PDA

View Full Version : тойота ярис или пежо 206



alf
22-02-2005, 13:38
Майка ми ще купува кола (нова) и се е спряла на тези два модела - нямам шанс да я вкарам в правата вяра... :yawn:
искам да чуя вашите бепристрастни мнения и впечатления за тези коли

Bobo
22-02-2005, 14:08
Пежото е по икономично, а тойотата е малко по-здрава доколкото за тези коли може да се каже че са здрави :wazuup:

virusalfa
22-02-2005, 16:08
пежото е по-голямото дърво. :unsure: Имам познат,дирър на Пежо и от него разбрах,че и 206 и 307 са давали много дефекти :wallbash:

Alfoso
22-02-2005, 16:13
Не,не определено не Пежо...то не че тук в нашия град чисто нова Corola се наложи да и сменят сегменти и т.н по двигателя...аз съм :thumb: Yaris-a

ShoxXx
22-02-2005, 17:06
Аз пък от мойто Пежо съм на 95% доволен. Другите 5% са към вървежа, ама какво мога да искам от кола 110 коня.
Yaris просто като го видя и търся WC...така да я ненавиждам тая кола!
С две ръце съм за 206. :notworthy: :flex: :thumb:

Gogata
22-02-2005, 17:15
Не,не определено не Пежо...то не че тук в нашия град чисто нова Corola се наложи да и сменят сегменти и т.н по двигателя...аз съм :thumb: Yaris-a

Напълно съм съгласен с теб! :yes: Определено Yaris-a е ще е по-добре!Слушaл съм и много добри неща за тях от приятел,който работи в сервиза на Toyota в Пазарджик!Според мен Toyota-та е по-добре от 206! :yes: :thumb:

ShoxXx
22-02-2005, 17:24
Айде бърза справка:
Кое харчи по-малко??? - Peugeot
Кое е по-убаво? - Peugeot
Кое се чупи повече в БГ? - В България няма нова или стара кола, която да не се чупи за повече от година. Извод: по-добре да караш кола с евтина поддръжка, което дава и отговор за преобладаващите Голфове, Пасати, Кадети, Ескорти и т.н.
И сега пак към темата...
Кое има по-евтина поддръжка? - Peugeot
Е сега понеже и аз имам Peugeot 206 1.6 XSi и за 5000км или 8 месеца не ми е мръднало нищо по колата и ми харчи супер малко и е повече от доволно, защо да си кривя душата и да казвам, че се чупи бързо и че не е хубаво???

Alfoso
22-02-2005, 17:28
[quote="Panaiot Karpachev":32v9imc4]Не,не определено не Пежо...то не че тук в нашия град чисто нова Corola се наложи да и сменят сегменти и т.н по двигателя...аз съм :thumb: Yaris-a

Напълно съм съгласен с теб! :yes: Определено Yaris-a е ще е по-добре!Слушaл съм и много добри неща за тях от приятел,който работи в сервиза на Toyota в Пазарджик!Според мен Toyota-та е по-добре от 206! :yes: :thumb:[/quote:32v9imc4]
Аааа....къде ве колега,Пежо... :lol: Недей така....и с оная работа съм за Yaris :lol: :lol: :lol:

Gogata
22-02-2005, 17:32
[quote="gogata_156":23v74k3o][quote="Panaiot Karpachev":23v74k3o]Не,не определено не Пежо...то не че тук в нашия град чисто нова Corola се наложи да и сменят сегменти и т.н по двигателя...аз съм :thumb: Yaris-a

Напълно съм съгласен с теб! :yes: Определено Yaris-a е ще е по-добре!Слушaл съм и много добри неща за тях от приятел,който работи в сервиза на Toyota в Пазарджик!Според мен Toyota-та е по-добре от 206! :yes: :thumb:[/quote:23v74k3o]
Аааа....къде ве колега,Пежо... :lol: Недей така....и с оная работа съм за Yaris :lol: :lol: :lol:[/quote:23v74k3o]
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :cheers:

Alfoso
22-02-2005, 17:33
Аз пък от мойто Пежо съм на 95% доволен. Другите 5% са към вървежа, ама какво мога да искам от кола 110 коня.
Yaris просто като го видя и търся WC...така да я ненавиждам тая кола!
С две ръце съм за 206. :notworthy: :flex: :thumb:
Ти си попаднал на изключение... :yes: Ако ти кажа какви отзиви за 206 съм чел.....скоростни кутии спраскани още на 40000 и какви ли още не от този род наистина сериозни повреди,плюс това Yaris е кола на годината(не си спомянм в BG или в EU) :yes: И накрая да си кажем тежката дума:сравняваме японско с френско?Осъзнайте се??

WhitePower
22-02-2005, 18:34
Аве пич
карал сам пежо 206 от 51км до 17000 км само аз ( sega e 35000 i е развалина, много се реже много върви меко вози и не излизаше от сервиза
карал сам и тайота цоролла всичките им версии
ебати автомобила супер лесен за управление и много здрав но не чак толкова пъргав
от нашите шофери занм че пеята не излизат от сервизите
а цороллите не влизат
имаме :
авенсис, kоролли , Опел зафири , пежо 206, 307 . и др

DiStefano
22-02-2005, 20:03
Пежото е по икономично, а тойотата е малко по-здрава доколкото за тези коли може да се каже че са здрави :wazuup:

:yes: Тойота Ярис с 1.5 VVTi ... малък самолет 105 коня
изстрелва се от нула до 100 за отрицателно време
особено ако е и варианта с 3-те врати
лошото е че като цена Т-Спорта на Ярис е колкото едно 307SW или някое по-евтино 407 :tongue:

Boxer
22-02-2005, 20:08
аз карам едно 206 1,4 хди :tongue: и мога доста да се оплача от него за 27000

ShoxXx
22-02-2005, 20:25
На мен скоро трябва коли да ми подаряват от производителите.
Само аз добри думи казвам и само аз не се оплаквам...
Ни от Алфата, ни от Пежото се оплаквам...клиент мечта!

V_G_Z
22-02-2005, 20:57
то4но на тея две коли се бях спрял ... ма взехме накрая митсу колт
:yes: пежата са с слаби предници а тойотката има суупер насрано табло и е малка :D

Dodo 155
22-02-2005, 22:15
На мен скоро трябва коли да ми подаряват от производителите.
Само аз добри думи казвам и само аз не се оплаквам...
Ни от Алфата, ни от Пежото се оплаквам...клиент мечта!
И аз искам да похваля производителите от Милано :yes: белким ми подарят една 159, светло синя, Q4 и 3.2JTS :tongue: :lol: :lol: :lol:

Dodo 155
22-02-2005, 22:21
Нямам особен поглед и върху двете, ама ми се струва, че ниският клас при всички производители е гола вода :wazuup: Евтини материали :yes: и производство в големи количества, без особено внимание върху качеството :idea:
За България е най-добре нещо среден клас :yes: хем е добро за града, хем и извън него :yes:
Ако трябва да избирам между Пежо 206 и Тойота Ярис ще взема ... ФИАТ Стило :wow: :tongue: :lol: :lol: :lol: Цената е същата, разликата е по-високия клас :wink: :whistle:

valjo
22-02-2005, 22:26
Нямам особен поглед и върху двете, ама ми се струва, че ниският клас при всички производители е гола вода :wazuup: Евтини материали :yes: и производство в големи количества, без особено внимание върху качеството :idea:
За България е най-добре нещо среден клас :yes: хем е добро за града, хем и извън него :yes:
Ако трябва да избирам между Пежо 206 и Тойота Ярис ще взема ... ФИАТ Стило :wow: :tongue: :lol: :lol: :lol: Цената е същата, разликата е по-високия клас :wink: :whistle:

само дето Стило на склад няма, и чакането е към 3 месеца :furious:
а човек като иска автомобил за 25 бона я иска веднага, и никой неможе да го осъди за това ...

