PDA

View Full Version : Ангренажна верига



Dodo 155
06-03-2005, 14:57
На колко хиляди километра е препоръчително да се сменя ангренажна верига на ДВГ на Алфа и дали се сменят двете?
Предполягам има и притискатели и успокоители около веригите, които също се сменят, както и зъбните колела :unsure:
Ако ми се наложи смяна, дали ще си намеря някъде читави такива части :? :unsure:

virusalfa
08-03-2005, 19:16
Ако не трака и си работи нормално колата,не се занимавай с глупости Да не мислиш,че като купиш нова верига ще е същото?-Всичко е тояга :yes:

Dodo 155
08-03-2005, 22:33
Мерси :wink:
Още не трака, даже като се замисля и на студено не се чува :whistle:
Просто чух от едно място, че въпреки че е с верига и тя се амортизира :yes: Затова ми беше интересно дали има определени условия (освен тракането) за смяната и :wink:
Иначе докато не се разхлопа, така че да ме дразни, не бих я пипал :yes:

ilian75
08-03-2005, 23:30
обикновенно се разтраква късата верига понеже няма оптегач а тя се сменя комплект със паразитната двоика и колелото на коляновия вал на старата ми жулиета се отропа около 200 250000км

virusalfa
09-03-2005, 11:44
Карай си спокойно,това не е БМВ,та да имаш проблем с веригата-при тях веригата е доста рахитична и се разтяга като локум.При тия наште(които са с верига)живота й е доста голям-при редовна смяна на маслото-поне 500 хиляди км :yes: А комплекта повече от 200 лв едва ли е :yes:

Carom3d
09-03-2005, 22:45
Колега, не се занимавай да сменяш веригата ,ако нещо мислиш ,че не ти е както трябва ... провери си зъбчатките . Те се ронят много по често отколкото се амортизира веригата ...