PDA

View Full Version : Проблем с Автопилота



rodeff
27-07-2007, 12:19
Здравейте, имам проблем с автопилота. Както си работеше и изведнъж спря. Не виждам видима причина, но кой знае.
Ако някой има някакви предложения, моля да не се стеснява :-)

nvladev
24-11-2007, 22:55
я кажете нещо повече за автопилота. Кои модели го имат и как се използва!!

BOBBY PLEVEN
25-11-2007, 15:34
Не знам кои модели го имат ама освен пияна жена и мерцедес следващото нещо което наи много мразя е да чуя някои да казава автопилот.това нещо е измислено за дулги пътувания.Името му в Германия е ТЕМПОМАТ а в USA се нарича CRUISE CONTROL.Примерно излизаш на магистрала минаваш ма 5-та скорост примерно си 120 и го включваш.То само подава газ ти само си въртиш геврека.Не натиксаш педали нищо не правиш.Ако ти се наложи да спираш само леко да чукнеш спирачката и тои веднага се изключва.До колкото знам мисля че на всички коли е направено да се ползва само на последна предавка независимо дали при една кола ще е 4-та 5-та или 6-та.При мен (на БМВ-то) е поставен малко по напред от ръчката за управление на чистачките и представлява една по малко ръчка.Така за в България поне според мен е напълно безполезен защото все ще се намери някои или да те засече или при ограничение 90 ти си караш примернмо със 100-110 настигаш някои пенсионер и ладата повече от 60 не може и ще трябва да чукнеш спирачка и така нататък.Но аз понеже вече ми се налага много да пътувам още от Сърбия на магистралата примерно си го пускам и си карам така и за много дълъг път си е предимство.А иначе самолетите имат автопилот.