KGB
23-02-2005, 01:03
Пижо и по-красив според мен...от вътре ми харесва как е направено таблото. До като Тойотата вътре е :craybaby; никога не съм харесвал коли на които конзолата им е по-средата.

На един приятел в фирмата карат само пежа....до около 100 000км казва, че нямат проблеми след това стават развалини. За 307 знам лично, че е супер боклук....за 206 нямам толкова лични познания...но според мен си зависи на каква кола ще попаднете...в кой ден от седмицата е произведена :unsure: и как се кара и подържа колата... в днешно време всички коли са почти еднакви като здравина от там на татука всичко си е до теб. НЕ вярвай на легендите че японските коли са супер здрави имах доста опит с тях до като бях в канада и да ти каза и те са същите те коли като другите. Иначе казано като здравина можеби Пежото е малко но много малко по-зле.

Но пък Пижо е по-красив и елегантен...все пак малко от малко трябва да те кефи колата която караш.

Важния фактор тук е да провериш сервизите на тукашните вносители...Отиди и се поразходи из тях...направи се че търсиш част за Пежо 206 и виж цените на подръжка и на колко километра е сервизния интервал!!! Сроковете на доставки на части...ВРЕМЕ НА ЧАКАНЕ за влизане в сервиз. До колкото знам Пежо имат сериозни проблеми с сервизите си, за тойота нямам представа.

Най-добре поразгледат форумите на Пежо и на Тойота извън БГ, както и бълграските. Потърси из нета статии за двете коли....виж какви са им слабите места и потитай продавачите и хората в сервиза...с Фразата абре чувал съм, че на пежото турбото му дава много дефекти заради лошота нафта в БГ и двигателното масло....виж какво ще ти отговорят. Пипитай в форумите на пежо и на тойота дали са доволни от сервизите си тук..отиди на срещи на клубовете им ако имаш време и виж в какво състояние са 206тиците и ярисите...

Има много неща за които да гледаш...

Но аз лично бих избрал Пижо, въпреки проблемите за които се говори че има.

Като обслужване можеби Тойота имат по-добри сервизи в БГ...не знам

gigi
23-02-2005, 01:19
Един приятел има Пежо ама 106 и мога да ти кажа че доста ремонти му направи за 3год. Два пъти предница един път задница, те нали са на торсиони та освен амортисъорите и нещо друго пипаха, нафтова помпа смени, алтернатора му се беше скапал, и бая други работи, но той твърди че е много доволен. Харчи малко 1.5 дизел е и частите не са скъпи, но не и във франс ауто там ти удират кожата и чакаш дълго даже не е качествено. Той две години там я прави и като смени сервиза се роди. Едни познати пък имат 206 и то някво изпълнение ролан гарос с 1.6 мотор и те казват че бая се чупи и във франс ауто е скъпо и некачествено, но знам ли то секи си разправя нещо. Иначе тая 206 бая върви и е с всички екстри, вътре е готина и не чак толкова тясна. За ярис нямам наблюдения.
Успех в избора

ShoxXx
23-02-2005, 01:57
На първата среща през март ще се явна май с Пежото и ше гледаме къде е счупено! ОК?

PS Само ме е страх Бобо да не се влюби и да не се реши да смени отбора! :tongue:

75 2.0 turbo
23-02-2005, 02:33
PS Само ме е страх Бобо да не се влюби и да не се реши да смени отбора!
ХАХАХАХАХАХ то само да не стане по принуда 4е с тея 4арджари :wallbash:

alf
23-02-2005, 09:36
благодаря на всички за мненията, общо взето се пропокриват с моето - пежото е по-убавко, но по-ненадежно (то и за алфите така се говори де...) но като имаме предвид че ще се кара от жена на средна възраст а не от млад мераклия със спортни амбиции здравината няма голямо значение. основния момент при решението явно остава кой каква промоция ше пусне на автосалона. :yes:

ShoxXx
23-02-2005, 11:38
alf това с промоциите ОК, но знаеш ли какво е малко кофти поне според мен де...ами 206 е супер готина кола с много готин дизайн. По-луксозните имат и сензори за дъжд, борд компютър, JBL Sound System и др., но все пак тази кола се появява на бял свят през 1998 година. Вече сме 2005 и точно тази година Peugeot обявиха, че ще изкарват със сигурност 2 нови, а може и три нови модела, сред които ще бъде и наследникът на 206, а именно 207.
Какво искам да кажа с това, ами най-простичко, че една чисто нова кола най-често се кара от потребителя между 3-5 години, може и повече, може и по-малко, зависи от финансовото положение на купувача, но за това казвам най-често 3-5г. Да кажем средно 4, значи ще сме 2009г и моделът на 206 вече ще е на 11 години и дори и нова и запазена кола, цената й ще е паднала драстично 1 заради годините (11) и второ заради наследника 207, с което 206 вече няма да е актуално.
Не знам на Yaris годините и моделите, но и това може да се провери. Ако все пак теб и майка ти не ви интересува колко актуален е карания от вас автомобил, то поне според мен 206 е по-добрия избор в сравнение с Yaris.

Kostadin
23-02-2005, 11:53
тя темата се поизчерпа ама и аз ще се изкажа, значи на мен лично пежото повече ми харесва, фен съм и на японските коли ама както каза KGB тези конзоли по средата са отвратителни немога да ги гледам така, че и аз съм за пежото :yes:

Bobo
23-02-2005, 14:25
На първата среща през март ще се явна май с Пежото и ше гледаме къде е счупено! ОК?

PS Само ме е страх Бобо да не се влюби и да не се реши да смени отбора! :tongue:

ХХАХАХАХА ше се влюби ако изкаш мога да ти докарам 3 Пежа от 106 през 307 до БОКСЕР ХАХАХА Писна ми да ги ремонтирам :tongue:

Red Devil
24-02-2005, 01:02
Определено според мен Пежото ще да е по добрия автомобил.Няма да аргоментирам за да не засягам болни теми:)

Aquila
08-03-2005, 07:38
Малко не е по темата,но като 4етох отговорите и имах 4увството,4е говорите за френските коли както се говори за италянските в БГ. Не съм много съгласен с хора ,които така обобщават нещата - Френските коли са боклуци или Италянските и т.н. Една кола е направена да се кара и да се поддържа,а автомобилостроенето ве4е е на такова ниво,4е разликите особено в малкия клас са минимални така,4е според мен е въпрос на вкус.Както каза един от колегите "като караш една кола все пак е важно да ти харесва" Така,4е караш,поддържаш и пак караш,като не поддържаш и в гаража само да седи пак ще се развали.

Mitko Tenov
08-03-2005, 18:21
В списание АутоБилд миналата и по-миналата година Тоyota беше на първо място по надеждност.Тази година Мазда ги изместиха.Но за мен Toyota си остават номер 1 по надеждност така че моят избор е за Toyota.Пък и е абсолютен дамски автомобил!!!

DiStefano
08-03-2005, 20:59
Всъщност двете коли не са един клас
по скоро въпроса трябва да бъде Ярис или Пежо 106 според мен поне де

Mury
09-03-2005, 10:27
Всъщност двете коли не са един клас
по скоро въпроса трябва да бъде Ярис или Пежо 106 според мен поне де А всъщност си много прав :yes: :yes: :yes:

virusalfa
09-03-2005, 10:51
Ха стига писахте,Алф е забравил вече за това :wink:

alf
09-03-2005, 11:04
е още не съм но видях как стоят нещата а си мисля че 206 и ярис са си един клас и като рамери и като оборудване и двигетели че и цена както и да е сега се 0чаква 1007 така че ше видим...

alfamax
12-03-2005, 23:12
И двата модела са конфекция-разликата е че Пежото е по-красиво а Тойотата по-здрава.От мойта гледна точка(имам сервиз за аларми) при Пежата доста по-често се скапва периферията по ел. инсталацията-датчици,конектори и особено връзките между вратите и купето.Ама пък изглежда по-добре :wallbash: Абе квото избере мама... :whistle: