PDA

View Full Version : Колко спестяваме с газта.



Grozdan
15-07-2007, 09:38
Значи реших да видя колко горе-долу спестявам с карането си на газ за една година и дали е оправдано.Така слагам 25000км като среден пробег за годината,цени на газта и бензина средно 1 и 2 лева за по-лесно смятане :D и среден разход от 8/100 бензин и 10/газ смесен разход.След като направих няколко сложни изчисления :D установих че на година разхода с бензин излиза около 4000 лв ,а на газ около 2500 лв и чистата далавера от газта ми излиза около 1500 лв годишно.Мися че миризмата на газ ще ми докара един плазмен телевизор :lol: :lol:

75 2.0 turbo
15-07-2007, 23:41
дотук всичко е добре само че ако се окаже че тряя смениш дебитомер кабели свещи ...ала бала и др. и тогава тея 1500 леа за плазмения телевизор ше ги сведем до 600-700 за телевизор с кинескоп и то не повече от 29 инчов :lol: :lol: :lol:

chico
16-07-2007, 00:24
Абе стига с тия легенди за кабели и свещи, като карам на бензин не трябва да ги сменям, така ли??? Всеки път едно и също се говори тука, който се дразни - да не чете... Аре пиис :afro: !

Naso
16-07-2007, 00:37
Основния ремонт броите ли го :) ?

trustworthy
16-07-2007, 00:42
Основния ремонт броите ли го :) ?

Е той идва регардлесс дали си на газ или бензин май :?

VFTI
16-07-2007, 00:47
дотук всичко е добре само че ако се окаже че тряя смениш дебитомер кабели свещи ...ала бала и др. и тогава тея 1500 леа за плазмения телевизор ше ги сведем до 600-700 за телевизор с кинескоп и то не повече от 29 инчов :lol: :lol: :lol:

Което пак си е по-добре от 21" НЕО :lol:

J_I_V_K_O
16-07-2007, 01:24
за 21" НЕО са ти необходими точно 150... 7 месеца в тоя скапан Техномаркет европа и още помня цените на кошниците :sick:

Grozdan
16-07-2007, 09:31
Ами вече 2 години карам на газ и не ми се е налагало да сменям дебитомери,кабели и свещи.Сменил съм само една лула за свещите и сложих такава от Москвич и тя заспа :lol: .Така че за тия 2 години спестеното от мен отива към 42 инчова плазма samsung :D :D

JORDI
16-07-2007, 22:45
Основния ремонт броите ли го :) ?

Щом задаваш този въпрос , значи напълно си заслужаваш подписа отдолу :wink: :!:

ALFA155Ts
17-07-2007, 12:54
Ами батинки от бургас до царево там имам вила до ено селце на 3 км начи бургас царево на бензин 40лв с маняшки бензин от ЕКО-то на гас 16лв. е ко да говорим повече и останалите 24 кинта в жоба и домани

virusalfa
17-07-2007, 13:49
Основния ремонт броите ли го :) ?ШО,ШО? :boxed: :hmm:

JORDI
17-07-2007, 15:05
Основния ремонт броите ли го :) ?ШО,ШО? :boxed: :hmm:
... Броя го: За шест години каране на газ с 33-ката направих два "основни ремонта" на...запалителните свещи.Ами направо ги подмених и цената им беше колкото цената на кабела на плазмения телевизор на бай Гроздан ! Голямо набутване :lol: :!:

Amorphis
26-08-2007, 17:48
Колата се чупи така и така, това че се чупи като се кара на газ са легенди(поддръжка и няма да трепне).НО по изисленията на колегата от газта си избивам ремонта и поддръжката на колата, като за моята отиват не помалко от 500 - 800 лв. годишно по подръжка.Така че какъв е извода - караш и пестиш, а ако нещо се счупи газчитата ти помага да си купиш ново:)(а след като си избиеш уредбата, почват да мислиш за плазмички)
Така мисля аз поне де, иначе газ/бензин/нафта, кой квот го влече.

Dodo 155
26-08-2007, 23:22
Истина е, че се спестява, но вече не е толкова голяма далаверата :wink:
Друго си беше когато разликата ГАЗ/БЕНЗИН бе 3:1 :D Тогава за 10000 избиваш газовата и след това си свиркаш 8)
Кабелите и свещите не се сменят на 25К км :idea:

Сега - РУДОЛФ ДИЗЕЛ рулз :lol: :lol: :lol:

Абе ще останат за едно 32" LCD 8)

75 2.0 turbo
27-08-2007, 22:16
Истина е, че се спестява, но вече не е толкова голяма далаверата :wink:
Друго си беше когато разликата ГАЗ/БЕНЗИН бе 3:1 :D Тогава за 10000 избиваш газовата и след това си свиркаш 8)
Кабелите и свещите не се сменят на 25К км :idea:

Сега - РУДОЛФ ДИЗЕЛ рулз :lol: :lol: :lol:

Абе ще останат за едно 32" LCD 8)
додо дори и при 2:1 както е сега се избива за 10000 км но това е ако ти е всичко ок работи добре харчи малко .....знаеш как е карал си :lol:

Dodo 155
28-08-2007, 23:29
додо дори и при 2:1 както е сега се избива за 10000 км но това е ако ти е всичко ок работи добре харчи малко .....знаеш как е карал си :lol:
Прав си, но ако всичко ти е ОК :wink:
Ако не е ОК - хвърляш 500-600лв. за кабели, свещи, филтри и останалото по "майстори" :lol:

JORDI
29-08-2007, 05:06
Чак пък такава мнителност по отношение на газта... :roll:
Сигурно имате в предвид,че при колегите дето карат на бензин всичко е ОК и нямат кабели,свещи и филтри и не ходят никога на майстори :!: :cry:

Dodo 155
29-08-2007, 07:59
Чак пък такава мнителност по отношение на газта... :roll:
Сигурно имате в предвид,че при колегите дето карат на бензин всичко е ОК и нямат кабели,свещи и филтри и не ходят никога на майстори :!: :cry:
Разбира се, че и техните на са ОК на 100%, но при бензин няма да гръмне :lol:

JORDI
29-08-2007, 11:31
Разбира се, че и техните на са ОК на 100%, но при бензин няма да гръмне :lol:
Айде бе...? :lol: Я помисли малко :!: :idea:

Dodo 155
29-08-2007, 15:22
Разбира се, че и техните на са ОК на 100%, но при бензин няма да гръмне :lol:
Айде бе...? :lol: Я помисли малко :!: :idea:
Ами както и да го мисля, бензинка ТС гърми само при прецакана бобина или комутатор :idea:
Я ти ми кажи какъв % от собствениците на коли 2-ра употреба сменят кабелите ако карат само на бензин?
Аз лично съм карал бензинова кола без да и слагам АГУ и смених 1 кабел за 4г. експлоатация и то защото спря да пали :lol: Кабела беше този от бобината и бе като гризан от мишка :lol:
ГАЗ-та е много чувствителна на тоци и въздух :idea: ГАЗ-та може да се запали и от статично електричество :idea:

JORDI
29-08-2007, 17:16
Ами както и да го мисля, бензинка ТС гърми само при прецакана бобина или комутатор :idea:
Я ти ми кажи какъв % от собствениците на коли 2-ра употреба сменят кабелите ако карат само на бензин?
Аз лично съм карал бензинова кола без да и слагам АГУ и смених 1 кабел за 4г. експлоатация и то защото спря да пали :lol: Кабела беше този от бобината и бе като гризан от мишка :lol:
ГАЗ-та е много чувствителна на тоци и въздух :idea: ГАЗ-та може да се запали и от статично електричество :idea:
Сега...няма да споря, ама въобще защото я си прочети написаното и ще разбереш колко противоречия има в него! :roll:

JACCOMO
11-09-2007, 02:45
за 21" НЕО са ти необходими точно 150... 7 месеца в тоя скапан Техномаркет европа и още помня цените на кошниците :sick:
а мене питаш ли ме.... година и половина и то в софия дето ни смазваха... ама както и да е.... аз си зех плазма вече и то за доста повечко пари та с газта ще спестявам за нещо друго....! А Какви са тези основни ремонти дето ми приказвате ??? Аз чух нещо че лагерите нещо долу по коляновият вал на ТС суздавали проблем та задирали ли незнам.... знаете ли за нещо подобно или пак трее да псувам някой дет ми пълни главата с щуротий ????

Grozdan
11-09-2007, 10:51
Намисли си псувните :D

JACCOMO
11-09-2007, 13:15
я някой ако има наблюдения на ГАЗ 1,8ТС 156 колко ще глътне градско при нормално каране без да се праа на шумахер и извънградско със 130-150 ?

spe4elist
11-09-2007, 19:03
ГАЗ-та е много чувствителна на тоци и въздух :idea: ГАЗ-та може да се запали и от статично електричество :idea:[/quote]

И аз да се включа. Освен това качествата на пропан-бутана всеки път са абсолютно различни. Някога през миналия век карах на газ, имах градски разход от 10/100 - 18,5/100 от една и съща колонка!
И проблема не само в кабелите и свещите, и възд. филтрите, и в ламбда сондите, и в инж. помпите... Още и в майстор-газаджиите...

spe4elist
11-09-2007, 19:09
пп Малко се спъват алфичките - губи се тръпката,
а иначе е добре за екологията ( ако не гори масло )!

xemus
12-09-2007, 23:56
фсичко от до тук прочтеното напълно ме обърва ... са сам на път да си зема газова уредба и немога да разбера струва ли си или не си струва
... плазма вече имам преди да зема алфата ... 145 16 кубика 103 боксер ... е по добро до са несам карал .... супер динамика... бензин е на градско ми гори 10 ама си стува всяка капка .... от такива ситуации ме е измъквала дето сам пестил от ремонт по фасадата поне 700 лв... са ми искат 680 лв за газова уредба и сам чувал едни такива коментари за загуба на точно таз динамика дето толкоз много ми трябвя ... и незнам какво да правя ... а плазмата както казах я имам вече пестя за 147 :) е те такава кола искам да имам :) ама на газ нема да е достатачно да стане ...ще треба и да се поработи зада ги зема тия 19 euro ... както и да е де .. вече определено алфа ми е марката преди това сам карал и голф и рено и пежо и тойота .... е такава динамика нема ... това ускорение ми лепи седалката на гърба .... и наистина се чуда дали си стръва да го дазвалям с газ .... 1.5 к лв не са малко кинти ама незнам пък колко от тях ще дам за ремонт ... струва ли си ????! ... моя отговор си го имам ама ще се радвам да чуя вашите :)

code
19-09-2007, 18:47
Да дам и аз едно мнение :D Първо на газ имам минати с различни коли около 180 000км на една от тях отварях да сменям гарнитура на глава, да напасвам клапани и т.н. - вътре всичко свети като огледало няма грам нагар, просто такова нещо не съм виждал, а относно свещите мога да кажа, че на бензин зле работеща свещ не се усеща толкова, но те изкарва през комина :idea: отделно от това колите на газ не замърсяват и маслото им издържа повече километри, както и филтъра :D Сега както стана дизела 2 лева всички дето си накупиха TDI и тям подобни са яко в далаверата :oops: , да караш на бензин стана същото . . .

netsurfer
19-09-2007, 19:19
Да дам и аз едно мнение :D Първо на газ имам минати с различни коли около 180 000км на една от тях отварях да сменям гарнитура на глава, да напасвам клапани и т.н. - вътре всичко свети като огледало няма грам нагар, просто такова нещо не съм виждал, а относно свещите мога да кажа, че на бензин зле работеща свещ не се усеща толкова, но те изкарва през комина :idea: отделно от това колите на газ не замърсяват и маслото им издържа повече километри, както и филтъра :D Сега както стана дизела 2 лева всички дето си накупиха TDI и тям подобни са яко в далаверата :oops: , да караш на бензин стана същото . . .
ми да ти кажа яко си е далавера, имам си багажник, градско в софия ми харчи около 8 че и надолу - което си е около 16 лева на 100км,
имам и бензинова кола дето харчи 13-15 бензин, а такава алфа като твоята в София по 13-14 на газ едва ли може да падне с този мотор - което си пак 13-14 лева - ихааа, спестяваш 2 лева на 100км, а мога да ти кажа че един дизел с едно чипче и стават чудеса ...

Stefan84
19-09-2007, 20:12
я някой ако има наблюдения на ГАЗ 1,8ТС 156 колко ще глътне градско при нормално каране без да се праа на шумахер и извънградско със 130-150 ?
мойта е на метан, така дойде от Италия и градско с 13лв. минавам 200км. с нормално каране не повече от 3000 оборота :wink:

code
19-09-2007, 20:58
Да дам и аз едно мнение :D Първо на газ имам минати с различни коли около 180 000км на една от тях отварях да сменям гарнитура на глава, да напасвам клапани и т.н. - вътре всичко свети като огледало няма грам нагар, просто такова нещо не съм виждал, а относно свещите мога да кажа, че на бензин зле работеща свещ не се усеща толкова, но те изкарва през комина :idea: отделно от това колите на газ не замърсяват и маслото им издържа повече километри, както и филтъра :D Сега както стана дизела 2 лева всички дето си накупиха TDI и тям подобни са яко в далаверата :oops: , да караш на бензин стана същото . . .
ми да ти кажа яко си е далавера, имам си багажник, градско в софия ми харчи около 8 че и надолу - което си е около 16 лева на 100км,
имам и бензинова кола дето харчи 13-15 бензин, а такава алфа като твоята в София по 13-14 на газ едва ли може да падне с този мотор - което си пак 13-14 лева - ихааа, спестяваш 2 лева на 100км, а мога да ти кажа че един дизел с едно чипче и стават чудеса ...

Не искам да изпадам в спорове, карал съм най-новите възможни дизели на много скъпи коли харесват ми но не бих си взел :D
въпрос на вкус, новите дизели работят при големи налягания и отварят страшни ремонти, направо да се чудиш къде ти е икономията, маслото се сменя по-често, филтри, кофти нафта, замърсява и като ти гръмне една турбина и си 3000лв назад, отделно от това няма мощна дизелова кола която да ми е горила под 9 градско :D май неволно влязох в спор все пак, както и да е :)

SFINKS
21-09-2007, 12:17
икономията за 100 000 км на газ ми е 8000 лв .....

никакви ремонти дължащи се на каране на газ ......

no comment :wink:

Amorphis
25-09-2007, 20:55
50 лв. = 480 км.
И чисто нова Алфа да си взема пак ще и сложа газ.
1 месец след слагането на АГУто съм избил половината.

valjo
25-09-2007, 21:53
Да дам и аз едно мнение :D Първо на газ имам минати с различни коли около 180 000км на една от тях отварях да сменям гарнитура на глава, да напасвам клапани и т.н. - вътре всичко свети като огледало няма грам нагар, просто такова нещо не съм виждал, а относно свещите мога да кажа, че на бензин зле работеща свещ не се усеща толкова, но те изкарва през комина :idea: отделно от това колите на газ не замърсяват и маслото им издържа повече километри, както и филтъра :D Сега както стана дизела 2 лева всички дето си накупиха TDI и тям подобни са яко в далаверата :oops: , да караш на бензин стана същото . . .
ми да ти кажа яко си е далавера, имам си багажник, градско в софия ми харчи около 8 че и надолу - което си е около 16 лева на 100км,
имам и бензинова кола дето харчи 13-15 бензин, а такава алфа като твоята в София по 13-14 на газ едва ли може да падне с този мотор - което си пак 13-14 лева - ихааа, спестяваш 2 лева на 100км, а мога да ти кажа че един дизел с едно чипче и стават чудеса ...

Не искам да изпадам в спорове, карал съм най-новите възможни дизели на много скъпи коли харесват ми но не бих си взел :D
въпрос на вкус, новите дизели работят при големи налягания и отварят страшни ремонти, направо да се чудиш къде ти е икономията, маслото се сменя по-често, филтри, кофти нафта, замърсява и като ти гръмне една турбина и си 3000лв назад, отделно от това няма мощна дизелова кола която да ми е горила под 9 градско :D май неволно влязох в спор все пак, както и да е :)

а това за твойта кола ли е ?
http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=15120
... в графата икономии да го пишем де....
сори че се заяждам... просто ми се наби в погледа:)

code
25-09-2007, 22:08
Щом смяташ че превъртяна биела има общо с карането на газ, няма какво да ти кажа. Можеш да се замислиш на какво разстояние е биелата от горивната камера :o Както и да е "На чужд гръб и сто тояги са малко", тази кола съм я карал 300км, мерси за отношението. . .

valjo
25-09-2007, 22:21
Щом смяташ че превъртяна биела има общо с карането на газ, няма какво да ти кажа. Можеш да се замислиш на какво разстояние е биелата от горивната камера :o Както и да е "На чужд гръб и сто тояги са малко", тази кола съм я карал 300км, мерси за отношението. . .не се сърди, аз също съм правил ремонт, знам кво е, това без газ:)
просто прекаляваш с хваленето на газ-та..... хубаво е да се прецизират приказките, не друго.....

