PDA

View Full Version : Труден избор



Joro 166
11-06-2007, 22:22
Здравейте!тук се подвизавам от скоро.до сега карах Ланча дедра 2.0 16v .В момента съм се ориентирал към 166.четох много и се бях спрял на 2.4 jtd днес един съсед ме притесни много (италянските дизели са наи скапани).моля помогнете със съвети и впечатления всичко ще ми е от полза.благодаря ви предварително. :( :(

trustworthy
11-06-2007, 22:44
Правилно ти е казал. А, че най-здрави са 1.6Д, дето на голф 2 са ги слагали каза ли ти?

Прочети какво пише за тоя двигател из форума, има го не само на 166, а и при 156. Не са сериозни тея комшийски изказвания, ше знайш ;)

Joro 166
11-06-2007, 22:58
Точно това правя.Чета колкото мога повече.никога не съм имал дизел.луд съм по италянските коли.до момента само разочарованиe TIPO 1.6 ie DEDRA 2.0 16V ремонти по всичко за което се сетите.искам най накрая да покарам спокойно някоя италянска красавица

trustworthy
11-06-2007, 23:03
...искам най накрая да покарам спокойно някоя италянска красавица

Ми 2.4ЖТД е твоя двигател значи :)

boian
11-06-2007, 23:37
Като търсиш из София дизел 166 за себе си, намери и една за мене, че вече съм болен по нея. Във Варна като ги питам за 166 и ми казват че е екзотика, тука се търсят бързооборотни коли, т.е. с бърза възвращаемост на парите дето търговеца е вкарал- Голф, Опел, Рено, Ауди и т.н. А пък окачването на 166-та ще го борим някак си.

Joro 166
12-06-2007, 01:50
СЪС СИГУРНОСТ НЯМА ДА Е ОТ БЪЛГАРИЯ.ТУК ТЪРГОВЦИТЕ ЛЪЖАТ ЗА ВСИЧКО.ТОВА КОЕТО ТЕ ТВЪРДЯТ ЧЕ СА СМЕНИЛИ МОГА И САМ ДАГО СМЕНЯ И ЩЕ СЪМ СИГУРЕН А НЕ ДА СПЕСТЯТ НЯКОЯ РОЛКА И ДА МИ СЛОЖАТ ДОБАВКА ПРОТИВ ДИМ .ПОСЛЕ ВИКАТ КОЛАТА Е НА НЯКЪВ ДИТО ПОЧИНАЛ ПРЕДИ 3 Г И Е САМО НА 70 000 ДА Е ЧУДИШ ЩТО РОДНИНИТЕ МУ СА ЧАКАЛИ ДА И ПАДА ЦЕНАТА ПРЕЗ ТИЯ ГОДИНИ.

TaNo
12-06-2007, 09:02
Не на тъкива надписи дето пишат българските продавачи като (колата е перфектна, гаражна, един собственик, "бил инвалид" и др.) не вярвайте, и кола около 2000г. на 70000км чесно няма тъкава.Или ще е някъкво чудо, или трябва да се повярва на по-горните надписи :lol:

angel1974
12-06-2007, 09:12
Здравейте!тук се подвизавам от скоро.до сега карах Ланча дедра 2.0 16v .В момента съм се ориентирал към 166.четох много и се бях спрял на 2.4 jtd днес един съсед ме притесни много (италянските дизели са наи скапани).моля помогнете със съвети и впечатления всичко ще ми е от полза.благодаря ви предварително. :( :(

днес един съсед ме притесни много (италянските дизели са наи скапани

оооо йес :headbang:

колега, ако този твой комшия разбира толкова и от другите неща в живота съвсем я е закъсал :D :D :D :D

Аз не съм фен на дизела и затова си взимам бензин, ама ако трябва да си купя дизел има само 2-3 марки, които ще избера и едната е Алфа, другата е Пежо-Ситроен и третата Тойота. Който и каквото да ти говори ЖТД двигателя на Алфа е доказана марка и е върхъ на сладоледа, пък за екстрите вътре на 166-цата и външния дизайн няма смисъл да говориме.

От както имам моята вече един приятел си купи също 166, а сега и друг ще си купува. Който е видял Алфа-та забравя всички други коли.

а иначе ти сам може да се поинтересуваш що е то комон рейл-а за историята му и т..н. :D :D :D

vladu
12-06-2007, 09:56
един съсед ме притесни много (италянските дизели са наи скапани) :( :(

един съсед малоумник бих рекъл аз ... по тая кола мое да счупиш всичко ... окачване, турбо, електроника, електротехника, дръжката на задна лява врата, но НЕ и маторо.

JJJ
12-06-2007, 20:52
Не на тъкива надписи дето пишат българските продавачи като (колата е перфектна, гаражна, един собственик, "бил инвалид" и др.) не вярвайте, и кола около 2000г. на 70000км чесно няма тъкава.Или ще е някъкво чудо, или трябва да се повярва на по-горните надписи :lol:

Казваш няма такива коли, виж тази обява:

Обява в ирландски вестник:
Продавам Фолксваген Голф 1985 година
Само на 15 Км,
Използвани скорости първа и задна.
Никога не е карана с висока скорост.
Оригинални гуми.
Оригинални спирачки.
Само един шофьор
Собственика я продава поради смяна на местоработата.
Прилагам снимка:

Joro 166
12-06-2007, 23:57
Някои сучайно да кара 166 по възможност 2.4 жтд в района на жк.люлин 10; овча купер 2 ще се радвам да поговорим и да видя за какво става въпррос. :P

Joro 166
15-06-2007, 22:26
"СТРАНОТНИ СТЕ"!!! КОЛКО МНОГО ИНФОРМАЦИЯ СЪВЕТИ И ПОМОЩ.
МИСЛЕХ ЧЕ ПОНЕ ТУК ЩЕ СРЕЩНА ПОДКРЕПА.ЕБАСИ ФЕНОВЕТЕ НА ИТАЛЯНСКИ АВТОМОБИЛИ!МНОГО БЛАГОДАРЯ НА ТЕЗИ КОИТО СИ НАПРАВИХА ТРУДА ДА СЕ ОТЗОВАТ

pinko
15-06-2007, 22:38
"СТРАНОТНИ СТЕ"!!! КОЛКО МНОГО ИНФОРМАЦИЯ СЪВЕТИ И ПОМОЩ.
МИСЛЕХ ЧЕ ПОНЕ ТУК ЩЕ СРЕЩНА ПОДКРЕПА.ЕБАСИ ФЕНОВЕТЕ НА ИТАЛЯНСКИ АВТОМОБИЛИ!МНОГО БЛАГОДАРЯ НА ТЕЗИ КОИТО СИ НАПРАВИХА ТРУДА ДА СЕ ОТЗОВАТ

Е какво да направя? Живея в Кокаляне, до Овча Купел ми е 35-40 км по околомръсното. И жена на легло да ме чака, доста ще се замисля дали да тръгна.

Кажи какво по-точно те интересува и ще ти отговорим.

rady156
17-06-2007, 17:41
вземи си 166 2.4 и ше си доволен!ако вкараш малко повечко пари за по-нова нещо 2002 ,че да е 150 коня ще избиеш рибата