PDA

View Full Version : Ъгъл на запалване на 155



Dodo 155
21-02-2005, 11:25
Чух, че ъгълът на запалване при 155 може да се измени и колата да не върви много добре :unsure: :?
Това вярно ли е :?
Аз доколкото знам всичките параметри по запалване се регулират от ЕКУ-то :unsure:

hf hpe
21-02-2005, 12:23
на всяка по съвремена кола ъгъла на запалване се определя само от ЕКУ-то и е функция на много параметри
за да го промениш има 2 начина да препрограмираш таблиците за определяне на ъгъла на запалване или да лъжеш ЕКУ-то по някакъв начин(да му подаваш погрешна информация) така че то да смята такъв ъгъл който на теб ти е удобен

единственият начин за който се сещам да напраивш второто е да преместиш датчика на хол който на повечето коли се намира на коляновит вал

Dodo 155
21-02-2005, 12:37
Мерси за отговора :wink:
Значи няма възможност да ми е променен ъгълът :whistle:
А може ли датчика да дава грешна информация без да е преправяно нещо по него или по ЕКУ-то :? т.е. да е за смяна :unsure:

arieca155
28-02-2005, 10:36
имам същия проблем със мойта.ходих в бош ,закачиха я на компютъра всичко си излезе и оня пич ми вика тука нещо някакъв ъгъл не ми е както трябва и така и не го оправи,нещо там на някава електроника.кой къде ще ми коригира това нещо защото продължавам да се чудя защо на моята красавица нещо и тежат килзата. :wallbash:

hf hpe
28-02-2005, 11:56
слабо вероятно е проблема да е от датчика за положението на коляновият вал
може взависимост от показанията на други датчици ЕКУ-то да изчислява ъгъл на предварението на запалването такъв който да е грешен(или просто на майстора да не му харесва)

П.П. евала на Ариеца за кирилицата

Dodo 155
28-02-2005, 12:50
Мерси за отговора hf_hpe :wink:
Мисля, че проблема е в ламбда сондата, а не е в никакъв ъгъл на запалване :whistle: Понеже карам и на газ и се сещаш какво щеше да стане, ако имаше изменен ъгъл :wazuup: Когато съм на бензин все едно има някакво забавяне при натискане на педала :unsure: и леко разминаване на оборотите (като при богата смес) :unsure:
Решил съм, за да съм сигурен да я кача на стенд :yes:
Дали във Ванто трейд могат да я тестват и колко ще ми струва това? :idea:

hf hpe
01-03-2005, 09:29
да могат да ти проверят ламбда сондата
но ако колата е карана по често на газ и много рядко на бензин, проблемите доста често са други
запушени дюзи, ниско налягане на бензина, а на мен ми се е случвало дори изветрял бензин
така че вариантите са много

Dodo 155
02-03-2005, 11:15
:thumb:
Карам си я на бензин всеки ден докато качи 50 градуса :yes: и я гася на бензин, като я оставям да поработи 10 сек. :yes: за да не се спичат много дюзите :wink:
Май ще се окаже ламбда или изветрял бензин :whistle:

Dodo 155
10-04-2005, 08:27
Значи прочетох следното нещо, че когато ламбдата се скапе, ЕКУ-то минава в определен режим, започва да работи колата с точни стойности, вдига малко разхода и дава предверение на запалване по подразбиране :yes: Май вече съм на 95% къде е проблема, ама не ми остава време да посетя сервиза :wallbash: То май ще е по-добре да закупя една сонда и направо да ходя да я монтират :wink: :whistle:

hf hpe
10-04-2005, 08:52
сондата се мери лесно
имаш 2 куплунга на единият идват 2 бели проводника на другият идват черен и сив
като разкачиш 2 куплунг от към страната на ЕКУ-то трябва да има 12 V при работещ двигател, от към страната на сондата трябва да имаш връзка
ако на 1 куплунг всичко е добре, проверяваш другият куплунг
на него без да го разкачаш се мери напрежение, при работещ двигател трябва да се мени между 0.1 и 0.9 самоче волта или миливолта ще те излъжа

miro_dt
11-04-2005, 19:08
между двата бели кабела съпр. трябва да е 5-15 ома а на черния откъм сондата 0.1-0.9 миливолта като се променя непрекъснато за около 1сек. без да излиза от тази граница