PDA

View Full Version : 164 покупка



ivopifeca
26-06-2007, 13:34
моля за ваште мнениа-добар модел ли е

Iltcho
26-06-2007, 16:58
Голяма, комфортна и луксозна кола. Нормален разход на гориво, не чак толко скъпа за потдръжка, добра динамика (особено над 3700 оборота дори с пуснат климатик на 20 градуса auto функция :twisted: )
Аз моята я карам от месец март. До сега съм сменял само консумативи - свещи, масло, филтри, ремъци и това е. Общо взето съм много доволен от нея като поведение на пътя, разход, и лукса при пътуване особено на големи растояния сега в жегите.

1 съвет - потърси човек да ти вкара отвън, или нововнесена. Докато търсех моята 164 гледах поне 15 коли и нито една не можа да ме грабне така, както тая още в първия миг когато я видях. (Не казвам че в България няма читави 164-ки - има ама са цифра)

п.п. аз моята я имам от скоро и съм минал само някакви си 9 000 км от както я имам. Нека някой от другите колеги да кажат как е.
Все пак аз споделям опит само от бензиновия 2.0 ТС мотор, а има и дизели, има и 2.0 V6 TURBO, 2.5 V6, 3.0 V6 и така :D

ivopifeca
26-06-2007, 18:34
тая е на един сасед и е 90г ще му давам едно скорпио за нея но не знаиа още

Boby
30-06-2007, 15:12
Ако е гледана и е пазена става. :roll: На 17 години кола е... никак не са малко.А със сигурност вече е почнала да избива ръжда и да гние тук там...по-добре ще е значително от Скорпиото.... частите и не са скъпи и като цяло е здрава кола,дори доста здрава,стига пак казвам да е пазена и потдържана.

virusalfa
02-07-2007, 14:00
Като купе е здрава.Но-следва едно голямо и дълго НО:
-Частите в магазинната мрежа са от боклук нагоре;
-Скъпа поддръжка.Кой ти казва това-лъже като дрът циганин.Не му вярвай.Поддръжката не е само шарнири и накрайници.Питай за кормилна рейка,особено от големите,да видиш за какво става въпрос.
-Зависи в кой край на Булгаристан живееш-примерно ако си от Сандански си купи голф

Boby
05-07-2007, 00:36
Че кой купува нова рейка. :? 70лв е втора ръка.
Вчера си купих втулки за носача-малки Седем по 12лв :devil: Като ги сложа ще ходя да запаля една свещичка за здравето им,белким изкарат 5000 :priest: Ще поръчвам полиуретан,ама 170лв. няма за момента. :roll:

virusalfa
12-07-2007, 13:59
Че кой купува нова рейка. :? 70лв е втора ръка.
Вчера си купих втулки за носача-малки Седем по 12лв :devil: Като ги сложа ще ходя да запаля една свещичка за здравето им,белким изкарат 5000 :priest: Ще поръчвам полиуретан,ама 170лв. няма за момента. :roll:Полиуретан? :shock: И ти си сериозно облъчен като някои тука,ми се струва :roll:

Boby
12-07-2007, 14:59
Все пак селото ми е само на 16км от АЕЦ Козлодуй,а доста време прекарвах там :crazy:
Кажи тогава какви втулки да сложа щото честно ти казвам вече ще полудея :!: Сега сложих на десния носач малката някаква уж италианска ама каква марка е не се знае...Изглеждаше най-здрава.Тия дето ги взех "Седем" не съм ги сложил.Оня ден свалих носача Бирт и гледам на втулките му същата щампа като на тези на "Седем"! Или тоя нещасник ме излъга и са Бирт или се правят в един завод което пак значи едно и също качество.Където и да звънна всеки вика "много са добри", "перфектни за нашите условия" като ги сложа искарват от 2000 до 25000!
Асметал не правят нищо за 164
Мооло,Бирт и Седем се правят в един завод което значи боклуци(за втулките).
Булгома намерих оня ми вика ми ще изкарат 10000 което трябваше да значи, че са много добри!:shock:
Мог не правят втулки,а цели носачи! 160лв на парче!
В Александър Ауто нямат, във Вантотрейд уж представителство незнам си кво си и там нямат нищо.
Остава единствено полиуретана на Суперпро за 170лв за двата носача. :roll:

Ти какво би направил в случая? Дупка ако нацеля,ще е цяло чудо!Не набивам рязко спирачки за да не се натоварват втулките,не тръгвам рязко и пак се късат. :roll:

Iltcho
12-07-2007, 16:39
Все пак селото ми е само на 16км от АЕЦ Козлодуй,а доста време прекарвах там :crazy:


Ние дет сме от по-близкото ко да кажем м? :hehehm:

Иначе за полиуретановите се заинтересувах - я дай насам един каталог да зяпам?

Boby
12-07-2007, 18:33
http://www.superpro.com.au/superpro_catalogue.html

Но гледам има за старите до 93г.Ако има разлика про тези след... не знам.Аз лично не виждам разлика. :roll:

virusalfa
12-07-2007, 20:18
Ще се поразшетам низ маляшко и ше питам.Пробвали ли Мало(Акрон)?

Boby
12-07-2007, 21:02
Точно Мало/Мооло( всеки ги кръщава както си иска) се правят заедно с Бирт в един завод, само опаковката е различна и затова не ги взех.Иначе сп.маркучи и на съединителя са на Акрон и за 3 години не са мръднали. :roll:

virusalfa
13-07-2007, 11:09
Точно Мало/Мооло( всеки ги кръщава както си иска) се правят заедно с Бирт в един завод, само опаковката е различна и затова не ги взех.Иначе сп.маркучи и на съединителя са на Акрон и за 3 години не са мръднали. :roll:Тояга са ти дали :idea: Не е верно,че се правят в един завод,и на външен вид нямат нищо общо малото и бирт-аОткъде си го купи това мало,да знаят колегите,та да не купуват?

Boby
13-07-2007, 16:06
Мало не съм купувал.Само ги гледах в магазина на Стамболийски155.Бяха си опаковами в пликче комплект двете и си пишеше AKRON/MALO на пликчето.Видяха ми се оригинални.

Тази която я сложих на деслия носач гумата е изпълнила втулката,дори излиза от нея около 2мм,докато всички останали от двете страни гумата е вдлъбната и не излиза от втулката.Оста по средата е по-дебела което значи по-малко гума. :roll:

В понеделник/вторник ще свалям и левия да сменям. Чудя се да купувам ли друга като на десния или да слагам от тия боклуците "Седем"

virusalfa
15-07-2007, 20:19
Аз съм взел Мало заден тампон и ще пробвам как са,но сега си имам ядове с буса,който е Фау Ве.Не знам кой тъпанар махна темата защо мразим тая марко,ама ще съжалява защо я е заключил и я е пратил в коша,и той ще мени гарнитури,ще го хване клетва

Boby
16-07-2007, 12:51
Тампони на амортисьорите ли или на реактивната щанга?

Какво му е на буса?

MaVrUt
09-08-2007, 18:16
добре е, кви са тея фарове с лупи, някои ако има снимка на такива нека да сложи да ги видя :?

Iltcho
09-08-2007, 18:54
E такава е мойта, само че синя

http://users.belgacom.net/bn647098/pics/alfa164a.jpg

MaVrUt
09-08-2007, 19:11
ааа те са като на моделите след 94-та , аз си мислех че са нещо по специално, но както ида е, мерси :)