PDA

View Full Version : Maлко съвет



JORDANGT
29-05-2007, 22:10
Искам да си сложа два говорителя Пайнър които малко по силно да "думкат".Някой има ли идея дали има такива които са достатъчно силни и да влизат в задните врати или трябва да режа задната кора и да сложа по-големи :roll: Чакам идеи :clapping:

PS:За 146 става въпрос :wink:

tonov
30-05-2007, 09:49
Ако очакваш да "думкат" в задните врати - забрави. Там колоните са само за фон. Мисли нещо за туба. В краен случай две елипси на кората пак става, но треа да я режеш, а и с туба звукът ще е по-добър.

cvetelin
30-05-2007, 10:21
http://storage0.album.bg/9a/IMAG0075_85651th4.JPG


пробвай с нещо такова ... звука е желязен!
слагай някъкви херцове във вратите с едно малко стапало ... и бокса в багажника ... и в колата немое да се седи :)

Sergey_gigov
30-05-2007, 12:46
вариянта е да пробваш някъде с pioneer ts-a1711- или някое 6,5 субче - херц имаха някакво такова - само че резултата няма да ти хареса много - по горе правилно те ориентират са баскаса

cvetelin
30-05-2007, 22:50
да ти кажа страшно много съм доволен от бокса ...
звука е страхотен. Бас в изобилие среди и високи.
и като пари не излиза много около 500 лева, но за сметка на това е 100 пати по добре от някой бас каса от рода на тъндър и т.н.
по хубаво от направеното няма в това се убедих.

за справка багера. като седна в колата в София ми вика " как седиш в тая кола" или нещо от сорта ;)

boian
30-05-2007, 23:44
Мда, и алармите се включват сами :D

JORDANGT
31-05-2007, 19:03
Трябва да качвам бебешка количка и за това тубата я изключваме.Явно ще режа корите,но поне звкът да е малко по-така.А за качество е ясно,че без каса не може да мине ама :baby_bringin:
Давайте идеи за някакви Пионерки (ако може и със цени):wink:

cvetelin
31-05-2007, 21:57
Трябва да качвам бебешка количка и за това тубата я изключваме.Явно ще режа корите,но поне звкът да е малко по-така.А за качество е ясно,че без каса не може да мине ама :baby_bringin:
Давайте идеи за някакви Пионерки (ако може и със цени):wink:

добре, щом ти трябва мясти направи друго. Намери някой който се занивама с кар аудио и го накарай да ти направи бокс според мястото с което разполагаш и след като видиш колко литра ще ти бъде кутията ще прецениш какви говорители ще ти трябват и колко. така е най удачно. а иначе само с елипси на кората ще искараш звук без бас или тоест с малък. като решиш да го усилиш от плеара ... и ще кривят.
а иначе си вземи некъкви херцове за вратите или ако имаш оригинални те също свирят доста добре. аз лично не ги смених защото ми харесва звука им.
ако бях на твое място щях така да направя

chico
01-06-2007, 14:37
Аз си бях харесал от Pioneer това:
http://www.electron.bg/product_info.php?products_id=3257&keywords=TS-WX22A%20
Обаче в магазина на НДК бяха доста неучтиви и ми отказаха да го пробвам, да чуя как свири. Съответно им теглих ена майна и така остана... После ги намерих и тук: http://www.avitel-bg.com/popup1.php?ArticleID=20, ама нещо ми се вижда скъпо и все отлагам... Водят се активни субуфери за монтаж под седалки, монтираш и после слагаш жената да тества баса :D

tipo1960
02-06-2007, 21:45
Да ти кажа как реших проблема с думкането в ТИПОто,Не мога да ти покажа снимки защото преди две седмици катастрофирах с него.Под предните две седалки си направих дървени сандъци по форма на празнато място и малко напред без да ми пречат на краката с две елипси Пайнер и се получи,доста хора се заблуждаваха че имам бас каса в колата.

Kamen666
04-06-2007, 11:46
Вземи си жълтата серия на PIONEER,те са най-високия клас,режиш кората монтираш и си ти.....
Един съвет-вместо елипси си вземи кръглите с най-големия диаметър пак от жълтата серия(непомня точно модела как беше).Свирят сравнително по добре от елипсите

cvetelin
04-06-2007, 12:27
Мда, и алармите се включват сами :D

е включват се ама... тя не беше усилена щото ми беше жал за жена ти на задната седалка ;-)
като е усилена е доста по интересно ;-)

stenli
04-06-2007, 18:05
Трябва да качвам бебешка количка и за това тубата я изключваме.Явно ще режа корите,но поне звкът да е малко по-така.А за качество е ясно,че без каса не може да мине ама :baby_bringin:
Давайте идеи за някакви Пионерки (ако може и със цени):wink:

И аз карам бебешка количка в багажника няма проблеми с тубата зимната се събираше идеално, сега вече имам и газ, лятната влиза без проблем ако те интересува ти давам размери и тип говорител излезе ми под 150 лв. а свири доста добре е като се добави и стъпало ако си надупчиш кората май ще имаш повечко проблеми с количката.

acoti
07-09-2007, 19:16
слагаи смело щом имаш в излишак две убави неща на едно място нема

Lil'Bass
08-09-2007, 11:14
Колега, слушай сега, ако не ти се дава багажното пространство, ама никак, си вземи мидбаси за на ДЛС или Хертц, следобяд ще ги видя к'ви бяха моделите, щото сега ценовата листа не е пред мен и ще ти кажа и цени. Едно приятелче (Спечели 2ро място на ЕММА за Саунд Куолити в 5.1 експириънсд :D ) има в колата си 3 компонентна система ДЛС - високи среди и мидбаси. Тая седмица си свали суб-а да кара разни работи и си свири само с ДЛС-ите, еми такъв бас от говорител във врата не си чувал. Да - не е като суб-а в багажника, ама седалките вибрират, огледалата - и те. А иначе винаги има начин да си направиш бокс с малък обем, има говорители, които не искат много :wink:

Sergey_gigov
15-09-2007, 22:48
е айде сега и да се разпадат коли :) според мене няма нужда от толкова - ма че пораснете и вие

dakata
10-11-2007, 11:14
Брато,преди да си купя Алфа карах едно Толедо 92' сигурно си виждал какъв багажник имат,бях му сложил бас каса Target със затворен обем(без бас рефлектор)говорителя беше 15" 600watt касата ми я направиха по поръчка в представителството на pioneer в Ст.Загора излезе ми около 300лв.Закачих и усилвател Blaupunkt 150watt,а забравих обема на касата беше 70л.Звукът беше размазващ :dyrvo_v_kenefa:,колоните за фон бяха Oxygen sphere 8"с усилвател Harward 2x50watt и kenwood 10см в таблото,т'ва е то с малко мощност постигнах земетръсен бас и качеството на звука беше за завиждане всичко това за около 1300лв.Моят съвет е да си вземеш бас каса със затворен обем защото баса ще е е много по плътен и CD MP3 pioneer от шеста серия нагоре :lol:

didkoldihno
06-03-2008, 23:04
сори че пиша в тази тема колеги ноо не искам да създавам тема която може вече да е има въпроса ми е ако си купя туба + усилвател освен от оригиналните тонколони по вратите от къде другаде ще излиза звука става дума за нещо от сорта на 200-250W. :wink: