PDA

View Full Version : за Стефи



hf hpe
21-02-2005, 13:05
за да не развалям темата ти в тунинга искам да те питам кой ти издаде диагнозата че двигателят ти е за ремонт

съветвам те да погледнеш гарнитурата на смукателните колектори
защото от главата има отвори през които се подава масло в смукателните колектори за да може да се управлява вариатора
доста често гарнитурата между главата и смукателният колектор пропуска и масло влиза в първи цилиндър

обикновено пушека тогава е бледо сив, та твоят какъв е

stefi
01-03-2005, 22:49
чак сега видях темата( развали ми се видеокартата и трябваше да купувам друга) значи колата вече я сглобявам т.е. от днес .открих следните проблеми -износени маслени сегменти,гарнитурата която казваш също беше заминала но това го разбрах вече kato бях oтворил двигателя,а преди това се чдих от къде са се взели тия 30-50грама масло коио изтекоха от всмукателния колектор (ама като останах без компютър и не съм влизал в интернет нямаше как да видя за тази гарнитура,можех да закърпя временно положението ,защото основния разход на масло е бил причинен от тази гарнитура, можех да си спестя мръзненето в канала под колата) .Имали тънкост някаква за сменянето на втулката на вариатора, и как да обясня на тия от магазина каква е тая втулка че питах в няколко магазина и те ме гледат като инзвънземни, не ми се иска да го разглобя за да сваля втулката да я показвам защото май ще се окаже трудна за намиране, НЯКОЙ АКО ЗНАЕ КЪДЕ има такава втулка да ми каже ,ако не му представлява проблем ,благодаря предвалително! Стискайте ми палци след като сглобя колата всичко да е наред,че от кога се каня да дойда на някоя среща и се някакъв проблем ме спира :wallbash:

hf hpe
03-03-2005, 01:22
този кит можеш да намериш само във вантотрейд
според аутоиталия такава част не съществива и ти предлагат смяна на целия вариатор(350кинта :ranting: )
а да те питам как мислиш да зацепваш разпределителните валове, защото за това си трябва специализиран инструмент тъй като валовете нямат белези а колелата са подвижни спрямо самите валове

stefi
03-03-2005, 23:42
със зацепването се справих с малко :wallbash: и не си смених втулката на вариатора ,защото изтропва само при палене и то за не повече от 5секунди, а съм чувал алфи които си тропат доста след като запали колата ,така че за сега не е наложителна смяна според мен де.Колата днес я карах малко ,че не ми остана време утре надявам се да имам повече време за нея за да видя дали съм се справил добре.Валовете ги белязах преди да сваля ремъка с боя ,а от долния вал не свалях ролката сега според мен е зацепена както си беше .Колата работи както преди както се казва двигателя спи, :yes: :thumb:

ShoxXx
03-03-2005, 23:43
Това затропване за 5сек не е от вариатора, ами докато качи маслото се получава тракане. При мен също е така.