PDA

View Full Version : Направете си рали!



Aquila
26-02-2005, 20:27
Здрасти на вси4ки колеги,
4етох една тема за Италфеста в Белгия,за това колко е стар и дали този в БГ не е направен преди него и т.н. и се сетих да ви предложа нещо по-интерсно за някое от събиранията. Понеже виждам,4е във форума влизат големи хора,а не лапета ,които се интересуват само от въртене на гуми ето и едно предложение. Влизам и в сайта на френския клуб на Алфа и от там видях,4е си правят рали,на което принципа е горе-долу следния: Да запо4нем от там,4е не се играе за най-добро време или кой е най-бърз ,а приципа е да се влезне в определен диапазон от време. За да стане това организаторите избират маршрут,който опознават добре и да кажем го изминават със нормална минимална скорост( е не с 20км/4ас) като заси4ат времето,след това с максимална разрешена (или малко над нея) и се прави накакво средно време. Например между 1.30 и 2 4аса трябва да се стигне от то4ка А до то4ка Б.Това позволява 1) да у4астват вси4ки желаещи дори и с двигатели 1.0 :D и 2) да не трябва спецялно разрешение за ралито,поради простата при4ина,4е се спазва някакво ограни4ение.Интригата идва от това,4е при задаване на маршрута то4ките през които се минава (села,градове,махали :D ) са представени като някаква загадка. От там навигатора трябва да се сети накаде да се кара а шофера :D да гледа дали ще успее да влезе във времето. Някои ще се ориентират бързо и няма да трябва да летят по пътя,докато други които ще се изгубят,ще трябва да понастапят за да наваксат. Ако искате спокойно мога да попитам за пове4е инфо и савети за организирането. Смятам,4е едно такова рали би било интерсно за вси4ки

Dodo 155
27-02-2005, 11:12
:yes: Много добра идея :idea:
Преди години (1988г.) имаше такова рали на Шкода :yes: Участваха и доста "ветерани" представители на марката. Организаторите бяха СБА и Чешкото посолство, а идея бе да се представи и покаже Шкода Фаворит :wow: За онези години колата изглеждаше много прилично :wink: Навигаторите на шоферите в повечето случаи бяха жените им :wow: Баща ми караше тогава Шкода 120L :wow: на 1 год. Умря си от кеф :wink: Маршрута бе - тръгване от 56-то училище в Люлин, излизаше се на околовръстното, обръщаше се на Божурище и обратно в у-щето :wink: Условията бяха да се спазват всички знаци и ограничения и да не се минава по пряк път (както казва Aquila). Всичко бе толкова добре изчислено, че ако превишиш с повече от 5-10км/h скороста, веднага избързваш и на контролните пунктове те наказват с време :lol:
Може и ние, както казва колегата Aquila , да си направиме такова рали :idea: Ще изчакаме да се затопли и ще си направиме маршрут. Добре е времето да е сухо, за да е по-безопасно :wink:
Представете си само заглавие във вестника: "Днес се организира рали за всички фенове на италиянски автомобили ...." :wow: :lol: :lol: :lol:

KGB
28-02-2005, 04:05
Предложение за Навигационно рали съм давал и преди...но нещо както и сега идеята не се възприема...изчаках да видя какъв ще е интереса ама...Ще трябва по нашироко да обясним за какво става дума.

Аз с още един приятел мисля да организираме подбоно нещо както трябва не някви измислени от Цум до НДК и от там до младост например.

Списък с правила и тем подбоно имам от доста време...но си е и доста организация...така че нямам никва представа кога ще стане.

Alfa User
28-02-2005, 20:38
Идеята за мене е много добра. Аз и без това не си падам много-много по драговете - едно рали мисля ще е добре прието от повечето от нас. :yes:

Dodo 155
28-02-2005, 23:55
Най-добре е като се позатопли, някъде към Май или Юни :idea:
Организацията е много, но си заслужава :yes:
Сигурен съм, че и официалните преставители на италиянски коли в BG ще желаят да участват :wink: Все пак предстои и премиера в BG на Brera и 159, както и на Крома :wink:
Не разполагам с много свободно време, както всеки един от нас, но ще помогна с каквото мога :yes: Все пак има време да се организираме :whistle: