PDA

View Full Version : Alfa Romeo 159...Заслужава ли си....?



Eniem
07-06-2007, 23:55
Привет на всички във форума...Изчетох доста статии за Алфа 159... виждам тук всички сте фенове на марката, но все още се чудя да стана ли един от вас!? :)... Още като видях 159-ката, разбрах че е любов от пръв поглед... няма такава висия прсто.... тук идва и голямото НО.... От малък съм луд по колите, но в главата ми от тогава се е оформило мнение->италианските коли--> дизайн->несравним, двигатели->добри, здравина->никаква... незнам защо им се носеше тая слава... сега нещата са доста по-различни, но....... с 2 думи искам да си взема кола дето да си я карам 10години и да не мисля за смяна...
Карал съм досега все немски и японски автомобили... като цяло мнението ми е че по-здрава кола от японската няма, по-добра возия от немската също... Наистина искам да чуя съвети или поне добре обосновани мнения... Харесал съм Алфа 159 2,4 JTD 200hp..и понеже съм заделил някой друг лев, смятам да има екстри, които ще вдигнат цената на колата почти двойно, но за тези пари мога да си взема серийно оборудвам нов VW Touareg.... Останах с добри впечатления от пишещите във форума... бъдете честни..... кое да избера?:) Поздрави на всички!

wrc
08-06-2007, 01:11
Добре дошъл колега първо.Нали се сещаш че тук 98% от мненията ще са в полза на 159 :D ,но аз мисля,че на твоя въпрос за здравината на тази кола ще може да се говори след още 1-2-3 години,защото е прекалено нова като модел и още не си е" показала рогата" :) .Но все пак,как ще се представи една кола,зависи много от добрата и КАЧЕСТВЕНА подръжка.А относно Туарег-а имам приятели в сервиза на ФВ и с абсолютна сигурност знам,че това е най-проблемния модел на Фолсваген,той поне вече се е "доказал" :lol:
Та така,май не ти бях много полезен,но все пак помисли по-сериозно за 159-ката :D :D и успех.

zabolokor
08-06-2007, 21:12
Явно е,че не си от тези 99% от хората с пари в BG,които като чуят кола и си представят германското знаме,макар че и на теб ти минават подобни мисли.
Я зарежи този дялан с теслата Tуарег и яхвай италянския убиец.Така ще се отличаваш от тълпата,защото Туарег има под път и над път.
Сега се сещам и за друг вариант за отличаване от тълпата-четиривратото Мазерати.Е,не е Алфа,ама пак става :wink:

Eniem
08-06-2007, 21:45
Явно е,че не си от тези 99% от хората с пари в BG,които като чуят кола и си представят германското знаме,макар че и на теб ти минават подобни мисли.
Я зарежи този дялан с теслата Tуарег и яхвай италянския убиец.Така ще се отличаваш от тълпата,защото Туарег има под път и над път.
Сега се сещам и за друг вариант за отличаване от тълпата-четиривратото Мазерати.Е,не е Алфа,ама пак става :wink:

:):):) не е ли Алфа, не ми го хвали....
Иначе си прав, че хората с 159-ка показват собствен стил.... абе много клоня към Алфата... нека пишат още хора в темата.. всяка мнение е полезно ;) Поздрави!

KGB
09-06-2007, 02:56
Мотор на който си се спрял 2.4дизел....е много здрав...вече го има и във вариант с 210 конски сили. Като стане колата на 10 000км те водиме "тайно" да и сложиме един чип да стане 240-250коня и 500+НМ...

Мотора е може би най-добрия в клас си дизел до 2 500кубика...все пак технологията коман райл е измислена от Фиат и за пръв път е въведена в Алфа 156 през 1997година. През 1987 първата дизелова кола с директно впръскване е Фиат Крома....Тоест всички легенди за Френски и Немски дизели, са си до някъде плод на нашенската фантазия.

Та още веднъж двигетеля е супер и за момента е най-подходящия мотор за тази кола.

Разход градско ще ти дава около 10 на 100. Извън градско според зависи от теб :lol:

Колата като комфорт и седене на пътя е уникална. Каране по магистрала с 180-220км/ч е абсолютно ненатоваращо и общо взето е като усещенето с 130-140км/ч все едно караш Пасат.

На международния тест проведен от АутоМотор анд Спорт 159 би всички конкуренти в класа си на 5 от 6 основни динамични теста. Част от теста на видео клип го има в една от съседните теми.

Спирачките също се отлични, предните апарати са Брембо 2 бутални с диаметър 330мм. Според различни тестове в списания колата спира от 33 до 37метра. Повечето спортни коли спират за около 35-36метра, но за спирането от голямо значение е с какви гуми ще ти дойде колата. При всички положения обаче искай да си с 18цоливи джанти, също имай на в предвид, че като решиш да си взимаш зимни джанти много малко 17ки влизат заради огромните спирачни апарати отпред...тоест бъди готов да минеш на вариант грозни 17ки...или да си вземеш още един комплект 18ки. Естествено може да ползваш фабричните джанти и за зимните и за летните гуми, но много трябва да внимаш къде си сменяш гумите...

Купето беше започнато като съвместна разработка на Алфа и СААБ (Фиат и Генерал Моторс) в последствие обаче Сааб се отказаха, понеже от дълги години са пред фалит а това купе им се оказа прекалено скъпо. Тоест базата на която е създадена Алфа 159 се ползва само от нея за сега и от Брера....това шаси е едно от най-здравите въобще в автомобилната индустрия....има тест при който се мери при какъв натиск купето почва да се усуква....за сравнение с 156 е почти два пъти по-здраво това на 159 и с около 40% по-здраво от това на новото БМВ 3та серия. Здравината му естествено се отразява пряко върху теглото на колата, за това тази с 2.4дизела е около 1740кг. с около 200++кг по тежка от БМВ 3та серия. На краш тестовете колата се представя перфектно, но дано никога на никой не му се налага да пробва тази здравина.

Окачването отпред е с двойни носачи по нов дизайн в сравнение с 147/156/ГТ и общо взето е доста здраво. Отзад е изцяло нова разрабтка мултилинк. Ако направиш тест драйв може да пробваш да се "разходиш" от крайно ляво в крайно дясно платно на цариградско (естествено ако няма други коли) с резки маневри, за да усетиш колко стабилна е колата.

Фарове задължително трябва да са ти би-ксенон...благодарение на големите си лупи 159ката има едни от най-добрите фарове в момента.

За музика 1000лв. или там колкото бяха за БОСЕ системата си заслужават, звука е много добре балансиран и за да го устиш изцяло си вземи един ОРГИНАЛЕН диск, не някъв с МР3....затвори се в колата и слушай...добре е да е нещо интрументално, за да чуеш целия музикален спектър. Единственото по-слабо място е може би суб-уефера...не че е слаб, но аз лично предпочитам малко по-плътен бас.

Предни и задни парктроници са задължителни като екстра.

Три-зоновия климатроник е само около 200-300лв. като екстра и си заслужава да го имаш, ако тръгнеш да возиш малки деца отзад.

Задната седалка на се сгъва при седан версията, но има ски тунел.

Колата е доста широка, за това искай задължително да е с ел. прибиращи се странични огледала.

Като цветови избор на мен лично ми допадат най-много Алфа Червено и Черния цвят....вече май няма Черния металък със син оттенък, некъв нов вариант мисля изкараха. Но ако избереш черна кола, при всички положения си вземи с червена кожа, това е перфектна комбинация за тази кола.

Вече се предлага и спортния пакет TI "Туризмо Интернационале" ако имаш повече свободни пари, пакета е добър....Колата идва със спортни седалки,волан,педали, скоростен лост, прагове и още куп дребни глезатойки...единственото което ме дразни поне мен са хромираните странични огледала.

Ako имаш още въпроси питай....

пс: ако станеш член на клуба, може да ползваш 17% намаления при сервизното обслужване на колата.

пс2: Таурега си го избии от главата ако не искаш да имаш тежки главоболия, добър джип с перфектна цена е Хундай Санта Фе или там както се водише новия им модел...а и прилича на Таурега.


http://the-car-showroom.com/images/159-a.jpg

Eniem
09-06-2007, 04:56
Е това се казва подробно описание.... времето ще покаже дали ще подкарам италианската красавица.... и ако това стане ти ще си първия почерпен колега.. Евалата.. :)

Иначе още кати въпроси ме интересуваха какво ще рече перления цвят(заслужава ли си 4000лв това нещо) и още един --> по снимки забалязвам че навигацията е голяма, но може ли да си вържа тунер и двд към нея?

Поздари още веднъж за страхотния отговор!

KGB
09-06-2007, 22:05
Перления цвят не е препоръчителен за БГрия....защото и при най-малката драскоти трябва да се пребойдиса цялата кола....а и не знам дали някой може да го направи като хората тук. Иначе колата ще е страшно красива с перлен цвят....тоест хамелион.

Относно навигацията, по-добре е в колата да си инсталираш една навигация на Пионер, тя си има и двд и тунер и всичко и влиза точно на 159ката....утре ще намеря снимки и ще ги постна тук.

rady156
17-06-2007, 17:09
след този коментар надали аз ще съм от полза!мога много неща да кава,но ще кажа само,че журналистите на АУТО БИЛД казаха/-механиците на БМВ и 3-та сериа за длъжни да се примирят с факта,че АЛФА 159 е по-добрия автомобил!

rady156
17-06-2007, 18:54
а и вече я има Q4 тоест 4X4 210 коня

Eniem
18-06-2007, 18:25
Благодаря на всички за мненията :).. Мисля че няма да се намери човек, който да оспори факта, че 159-ката откъм визия може да засенчи марки от високия клас..... невероятна е просто...... за другите и качества наистина е малко рано да говорим (просто още е прекалено нова в България).... няма как да подмина факта обаче, че докато разглеждах mobile.de и направо паднах като видях броя обяви на Alfa 159.... Има 60стр с 20 обяви на всяка от тях.... това са 1200автомобила пуснати за продажба (за справка някъде из форума прочетох че са произведени 4000 и нещо автомобила до момента ), като няма автомобил с пробег над 20 000км.... (а в някои обяви пробега е 1500-2000км :shock: )... Знам, че всички сте фенове на марката (може да се каже че и аз), но ако бъдем реалисти незнам дали има човек, който ще даде 30 000евро и ще си пусне колата след 1500км за продажба! :roll: :roll: а в този ред на мисли ако колата се представя зле в Германия, НА техните пътища :? :? почвам да си представям как ще е тук :frown:

Kuku
18-06-2007, 18:33
Произведени са 4000 броя :shock:
Да не ти се губи една нула :lol:
Тези които гледаш в мобиле.де на 1500км. са тестови автомобили за тест-драв, купени от дилърите с доста сериозна отстъпка и сега пуснати за продажба :wink:
Има всякакви други марки автомобили на този принцип, не само "159" - провери :wink:

rady156
18-06-2007, 18:47
zadai po-detailno tyrsene,primerno samo na dieseli nad 200konq i vij kolko povtarq6i se obqwi ima,a sys 100% sa proizvedeni nqkolko pyti po 4000!za primer proveri audi a8 4.2 tdi,kolko obqvi ima za prodajba kato izleze po sy6toto vreme s alfata na pazara kato ima6 vpredvid 4e audito struva 3 pyto kolkoto alfata i pak sa po na 20000-30000 hilqdi!

izvinqvaite 4e pi6a na latinica ama typiq mi komp blokira to4no kogato ve4e bqh napisal teksta i se iznervih qko :twisted:

Eniem
18-06-2007, 19:51
май не съм прочел като хората --> 4300автомобила са продадени само за декември месец... което значи че една 0 наистина ми е избягала :)... Това за дилърските автомобили не го знаех... обявите за алфи на 20 000 - 30 000км явно няма защо да ни притесняват (в Европа си е практика кола да се сменя на толкова ;)

KGB
19-06-2007, 00:06
http://www.pioneer.eu/images/products/carnavigationpackage/pioneer/pioneer_avicd3_alfa159_medium.jpg

Bobo
19-06-2007, 00:12
Еваларката за ревюто :wink: Аз я поразгледах таз летяща чиния благодарение на петко и трябва да кажа че тва си е бая истинска кола - взети са от старите жтд-та най-здравите и доказани неща, добавени са нови шокарийки и освен всичко друго има много инжинерна мисъл в тоя модел много мислено и много изпипано :wink:

Само тоя волан тип "welcome to the future" хич не ме кефи :lol:

KGB
19-06-2007, 00:28
Трябваше да покараш новата С-класа и после да ти дам 159ката....да видя дали из си внушавам или наистина Мерцедеса е много зле.

automaniac
19-06-2007, 01:03
Еваларката за ревюто :wink: Аз я поразгледах таз летяща чиния благодарение на петко и трябва да кажа че тва си е бая истинска кола - взети са от старите жтд-та най-здравите и доказани неща, добавени са нови шокарийки и освен всичко друго има много инжинерна мисъл в тоя модел много мислено и много изпипано :wink:

Само тоя волан тип "welcome to the future" хич не ме кефи :lol:
Я му дайте снимка да го видим ко нИ тЪ кефи

Kuku
19-06-2007, 01:22

automaniac
19-06-2007, 01:24
Благодаря за нагледната информация, мен лично ми харесва-по спортно изглежда [според мен де :oops: ]

KGB
19-06-2007, 02:24
На пръв поглед волана не е перфектен, НО с времето му се свиква и дори започва да ви се харесва.

Копчетата на волана приличат на джойстик на тв игра...но поради тази причина и са удобни.

koolio
19-06-2007, 19:20
Има един лаф, че човек като се качи в Мерцедес, остарява с 20 години. :twisted:

marian
08-08-2007, 15:35
Chery произвеждат Alfa Romeo в Китай
Сн.: Actualno.com - Открий своята новина
Chery произвеждат Alfa Romeo в Китай
Actualno - 08 Август 15:17
Fiat и Chery ще създадат ново смесено дружество и ще започнат производството на няколко модела на Alfa Romeo в Китай. Първият модел, който ще се сглобява там, вероятно ще е седанът 159, а скоро след него ще последва и хечбекът 147.
още»
Технологии / Автомобили Kоментари (0)

TDI®
09-08-2007, 11:27
Според мен, произведените в Китай няма да бъдят предназначени за нашият пазар, а за Русия и страните от азия.

SFINKS
24-08-2007, 11:40
незнам как тръгнахте да срявнявате 159 с Туарег ??
единственото общо е че имат по 4 гуми , иначе са тотално различен клас коли .... , 159 с пасат я сравнявай или с еос , ама с Туарег :coolio:

koko1066
28-09-2007, 17:16
ЩОМ МИСЛИШ ЗА VW НЕ СИ КУПУВАЙ 159 И БЕЗ ТОВА СТАНАХА МНОГО
ПРИТЕЖАВАМ ОТ 1г. НЕ СЪМ КУПУВАЛ ДРУГА МАРКА И НЕ МИСЛЯ

Eniem
29-09-2007, 20:43
незнам как тръгнахте да срявнявате 159 с Туарег ??
единственото общо е че имат по 4 гуми , иначе са тотално различен клас коли .... , 159 с пасат я сравнявай или с еос , ама с Туарег :coolio:

аз не я сравнявам с Туарег, знам че са различни коли (или по-точно ги сравнявам като цени)... иначе сравнена с пасат как стоят нещата?



ЩОМ МИСЛИШ ЗА VW НЕ СИ КУПУВАЙ 159 И БЕЗ ТОВА СТАНАХА МНОГО
ПРИТЕЖАВАМ ОТ 1г. НЕ СЪМ КУПУВАЛ ДРУГА МАРКА И НЕ МИСЛЯ

Мерси за мнението но не разбрах от 1год имате Алфа Ромео и Волксваген?

rady156
29-09-2007, 22:16
явно още не си си купил нищо,въпреки че темата е стара!бих те посъветвал ако си се спрял на алфата да изчакаш до 2008,защото ще се пусне олекотена 159,олекотено шаси със около 100кг,което е един огормен + :wink:

Eniem
30-09-2007, 11:01
Наистина още не съм купил кола.... въпреки че все по-необходимо ми става да взема нова кола... до 2008-ма трудно ще изчакам, макар че сигурно ще си заслужава... знам че в форума няма хора с 159-ки за да ги питам тях, но ме интересува следното... от човек-а ремонтиращ всичките ми коли до сега (с над 30години практика и с пряк допир до Алфа Ромео ГТ) разбрах че колата наистина не е лоша, но съществува голям проблем с харчовете на масло.... Не ме разбирайте погрешно някои хора може да ми кажат "доливай си и си щракай с пръсти", обаче имах БМВ 7-ца '97-ма --> за тези коли е нормално да се долива по 200-300мл на 1000км... не е кой знае какво да го правиш но е обременяващо и за мен лично доста дразнещо! Имате ли някаква информация относно харчовете на масло при новите Алфи?

code
30-09-2007, 12:00
Това е много тъпо, да ме прощава твоя майстор. Няма нова кола, която да си харчи нормално толкова масло. Нали веднага ще ги вдигнат на нож, представяш ли си какво замърсяване е това. Абе въобще кой търсиш да се изказва за тая извънземна машина, дето има хора още не са я виждали :x България е пълна с разбирачи, всеки втори тука трябва да е инженер във F1 :stumm:

rady156
01-10-2007, 23:03
Наистина още не съм купил кола.... въпреки че все по-необходимо ми става да взема нова кола... до 2008-ма трудно ще изчакам, макар че сигурно ще си заслужава... знам че в форума няма хора с 159-ки за да ги питам тях, но ме интересува следното... от човек-а ремонтиращ всичките ми коли до сега (с над 30години практика и с пряк допир до Алфа Ромео ГТ) разбрах че колата наистина не е лоша, но съществува голям проблем с харчовете на масло.... Не ме разбирайте погрешно някои хора може да ми кажат "доливай си и си щракай с пръсти", обаче имах БМВ 7-ца '97-ма --> за тези коли е нормално да се долива по 200-300мл на 1000км... не е кой знае какво да го правиш но е обременяващо и за мен лично доста дразнещо! Имате ли някаква информация относно харчовете на масло при новите Алфи?

влизам и във испански форум на алфа ромео и там има десетки притежатели на 159,брера, ГТ, но на такава информация още не съм попадал!
в един от броевете на ауто билд пишеше-"до 2008-ма не си купувайте алфа",защото излизат доста новости,както казах олекотено окачване,по-мощни двигатели,като ще има 1,9 битурбо дизел и още доста други неща!дори и 159 кросвагон :wink:

code
02-10-2007, 18:12
Винаги първите години на производство колите са по-зле от последните, ама едно е да караш кола, която никой не я е виждал, друго е да изкочиш с модел на 2г. и да обясняваш, че е нова. По-принцип най-големите отстъпки са преди да излезе новия модел. И по колите вече са изчистени всички "детски болести", ама дали си струва . . . Един приятел си взе Мондео със 5000лв отстъпка, и сега като видя новия модел и му стана тъпо :idea:

SFINKS
22-10-2007, 09:49
Незнам дали е бил студен или загрял мотора на 159 , но беше дизел и тракаше поне 2 пъти по-силно от този на моята кола

KGB
22-10-2007, 11:56
Притежатели на 159ки има....2.4жтдм 200коня....кажи какво те интересува.

Дизеловите мотори НЕ харчат никакво масло.

В момента вече има и версия 2.4 с 210коня скоро ще пуснат и 220коня....

1.9би-турбо ще е 190коня и 400НМ коята може би ще е много добър избор...двигателя е страхотен.

имай на в предвид, че като седене на пътя 159ката е светлинни години преди всички останали в нейния клас.

katastrofiral
28-11-2007, 09:49
Привет на всички във форума...Изчетох доста статии за Алфа 159... виждам тук всички сте фенове на марката, но все още се чудя да стана ли един от вас!? :)... Още като видях 159-ката, разбрах че е любов от пръв поглед... няма такава висия прсто.... тук идва и голямото НО.... От малък съм луд по колите, но в главата ми от тогава се е оформило мнение->италианските коли--> дизайн->несравним, двигатели->добри, здравина->никаква... незнам защо им се носеше тая слава... сега нещата са доста по-различни, но....... с 2 думи искам да си взема кола дето да си я карам 10години и да не мисля за смяна...
Карал съм досега все немски и японски автомобили... като цяло мнението ми е че по-здрава кола от японската няма, по-добра возия от немската също... Наистина искам да чуя съвети или поне добре обосновани мнения... Харесал съм Алфа 159 2,4 JTD 200hp..и понеже съм заделил някой друг лев, смятам да има екстри, които ще вдигнат цената на колата почти двойно, но за тези пари мога да си взема серийно оборудвам нов VW Touareg.... Останах с добри впечатления от пишещите във форума... бъдете честни..... кое да избера?:) Поздрави на всички!
Не се побърквай човече,какво общо има Джип и то Туарег с Алфа дето ще си разтрака предницата още на втория месец??,зимай джипа и забрави за сичко италианско,освен Тортелините и Моника Белучи

wrc
28-11-2007, 13:16
Привет на всички във форума...Изчетох доста статии за Алфа 159... виждам тук всички сте фенове на марката, но все още се чудя да стана ли един от вас!? :)... Още като видях 159-ката, разбрах че е любов от пръв поглед... няма такава висия прсто.... тук идва и голямото НО.... От малък съм луд по колите, но в главата ми от тогава се е оформило мнение->италианските коли--> дизайн->несравним, двигатели->добри, здравина->никаква... незнам защо им се носеше тая слава... сега нещата са доста по-различни, но....... с 2 думи искам да си взема кола дето да си я карам 10години и да не мисля за смяна...
Карал съм досега все немски и японски автомобили... като цяло мнението ми е че по-здрава кола от японската няма, по-добра возия от немската също... Наистина искам да чуя съвети или поне добре обосновани мнения... Харесал съм Алфа 159 2,4 JTD 200hp..и понеже съм заделил някой друг лев, смятам да има екстри, които ще вдигнат цената на колата почти двойно, но за тези пари мога да си взема серийно оборудвам нов VW Touareg.... Останах с добри впечатления от пишещите във форума... бъдете честни..... кое да избера?:) Поздрави на всички!
Не се побърквай човече,какво общо има Джип и то Туарег с Алфа дето ще си разтрака предницата още на втория месец??,зимай джипа и забрави за сичко италианско,освен Тортелините и Моника Белучи


Ти пък къде си виждал Джип Туарег.Джип е американска марка,а Туарег е голем Пасат,което няма нищо общо с Джип.Туарег не е нито хубав,нито проходим,нито бърз-просто си е тъпо комби :wink:

KGB
28-11-2007, 16:52
Той таурега е страшна джипка, няколко приятели се чудят как да се отърват от тоя боклук.

Относно 159ката предполагам имаш такава щом знаеш на колко км-ра ще се разтрака... :lol:

bad_bat
29-11-2007, 12:12
прочетох че са произведени 4000 и нещо автомобила до момента ):

то само в България са над 120 :Д
как 4000 ве?тва е било 1 седмица след старта на производсвото

KGB
29-11-2007, 13:13
Тази тема я докарахме до под кривата круша....за сметка на това пък имало бол супер разбирачи :lol:

BatVas
29-11-2007, 14:20
Ето и мнението на Ауто билд:

http://clubalfaromeo.com/forum/files/al ... ve_176.pdf (http://clubalfaromeo.com/forum/files/alfa_159_testdrive_176.pdf)

П.П.упете си списанието(броя със статията за Алфа 8Ц - там е и тази за 159)Сега е пред мен и го гледам.

code
29-11-2007, 18:07
Бургаската, черна Алфа по последна информация е 260к.с. 4х4 и е купена за 114 000лв. :)

BatVas
29-11-2007, 18:09
Бургаската, черна Алфа по последна информация е 260к.с. 4х4 и е купена за 114 000лв. :)

Да не е 159 3,2 4х4 и да е 265 к.с :?:Като гледам цената - май е 3,2

KGB
29-11-2007, 18:38
3.2 е 260коня....при 159,Брера и двигателя няма нищо общо с предишните 3.2

Kostadin
29-11-2007, 21:14
3.2 е 260коня....при 159,Брера и двигателя няма нищо общо с предишните 3.2

абсолютно вярно, за съжаление :frown:

code
29-11-2007, 21:24
Бургаската, черна Алфа по последна информация е 260к.с. 4х4 и е купена за 114 000лв. :)

Да не е 159 3,2 4х4 и да е 265 к.с :?:Като гледам цената - май е 3,2
Да 3.2 е с 2 пепелника отзад /ауспуси/ :lol: на 80км/ч 4х4 се изключвало. Вътре всичко е червена кожа, абе бяс безподобен :D

KGB
30-11-2007, 00:17
Тази секратна информация за изключващото се 4х4 на 80км/ч от къде????

Задвижването е постоянно на 4те колела, постоянно 4х4, няма включване или изключване...има Торсен С диференцял, който разпределя двигателната мощ към предния и задния мост в различни съотношения, но винаги и към двата се предава мощност.

code
30-11-2007, 09:26
Това за изключването ми го каза приятел, което ги продава. Може и да е точно както казваш де, по-логично ми звучи :roll: :)

katastrofiral
30-11-2007, 11:49
Той таурега е страшна джипка, няколко приятели се чудят как да се отърват от тоя боклук.

Относно 159ката предполагам имаш такава щом знаеш на колко км-ра ще се разтрака... :lol:
нямам 159 -ка не бих и имал поради некои предразсъдъци към Алфите като цяло-колкото за Не-Джипката Туарег има си показатели за проходимост и така нататък-не ми сравнявай комфорт щото нема смисъл,а пък ти кат толко си запален по алфите,а на бас ,че с Хюндай печка дето тежи 2 тона щи скина алфата а?

katastrofiral
30-11-2007, 11:55
Привет на всички във форума...Изчетох доста статии за Алфа 159... виждам тук всички сте фенове на марката, но все още се чудя да стана ли един от вас!? :)... Още като видях 159-ката, разбрах че е любов от пръв поглед... няма такава висия прсто.... тук идва и голямото НО.... От малък съм луд по колите, но в главата ми от тогава се е оформило мнение->италианските коли--> дизайн->несравним, двигатели->добри, здравина->никаква... незнам защо им се носеше тая слава... сега нещата са доста по-различни, но....... с 2 думи искам да си взема кола дето да си я карам 10години и да не мисля за смяна...
Карал съм досега все немски и японски автомобили... като цяло мнението ми е че по-здрава кола от японската няма, по-добра возия от немската също... Наистина искам да чуя съвети или поне добре обосновани мнения... Харесал съм Алфа 159 2,4 JTD 200hp..и понеже съм заделил някой друг лев, смятам да има екстри, които ще вдигнат цената на колата почти двойно, но за тези пари мога да си взема серийно оборудвам нов VW Touareg.... Останах с добри впечатления от пишещите във форума... бъдете честни..... кое да избера?:) Поздрави на всички!
Не се побърквай човече,какво общо има Джип и то Туарег с Алфа дето ще си разтрака предницата още на втория месец??,зимай джипа и забрави за сичко италианско,освен Тортелините и Моника Белучи


Ти пък къде си виждал Джип Туарег.Джип е американска марка,а Туарег е голем Пасат,което няма нищо общо с Джип.Туарег не е нито хубав,нито проходим,нито бърз-просто си е тъпо комби :wink:
Точно пък Вранглера е най пикливата джипка-дори Лада Нивата я превъзхожда

Stoyan Georgiev
30-11-2007, 12:57
туарега е кенеф

:idea: зимай 159ката, не зимай сичките екстри и си купи и втора кола - може би една по-малка алфа ако наистина смяташ да удвояваш цената на 159ката ;) (а може и да си земеш 3.2 литрово гтв със турбо и да му платиш акциза та да си имап един дзвер :twisted: )

KGB
30-11-2007, 13:01
Изглежда дори май не си и сядал в 159, но за сметка на това знаеш колко е здрава, как върви, как седи на пътя.... :lol: :lol: :lol:

За Вранглера по-същия начин.... :wink:

Kuku
30-11-2007, 13:15
Катастрофирал, спести ни компетентното си мнение, моля те :lol:
Факта, че се намираме във форум на "Алфа Ромео" не означава, че сме коне с капаци - подочули сме и поназнайваме някои работи за "Туарег", и много добре знаем, колко е зле :lol:

Stoyan Georgiev
30-11-2007, 16:51
от личен опит го казвам за турега... всичките нови модели на VW съм карал известно време и турега специално е пълна скръб офф-роуд а вътре не е чак толкова комфортен за цената на луксозните модели (защото по-евтините са доста ограничени отвътре...)

code
30-11-2007, 18:25
Не знам ама в Б-с VWсервиз е пълен с Туарези, направо се бутат един друг http://cheesebuerger.de/images/midi/ekelig/e020.gif а Пасатите ходят само за смяна на масло!

gigi
01-12-2007, 01:44
Той таурега е страшна джипка, няколко приятели се чудят как да се отърват от тоя боклук.

Относно 159ката предполагам имаш такава щом знаеш на колко км-ра ще се разтрака... :lol:
нямам 159 -ка не бих и имал поради некои предразсъдъци към Алфите като цяло-колкото за Не-Джипката Туарег има си показатели за проходимост и така нататък-не ми сравнявай комфорт щото нема смисъл,а пък ти кат толко си запален по алфите,а на бас ,че с Хюндай печка дето тежи 2 тона щи скина алфата а?
По скоро ще си скинеш турбината щото един приятел вече хвърля две на чисто ново санта фе и даже вече гаранция не признават :lol: и само незнам къде тури хюндай при колите :lol:

vencialfa
01-12-2007, 08:47
нямам 159 -ка не бих и имал поради некои предразсъдъци към Алфите като цяло-колкото за Не-Джипката Туарег има си показатели за проходимост и така нататък-не ми сравнявай комфорт щото нема смисъл,а пък ти кат толко си запален по алфите,а на бас ,че с Хюндай печка дето тежи 2 тона щи скина алфата а?
Абе чудя им се на такива като теб кво правят в тоз форум,ходи си възхвалявай боклучавите кочини някъде другаде! :machinegunner:

code
01-12-2007, 09:45
Абе защо всеки вика Хюндай що никой не казва Хюн вземи :?: :D

KGB
01-12-2007, 16:02
С това последното изби рибата :lol:

Venci
02-12-2007, 00:14
то не е Хюн-дай, ами Х*й-дай. Колегата с катастрофиралия ник, изказването ти е прекалено остро и неуместно за този форум :idea: . Как очакваш да реагираме? :lol: Как може ние въпреки, че сме пристрастни да спазваме добрия тон, а ти да не успяваш. Нищо лично! Стана ми интересно и забавно :) .

KGB
02-12-2007, 00:22
Утре ще позачиста....че много офф-топик стана.

gogobadboy
02-12-2007, 23:58
Zdravejte,
V momenta subiram mneniq ot hora deto karat i imat 159, osobeno diesel? Mislq da stavam sobstvenik na Alfa 159, no prosto iskam da posubera mneniq? Kofti 4e shte e diesel, no e company car, vse pak. Ta naj ve4e me interesuva electronikata?? Dali suzdava problemi? A i kak e podrujkata v bg?
Merci mnogo

KGB
03-12-2007, 00:15
Колата е доста по-здрава и надеждна от главните си конкуренти.

Относно подръжката, скоро ще отвори врати новия сервиз до летището и най-сетне ще може да се радваме на обслужване на високо ниво.

Няма да е лошо да изчакате малко до Март месец, тогава трябва да излезнат нови двигатели и други нововъведения по колата.

Например 1.9 дизел би-турбо 190коня 400НМ....това ще е мотора за тази кола.

Ако имате специфични въпроси, питай те.

пс:само ще ви помоля да пишете на кирилица, понеже е задължително правило.

gogobadboy
03-12-2007, 14:04
Мерси много,

Пиша така, че понякога не излиза кирилицата. Мен 4есно ме интересува някои дето има 159, да си каже мнението. Чел сум бая, и зная доста неща за нея, но все пак обявите за продажба 2-ра рака само от 2006-2007 са над 1000 в мобиле. И това ме притеснява. Който има 159 да каже, какви проблеми е имал и така натаък. Единственото което ме кара да вярвам че нещата са по-добре сега е новия шеф на АлфаРомео. Иначе се бях отказал напълно да мисля за Алфа като фирмена кола.

KGB
03-12-2007, 17:38
В моя гараж имаме и 159 2.4жтд 200коня...

колата вече стана на 12-13 000км....скоро ще и сменяме маслото и филтрите.

Като седене на пътя няма по-добра кола в този клас...карал съм ги почти всичките. Дори и немците го признаха...погледни една от темите по нагоре за тестовете на 159.

Като здравина на купето, отново 159ката държи първенствтото в класа си, но за сметка на това е по тежка от преките си конкуренти. Шасито беше съвместна разработка със Сааб, но поради финансовите проблеми на Сааб те се отказаха.

Дизеловите двигатели се печелили не една или две награда и се славят като едни от най-добрите образци в индустрията.

Но найстина моя съвет е да изчакаш малко до Март месец, ако можеш...за да се види точно какви ще са нововъведенията в колата...

И най-малкото заради 1.9дизел би-турбо 190коня 400НМ...това според мен е мотора за тази кола.

2.4жтд в момента е на 210коня, но за март най-вероятно ще стане 225коня.

Има един опционален пакет Туризмо Интернационале ТИ....това са 18цолови джанти, спортни кожени седалки, спортен волан, прагове, свалено спортно окачване и други глезотии...

Ще се радвам да отговоря на всичките ти въпроси.

gogobadboy
03-12-2007, 19:12
Мерси колега,

Ей аз сум маниак отвсякуде, карал сум кви ли не коли, но едно от важните неща е да се чувства жива колата, нали ме разбираш. Тези 200 коня да се усещат. S8 сум карал, и все едно караш вагон с вуглища. Та може ли да се направи един тест-драйв в сф по принцип, и ако да, какво е необходимо. Аз че ще изчакам, ще изчакам. Колата си има всичко (само незнам дали монтират на тях Q2?)` Само единствено ме притеснява електрониките, нищо друго, аа и сервиза де, не ги знам, не се славят с най-добрия сервиз. Та това е общо взето.

KGB
03-12-2007, 19:39
200коня се усещат на 2.4, но се усеща и тежината на колата, с "чип" тези недостатъци изчезват 8) и с това може да ти помогнем един ден, но каквата и кола да вземеш, първо мини 10 000 км и след това чипове и тем подобни.

S8 от новите не съм карал, но пък се засекохме с едно такова на тунела на ихтиман посока софия...ми за 450коня или там колкото е тази кола ме разочерова, това което най ме учуди е, че Алфата беше по стабилна в завоите. Все пак аудито беше 4х4. В София бях пред него, човека спря до мен на светофара и беше приятно изненадан от Алфата, разменихми си усмивки и палци....евалата на такива шофьори, който хем знаят как да карат, хем се колегиални, хем се кефят на колите си.

Между другото не знам дали знаеш, но Алфа Ромео също ползват Торсен диферианцили....грубо казано 4х4 с торсен С диферинацал бе първо монтирано в Алфа след това в новите модели на Ауди.

Q2 диференцяла също е производство на Торсен но се води В модел.

Алфа Ромео и Ауди си купуват диференциалите от този производител, Торсен...

За повече инфо:

http://torsen.com/products/products.htm

За 159 най-вероятно през Март ще излезне и Q2. Общо взето всичко ново би трябвало да излезне на Женевския салон.

Аз на моята 147 имам монтиран Q2 диференциал, някой път може да те повозя ако искаш да видиш за какво става на въпрос, макар и с гадните зимни гуми :D

Относно тест драйв, да няма проблем да направиш тест драйв на 159, не знам дали ще имат 2.4 обаче...но и с 1.9 150коня можеш да усетиш колата как седи на пътя...като вървене не е зле, но не е нещо усобено. Мисля, че имат Брера с 2.4дизел коята евентуално можеш да покараш.

С електроника, до сега не съм чул някой да изпищи за нещо.

Сервиза в БГ....предполагам знаеш как са фирмените сервизи в БГрия, нищо по различно и тук...няма какво да се лъжеме.

Аз лично с нетърпение чакам отварянето на новия им сервиз до летището, където ако не друго поне сграда ще отговаря на марката и ще са под един покрив с Мазерати, в някъв момент и с Ферари.

Предполагам, че нещата със сервиза доста ще се подобрят когато се преместят в новата им сграда.

Ако станеш член на клуба можеш да ползваш 17% намаление в сервиза, както и съдействие от наша страна при разрешаването на възникнал проблем.

Да не говориме за сбирките ни и приятелите които би си създал в клуба.

През Февруари живот и здраве ще имаме и Track Day (каране на писта) на състезателната писта в Серес...един колега ще идва с 159ка с 1.9дизел.

Надявам се съм ти полезен и ако имаш още въпроси давай смело 8)

KGB
06-12-2007, 23:01
Джантите от 147/159/ГТ няма да станат на 159/Брера разстоянието между болтовете е различно.

Много малко 17ки влизат на 2.4ЖТД или на 3.2 заради спирачните апарати...ако искаш да слагаш 17ки трябва специално да провериш първо джантата дали ще влезне на колата...за някой други колеги с вече закупени джанти, има случеи когато смените накладките джантите пак да не влезнат....така, че пробвайте първо 17ките на колата и гледайте колко разстояние остава. Това се отнася за 2.4ЖТД и за 3.2жтс.

Официална навигационна карта за БГрия все още няма май от Навтек или там каквото ползваше Алфа. Скоро ще има...За не фабрична навигация, погледни тази на Пионер която съм пуснал в едно от предните мнения.

За сега най-добре с малката навигация...тоест тази която имаш, аз ползваш същата.

За вградения анти-радар...ми повече е удобство, че не го махаш и сваляш...иначе малко чуствителността му се намалява. Това вграждане можеш и сам да го направиш...и да си купуш анти-радар (радар-детектор) по твое желание.

gogobadboy
07-12-2007, 11:30
Мерси,

За джанти имам предвид тези които ги слагат на 147-та, тази шарка, щото фабрично на 159 няма такава шарка http://www.ricambituning.it/productImages/thmb/cerchi/TST171.jpg

Ма самия анти-радар работи ли добре, или не е качествен??

KGB
07-12-2007, 12:33
Тази джанти найстина ги няма за 159...те се водят суперспорт...размера на 159 е 5х100мм а на 147 е 5х98мм...няма как да станат.

Джанти има хиляди модели...

За анти-радара...не знам кой модел слагат вътре, предполагам че може ти да им кажеш/дадеш предпочитания от теб и те само да го монтират.

мс:Мерси Гиги за поправката, в бързината съм написал 4х вместо 5х

gigi
07-12-2007, 14:13
Тази джанти найстина ги няма за 159...те се водят суперспорт...размера на 159 е 5х100мм а на 147 е 5 х98мм...няма как да станат.
.
:wink:

gogobadboy
07-12-2007, 15:44
eeeeeeeee

Verno li be....pfu! Naj-qkite djanti...Az she gi pitam v ponedelnic ot AlfaRomeo kvo she kajat...edni 18" :twisted:

KGB
07-12-2007, 16:13
Моя съвет е да си вземаш спортния пакет ТИ/ TI там колата идва със 19ки...правгове, сваленто окачване, спортните седалки, волан и други.

Мисля, че в момента пред сити центъра Алфата която е изложена е точно такава.

17ките на тази кола изкглеждат като 15ките на моята...много гадно седят.

18ките са като стандартно изпълнение.

19ката вече хваща окото....направо си е супер.

20ка...е още по добре, но не е за БГрия в никакъв случей.

http://www.motoradictos.com/images/2007/06/tn_2070622001mini2l.jpg

http://www.casanovacars.com/2007/03/12/Alfa%20Romeo%20159%20TI%20Versions3.jpg

gogobadboy
07-12-2007, 17:07
Неееее, спортен волан и седалки не ми харесват. Аз ще я използвам за служебна кола, все пак ще трябва да има комфорт малко, и ще я карам в бг и околностите, с наште пътища си е е....на дълги разстояния. Няма да я карам все едно са ми се подпалили гащите. :twisted:

Достатъчно е агресивна отвън, в света на бизнес срещите трудно се приемат тези коли, а и накрая като кача някой клиент и газззззз...ще му взема акъла. :headbang:

spe4elist
07-12-2007, 17:29
...Достатъчно е агресивна отвън, в света на бизнес срещите трудно се приемат тези коли, а и накрая като кача някой клиент и газззззз...ще му взема акъла. :headbang:

А-а, за служебна - някой бавновъртящ се дизел, със спокойна външност, Skoda "Остави я" напр. :lol:

didofurnira
07-12-2007, 20:17
http://www.alfa159.com/
http://www.alfaromeo.it/NEWALFA_ITALIA/ ... index.html (http://www.alfaromeo.it/NEWALFA_ITALIA/testSwf/index.html)

gogobadboy
07-12-2007, 23:46
Никви Шкоди, не ме разбирай погрешно, като коли са едни от най-добрите, но просто оискам да карам алфа,макар и дизел да бъде, за служебна кола, независимо че почти не се вписва в определението за служебна кола....

gogobadboy
10-12-2007, 18:44
Поразпитах из един форум на алфа в Англия, всички казват че нямат проблеми и са направили вече 20-30к мили. Проблеми са имали само тези първите модели, после са се изчистили.

code
10-12-2007, 19:07
Докато разискваме дали си заслужава модела остаря :lol: Да променим темата на "Алфа 159 втора ръка - заслужава ли си! :twisted: майтап.

gogobadboy
10-12-2007, 20:16
Заслужава си щото цената и пада с 20 бимберици за 10000км. Но нова алфа си е нова алфа...ако можеш нова, вземи я нова.

