PDA

View Full Version : Неравномерна работа на ниски обороти при ТД



Andrew
10-07-2007, 20:42
преди няколко дена чух че когато колата е в покой двигателя не работи равномерно както преди :x Има като че ли някакво задавяне, но стрелката на оборотите не мърда, явно е много малко за да го отчете, обаче се чува отчетливо. Но когато се задейства перката, или когато климатика работи, двигателя си работи нормално. Карах така няколко дена, помислих си че е от кофти нафта, обаче положението не се промени. Моля помагайте, дали е от въздушен филтър (не съм го сменял отдавна, може би от около 15 х. км.), дали е възможно да е от ауспухната система, щот ми се струва че гърнето под задната седалка е станало по-шумно, май ръждата започнала да го мъчи. Или е нещо запушено по горивната магистрала, дали филтър или нещо друго? Някой знае ли тези признаци от какво може да са породени? Мерси предварително за отговорите

Aquila
11-07-2007, 02:08
Моля помагайте, дали е от въздушен филтър (не съм го сменял отдавна, може би от около 15 х. км.),

Как може 15х км да не смениш въздушен филтър :!:

Особено пък на дизела.... Като го смениш кажи дали се е оправила колата, ако не от там нататък, горивен филтър, центровка на нафтова помпа, но мисля ,че трябва да се оправи като смениш въздушния.

Andrew
11-07-2007, 09:42
:oops: много знам аз кога да си сменям филтъра, аз съм само user :) сипвам и карам, за маслото знам че на 8-10х. ама за въздушния филтър... и на идея си нямам на колко трябва да се сменя, както и горивния. Сега установих че като загрее до 80-90 градуса, тогава почва да ми прави въртели, като не е загряла, работи добре.

Valeri
11-07-2007, 21:00
Ами за филтъра е хубаво с маслото да си го сменяш, че то тук в България си е доста мръсно и прашно.Аз лично го сменям на около 10-12к. и чесно казано съм отчел известна промяна в разхода.А относно че работи неравномерно и не ти прекъсва и придърпва в движение аз лично не мога да си дам отговор.Възможно е /без това да е много компетентно мнение/ да има запушен разпръсквач.не би било лошо колкото и да са калпави диагностиките да се пробваш някъде.

trustworthy
11-07-2007, 21:55
Че филтърът е за смяна, няма спор, но едва ли е от това това тресене на ниски обороти. Филтърът ще бърка високите обороти по-скоро :roll:

Boby
12-07-2007, 10:48
Според книжката въздушен и горивен филтър се сменят на 40000км :shock: Масло и маслен филтър само за турбо двигателите се сменят през 10000,за всички останали на 20000км с масло Selenia Special Formula Alfa Romeo 10W/40. Аз също не бях сменял филтър сигурно от 16-17000 но промяната беше,че при високи обороти почваше леко да пропушва и разхода беше голям.Сега не съм го засичал.

Отиди на диагностика и на проверка и центровка на дюзите.

virusalfa
12-07-2007, 13:40
Според книжката въздушен и горивен филтър се сменят на 40000км :shock: Масло и маслен филтър само за турбо двигателите се сменят през 10000,за всички останали на 20000км с масло Selenia Special Formula Alfa Romeo 10W/40. Аз също не бях сменял филтър сигурно от 16-17000 но промяната беше,че при високи обороти почваше леко да пропушва и разхода беше голям.Сега не съм го засичал.

Отиди на диагностика и на проверка и центровка на дюзите.Тая книжка да си я завре у газо тоя,дето я е писал,а тоя дето я е превел може борче да си посади у задния дворНа 10000км задължително въздушен филтър при турбо кола и кола с газова!Горивния аз си го сменям на 1520 хиляди и струва 3лева и 80 стотинки,понеже съм с филтър за Пежо :wink:

Boby
12-07-2007, 14:34
Не бре братчед. :D Говоря за оригиналната книжка,не е преведена.Същото пише и в сервизната книжка.В тази за 164 след 1993г. пише за всички модели.За старите имам книжка само за Т.С и 3.0.Дойдоха си с колата от Италия.Явно не става дума за филтри тип Фуджи-Филтър и Филтрон. :roll: На масления филтър с който дойде си пишеше Алфа Ромео с оригиналния номер. :roll:

Iltcho
12-07-2007, 16:41
Абе аз си сменям въздушния на 8000 км пък нека ми е зле. 40 000 в никакъв случай не бих рискувал да карам с 1 и същ, освен ако не е спортен и нямам кит за пране и омасляване.

Andrew
11-08-2007, 16:59
Смених си филтъра и пак нищо :( Да не би да имам запушена дюза :?: Или пък помпата... знам ли. Някой знае ли признаците на запушена дюза?

Boby
11-08-2007, 17:19
Запали колата и почни да отвиваш всяка гайка на дюзите.Ако при някоя от дюзите не се промени работата на двигателя значи е в нея проблема.

virusalfa
13-08-2007, 08:52
И аз имам подобен проблем,но няма в Булгаристан къде да се направи диагностика.А при тия с левите ръце и нозе от БОШ сервизите не съм толко луд да ида :wink: Най-вероятно проблема е в горната част на помпата.Там има един електроматнит, нещо като потенциометър и т.н.За цял регулатор ще ти идат над илядарка.Аз вече така си я джиткам 50 хиляди