а вала става от всяква CF2 2.0 TS , 145./6, 156 .... ако искаш обади се на Дани Авточасти - има го в Общ технически телефона му :)

code
25-09-2007, 22:41
Мерси за инфото :o не съм от тънкообидните, обаче в момента малко ми е паднал тонуса. . .

raiders
26-09-2007, 00:22
от газта няма по-хубаво, за сега нямам обаче, поради финансови причини, но скоро...

rijko
09-12-2007, 23:47
екстра си е гаста .На пейото 405 1.9ГРИ 125Хп мо слойих газ 10литра(11-13бензин) на 100км пфф кеф и карам с 160-200 бе колко мойе ,градско 12 литра гас (11 бензин) екстра ми беше е верно че двапати ми прават дебитомера че нема кои се сети си смени ваздушниа филтар. Ама на Уно 1.3 Турбо му зривих кулера :) да са йиви и здрави автомаисторитеми много са добри. то харчи 30гас на 100км :ролл: .На Алфата 146 1.6 боксер още не сам решил дали има фаида да дам 1500лв за газов инйецион или да слагам изпарител с плочка за 300лв
О и лиобимото ми (На бащата колата) Фиат Уно 1.1 карборатор 1988 5-литра гас(4,5бензин) на 100км :static: ,неговото уно го купи 1994 година и до ден днешен мотора си работи не харчи масло не трака а от тогава до сега е карано само на гас ,това за мен е показателно зел си е нова кола на 5-6 годинки пазил си иа и си иа има още.

didofurnira
10-12-2007, 19:49
колко спестявам от газ ли :D
от градско около 100лв. на месец
за извън нема да коментирам 8) :hehe:

Zafo_84
09-02-2008, 20:01
абе хора за6то така плюете за тази газ???????
не може да се сравнява ценовата разлика ,просто е само трябва да си заделя6 парите от нея и 6те си купи6 не плазма а и друга Алфа
:gas: кара6 и спестява6 :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
за6ТО МИГОРИ ОБА4Е ТОЛКОВА МОИТА НЕ МОГА ДА СИ ОБЯСНЯ,14-15 ГРАДСКО,С ОБИКНОВЕННА агу,споделете?
с ГИ как е 145-цата?????????????????????????????????????????????? ????????????????????????????????????????

didod
11-12-2008, 19:23
Аз гледам така на нещата- все едно зареждам бензин за 1.25 примерно. :) Вместо за 1.97 (супер 100). И съм доволен.

VFTI
11-12-2008, 20:08
Айде падна още... Иначе в момента спестяването е около 5-6лв. на 100км:razz: Наистина падна много бензина но за момента пак спестявам по 15лв. на седмица :razz: А и в задръстванията е много по добре да стоиш на газ вместо на бензин :)

И да не забравяме, че бензина няма да е винаги толкова евтин... За момента се крепят доставките за януари и февруари за тези пари, обаче средата на годината пак ще си поскъпне с малко(а в БГ спекулата ще го вдигне с много)...Сами виждате че се говори за 2но намаляне на доставките на петрол :)

digitalundgrd
12-12-2008, 00:49
1л газ = 1 левче Ууууууууууу йеааа !!! :)

didod
12-12-2008, 11:04
И 90 ст. да стане, пак ще съм доволен. :biggrin1:

robygas
12-12-2008, 11:40
От твойта уста - в Божите уши!!! Въпреки ,че защо пък намесвам Господ, като това си е чиста спекула....

didod
12-12-2008, 11:47
Мда. Много станаха колите на газ и затова. Както стана и с дизела преди това... Но важното е спестяването. :razz:

qnis3
12-12-2008, 12:20
От твойта уста - в Божите уши!!! Въпреки ,че защо пък намесвам Господ, като това си е чиста спекула....

Аз и сега си я зареждам на 0.9лв. *въпреки че карам на метан* но мисля че цената ще падне още доста. При положение че цента падне с още 0.1лв. и метана се вдигне *както искат от газовото дружество* ще сваля метановите бутилки и ще си карам на газ.:razz:

zihni
08-08-2012, 14:29
Аз засега нищо не спестявам, а съм даже много "навътре". Ако искате газовите инжекциони да работят както трябва, ходете в Турция да ви ги монтират. Наскоро огледах един Атикер, слаган там, (за който нашите пишман "майстори" реагират с думите "мани боклук"), беше изминал 35 хил.км. без пипане, даже филтъра не беше сменян. Работи перфектно, никога не е давал грешки. За сравнение пък наскоро тук монтирах ГИ при един, който го знаела цяла България и още след второто зареждане започна да свети лампичка на таблото. И "майсторът" ми каза да си карам така, нормално било... А монтирането излезе по-скъпо от това в Турция. Това са първите ми пари похарчени на вятъра с тази алфа! А е толкова читава кола, никога не съм имал грешка на компа досега.

flipz
11-08-2012, 00:28
Значи тепърва ще си избиеш инвестицията и ще караш по харно, а не с 90 по магистралата, че да е по- нисък разхода :)
ГИ си е много на сметка и много практична система, важното е колата да е здрава и да можеш да я караш примерно 3 год :)