KGB
10-12-2007, 22:45
Изчакай да излезне 1.9би-турбо дизела...190коня 400НМ и я взимай :wink:

gogobadboy
11-12-2007, 14:10
За сега само един човек се оплака от неговата алфа, една камара народ казват че са много доволни, дори и от дилърите!

gogobadboy
11-12-2007, 17:36
Ей тия в Англия карат доста алфи, вече 40 мнения че са супер коли...

KGB
12-12-2007, 00:00
Ти на кой от всичките форуми им писеш?

gogobadboy
12-12-2007, 12:35
alfaowner.co.uk има еди тред Alfa 159 - general opinion

gogobadboy
14-12-2007, 00:09
От каде ги намират тези джанти, някой знае ли?http://i27.photobucket.com/albums/c198/PhatGee/Cars/L1000325-1.jpg

KGB
14-12-2007, 02:27
Това са новите "телефонни шайби" тип 8С.....и аз много ги харесах.

Трябва да си ги поръчаш при дилъра

gogobadboy
21-01-2008, 15:49
Колко хар4и 2.4 джейтд-то? чувам че дава към 10л/100. Някой да знае какви двигатели ще излязат май, юни?

KGB
22-01-2008, 01:46
Градско харчи 10.8

Нови двигатели....1.8турбо бензин, 1.9Би-турбо дизел....

gogobadboy
27-01-2008, 10:50
Ето един интересен артикъл за 159. След месец ще ходя до дилъра в София и ше видя каква гаранция дават. Ще поразпитам кога ще мойе да се поръча новата версия на 2.4 - улекотена малко и ако всичко е наред се надявам да стана собственик на една от тези красавици :)


http://www.autonews.com/assets/PDF/CA34311117.PDF

KGB
27-01-2008, 12:57
Изчакай да мине Женевския салон в началото на Март...след това нещата ще са по ясни.

kopele-mopele
14-02-2008, 12:53
Тези 200 коня да се усещат.

Колега, не знам какво си карал преди това и какво очакваш като усещане. Честно казано и 300 к.с. да са, за 1500 км ще си свикнал с тях и за теб това ще е просто твоята кола :wink: с хубавото се свиква бързо, е казал народа. Иначе мен лично в началото 159-ката буквално ме стряскаше :lol: за това и карането като попадна в мен първата седмица беше като тест на турбината (само да уточня, взех колата разработена, щото знам че колегите ше ме нападнат веднага с думи като разсипник и душманин :P ). Та... карам я вече 20000 км и съм безнадеждно влюбен в нея, въпреки малките (леко дразнещи проблемчета). На дълъг път няма равна :shock: или просто хората не настъпват :) интересно ми е какъв ше е двутонния Хюндай за който стана ясно че троши 159-ки, но това е тема за един друг раздел на форума. Ако си вземате такава - БОСЕ-то е задължително, за фабрично инсталирана музика е върха :wink: не съм карал по-малък мотор, на дълго наистина е много приятен, разхода в началото беше 12 градско (причината е в задкормилното устройство), но след първата седмица падна на 9.7 - 10.4л/100км. На дълго - 8.0 - 10л/100км. Не става за гонка в града :lol: (от личен опит казвам, просто първите две предавки са адски къси и некоя далеч по-стара колица дърпа в началото - люлински Голф 3 ГТИ примерно доста ме изнерви една вечер по светофарите, но пък всичко приключва като вкарам трета и вдигна над 2500rpm)... абе стига съм дрънкал, вземай колата и газ!!! Страхотна е!

Garvansky
14-02-2008, 18:44
Тези 200 коня да се усещат.

Колега, не знам какво си карал преди това и какво очакваш като усещане. Честно казано и 300 к.с. да са, за 1500 км ще си свикнал с тях и за теб това ще е просто твоята кола :wink: с хубавото се свиква бързо, е казал народа. Иначе мен лично в началото 159-ката буквално ме стряскаше :lol: за това и карането като попадна в мен първата седмица беше като тест на турбината (само да уточня, взех колата разработена, щото знам че колегите ше ме нападнат веднага с думи като разсипник и душманин :P ). Та... карам я вече 20000 км и съм безнадеждно влюбен в нея, въпреки малките (леко дразнещи проблемчета). На дълъг път няма равна :shock: или просто хората не настъпват :) интересно ми е какъв ше е двутонния Хюндай за който стана ясно че троши 159-ки, но това е тема за един друг раздел на форума. Ако си вземате такава - БОСЕ-то е задължително, за фабрично инсталирана музика е върха :wink: не съм карал по-малък мотор, на дълго наистина е много приятен, разхода в началото беше 12 градско (причината е в задкормилното устройство), но след първата седмица падна на 9.7 - 10.4л/100км. На дълго - 8.0 - 10л/100км. Не става за гонка в града :lol: (от личен опит казвам, просто първите две предавки са адски къси и некоя далеч по-стара колица дърпа в началото - люлински Голф 3 ГТИ примерно доста ме изнерви една вечер по светофарите, но пък всичко приключва като вкарам трета и вдигна над 2500rpm)... абе стига съм дрънкал, вземай колата и газ!!! Страхотна е!

Не съм карал 2.4, но имам 1.9 и съм адски доволен, карал съм какви ли не коли но алфа 159 е нещо, на което не се бях радвал така от дете. Относно BOSE - то - задалжително... свири прекрасно! Като мое лично заклиучение си правя следното: имайки предвид как варви 1.9... незнам какво да кажа за 2.4 просто трябва да я пробвам...

kopele-mopele
15-02-2008, 18:01
Колега, дай да се видим и да направим един крос-тестдрайв :) И на мен ми е мерак да видя как бяга 1.9 двигателя.

Garvansky
15-02-2008, 22:09
Колега, дай да се видим и да направим един крос-тестдрайв :) И на мен ми е мерак да видя как бяга 1.9 двигателя.

Ама нямаш никакви проблеми, но сега я вкарвам в сервиза че се обели 18-ката и съм много ядосан :? ... Тея простаци от ауто италиа сигурно ше искат да я боядисват, а аз не съм на същото мнение. Дайте съвет, кво да праа да си мълча или да стрелям с хаосни :twisted: ? Все пак мойта е на 2000 КМ............

KGB
15-02-2008, 22:54
Ако се боядиса като хората няма проблем....само трябва да уцелят и цвета.

