PDA

View Full Version : С каква газова уредба



Yon
29-05-2007, 11:59
Колеги, колебая се какво да сложа та затова пускам временна анкета

JORDI
29-05-2007, 15:52
То си пише в подписа ГИ :!:

stenli
29-05-2007, 18:46
Събери паричките пък ще я съберем инжекцията с дружни сили всичко е оттренирано

75 2.0 turbo
29-05-2007, 21:52
това явно е тема за търновци и региона :lol:

wrc
29-05-2007, 22:27
Уууужас :big_whoops: :lol: :lol: :lol: .На следващата среща ш съм с противоГАЗ :lol: :lol:

RoMeO_156_GTA
30-05-2007, 19:23
:tooth: то да взема и аз да мина на газ за запалки ли :roll: че с тая жега почнах да харча мн cappy-та на 1 км :whistle:
1. Съвет :idea: не си вземай като на Боби газовата :roll:
2. то по добре да зададеш въпроса за TwinSpark с каква газова е :roll:
3. Някъде из раздела пишеше ,че газовия инжекцион смъква с около 1 литър разхода , в сравнение с конвенционалната :roll:
4. Надали ще има повече от трима с TS и обикновенна уредба :roll:

Да не взема да натъпча и аз Пунтото с една газова :lol: :? за него поне с нормална надали ще има проблем 8)


това явно е тема за търновци и региона :lol:
Доста болна тема за някои :lol: :lol:

Crusader
30-05-2007, 21:41
Бе аз съм жив пример как с много усилия мое да се монтира конвенционална АГУ на TS, ма тва упражнение струваше доста нерви, за тва пък резултата е положителен и то доста положителен, колата не прави вече 15 К км. ядове и разхода си е ОК. Ма първите 5 ми скъса нервите :!:
Бат Йонко ако искаш да станеш спец по АГУ ->сложи си конвенцинална АГУ, гарантирам ти поне неколко пълни разглабяния и сглабяния, както и доста четене :wink:

stenli
30-05-2007, 21:52
Това е ндостатъка на обикновената уредба някой път всичко става от първия път в други случай трябва доста да си поиграе човек. Сложил съм доста уредби /над 20/ не знам може би е случайност но почти винаги на италианска кола се е налагало повече занимания по регулровките, подобор на плочки и т.н. Рекорда ни беше за 3 часа монтаж на голф- 2 години без проблем се движи /мамка му/ а я нахвърляхме буквално с лопатата.

Crusader
30-05-2007, 22:10
Напълно те разбирам, правил съм подобно упражнение на Пасат 1.8 моно, каруцата се движи повече от година, и разхода си и е ОК /по малък от на мойта :wink: /... и никви ядове. Тия каруци явно са ГАЗоустойчиви :wink:

А трябва да кажа че на Брава 1.4 12V перфектно залепна една конвенционална АГУ...ма то май само на тоз ДВГ стана :roll:

qnis3
03-06-2007, 23:47
То и на тази дето пита човека е перфекно заложена обикноведна газова проблема е никакъв. Ето и една доста по сложна кола от вашите на га как е направена.

qnis3
07-06-2007, 11:02
Ето ти още една която е по добрия ватиянт.

ALFA155Ts
07-06-2007, 11:55
Да изкажа и моят опит значи имах 155 1,8тс 8в преди 3 год слагах газова и тука в бургас маисторите всички се зарекоха ти луд ли си на тая кола черешово топче бла бла ще натрошиш сичко бла бла обаче си сложих аз обикновено ловато с плочката на дебитомера и юруш значи тая кола заклевам се беше баси изрода както излязах от газаджииното и си заминах и тва беше никога не сам регулирал обороти винаги гореше еднакво винаги палеше на гас никога не грамна дори веднаж абе феномен 2 години 45 хиляди км. никакви ядове ................ с газово за 400лв. ето и снимка тва е последната снимка като я продавах и изпаритела му направих малка профилактика мембрани тва е ......... :?

75 2.0 turbo
09-06-2007, 21:49
е това е доста голяма измекерия честно потресен съм :shock:
http://clubalfaromeo.com/forum/files/thumbs/t_picture_1025_730.jpg

alfista
10-07-2007, 22:52
Да не пускам нова тема ,ще попитам в тази ,на боксер 16 клапана газова инжекция може ли да се сложи :roll: ,не ми е ясно къде ще се сложат дюзите.

JORDI
15-07-2007, 21:32
[quote=75 2.0 turbo]е това е доста голяма измекерия честно потресен съм :shock:
http://clubalfaromeo.com/forum/files/thumbs/t_picture_1025_730.jpg


И на мен ми се струва, че пътя на изпарената газ е много дълъг/повече от метър/ - направо неоправдано и опасно! :roll: :!:


Да не пускам нова тема ,ще попитам в тази ,на боксер 16 клапана газова инжекция може ли да се сложи ,не ми е ясно къде ще се сложат дюзите. [/quote:9l1rvhb5]
Щом имаш всмукателни колектори специалистите ще намерят къде да ги сложат :!:

75 2.0 turbo
15-07-2007, 22:36
[quote="JORDI"].....И на мен ми се струва, че пътя на изпарената газ е много дълъг/повече от метър/ - направо неоправдано и опасно! :roll: :!: [quote]
да ти кажа последния проблем е дългия път :wink: с тая газова уредба пластмасов смукателен колектор и тоя дебитомер просто никъв шанс да оживее дълго :lol: нищо че са я закичили с тея таралежи като коледна елха 8)