PDA

View Full Version : Кормилна рейка-уж я рециклираха???



Alexius
20-02-2005, 01:24
Купих си колата преди 5 месеца и още тогава си имаше някакво прещракване когато колелата са направо и завъртя волана леко в ляво или в дясно. Още като я взимах майстора който я преглежда ми каза че има проблем в рейката. След 5 месеца каране така реших онзи ден да я закарам да я оправят. Закарах я в един сервиз и казах да погледнат какъв е проблема. Казаха ми че е в рейката и ще трябва да се рециклира. Те я свалят и я карат в Техническия да я рециклират/там били рециклирали най добре/. Ок. Оставих я като ми казаха че вечерта ще е готова. Звъннаха ми те вечерта и казват ".....е сега взехме рейката и утре ще я качиме на колата". Голяма работа че ще нощува в сервиза казвам си, важното е да стане както трябва. Обаче на другия ден ми звънят следобяда-била готова. Отивам аз и пича започва:"Абе ти само на място ли го имаше това щракане или и в движение, то сега много слабо се усеща, той майстора който я рециклира каза че имало износени 2 зъба на гребена а те няма как да се наваряват, ама няма проблем така да си караш иначе семеринги и тн. всичко е сменено рециклирана е...." отивам да я пробвам. паля аз въртя волана-то като преди разлика няма, щрака по същия начин.
Разбрахме се да я карам сега събота и неделя да я пробвам в понеделник да му я закарам ако има нещо.....какво ще я пробвам то е както преди. Е найстина сега волана е по-стегнат, по дупки не чука във волана, а тя всъщност дори не течеше преди това.
Само гребен ли ще се смени какво?
Дайте съвет какво да направя.

Dodo 155
20-02-2005, 08:21
Мисля си, че при износени зъби няма как да се рециклира :whistle:
Виж семеринги :yes: , ама другите неща :?
Намери си по-добре рейка II-ра употреба и ако е в ред я слагай 8)
При италянеца сигурно има такава и не би трябвало да е някаква ненормална цена :wink:
За по-сигурно обърни се към HF_HPE :yes:
Успех 8)

ILLUSi0N
02-10-2005, 17:47
I az go imam tozi problem na Tipo stava vapros i mi kazaha 4e sa 40 lv shte mi ia "opraviat" posle porazpitah malko nasam natam i mi kazaha 4e nai dobre siu e novata i tolkova ne pove4e ot 5-6 meseca shtiala da kara taia "recikliranta" verno e okolo 100 lv e ama kato iskame da karame ....

=========================
КИРИЛИЦА!!! :director:

ivaylo73
05-10-2005, 00:01
Правите ли втори ключове за автомобил алфа?