PDA

View Full Version : ALFA 75-PROBLEM PRI USKORENIE,POMAGAJTE!



virusalfa
02-04-2004, 00:08
Kolegi,izvinjavajte,4e pi6a na latinitza,ama v momenta ne moje na kirilitza.Edin prijatel,kojto ima 75-za,1.8IE(misli i toj da vleze vav foruma),ima slednija problem:pri rjazko podavane na gaz,otna4alo ne iska da poeme,za4udva se(do 3000/min).4ak sled tova po4va da se use6ta,normalno li e?(njama lambda-sonda)Kak ste s razhoda na maslo?(izpolzvam SELENIA GOLD,har4i do 2.5l na 10000km-pasvani sa klapanite,regulirani sa i sa smeneni gumi4kite na klapanite)

hf hpe
02-04-2004, 10:21
ако е с инжекцион ми прилича на дебитомер

virusalfa
02-04-2004, 11:05
ще проверим,трябва да дойдем до София

Alfa User
02-04-2004, 14:04
I az se izviniavam za latinicata... Spored men imenno lipsata na lambda-sonda vnasia tazi gre6ka v rabotata na dvigatelia. Dokolkoto si spomniam ot 4etenite publikacii ot tuk i ot tam, ECU-to (bloka za upravlenie na dvigatelia) izpolzva dannite ot lambda-sondata za obratna vryzka - t.e. kontrolira se podavaneto na gorivoto spored dannite ot sondata. I poneje ne si padam avtomehanik po du6a, ne moga da kaja kakvo bi moglo da se napravi po vyprosa. Imam edin poznat sys Audi 80 - na nego sondata sy6to mu prave6e golemi vyrteli. Ta toi si izbra mnogo typo re6enie - tyi kato be6e re6il da si sloji gazova, izolira ECU-to, koeto poradi tipa na gazovata ne se izpolza6e. Samo 4e tova ne bih go prepory4al na nito edna Alfa... za6toto za mene Alfa s AGU e kato skopen sporten kon - vyrvi, ama ne to4no :?
Mai ne biah ot osobena pomo6t, no pove4e ne moga da kaja po vyprosa... :roll:

virusalfa
02-04-2004, 22:15
Тая ALFA човека като си я купи,си нямяше Л-сонда.Иначе до болка знам как може да ти отрови живота като почне да дава смущения(при мен беше изгоряла напълно)

hf hpe
03-04-2004, 20:17
ако колата трябва да има ламбда сонда но я няма то наистина проблема може да е от това
но има модели които са правени за италия и те са без ламбда сонда и катализатор

V_G_Z
03-04-2004, 20:18
zna4i pi4 imah sa6tiq problem!!!
1.ako ne e smenql goriven filtar da go smeni!!
2. svalete injektorite i gi po4istete( moite kato gi svalih i posle kato gi udarih vyrhu edin bql list (naopaki) nqma6 si na predstava kolko drebni bokluci izlqzoha :shock: )
3. vijte debitomera (tam mi be6e problema) ako razbirate baziknete go i probvaite kak varvi!!!
4.lambdata pri prehodni rejimi ne e vajna!!! ECU-to q ignorira pri 4asti4no nastypena gaz ili na palna gaz!!! ECU-to 4ete lambata pri postoqnna skorost (ne pri uskorenie)

mi probvaite tezi raboti i dano se opravi:)