PDA

View Full Version : колата ми изгоря - дали има някакъв общ проблем тук?



moxie
29-05-2007, 14:13
излязох от пътя на обратен завой - не подозирах че е обратен и не намалих достатъчно - и с около 40-50 може би се блъскам странично в крайпътен камък, колата се спира след 2-3 м в храстите и от дясната тонколона отзад, горе-долу където е резервоара почват да излизат пламъци, впоследствие изгоря цялата, добре че не гръмна.... защо ви го разказвам това... защото първо е доста рядък случай въобще кола без газова уредба да се самозапали, при това от лек удар.... второ, защото един от хората които разбраха за случая, ми разказа за случая с Гунди, който при подобни обстоятелства, загива в спортен модел на Алфа преди около 30 години, не от удара, а от това че колата гръмва след това....и трето, помних си как преди година един приятел ми каза за някакъв негов познат, на който 145-ата му изгоряла - тогава не можа да каже дали е била запалена нарочно или не, но след моя случай почвам да се питам дали няма нещо като фабричен дефект на алфите да се самозапалват....и ако има нещо такова, как бихме могли да го променим... иначе аз засега мисля да покарам 1 година някаква по-бавна кола, щото в момента съм много неопитен шофьор и си беше само въпрос на време да ми се случи нещо подобно, и като се понауча да карам, пак да съм в клуба ГТВ

75TwinSpark
29-05-2007, 15:03
:shock: Еми съжелявам колега за ГТВ-то,важното е ти да си оки(макар че аз бих се самозапалил в такув случай :oops: Аз лично не съм чувал за самозапалващи се Алфи,а и мислим че на Гунди(лека му пръст) Алфата не се е взривила а се е запалила вследствие на удара.И досега не съм виждал кола,да гърми след като се е запалила,това не е като по филмите.Гърмят само гумите като изгорят.

bouncer
29-05-2007, 15:18
колега много неприятна случка! важното е че ти си добре! алфите и аз не съм чувал да се самозапалват - напротив имат шок бушон който прекъсва подаването на гориво към двигателя при удар - намира се в кракато на водача долу вляво. много съжалявам за колицата....надявам се скоро пак да се присъединиш към клуба на ГТВ....и карай внимателно!

pr_00f
29-05-2007, 15:51
Кофти история :(


Възможно ли е от удара да се е пробил резервоара и после от късо от колоните да се е запалил?


А за Гунди - поне до колкото съм чел - Алфата се е ударила в резервоара на камиона и го е пробила. От там нататък е ясно :(

75TwinSpark
29-05-2007, 18:13
A каде се намира резервоара на ГТВ-то

Възможно ли е от удара да се е пробил резервоара и после от късо от колоните да се е запалил?

wrc
29-05-2007, 20:16
Аз знам един случай на самозапалване.На един познат 155-цата се беше запалила в движение преди 5-6 години,и си изгоря цялата.Също, миналата година по магистралата към Атина,една 156-ца беше изгоряла в аварийната лента.Ама не ми се вярва нещо тея работи да се случват без причина :roll:

pinko
29-05-2007, 20:24
Абе може да се случи с всяка кола. Между другото, газовите уредби нямат нищо общо с пожарите, освен ако не са монтирани адски некадърно. На един приятел колата му изгоря заради захранващите кабели от акумулатора до некъв усилвател в багажника.

Старата кола на майка ми - Шкода Октавия 1,9 ТДИ 110 к.с., на по-малко от 2 години и под 60 000 км, се запали по време на движение до Ловеч и почти изгоря, добре че некъв тираджия спрял и я угасил с истински пожарогасител.

Оказа се, че се скъсал некъв маркуч за масло и почнало да залива нагорещения компресор с масло, което пламнало и т.н.

raitchev
04-06-2007, 18:44
колега много неприятно:( аз лично сигорно ще се разплача ако ми изгори колата пред очите ми. важното е че ти си ок, пак коли колкото искаш и по добра ще си вземеш

cvetelin
05-06-2007, 12:11
много гадна история ... езък
важното е да си добре жив и здрав па пак ша караш гтв....
верно сигурно е много гадно да гледаш как ти гори колата ... ужас...
дано на никой да не се случва.
а за гунди до колкото знам там става въпрос за голям удар в камион.
скороста е била такава, че са нямали време да изкочат.

JOVANI_1974
06-06-2007, 19:24
има ли климатик и колко? и продаваш ли го?

dilian alfa gtv
06-08-2007, 18:15
нещо такова ли

dilian alfa gtv
06-08-2007, 18:50
съжелявам колега дано не се случва това на никой никога а за общ проблем не мога да кажа от скоро имам gtv

MaVrUt
18-08-2007, 00:33
аз мисля че при драскането на боята и стигането до ламарината може да е дало искра, или при боядисването да е имало некакъв запалителен материал в самата боя , щото въм виждал как гланц гори, ама де да знам може от сичко да е :roll:

MaVrUt
18-08-2007, 00:33
аз мисля че при драскането на боята и стигането до ламарината може да е дало искра, или при боядисването да е имало некакъв запалителен материал в самата боя , щото въм виждал как гланц гори, ама де да знам може от сичко да е :roll:

nastybg
19-08-2007, 19:27
Направи ми впечетление, че в последно време много коли се САМОЗАПАЛВАТ.
Преди година, един познат се сбогува с Фолксваген Пасат 1,9ТДИ, именно заради това. Както си шофира, колата се запалва. Изгоря за секунди.
Аудите но един друг приятел се запали пред един магазин за авточасти, отново без никаква причина/явна/.
Онзи ден, както си чакам на светофара, един микробус пред мен, през 2-3 коли се запачи както си очакваше зелената светлина
Имате ли представа на какво може да се дължи това?
Дали си е нещо нормално за новите коли, или е просто стечение на обстоятелствата, всичко това да се случи в такъв кратък период?


Не че съм експерт ама тва се случва ако ти са стари или от времето маркуч някои с бензин или кво е там се къса и си е** майката. На майка ми се запали реното се оказа от скъсан маркуч. Добре че не е имало мн бензин и че мамчето беше ок!


Нищо чудно ... особено по тия жеги .. доста коли се запалиха .. тука из нашия град на няколко приятели не им изгоряха колите ... но е кофти ако се случи .. дано повече да няма такива жеги и всичко да бъде нормално


Това, че причината не е явна, не значи, че я няма Wink Рацерите най-много страдат, тъй като докато показват, колко са печени и ръчкат колата, повишават неимоверно температурата в изходящите колектори и доста често, това води до нагряване до червено на катализатора (или първото гърне), намиращ се в коша и от там става...мазало!!! Гумени съединения, кабели, пластмаси... Те това е...


Аз преди години се запалих!
Причината беше износено платно на бензиновата помпа и незавита свещ от един "изключително съвестен" майстор.Преживяването остави у мен доста неприятен спомен.




Причина за подпалване е кофти поддръжка и некадърни ремонти.
Отделно маса народ си мисли, че двигателния отсек е склад за пластмасови опаковки с масло и гориво. Отделно и парцали напоени с масло. Какво да кажа, може ли нормален човек да върши такива глупости?

Ето няколко мнения от друг форум, който мисля, че отговарят на въпроса - бусове,аудита,vw,рена и др. - Дали проблема е в Алфа ? ... :idea:

nastybg
19-08-2007, 19:27
Направи ми впечетление, че в последно време много коли се САМОЗАПАЛВАТ.
Преди година, един познат се сбогува с Фолксваген Пасат 1,9ТДИ, именно заради това. Както си шофира, колата се запалва. Изгоря за секунди.
Аудите но един друг приятел се запали пред един магазин за авточасти, отново без никаква причина/явна/.
Онзи ден, както си чакам на светофара, един микробус пред мен, през 2-3 коли се запачи както си очакваше зелената светлина
Имате ли представа на какво може да се дължи това?
Дали си е нещо нормално за новите коли, или е просто стечение на обстоятелствата, всичко това да се случи в такъв кратък период?


Не че съм експерт ама тва се случва ако ти са стари или от времето маркуч някои с бензин или кво е там се къса и си е** майката. На майка ми се запали реното се оказа от скъсан маркуч. Добре че не е имало мн бензин и че мамчето беше ок!


Нищо чудно ... особено по тия жеги .. доста коли се запалиха .. тука из нашия град на няколко приятели не им изгоряха колите ... но е кофти ако се случи .. дано повече да няма такива жеги и всичко да бъде нормално


Това, че причината не е явна, не значи, че я няма Wink Рацерите най-много страдат, тъй като докато показват, колко са печени и ръчкат колата, повишават неимоверно температурата в изходящите колектори и доста често, това води до нагряване до червено на катализатора (или първото гърне), намиращ се в коша и от там става...мазало!!! Гумени съединения, кабели, пластмаси... Те това е...


Аз преди години се запалих!
Причината беше износено платно на бензиновата помпа и незавита свещ от един "изключително съвестен" майстор.Преживяването остави у мен доста неприятен спомен.




Причина за подпалване е кофти поддръжка и некадърни ремонти.
Отделно маса народ си мисли, че двигателния отсек е склад за пластмасови опаковки с масло и гориво. Отделно и парцали напоени с масло. Какво да кажа, може ли нормален човек да върши такива глупости?

Ето няколко мнения от друг форум, който мисля, че отговарят на въпроса - бусове,аудита,vw,рена и др. - Дали проблема е в Алфа ? ... :idea:

rady156
20-08-2007, 14:18
важното е ти да си наред!!!

http://youtube.com/watch?v=Ryj4cDMu5QA

виждал съм снимка на горящо самозапалило се 599 фиорано не на писта!!!една приятелка видяла в италия как ГТ се самозапалва пред нея и това преди 2 години,но това си е до кола, подръжка и разбира се късмет!

rady156
20-08-2007, 14:18
важното е ти да си наред!!!

http://youtube.com/watch?v=Ryj4cDMu5QA

виждал съм снимка на горящо самозапалило се 599 фиорано не на писта!!!една приятелка видяла в италия как ГТ се самозапалва пред нея и това преди 2 години,но това си е до кола, подръжка и разбира се късмет!

Jivko7777
02-08-2010, 00:51
Здравейте на всички! Не исках да отварям нова, а исках да споделя това http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?lang=en&id=132988254&pageNumber=1&tabNumber=1
Стана ми много чудно как точно и поради каква причина е изгоряло самото купе на спайдара?

ПП: Последните 2 снимки се вижда цялостното изгаряне на купето :( Снимки, които дори ми изглеждат страшни...

Bonev
02-08-2010, 15:21
Здравейте на всички! Не исках да отварям нова, а исках да споделя това http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?lang=en&id=132988254&pageNumber=1&tabNumber=1
Стана ми много чудно как точно и поради каква причина е изгоряло самото купе на спайдара?

ПП: Последните 2 снимки се вижда цялостното изгаряне на купето :( Снимки, които дори ми изглеждат страшни...

Не че съм разбирач, но според мен тук става въпрос за умишлен палеж.

Jivko7777
03-08-2010, 01:19
Не че съм разбирач, но според мен тук става въпрос за умишлен палеж.

Може и това да е...просто е грозна гледка за мен :no:

toki4a
03-08-2010, 08:27
за мен колата е олята и запалена умишлено няма как да е друго според това как се вижда ,че е горяла:shocked: