PDA

View Full Version : Газова уредба



ronin
05-04-2004, 14:43
Имам идея да сложа газова на Алфа 146 1.3 Boxer.
Само, че незнам дали ще се получи всичко както трябва и дали няма да имам някакви проблеми.
Предишната ми кола работеше по-добре на газ отколкото на бензин, но незнам какво ще се получи сега!

Има ли нещо по-особено заради това, че е Boxer и трябва ли да се слага нещо по-специално?
:roll: :wink: :roll:

V_G_Z
05-04-2004, 17:59
pi4 za6to na tozi malak dvigatel gaz? gazta rano ili kasno sysipva dvigatelq!!! 1.3 e dosta ikonomi4en :roll:

Kefo
05-04-2004, 18:13
Naprotiv! :wink: Gasta hi4 ne sasipva dvigatelq a dori go predpazva pove4e i izdarja pove4e :wink:

A i az mislq 4e nqma smisal ot gas na toq ubrql dvigatel!! :?

ronin
06-04-2004, 11:19
:) :idea: Neznam kakvo imate predvid pod ikonomichno - no na men mi gori 10 litra gradsko
Ne sum q zasichal samo na dulag put, no mislq che nqma da padne mnogo!

twin spark
07-04-2004, 11:00
градското не критерий, защото градското на всеки е различно. колата ти е с мап сензор без дебитомер, т.е няма нищо по електрониката, което да се спира да сложиш газ.

KGB
07-04-2004, 12:35
Kolega,

Alfa na GAZ!!! :shock:

Po-dobre si kypi dryga kola....

ronin
08-04-2004, 16:03
Moite uvajeniq kum vsichki, ama eto tazi sutrin kakvo mi se sluchi!
Zarejdam si az na benzinostanciqta i ot kafeneto izliza edin kolega Alfist s 146 - 1,6 motor i me pita kolko mi gori kolata!
Kato mu kazah 10/100 se usmihna i tujno procedi che negovata daje gi nadminava tiq 10 litra
E tva mi se struva che e malko mnojko i udrq dosta prez krusta da se kefish na edin rasov avtomobil s neveroqten dizain ama da qde kato lamq:))
A az si mislih che samo moita gori taka !!!!
Spodelete kak e pri vas razhoda i pri kakvi usloviq!
A opredeleno ako resha da sloja gaz ste postigna edno edinstveno predimstvo
Ste sedq na puta za sushtite pari dosta po-dulgo vreme - nadqvam se i tova ste mi dostavq po-golqmo udovolstvie:)) :P 8) 8) :wink: :P

LRN
08-04-2004, 18:45
Според мен, трябва да се направи следната сметка. за колко време ще се изплати газовата уредба. Според мен ако се навъртат дневно по-малко от 20-30км не си струва. Отделно съм чувал от патили, че се скапват по-бързо дюзи и помпа. сега дали е вярно незнам, но и този разход трябва да се сложи на кантара. А ако има и климатик, на малък мотор незнам лятото как се издува колата, при положение, че и трябва повече мощност.Аз също съм на мнение, че газта пази двигателя, защото тя е по-малко калорична и изгаря с по-малка скорост. Отделно съм слушал глупости, че бензина смазвал цилиндрите, при положение, че бензина е един от най-добрите разтворители... но наистина защо трябва да се осакатява това заради което си купуваме АЛФА РОМЕО ?!

Bobo
09-04-2004, 11:24
Виж сега ако разполагаш с ограничени финансии за гориво газта е твоето рещение - обаче те предупреждавам че има доста рискове, ако я дадеш на майстор който не познаваш по-добре не ходи да си я взимаш. И още нещо на газ боксера НЕ-ВЪРВИ освен ако не го направиш да харчи 20/100 тогава върви :wink: . Всичко това е лично мое мнение в което съм убеден от собствен опит и сам съм преправял газови уредби след намесата на тъпаци. А м/у другото направи си сметката защото колата ти на газ НЯМА да харчи по-малко от 13.6/100. На това купе с този двигател и инжекцион фабрично разхода е висок защото купето е тежко за двигателя, а на гас ти му намаляваш и от мощноста - така че вдигаш разхода още.

PS: Данните за разхода също са достоверни и важат и за италия, а там градското определено е по-ненатоварено от София.

MrX
09-04-2004, 13:31
несъм съгласен че на газ боксера не върви,то си и зависи от състоянието на двигателя.аз съм на газ от 4 години колата е 33 1.5 спортвагон , неможе да се каже че лети но неможе и да се каже че е спаната кои знае колко харчи ми от 6 до 10 ж зависимост от натискането на педала а аз не я жаля много по принцип несъм положително настроен към газта но за возене за без пари става

Bobo
09-04-2004, 17:24
От 6 до 10??????? ГИНЕС те очаква! Не се обиждай но ако караш на смукач не се брои. Разхода за който говориш е доста под този по книжка а на газ по всички правила колата гори поне 2 литра отгоре - иначе наистина караш спънат кон.

MrX
09-04-2004, 18:51
az zatova kazvam ot 6 do 10
s normalno karane ( 80-100) v grada mi har4i 8.5-9
a i ne se 4uvstvam v 4ak tolkova slaba kola
ne e kato za gonkite no si e i na mnogo godinki

WhitePower
13-04-2004, 15:26
Gazov Injection Lovato se izplashta za 30000 km
a gori shtoto ja ruchkash
ako izkash da ne gori i da ruchkash si kupi goljam motor
tova e razlikata malkija go ruchkash i varvi - shtoto e Alfa
ako beshe nemska njamashe da varvi
a golemija motor hem go ruchkash hem varvi hem ne harchi

bigben
07-06-2004, 01:33
Tук има и много истина и много глупости за работата на алфата на газ.
Ако двигателя е наред и правилно регулирана за работа на бензин , знаи че при правилно регулиране(със вакуум мер или газанализатор)-разхода на газ е по-висок със 10% от този на бензин ,всичко останало е дело на кофти членове от клуб"Майсторан" или ръцете ми пречат

75 2.0 turbo
07-09-2004, 02:09
ami ti si re6il ve4e ama vnimavai 4e si e...mastorite ei ! pitai bobo toi baq e patil mislq nali bobo a kolko gori e za posle dokato ne sloji6 nqma da razbere6 edin koito kara na gaaz

Joro
07-09-2004, 20:49
Да се изкажа и аз (може да ме дметнете за оф-топик щото съм с фиат :D ) но катам на газ вече 13 години и не съм имал никакви проблеми с различните марки коли заради това че съм им сложил газово. Фиата го карам от 3 год и още не беше с българската регистрация, когато му сложих газово. Обикновен руски изпарител, без всякаква електроника с механичен (ръчен) превключвател. Харчи ми 13-14 градско, 8,5-9 извънградско. Макс. скорост на газ - 180км/ч на равен терен. Изключвам бензиновата помпа когато карам на газ, (и аз съм с мап датчик - нямам дебитомер) проблем имам само с дюзите, които се зацапват на 10-15 хил. км, но съм намерил изход от ситуацията - купих си още един комплект втора употреба (за 40 лв от морга) и ги давам периодично на един приятел който бачка в нефтозавода да ми ги чисти - когадо карам с едните другите съм ги дал за почистване и когато му дойде времето ги завъртам - и пак на чистене другия комплект. Цялата процедура по смяната съм я отработил за 10-15 мин. Така че не се клебай- нищо не губиш. Поне според мен.

Bobo
08-09-2004, 14:30
На 10-15 хиляди чистиш дюзи???? ми направо ги махни :wink:
Ако бях на твое място ще пиша на фиат да ги направят консуматив че инженерите не са ги сметнали за газ :D

Joro
08-09-2004, 15:04
E, niakoi pyt po evtinoto iska jertvi :D . Pone si pestia pompata. Ako varteshe pompata niamashe da gi 4istia tolkova 4esto. :oops:

ALFAcholik
20-09-2004, 18:14
:( priateli moita e 1,6 box. s zavodsko gazovo s kompytarcheta s landsondi4ki s prostotii i pod 10lv na 100 km ne pada vaobshte niama faida ot gazovo gradsko samo izvan grada karam na gaz v grada benzinec . a pyk kato otkacha elektri4eskata ytka i sloja normalno kranche po4va da garmi

andrey_k
12-12-2004, 16:16
Виж сега ако разполагаш с ограничени финансии за гориво газта е твоето рещение - обаче те предупреждавам че има доста рискове, ако я дадеш на майстор който не познаваш по-добре не ходи да си я взимаш. И още нещо на газ боксера НЕ-ВЪРВИ освен ако не го направиш да харчи 20/100 тогава върви :wink: . Всичко това е лично мое мнение в което съм убеден от собствен опит и сам съм преправял газови уредби след намесата на тъпаци. А м/у другото направи си сметката защото колата ти на газ НЯМА да харчи по-малко от 13.6/100. На това купе с този двигател и инжекцион фабрично разхода е висок защото купето е тежко за двигателя, а на гас ти му намаляваш и от мощноста - така че вдигаш разхода още.

PS: Данните за разхода също са достоверни и важат и за италия, а там градското определено е по-ненатоварено от София.

аз имам алфа 33 боксер 1,5. На газ съм и нямам никакви проблеми
разхода ми е: градско 10/100, извънградско 8/100(ако я карам със 75-80) и 9/100 ако я карам със 100-110.
паля я зимата само и единственно на газ
за бенз.помпа - ако остане без бензин в нея се разваля и затова винаги трябва да имаш малко бензин в резервоара.
мощността наистина намалява но не бих казал че е малка
спокойно мога да мина нормална бензинова кола както съм на газ
т.е. със същите $ дадени за гориво ще можете да се наслайдавате повече

boian
12-12-2004, 22:47
И аз да споделя моя скромен опит.Имах Типо 1.6 два вала,сложих му газово-250лв.Харчене-18градско,псуване на майстори,ходене при други майстори,смяна на плочка-40лв.,след 3-4 месеца-смяна на изпарител-150лв и още може би 100-на лв. за центровки,газ-анализатори,загуба на време и нерви.В крайна сметка разхода падна до 15-16 градско,което е предимно и до 8.5-9 извън града и то след пробване от различните газостанции каква газ ще ти сипят.Така че за мене изхода е следния-много добър майстор,чисто ново АГУ и предимно извънградско каране.Като си направя сметката ще давам едни и същи пари за 100км. пробег в града,разликата от 3лв на 100км. е за извън града.Карам на бензин и толкоз.

Bobo
13-12-2004, 10:31
Виж сега ако разполагаш с ограничени финансии за гориво газта е твоето рещение - обаче те предупреждавам че има доста рискове, ако я дадеш на майстор който не познаваш по-добре не ходи да си я взимаш. И още нещо на газ боксера НЕ-ВЪРВИ освен ако не го направиш да харчи 20/100 тогава върви :wink: . Всичко това е лично мое мнение в което съм убеден от собствен опит и сам съм преправял газови уредби след намесата на тъпаци. А м/у другото направи си сметката защото колата ти на газ НЯМА да харчи по-малко от 13.6/100. На това купе с този двигател и инжекцион фабрично разхода е висок защото купето е тежко за двигателя, а на гас ти му намаляваш и от мощноста - така че вдигаш разхода още.

PS: Данните за разхода също са достоверни и важат и за италия, а там градското определено е по-ненатоварено от София.

аз имам алфа 33 боксер 1,5. На газ съм и нямам никакви проблеми
разхода ми е: градско 10/100, извънградско 8/100(ако я карам със 75-80) и 9/100 ако я карам със 100-110.
паля я зимата само и единственно на газ
за бенз.помпа - ако остане без бензин в нея се разваля и затова винаги трябва да имаш малко бензин в резервоара.
мощността наистина намалява но не бих казал че е малка
спокойно мога да мина нормална бензинова кола както съм на газ
т.е. със същите $ дадени за гориво ще можете да се наслайдавате повече

Колегата Боян е много прав!

А на теб ще кажа че изван градско колата ти с 70-90 ще харчи 6.5 на бензин за цялата инвестиция и нерви немисля че си заслужава за 1 лев на сто километра да караш спъната каруца.

Mury
13-12-2004, 17:09
На мен пък ми е странно как 145 1.6 боксер хар4и в града 10/100 като от завода и дават 10.3 и то със съвсем друг бензин и други условия.И като имаш предвид 4е колата е на около 10 години :shock: :shock: .Аз моита под 12 градско не мога да я сваля не знам как го правите вие а колата ми е в перфектно състояние.Един пи4 в вантотреид ми каза 4е това е наи тихия боксер които е 4увал ,това до като ми правеше диагностика. :shock: :shock:

Bobo
13-12-2004, 17:21
Аз съм забелязал няколко пъти че в този форум има хора които доста подобряват заводските данни :wink: и то не с чипове и подобрения на двигателя а със слагане на газова уредба :shock:

Boxer
13-12-2004, 19:39
когато газта беше пъти по-евтина от бензина имаше идея в това да се занимаваш със всички простотий по нея ама сег си мисля, че не си струва разправиите

75 2.0 turbo
13-12-2004, 21:24
бобо кои са тези дето подобряват на газ бе ? даи го тука тоз
мастор :wink: 8)