PDA

View Full Version : Смяна на ангренажен ремък във Вантотрейд?



poznai
22-02-2005, 11:15
Пак съм аз.. хехе
Значи, както стана ясно, като си купих количката, онзи ми каза че било с верига, става дума за 16V, и тук всички ми казахте без да сте я видяли че е с ремък, е, накарах ги да отворят и видях че е с ремък. Та трябва да го сменя.
От Пловдив съм, тук ми казаха да ходя в някъв Пенев сервиз. Отидох и човека ми каза... 80 лв. за труда, ремък и ролки(без да знам какви са) ние поръчваме за да носим гаранция и всичко ще ти излезне до 300 лв. - тази сума определено не ми харесва. По другите теми постоянно срещах Вантотрейд хвалби и реших да попитам колко ще ми излезне смяната там заедно с всичко... Надявам се да ми излезне по-евтино заедно с пътя до София и обратно :))
Разбрах от другите теми, че хубавите ремъци били Дайко, но не било сигурно че ще са Дайко, ебаси.., не може ли да се поръчват отвтън тези работи, или Вантотрейд правят точно това и няма опасност? Също за ролките - ТФК ?
За вариатора разбрах, че ще ми струва +10лв, което е хубаво, но цялостната процедура ми се губи, като сума.
Споделете!

poznai
24-02-2005, 08:46
хмм
тук има нещо гнило, по другите теми постоянно пренасочвахте хората на там, а сега никво инфо.
да ми дадете телефони някакви тогава, то като се обадя ще ми кажат :)
?

Kostadin
24-02-2005, 08:59
с удоволствие бих ти помогнал ако можех, но нито съм с ангренаж нито съм ходил във вантотрейд някога (не че назнам къде се намира, но.....), но съм сигурен че колегите които са се сблъсквали с това ще ти дадат съвет :yes:
а щях да забравя да ти дам тяхни координати:
Вантотрейд Адрес: бул.Самоковско шосе 99
тел: 02/ 76 34 52, 975 35 09
и успех :wink:

hf hpe
24-02-2005, 10:27
сумата от 300 лева която си посочил е доста приемлива и не очаквай определено по ниски цени от тези
бих те посъветвал да попиташ във вантотрейд дали не си сътрудничат все още със сервиза който им е обслужвал колите в Пловдив от времето когато бяха официален вносител, не съм сигурен но май бяха динекспрес
да ти кажа последният път когато сменях ремъците на подобна кола(ланчия дедра, но е с абсолютно същите ремъци) цените бяха следните ремък ангрнажен 28 лева(дайко) ролка обтягаща(беше в опаковката на някаква странна фирма, но иначе беше оригинална произведена си в канада) 110 лева и ролка паразитна 60 лева
тогава не сменяхме двойно назъбеният ремък, но цената му като попитах беше 38 лева(мисля че се предлага само от дайко), а цената на обтяащата му ролка не я знам, но сигурно и тя гони 100лв.

така че ако ти искат цена от 300 лева и ти дават гаранция че ще сменят всичко което трябва и с части за които също дават гаранция мисля че няма какво да му мислиш, също така както сме обсъждали трябва да имат специализиран инструмент и най-вече да разбират(за справка Шоко чиято кола беше правена в александърауто)

ShoxXx
24-02-2005, 12:53
Шоко звучи готино. Това май трябва да съм аз...
На мен всичко ми смениха за 340лв някъде май, само дето не бяха зацепили балансиращия ремък и от там абсолютно спъване на колата, ама нали някой беше казал: бате Еньо е номер 1...и хубаво че беше той да ме оправи...(колата де) :wink:
Поне всички ролки смениха, че има сервизи, в които ти спестяват по някоя ролка.
Иначе и аз щях да си ги сменям във Ванто, дори си закарах колата и ми я разглобиха и като я разглобиха ми се обадиха по телефона да ми кажат, че е вече разглобена, но имало усложнение в цената и вместо 540лв, щяло да ми излезе 980 без работата, защото едната ролка била 348лв, а другата 170лв и от там им теглих една, сглобиха колата и по принуда в Ал. Ауто, където си спомням, че като имах Фиат Брава там си ги смених ангренажите и в същата седмица и ауспусите смених и Фиата се беше спънал по същия начин, както сега Алфата и аз си мислех че е от ауспусите, а то като ми се случи и на Алфата разбрах, че въобще не е било от ауспусите, ами от ангренажите и по-точно зацепването на балансиращия ремък, така че явно в Александър Ауто им е проблем смяната на ангренажите и другите ремъци около тях.
Та така. Фиата си го карах 2 години и през 3 месеца ходих при оня с ауспусите да ми ги сменя с други, щото му обяснявах как колата се е спънала и той накрая ми подари ауспусите, върна ми парите и ми каза да не го търся повече, а то било в балансиращия ремък тоя номер със спъването. Сега Алфата я карах и нея 4-5месеца и чак бате Еньо ми я оправи. Иначе тая грешка компютър не я лови и където и да я закача всеки ми казваше, че е всичко ок и си въобразявам. Общо взето колата в такива ситуации харчи толкова, колкото й е дадено по книжка, но 20-тина коня просто ги няма.Общо взето тоя балансиращ ремък спъва около 20 коня поне, защото разликата беше доста осезаема преди и след намесата на бате Еньо... :wink: Тук е момента да му благодаря още веднъж, че ако не беше той...не ми се мисли!