Roev
16-02-2008, 11:46
колега гарвански на 2000 км нищо не си усетил от вървежа на тази красавица като стане на 10000 км ще го усетиш и чипче става эвярррррр

dan3ata
17-06-2008, 10:25
Привет на всички във форума...Изчетох доста статии за Алфа 159... виждам тук всички сте фенове на марката, но все още се чудя да стана ли един от вас!? :)... Още като видях 159-ката, разбрах че е любов от пръв поглед... няма такава висия прсто.... тук идва и голямото НО.... От малък съм луд по колите, но в главата ми от тогава се е оформило мнение->италианските коли--> дизайн->несравним, двигатели->добри, здравина->никаква... незнам защо им се носеше тая слава... сега нещата са доста по-различни, но....... с 2 думи искам да си взема кола дето да си я карам 10години и да не мисля за смяна...
Карал съм досега все немски и японски автомобили... като цяло мнението ми е че по-здрава кола от японската няма, по-добра возия от немската също... Наистина искам да чуя съвети или поне добре обосновани мнения... Харесал съм Алфа 159 2,4 JTD 200hp..и понеже съм заделил някой друг лев, смятам да има екстри, които ще вдигнат цената на колата почти двойно, но за тези пари мога да си взема серийно оборудвам нов VW Touareg.... Останах с добри впечатления от пишещите във форума... бъдете честни..... кое да избера?:) Поздрави на всички!


Привет колега!

Въпроса ти е интересен и може би най добрия съвет които мога да ти дам е да прецениш за какво и колко ще използваш колата. Ако искаш да си ходиш на село и да се радваш на битов уют или пък д аимаш багажно пространство и да използваш колата и за товарно магаре то отговора е ясен!
Ако искаш кола с която всеки да те забележи и да не пожелаеш да я смениш докато си жив то скачай на Алфата защото това е колата която не е направена за да те вози а за да я караш!
Мисля че съм достатъчно красноречив! :wink:
Поздрави!

Ma7e4k0
28-06-2008, 00:57
Това маи е бургаската алфа за която споменахте преди 2-3 страници...сори за ужасната снимка....бях направил повече ама случаино някои ги е истрил :evil: и ми е останала само тази на фаровете...вътре обаче беше иуниииииик :shock: :shock: Мисля че е тя защото вътре беше с червен кожен салон и отзаде пишеше 3.2 киу4 и с ужасни джанти :wink: Снимката е правена в София месец януари ж-к Овча Купел 2 ...ще потърся още снимки :(

ЗМЕЯ!
02-10-2008, 00:32
Катастрофирал, спести ни компетентното си мнение, моля те :lol:
Факта, че се намираме във форум на "Алфа Ромео" не означава, че сме коне с капаци - подочули сме и поназнайваме някои работи за "Туарег", и много добре знаем, колко е зле :lol:

Пичове относно Таурезите комшията ми имаше такъв...
Питам го аз верно ли, че много дефектирали, а той знаете ли кво ми казва неее няма такова нещо.
За 100 000 км вика САМО компресора на климатика ми изгоря и за него се бръкнах САМО 3 бонбона раиш'ли.....:gayfight:
Иначе неее НЕ нееееее изобщо не дават дефекти,за дефекти даже не са и чували :tooth:
Комшията ми побърза след 100 000 км бързичко да си се оттърве от Тау-РЕЗА .... защо ли :whistle:
Хора за мен АлфаРомео=СТРАСТ
От където и да мина с моята 147-ца сичко живо чупи врътове и шийни прешлени да се обръща:notworthy::big_bow_down::tooth:
Усещането е несравнимо...
Колкото до модела 159 мисля,че това сам по себе си е един меко казано уникален автомобил и аз окончателно и безвъзвратно съм влюбен в него и живот и здраве следващата ми кола ще е такава:please:

А на катастрофиралия с Х-у-й.ндай мога само да му мажа да си резне спирачните маркучи на корейчето и да се спусне с бясна скорост по мноого стръмен наклон на своя глава и за своя сметка, белкем тогава земе да му дойде леко акълеца на кое се вика истинка кола... :laser:

Mg8000
02-10-2008, 20:29
аз карам 159 2.4 200 кс от година и половина,колата е много добра,карал съм и джип МЛ.....двете са несравними неща........за 10-те години не мога да кажа,но мога да ти кажа,че алфата си я продавам и си купувам .........алфа 159 2.4 ти.....прави си извода сам

BatVas
03-10-2008, 10:55
159 ТI :bravo:

П.П. Абе какво стана с новия мотор 1,9 Mjet - 190 к.с

и нали вече 2,4 трябва да е 210 к.с

KGB
03-10-2008, 12:20
2.4 си е 210 к.с. от доста време....

Иначе за 1.9 би-турбо...май направо ще се минава на 2.0ЖТДм 170кс. 360нм. с едно турбо.....и на него ще се слага би-турбо.....но още няма нищо конкретно.

BO
03-10-2008, 13:39
2.4 си е 210 к.с. от доста време....

Иначе за 1.9 би-турбо...май направо ще се минава на 2.0ЖТДм 170кс. 360нм. с едно турбо.....и на него ще се слага би-турбо.....но още няма нищо конкретно.
Имаш ли информация, дали този 2.0жтд се прави от Фиат Пауъртерйн?

BatVas
03-10-2008, 16:40
2.4 си е 210 к.с. от доста време....

Иначе за 1.9 би-турбо...май направо ще се минава на 2.0ЖТДм 170кс. 360нм. с едно турбо.....и на него ще се слага би-турбо.....но още няма нищо конкретно.

Ясно ! Време е да изкарват тоя 2.0 дизел - мисля че ще е много добър баланс между икономичнист и вървеж една 159 TI 2,0 ЖТДм

KGB
04-10-2008, 12:23
Имаш ли информация, дали този 2.0жтд се прави от Фиат Пауъртерйн?


Разбира се, че от тях се прави.

И силно се надявам скоро да пуснат и би-турбо версията на този мотор

Stoyan Georgiev
04-10-2008, 12:40
заслужава си :thumbup:

cvetelin
04-10-2008, 12:41
заслужава си :thumbup:

айде де ... дай да я видим вече
тая прословута 159-ка :)

Stoyan Georgiev
04-10-2008, 12:45
айде де ... дай да я видим вече
тая прословута 159-ка :)

е погледни в съответния раздел :blush:

cvetelin
04-10-2008, 12:46
е погледни в съответния раздел :blush:

па не я виждам ... я дай линк

Stoyan Georgiev
04-10-2008, 12:48
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=26590

да'н кажете само , че са фаля :native:

Garvansky
05-10-2008, 00:56
Честито колега, разбирам точно какво е усещането... :thumbup: Колата е звяр и ще има да и се кефиш адски много! Аз вече една година при всяко влизане в нея разбирам колко много може този сравнително малък мотор... Пожелавам ти да не слизап от нея... :plane:

Stoyan Georgiev
05-10-2008, 15:11
Честито колега, разбирам точно какво е усещането... :thumbup: Колата е звяр и ще има да и се кефиш адски много! Аз вече една година при всяко влизане в нея разбирам колко много може този сравнително малък мотор... Пожелавам ти да не слизап от нея... :plane:

от твоята уста (в случая пръсти :native:)

KGB
05-10-2008, 16:47
Този мотор може и много повече :-)

Stoyan Georgiev
06-10-2008, 13:00
Този мотор може и много повече :-)

вече мина хилядарката, още 2 пъти по толкоз и ти ставам клиент :go: :metal: