PDA

View Full Version : 2.0 TS се замисля и не работи ? Помогнете



kiler_4o
26-07-2007, 20:41
Здравейте, в сервиза ни от доста време има една 166-ца, която нещо не работи както трябва ... Първо се тресеше като побъркана, но след еднократно натискане на съединителя се оправи :O после пак се появи и по същия начин (след доста време)... Сменихме половината двигател, сега сменихме и датчика за положението на разпределителния вал, вариятора е сменен, свещи и бобини също и т н ... доста от датчиците лично съм ги замерил и са в границите ...
Е кажете тогава, защо тази алфа не работи - като подадеш газ се замисля преди да вдигне оборотите ; нещо прекъсва от време - на време, от време - на време пък се оправя ... ту работи, ту не работи, но постоянно се замисля преди да вдигне оборотите ... Просто незнаем вече от какво може да е ... Мерси !

valjo
26-07-2007, 23:13
дебитомер?

kiler_4o
27-07-2007, 01:10
дебитомер?
Уж работи ... :? Просто вече незнаем какво може да е

pinko
27-07-2007, 01:25
Закарайте горката кола на свястна диагностика и стига сте я измъчвали с проби и грешки.

kiler_4o
27-07-2007, 09:15
Закарайте горката кола на свястна диагностика и стига сте я измъчвали с проби и грешки.
какво разбираш под свястна диагностика ? Все пак сме оторизиран сервиз за марката ФИАТ и имаме тестер, лично аз съм я тествал няколко пъти и не дава никакви грешки от никъде ... Доста добър "електрончик" се мъчи над нея, но неможа да я оправи ... Нещо дребно е ама ... :roll:

nicks1
27-07-2007, 12:09
Потенциометъра на газта или там, както се наричаше?

kiler_4o
27-07-2007, 20:22
и това не е ... и нищо не е :o Днес какво направихме, напръскахме всички букси с контактен спрей и после колата нямаше грешка ... Нямаше замисляне, вдигаше оборотите почти моментално и т н ... След като сменихме половината части по двигателя другите проблеми се оправиха, но този беше останал ...
сега алфата е перфектна, с изключение на това, че капе масло отдолу :lol: :lol: :lol: И това оправихме де :D