам,щото ми се струва че мн взе да се вживяваш,и го искара върха на технологията.Нали твоя човек го е правил,са излезе че ти си го правил,разбрах колко си го сметнал,неразбрах защо ти е наклона 47 градуса за не стърчи ли кво ,не намирам нищо общо с звука.
http://www.vbox7.com/play:4e311cd4
гледай това пич и помисли колко требе да сглобяваш още,па тои скоро сам ще си признае кои е :!: :!: :!: :wink:

па сега те разбрах колко разбираш ти от музика :shock: щом питаш ще ти кажа защо ти е наклон на касата - 2 са основните причини
1 за да прилепне до седалката по-добре и да не се клати
2 питаш за какво е тоя наклон - знаеш ли защо не трябва да има ъгли =90 градуса и какво се случва с вълна попаднала в такъв ъгал ?
май не !
за обема на касата - то едно към гйотери никога нищо не става бате - само че няма кой да види добре - как точно видя че касата е малка ? окомера май много добре си го развил а ? - как може да сравниш 750 литра багажник със 250 ? май май окомера нещо ? не лови
и за каси даже и не си мисли да ми правиш забележки - и срещу мене да бягаш пак няма ме стигнеш :idea:
за колицата на бобо какво трябваше да видя че нещо не те разбрах като хората ---- че е много голяма ли и му заема цялото багажно помещение ?
а щях да забравя май и не си прочел какво съм написал - казах че само е започнато и не е довършено - кой моя човек бре бате - моя човек е клиента който плаща .
както винаги и сега пак обърках ъгала за което искренно се извинявам не става дума за 43 градуса , а за 73 извинявам се


орязах я малко да не те обидя

ne0
29-05-2007, 23:30
тая тема е за новия раздел ;)

75TwinSpark
30-05-2007, 15:32
:D Ми бате иначе си пич,ма си малко нервен което води до мн грешки в твоите приказки.Значи наклона си го дал спрямо размера на облегалката,как ли пък точно си паснаха,ако си смятал обема. :!: :?: Думата- КАСА нема нищо общо с твоя куфар,може да не я иэползваш вече ,никой никаде не говори че има ъгъл 90 градуса,багажник на 145-ца са виждали всички,аз не сравнявам багажници,говоря за обема на куфара не на багажника,мислим си търсиш поводи за следващото мнение,ето ти достатъчно. :lol: От мен успех занапред. :roll:

Sergey_gigov
30-05-2007, 15:56
:D Ми бате иначе си пич,ма си малко нервен което води до мн грешки в твоите приказки.Значи наклона си го дал спрямо размера на облегалката,как ли пък точно си паснаха,ако си смятал обема. :!: :?: Думата- КАСА нема нищо общо с твоя куфар,може да не я иэползваш вече ,никой никаде не говори че има ъгъл 90 градуса,багажник на 145-ца са виждали всички,аз не сравнявам багажници,говоря за обема на куфара не на багажника,мислим си търсиш поводи за следващото мнение,ето ти достатъчно. :lol: От мен успех занапред. :roll:

хаааа как обичам да си говоря с тебе - хайде и това да променим - ще го кажа така ''бас кабинет '' верно че не е щайга за домати и наистина е затворена херметически - това в каса няма как да стане .
За пасването - явно че никога не си ползвал шаблон и не знаеш как се работи с него - иначе нямаше да ми ги приказваш такива ........
Попитах те 2 неща до сега не си ми отговорил на нито 1 от тях ,
пак ще ги повторя ако си ги забравил
1 как би я сглобил ти касата без винтове - мързи ме пак да пиша - погледни по- горе
2как сметна че обема е малък за кабинета ?- коко литра е според тебе ?
или ти е много трудно да ми обясниш ?


еее без малко да забравя пита ме за какво е наклона и аз ти казах 8) - ако няма наклон какво ще е то ?- мисля да е паралелепипед а ?
- можеш ли да кажеш колко прави ъгли има 1 паралелепипед ?

хайде по физика си ми ясен - не си влизал в час , ма сега не ми казвай че и по геометрия си забравил да влезнеш :lol:

Sergey_gigov
30-05-2007, 22:06
господа модератори - нещо не мога да качвам снимки

75TwinSpark
31-05-2007, 16:11
:metal:
1.Ами измисли го нали, си спец по всичко, ако кешиш мое да те светнем :P
2.обема ти е 148,05литра :D
3.прави ъгли 24
са колко ще ми пишеш нали нема да ме оставиш на поправка че ще ми е за 5-път :lol: Аз немам средно ти за ква физика и химия ми говориш :!: :!: :!: :?:



затворена ли ти е отсекаде кутията,баса май ти е 150 ,ако не се лъжа :?: ако си послушен може да ти пратя некоя снимка,на подобно на твойто с 4 баса не за кола,винтове има само на басовете,но съм го правил преди 8-9год и вече не ми се занимава,и не е мръднало 4х100

Sergey_gigov
01-06-2007, 00:04
ами не те знам каква каса си правил и как си я сметнал ма нищо верно няма в твоите сметки

не съм спец по всичко - само по музикалните въпроси - занимавам се достатъчно дълго време с това за да знам доста за тях.

за 148 литра кабинет - може само че трябва да е Ф.И-на обаче няма да ти показвам каква колбасточна история се получава тогава , с какви фазови изкривявания и абсулютни закъснения -общо взето няма звук - има разпад ---- този бас работи добре в затворен обем

за винтовете мисля че ти обясних вече - повече от половината ще се махнат - въпреки че в 38 мм MDF изобщо няма да бият мечки :idea:

75TwinSpark
01-06-2007, 17:27
:th_up:

Моя обем не е затворен иэцяло,не помним кво слагах обаче на кво фи и на каква дължина.



