PDA

View Full Version : Покупка съвет



^Pamuka^
19-05-2007, 22:05
Харесъл съм си една 166-ца в една русенска автокъща. В понеделник ще ходя да говоря със собственика по обстойно и се надявам да има сервизна книжка. Випросът ми е следния, ако има (дай боже) сервизна книжка какво да гледам в нея при положение, че бъкел не знам италиански. А и понеже в Русе няма къде да я занеса на диагностика как мога да разбера на какво дередже е? Все пак с майстор смятам да отида, но той не е запознат обстойно с алфите. За ходовата част ще я види, тва ясно , но на какво друго да наблегне? Знам че в форума има доста такива теми , но във всичките съвета е за диагностика, но това не ми върши работа на мен. Иначе алфичката е много добра на външен вид. С 2.4 JTD мотор 2001 година 140 коня, с най-високото ново на обурудване и най-якото перфектен кожен салон.
Само цената от 12500 лв ме притеснява, май е нисичка за такава кола ако и няма нищо. Май се увлякъх но много ми хареса колата и силно се надявам да й няма нищо фатално. Мерси предварително за съветите.

BatVas
19-05-2007, 23:00
И на мен ми се вижда нисичка цената за 166 2001 пък и 140 коня двигателя (Евро3), че и с кожа - огледай внимателно за удари :idea: :!:

trustworthy
19-05-2007, 23:06
И на диагностика задължително! както и на стенд за геометрията

^Pamuka^
20-05-2007, 13:14
Ako ми кажеш в Русе къде да я нося на диагностика веднага. Нали това обеснявах до сега, че тове е основния проблем.

trustworthy
20-05-2007, 14:15
Ako ми кажеш в Русе къде да я нося на диагностика веднага. Нали това обеснявах до сега, че тове е основния проблем.

Ами аз си нямам представа то града, ама все трябва да има някакъв сервиз на Фиат там и да имат софтуера. Или някой друг диагностик....знам ли, все пак е един от най-големите градове в България :?

sparks
20-05-2007, 15:09
значи има едно място малко след пазарат в един сервиз правят диагностика ходил сам ,има сервиз на бош които е по старото разградско шусе мисля че иван се казваше ....зА геометрия незнам обаче

^Pamuka^
20-05-2007, 15:28
Още утре ще отида да ги видя тия местенца и дано да стане работата. А относно сервизната книжка някое мненийце. Някой да е запознат с въпроса.

boian
20-05-2007, 17:29
Ами в мойта сервизна книжка на всеки 20000-40000км има сложен печат, подпис, адрес и телефонен номер на сервиза, който е извършил сервизирането в Модена. Не пише обаче какво точно е сервизирано. Но на шофьорската врата имам лепенка за смяна на маслото в същия сервиз, лепенка за проверка на еърбега, лепенка за сменени свещи и антифриз; всички са с написани километри. На капака на ангренажния ремък има написани километрите, на които са сменяни ремъците. Гледай и коша на двигателя за същите лепенки. Btw след неколкократно измиване на колата същите лепенки се отлепиха от вратата, така че пиша по спомен. Дано да съм бил полезен.

koolio
20-05-2007, 18:39
Btw след неколкократно измиване на колата същите лепенки се отлепиха от вратата
Значи нищо чудно да са били лепнати специално за продажбата :evil: .

boian
20-05-2007, 20:03
Всичко е възможно, ама като съпоставиш данните от лепенките с данните от сервизната книжка и имаш даже и фактура за закупуване на гуми, в която пише дата и пробега на колата на името на каката от Модена, като ти дадат и трите ключа с код картите и почваш да си мислиш, че колата не е чак толкоз без минало :D

boian
21-05-2007, 18:37
Някакви новини за 166-та? Да взема да дойда до Русе да я видим тая красавица :D

boian
30-05-2007, 22:42
Хе, тази 166-ца в Русе май отново е в продажба ама за 14200лв- сив металик, на 167000км, кожен салон и т.н. :D. Ходете и я гледайте, аз миналата седмица се върнах от Русе и ако пак запраша за там ще ме уволнят и от работа, и от вкъщи :D

^Pamuka^
30-05-2007, 23:23
Стига бе !!!
Ти къде я гледа? В автокъщата ли ? Тия направо ме изумяват. Номера имаше ли, защото ми се стори че я видях из русенските улици с БГ номерата вече. А нашия град е малък и трудно бих я збъркал. Все пак за цяло Русе има точно 3 166-ци. Ще отида да я видя дали е там пак.

boian
30-05-2007, 23:27
Гледах я в мобилето преди малко. Има и една за 11700лв на 125000км пак дизел, с махагон и кожа

boian
31-05-2007, 22:21
Pamuka, имаш лично съобщение :)

emil georgiev
01-06-2007, 08:25
Харесъл съм си една 166-ца в една русенска автокъща. В понеделник ще ходя да говоря със собственика по обстойно и се надявам да има сервизна книжка. Випросът ми е следния, ако има (дай боже) сервизна книжка какво да гледам в нея при положение, че бъкел не знам италиански. А и понеже в Русе няма къде да я занеса на диагностика как мога да разбера на какво дередже е? Все пак с майстор смятам да отида, но той не е запознат обстойно с алфите. За ходовата част ще я види, тва ясно , но на какво друго да наблегне? Знам че в форума има доста такива теми , но във всичките съвета е за диагностика, но това не ми върши работа на мен. Иначе алфичката е много добра на външен вид. С 2.4 JTD мотор 2001 година 140 коня, с най-високото ново на обурудване и най-якото перфектен кожен салон.
Само цената от 12500 лв ме притеснява, май е нисичка за такава кола ако и няма нищо. Май се увлякъх но много ми хареса колата и силно се надявам да й няма нищо фатално. Мерси предварително за съветите.може да ти се вижда евтина но като я обслужиш за 3 000 лева вече няма да мислиш така.

Oderus
01-06-2007, 12:22
Някой правил ли си статистика, колко често един средностатистически собственик на 166 влиза в "бокса"? Защото сред "познавачите" майсторчета, които карат основно голфове и астри - алфите като цяло се спрагат за кекавците на автомобилния свят! Да не говорим, че като влизам в сервиз с моя швед, целия персонал получава зов за напускане. :lol:
Нов съм във форума, днес прегледах доста постове за 166, но не успях да синтезирам, кой знае колко полезна информация. Защо реалните собственици на 166 не се организират и да ни опишат истинските си впечатления от притежаването на тези своенравни красавици- на нас кандидат собствениците. Не говоря за високотехнологини заводски наставлени, а просто така, като пичове на пичове!

^Pamuka^
01-06-2007, 16:53
може да ти се вижда евтина но като я обслужиш за 3 000 лева вече няма да мислиш така.
Сега уж обслужена я дават, ама аз на тия доверие им нямам.