valjo
24-02-2005, 22:41
та, значи днес сменяхме ангренажен ремък на 156 1.8 16в във Ванто
равносметка-
труд (смяна на ремъци - 2та, ролките на ангренажа, ремонт на вариатор, смяна масло - двигателно и на скорости, смяна на филтри - въздушен, климатик и маслен) - 160лв
материали
ремъци дайко - 2, ролки на ангренажния - оригинални - 2 , комплект за вариатор, филтри - 300лв

та така...
маслото на Тутела е отделно (Имола за мотора и ZC75 за скоростите), там благодарности на Quadifoglio за специалните цени :beer:
работата я свършиха в рамките на 1 работен ден - оставихме я сутринта и си я взехме вечерта

virusalfa
24-02-2005, 23:40
При малко желание може да ти излезе смяната около 80лв всичко :whistle: какви 300лв,каква духова музика? :unsure:

valjo
24-02-2005, 23:44
При малко желание може да ти излезе смяната около 80лв всичко :whistle: какви 300лв,каква духова музика? :unsure:
на 16v TS ?

е може и да може, но никой досега не е казал нито къде нито как

virusalfa
24-02-2005, 23:54
ами от търговците отстъпката ми е 40 процента за бош примерно, :whistle: :whistle:

valjo
24-02-2005, 23:59
е от тия работи, дето ги изредих, нито едно не е бош :)

ама ако уредиш нещо за степ моторче за 1.6 16в ТС... :beer:

то е БОШ и не работи както може да се допусне :wallbash:

virusalfa
25-02-2005, 00:05
е като членове на клуба нали ползвате отстъпки? :lol:

valjo
25-02-2005, 00:11
оф ок ... се едно слушаме някой на Горубляне, "има едни мои момчета дето ше сменат ремак за 20лв алабала"

ама кой е тоя, къде , как , що ....
никой не казва

за мен критерии е Еньо, щом той кара коли за смяна на ангренажен във Ванто, значи така трябва да е

virusalfa
25-02-2005, 00:28
Възможно е ,но щом имат един инструмент повече не ги прави голямата работа, не знам ,може и да не съм прав,мойта има румък само на външните агрегати-7рК*2050 :shock: :shock:

KGB
25-02-2005, 00:46
Споко...аз в момента съм на път да уредя директна цена на БОШ от Германия...нашите дилъри на получават такава цена дори :wink:

За пример Дебитомер за моята е към 350лв.

Dodo 155
25-02-2005, 07:44
Споко...аз в момента съм на път да уредя директна цена на БОШ от Германия...нашите дилъри на получават такава цена дори :wink:

За пример Дебитомер за моята е към 350лв.
:shoking: Леле как ни товарят по магазините :furious:
И после били оригинални, затова били скъпи .... :?

WhitePower
25-02-2005, 10:12
Абе и аз си sмених ремъка за 30 кинта , ама не могат да ми направят варятора ,
така че смяната 160 кинта всичкото си струва още повече за толкова смяна

някои може ли да ми уреди няква цена от ванто trade за ролки за 2.0 16В
и дали не са едни и същи са 1.8 16В
щото ме чака трудната задача смяна ролки ремък ремонт варятор

valjo
25-02-2005, 10:36
...
някои може ли да ми уреди няква цена от ванто trade за ролки за 2.0 16В
и дали не са едни и същи са 1.8 16В
щото ме чака трудната задача смяна ролки ремък ремонт варятор

ролките почти съм убеден че не са едни и същи, защото 2.0 16в ТСа е с два допълнителни балансиращи вала (conunter balancing shafts)
които ги няма при по-малките кубатури
http://valjo.alfaromeo-bg.com/phorum/tspark-engine.jpg

WhitePower
25-02-2005, 12:12
е да де амам мене ме интересуват само на големият ремък ролките
обтягащата и паразитната
малкия ремък не е толкова важен

valjo
25-02-2005, 12:16
е да де амам мене ме интересуват само на големият ремък ролките
обтягащата и паразитната
малкия ремък не е толкова важен
еми чети на Шокса мнението, той има същия мотор като теб, нали виждаш кви цени за ролки са му изкарали :wow:
а телефона на Ванто го знаеш...
а ако искаш некви нелоши цени, може да станеш дори член на клуба :tongue: