PDA

View Full Version : ново GTV в клуба моля за помощ



dilian alfa gtv
29-07-2007, 14:06
Темата е триене....!!

goldenlight
29-07-2007, 20:05
здравей колега и 4естита кола, мн е яка, а, 8) хехе

След като смениш ролки и ремъци, ти препоръ4вам Selenia Racing масло, Бобо ми го препоръ4а. Трябва да видиш свещите на комп. диагностика, от тях много зависи вървенето. В един сервиз ми препоръ4аха свещи Bosch, 60тина лв 8те. Един приятел има 145тица, със 150 к.с. двигател, т.е. същия като ГТВто (поне масата ГТВта) и казва 4е няма проблем с тези свещи.
По препоръка на Бобо оба4е си сложих Денсо Иридиум свещи, 265 лв 8те, Бобо ми ги намери, аз не можах да си ги намеря.

По ока4ването още не съм се занимавал нямам инфо. Имаше във форума една тема за рециклиране на ока4ване, зву4и добре пък и е мноого по евтино.

Енджой, и като оправиш ока4ването ще споделиш опит.

bouncer
30-07-2007, 10:57
колега, да ти е честита новата колица!
относно двигателя - тук в сайта има VIN чек. оппълваш си номера на рамата и ти изписва всичко за колата! пробвай там. задното окачване е бая скъпо за правене - мисля че единия носач е около 250 -300 лв.
ами не знам колко време можеш да караш така, но недей да караш бързо. джантите на мен ми излчзоха около 3000 лв с гумите, но мойте са OZ така че можеш и по-евтини да си намериш. задължително слени ремъци и ролки, както и окачването.

lan
30-07-2007, 14:53
да ти е честита новата колица колега, много безаварийни километри.
за задните носачи има тема:
http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=7023
тя е за втулките, но ако пък ти е носача май се оправя само с нов.
кофти е за каране, защото в завой задницата започва буквално да подскача и чувството е адски неприятно.
за вървенето мисля, че не трябва да се съмняваш - абсолютен изстребител. този петък пътувах с GTV - то на брат ми по магистрала Тракия и я настъпих след тунелите - мога да ти кажа, че започна да подминава 250 !!!, но ме хвана страх, защото пътя стана много тесен... :D
моят съвет е първо да си я оправиш, но без да правиш компромиси с качеството, защото тази кола предразполага, всъщност тя те провокира да я натискаш много и качеството при това положение е животоспасяващо... :wink:
за джантите мисля, че се досещаш, че са ти ги спестили.
ако си от София, последно видях при едни гумаджии невероятни 17 -ки, мисля че бяха от 159, но бяха страхотни.
поздрави,