PDA

View Full Version : стъклата ми се разтропаха



bouncer
29-05-2007, 17:10
колеги при мен се забелязва следния проблем:

като си спусна малко страничните прозорци и почва едно тракане да си ебе майката! знам че е нормално да подрънкват стъклата ама то тва не се трае!!! плюс това от скоро като си свалям стъклото на шофьорската врата и захапва уплътнението от въртешната страна - много е дразнещо. помагайте хора че не издържам!

joroalfa
29-05-2007, 20:00
ами иди да ти ги понаместят,сваля се вътрешната врата-първо винтчетата,имаше зад колоната май,отдолу под вратата също,отгоре отпред на вътр.врата,като вдигнеш подлакътника на вратата също..и после се вдига нагоре,защото е хваната допълнително на някакви щифчета,после трябва да ти стегнат болтовете за наместването на стъклата,може да са поразхлабени

proper
01-06-2007, 11:36
при мен също понякога поскърцват когато не са в крайно горно положение, но аз съм кабрио и е допустимо някак си, кабриолетите имат леки осуквания все пак. При тебе не трябва да е така....

glavnia
12-08-2007, 01:37
Нормално е да се разскърцват и разстракват колите ни по-тези пътища дето имаме. Аз я имам от 2 месеца и мога да кажа, че се промени звука по паважа, от както я имам до сега. От Пловдив съм и често споменавам кметя, като карам из кварталните улички, а пък и по булевардите също! Иначе не знам защо скърцаш колега, моята е кабрио и ако искаш да се успокоиш, ела да чуеш кво става на паважа или като минавам бавно през дупки. :lol: Тва е, след 5 години става каруца.

Mir0
17-10-2007, 09:51
съгласен съм friend4eto от пловдив за гадния паваж ебава маиката на сичко. Та като се свалят корите на вратите има по 1 болт наи доло на държачите (шините) на стаклата те са реголируеми и от там малко или много се обира и луфта които се получава за гадното тропане 2 рото място е горе гумата коиато води стаклото тя също може да се понатисне малко за да се прибере и да е по платна по стаклото (внимавайте само да не прекалите защото ефектът е прищипване на гумата при сваляне на стъклото :) ) дано съм помогнал...

leshoiad
02-12-2007, 10:13
Натягат се много лесно и се регулират. Ако имаш път към СтЗ аз съм човека! Ше ми отнеме не повече от час.

bobi_25_
02-12-2007, 17:59
Днес се видяхме май с теб в Ст. Загора. Обясни как става да се пробвам да ги наглася и мойте че са ми много нагоре и трудно ми се затваря вратата,все трябва да ги свалям по-малко.

leshoiad
03-12-2007, 06:51
Ако е само само за реглажа, значи сваляш кората, вдясно и вляво от двете страни от горе имаш две гайки, на самата врата, сваляш малко стъклото надолу, и точно тези гайки ти държат ограничителите на стъклото. Нама да ти обяснявам на какъв принцип е механизма. Засичаш къде са ти били гайките, развиваш ги леко и ги натискаш пак леко надолу. Затягаш, притвряш леко, ако не е напаснато повтаряш пак същата процедура. Имай предвид че съвсем леко преместване надолу или нагоре на ограничителите, оказва голямо влияние на положението на стъклото. Това е цялата философия, не е трудно нерви да имаш!!!! ;)

proper
03-12-2007, 13:22
Ако е само само за реглажа, значи сваляш кората, вдясно и вляво от двете страни от горе имаш две гайки, на самата врата, сваляш малко стъклото надолу, и точно тези гайки ти държат ограничителите на стъклото. Нама да ти обяснявам на какъв принцип е механизма. Засичаш къде са ти били гайките, развиваш ги леко и ги натискаш пак леко надолу. Затягаш, притвряш леко, ако не е напаснато повтаряш пак същата процедура. Имай предвид че съвсем леко преместване надолу или нагоре на ограничителите, оказва голямо влияние на положението на стъклото. Това е цялата философия, не е трудно нерви да имаш!!!! ;)

Потвърждавам напълно!
Внимавай също и за успоредността да се запази. И като е разглобена провери всички други болтчета дали са затегнати.....от дупките се разхлабват и тракат.....особенно тези които движат по водача! Успех!.