сори но не ми стана мн ясно от снимките какво искаш да покажеш неможем да пратим дотам :D

П.С.Аxа сxванаx нещо а какъв е сектора на 5-снимка най в ляво :?:

Sergey_gigov
03-06-2007, 23:48
Пуснато на: Чет Май 31, 2007 4:11 pm Заглавие: 75ts

--------------------------------------------------------------------------------


1.Ами измисли го нали, си спец по всичко, ако кешиш мое да те светнем
2.обема ти е 148,05литра
3.прави ъгли 24
са колко ще ми пишеш нали нема да ме оставиш на поправка че ще ми е за 5-път Аз немам средно ти за ква физика и химия ми говориш


Жива да не бях :shock: :twisted:
бате казах ти <че не четеш правилно и там ти е проблема -гледай сега


де ги измисли 2-пъти повече не знам - може само ако са 2 сандъка - както е в моя случай ма аз питах само за 1 паралелепипед :P
до тука си с 5 поправителни :D

Sergey_gigov
03-06-2007, 23:55
Пуснато на: Пет Юни 01, 2007 5:27 pm Заглавие: 75ts

--------------------------------------------------------------------------------



Моя обем не е затворен иэцяло,не помним кво слагах обаче на кво фи и на каква дължина.



сори но не ми стана мн ясно от снимките какво искаш да покажеш неможем да пратим дотам

П.С.Аxа сxванаx нещо а какъв е сектора на 5-снимка най в ляво


такааа - сега на 5-тата снимка съм ти показал работния обем там пише че работи в 59 литра сега ще ти покажа какво пише и в книжката и ще ти направя 1 простичка сметка за да не са ми голословни сметките и повече не възнамерявам да пиша по тази тема че ми писна . гледай сега

Sergey_gigov
04-06-2007, 00:03
сметката е следната :
дадени :63.7 литра за каса от книжката .
мои сметки - 59 литра работен обем на единия бас .
от 63.7 литра като извадиш - 4.5 литра (изместване на баса ) се получава ?(колко ? мисля да са 59.2 л. нали ?)
това е и работния обем на касата май ?


нищо лично бате - просто винаги излизам прав за тези неща .
беше ми приятно да си побъбрим , но на мене ми писна - ням да пиша повече в тази тема ( освен като довърша нещото ) може да ви го покажа все пак - замисъла си е доста добре - лично аз не бих си сложил такова нещо в колата , но все пак - разни хора разни идеали .

75TwinSpark
04-06-2007, 10:56
Оки бате и на мене ми беше приятно да поспорим иначе нямаше да е интересно,все пак всеки требе да си каже мнението и всеки да си вземе нужните забелешки,аз така мисля.

Значи обема ти е 148литра без 4,5 ако е така по твоите сметки прави 139литра а то се иска 127.Е объркал съм се и аз мислех че е малък то па се оказа голям.Нищо лично и аз пич беше ми приятно.Айде пиши като го свършиш.

Пепи
11-06-2007, 23:49
Не ме интересува там разни тестове и т.н. ..

Мога да ви кажа , че с касетофония 4 Х 35 на Сони , и с 2 Пионерки на вратите , с оригиналните малки пищялки на рамката на предните "Странични" джамове , и със базовите колонки за отзад ... забравих и да спомена усилвателя , си-ди чейнджъра и разбира се БезМембраннен субуфер на Pioneer ... няма да пишем ватове и т.н. ... който се интересува мога да изкопам снимки , и да видите какво прави огледалцето като дам саунда на 50-60% .... жалко че 6234-ката не може да го хване - все едно е живак там - клати се как си ще , а N95-цата нямаше памет ... ех ... мога да посна едното видео , и снимки на някои от нещата ... утре още и т.н. ....

относно ефекта - музиката вътре е прелестна , музиката и отвънка се чува и се разбира какво се пее и се говори ... много съм доволен ОСОБЕНО ОТ БАЗОВИТЕ колонки на задните седалки ... дето са на "стената" :D

Изобщо , мноо хубаво звучи ... доволен съм .. останаха само джанти да се намерят , за другото има време ..

Тази зима може да се смени на 156-ца или на нещо по-голямо .. в зависимост от Финансите :)))

75TwinSpark
12-06-2007, 14:40
Освен какви гсм-и ползваш можеше да кажеш и ква бела техника имаш

Sergey_gigov
15-06-2007, 15:44
хаха :lol:

Sergey_gigov
10-08-2007, 20:58
Та да довърша темата веднъж за винаги :twisted:
момчето с BMW-то пак дойде и сложихме още един амп.и 1 кондензатор , и въпреки , че кабелите според мене са крайно недостатъчни и малко вижте сами какво се случи

Sergey_gigov
10-08-2007, 21:01
хубаво беше само че докато не се случи ей това :roll:





много кофти тея били големи изроди - счупих на човеко колата :twisted:

75TwinSpark
11-08-2007, 11:07
Браво бате,постигна май крайната цел.Иначе да добре се е получило хареса ми :wink:

Sergey_gigov
11-08-2007, 17:00
сасмо дето не съм тапицер :)

75TwinSpark
13-08-2007, 10:28
един такер и глей кво правим :evil:

Sergey_gigov
14-08-2007, 10:42
па кажи да ти го пратим тогава :twisted: