PDA

View Full Version : DaimlerChrysler иска 75 млн. евро от Bosch заради дефектни ч



KGB
23-02-2005, 02:20
Вестник Монитор:

Американо-германският автомобилостроител DaimlerChrysler поиска обезщетение от 75 милиона евро от немския производител на оборудване за автомобили Bosch, предаде Асошиейтед прес, позовавайки се на съобщение от DaimlerChrysler.
Причина за исканата сума са доставени от Bosch дефектни компоненти.
Според представители на автомобилостроителя въпросните части, използвани в производството на DaimlerChrysler, са причинили огромни щети, които могат да се окажат в размер на 100 млн. евро. Компанията обаче иска да покрие "едва три четвърти от загубите".
В началото на месеца DaimlerChrysler обвини Bosch за спада от 12,1% в продажбите на Mercedes-Benz през януари.
Скандалът около най-големия световен доставчик на оборудване за автомобили се разрази, след като през декември и януари Bosch е доставил на DaimlerChrysler дефектни инжекционни помпи за дизелови двигатели, което сериозно е нарушило производството на немски камиони. В резултат временно бяха затворени няколко завода на Mercedes и BMW. В Audi и Opel производството също бе засегнато. BMW изтегли 21 500 автомобила за да смени дефектната инжекционна помпа, припомня АП.

virusalfa
23-02-2005, 09:02
:lol: :lol: Не е изненада за никой от нас,предполагам поредната издънка от страна на БОШ,затова коментарите са излишни :tongue:

Dodo 155
23-02-2005, 09:23
Време е други производители да си поискат обещетение :angry:
Особено пък за италианските да не говорим :yes: Повечето от нещата по тях са БОШ :bash: а после италианските коли били със слаба електроника :unsure: Има и други фирми за електроника, далеч по-добри от БОШ :wazuup:
Фаровете на Уно-то ми бяха CARELLO, с метален рефлектор :wink: Тези на 155 са БОШ :wazuup: :wallbash: евтина немска пластмаса :wazuup: на места ми се струва, че е почнал да се люпи рефлектора :wallbash:
Но да са живи и здрави застрахователите :wink: :tongue: :lol: :lol:

Kefo
23-02-2005, 10:55
За пореден път немски производители отзовават колите си но накрая пак са най-добрите :haha: Добре, че има и такива хора да си ги купуват иначе да са фалирали 100 пъти. :tongue:

М/у другото италианците някога отзовавали ли са коли? :unsure:

Dodo 155
23-02-2005, 19:47
За пореден път немски производители отзовават колите си но накрая пак са най-добрите :haha: Добре, че има и такива хора да си ги купуват иначе да са фалирали 100 пъти. :tongue:

М/у другото италианците някога отзовавали ли са коли? :unsure:

:unsure: Не помня да съм чел нещо такова :unsure:
Докато помня, че последния отзован :haha: немски автомобил е Порше :wow: имали проблем в подгряване на седалките и имало опасност да се запалят :haha: задниците на швабите :lol: Били отзовани около 75 хиляди!!!! бройки :wow: Подгряването е 100% на БОШ :tongue: :lol: :lol: :lol:

Bobo
23-02-2005, 21:35
Според последните статистики италянската електроника в момента е на най-високо ниво на сигурност в европа (над немските, френските) и причината е елементарна, а именно че когато Алфа слагаха ел. стъкла голф палеше с манивела :lol: е да 33 се чупела ма ела сега да видиш и 147, 156 които вече са на години как държат високото ниво на надежност. Мерцедес и БМВ - викаха класиците са железни а сега :haha: електрониката, ми така е като не сте я вграждали навремето в евтините сега ше ви гърмат скъпите докато се научите как се прави :tongue: а дотогава алфааааа :kicking:

Dodo 155
23-02-2005, 22:18
Според последните статистики италянската електроника в момента е на най-високо ниво на сигурност в европа (над немските, френските) и причината е елементарна, а именно че когато Алфа слагаха ел. стъкла голф палеше с манивела :lol: е да 33 се чупела ма ела сега да видиш и 147, 156 които вече са на години как държат високото ниво на надежност. Мерцедес и БМВ - викаха класиците са железни а сега :haha: електрониката, ми така е като не сте я вграждали навремето в евтините сега ше ви гърмат скъпите докато се научите как се прави :tongue: а дотогава алфааааа :kicking:
Адски много си прав :yes: :lol: :lol: :lol:
Не съм съгласен само с едно: Когато Алфа слагаха ел. стъкла :haha: Голф не е съществувал :tongue: :lol: :lol: :lol: