PDA

View Full Version : Фар за 166(Цена) ???



aMoHuaK
27-07-2007, 01:08
Някой може ли да ми каже точна цена за Фара на 166-цата???Колко струва по магазините?И колко е втора употреба?

S@gittarius
30-07-2007, 10:56
Някой може ли да ми каже точна цена за Фара на 166-цата???Колко струва по магазините?И колко е втора употреба?

Нов обикновен е около 600 - 650 лв. На старо е около 200.
Нов ксенон е малко над 1000 лв., но на старо не знам цена. Ако си търсиш втора употреба, гледай много внимателно стойките да са здрави, защото в повечето случаи не са, а откриваш проблема едва като го монтираш.

valjo
30-07-2007, 10:58
преди време купихме от Дани авточасти - адрес и телефон има в Общ технически, за 120лв обикновения, но незнам дали всичко му е било ок де:)

TaNo
30-07-2007, 11:36
Нов обикновен е около 600 - 650 лв.
Нов ксенон е малко над 1000 лв.

:shock: Кво ме направи ти бе човек, тоа фар да не е от злато бе! Наща кола и застраховка няма стига ми някой да ме натисне леко отпред да ми счупи фаровете и ша фалирам :cry:

valjo
30-07-2007, 11:43
[quote="S@gittarius":2twk5fph]

Нов обикновен е около 600 - 650 лв.
Нов ксенон е малко над 1000 лв.

:shock: Кво ме направи ти бе човек, тоа фар да не е от злато бе! Наща кола и застраховка няма стига ми някой да ме натисне леко отпред да ми счупи фаровете и ша фалирам :cry:[/quote:2twk5fph]
по тая кола сичко е златно, така че направи си каско и то не кво да е ....

aMoHuaK
31-07-2007, 05:03
Аз се интересувах.. в Александър е 643лева другата седмица като идвам до Сф ще си взема НОВ;) , а за каското.. то си е задалжително.. Моето е 1014лева за 15.000лева ! ! !

gigi
31-07-2007, 10:19
Аз се интересувах.. в Александър е 643лева другата седмица като идвам до Сф ще си взема НОВ;) , а за каското.. то си е задалжително.. Моето е 1014лева за 15.000лева ! ! !
Ако не е оригинален не си взимай нов. Скапва се много бързо и става все едно е на 20г кола. По добре оригинален втора употреба!! :wink:

Dodo 155
31-07-2007, 11:05
[quote="S@gittarius":3gl4vhen]

Нов обикновен е около 600 - 650 лв.
Нов ксенон е малко над 1000 лв.

:shock: Кво ме направи ти бе човек, тоа фар да не е от злато бе! Наща кола и застраховка няма стига ми някой да ме натисне леко отпред да ми счупи фаровете и ша фалирам :cry:[/quote:3gl4vhen]
То може и студена вода да пиеш като се събудиш някоя сутрин :idea:
Може ли да дадеш 8-9 бона за кола (поне) и да не й направиш КАСКО :?: :roll:
Май ще спонсорираш авто-рекетьорите :lol: :lol:

aMoHuaK
31-07-2007, 23:44
хаха :lol: май, май... Оригиналния струва толкова... питах за менте и казаха, че нямат..:) И да се скапе бързо пак ше го сменим :twisted:

TaNo
01-08-2007, 00:12
Ама ти за какво търсиш фар ударл ли си я или какво!

gigi
01-08-2007, 03:30
Ми дано да е оригинален, ама мисля че е по скъп. А тоя ще е я някое "оригинално" Депо я нещо такова :roll:

aMoHuaK
03-08-2007, 00:45
Незнам ще го видим другата седмица:)... Не съм я ударил, като купих колата десния фар имаше една люспа с малка дупка от камачетата, които хвърчат от камионите, но при маркирането на колата във фирмата не го забелязаха... и отидох в застрахователната ми компания и сега ще ми купят нов фар,но от два месеца не могат да намерят.. и аз звъннах в Александър да питам и в понеделик, като отида в Сф ще го взема..

rodeff
03-08-2007, 01:08
То това хубаво че е станало така, но не разгласявай много-много, та даже и коя фирма си казал :-). По-добре кажи на Пинко да ти изтрие поста :-)))

pinko
03-08-2007, 01:10
То това хубаво че е станало така, но не разгласявай много-много, та даже и коя фирма си казал :-). По-добре кажи на Пинко да ти изтрие поста :-)))

Е, аре сега, да не очакваш от ДЗИ да го подгонят за застрахователна измама :shock: :shock: :shock:

aMoHuaK
03-08-2007, 01:14
хахахах:) голяма работа :lol:

aMoHuaK
24-08-2007, 04:15
смениха ми фара.. мн готин.. оригинален Валео от Александър Ауто 643лв.. сменя си цветовете както не е ксенон.. свето мн по силно и по ярко.. очаквам смяна и на другия...

Коки
29-10-2007, 16:58
Видях една Алфа с конденз на стъклото на фара. Това може ли да се оправи или трябва да се сменя? Става дума за ксенон.

pinko
29-10-2007, 17:32
Видях една Алфа с конденз на стъклото на фара. Това може ли да се оправи или трябва да се сменя? Става дума за ксенон.

Не е изключено да си видял моята, десния ми фар доста се поти.

Нищо не може да се направи, защото от влагата веднага се скапва рефлектора и потъмнява лещата, нов трябва, ще го сменям тия дни. Да са живи и здрави затрахователите ми:D

Даже и да го отвориш,подсушиш, избършеш и отново да го залепиш (ако при това не строшиш стъклото, щото лепилото е зверски яко), тоя фар вече свети на по-малко от 50% - пробвано е.

aMoHuaK
29-10-2007, 18:01
На Пасат-а ми се изпоти веднъй и го издухах с компресора.. и повече не се е появявал конденз.. вече 1-2 години..

Коки
29-10-2007, 21:57
...Даже и да го отвориш,подсушиш, избършеш и отново да го залепиш (ако при това не строшиш стъклото, щото лепилото е зверски яко), тоя фар вече свети на по-малко от 50% - пробвано е.

Като е яко лепилото, как тогава си го отворил? И от кое свети на по-малко от 50%: от отварянето или от влагата?

pinko
29-10-2007, 22:02
...Даже и да го отвориш,подсушиш, избършеш и отново да го залепиш (ако при това не строшиш стъклото, щото лепилото е зверски яко), тоя фар вече свети на по-малко от 50% - пробвано е.

Като е яко лепилото, как тогава си го отворил? И от кое свети на по-малко от 50%: от отварянето или от влагата?

Ми много трудно го отворих, част от пластмасовия корпус се отчупи и остана по стъклото.

А светеше по-слабо, щото рефлектора беше помътнял (вместо блестящо бял беше тъмносив), а лещата беше доста жълта и покрита с нещо като налеп от мухъл или нещо подобно.

Коки
29-10-2007, 22:09
...светеше по-слабо, щото рефлектора беше помътнял (вместо блестящо бял беше тъмносив), а лещата беше доста жълта и покрита с нещо като налеп от мухъл или нещо подобно.

Ама в този се вижда, че няма нищо потъмняло, значи може да се пробва?

pinko
29-10-2007, 22:13
...светеше по-слабо, щото рефлектора беше помътнял (вместо блестящо бял беше тъмносив), а лещата беше доста жълта и покрита с нещо като налеп от мухъл или нещо подобно.

Ама в този се вижда, че няма нищо потъмняло, значи може да се пробва?

Абе не се занимавай с глупости, като вземеш колата ще и направиш едно каско и фара ще се "счупи" от някое камъче и ще ти сложат нов.

Това да ти е проблема.

Дай 20 кинта на един репатрак и я закарай във Ванто да видят в какво състояние е, на Горубляне баш най-големите гробници имат най-изпънат вид.

Коки
29-10-2007, 22:15
Ще я закарам, естествено. Но застрахователите ще го опишат фара в полицата, така че и камъчето няма да помогне :?

pinko
29-10-2007, 22:17
Ще я закарам, естествено. Но застрахователите ще го опишат фара в полицата, така че и камъчето няма да помогне :?

Ще ти направим каско без първоначален оглед, не бери грижа за това.

Пък и колко му е на отвориш задната капачка на фара и да го оставиш да посвети на къси и дълги за 5 минути и ще изсъхне напълно. Точно преди огледа.

Коки
29-10-2007, 22:19
Да, това за капачката е добра идея. За каското вече съм се уговорил с един пич в Армеец.