PDA

View Full Version : ДИАГНОСТИКА НА 164 СУПЕР ТД



virusalfa
31-07-2007, 17:18
Господинчо,благодаря ти,че ми изтри темичката.Много мило,сега очаквай като тръгнеш за моренце да ти се спука радиатор нешо така,или да ти изхвърли алфичката водичката :wink: А за диагностиката пак ще напиша,че и Ауто Италия са същите карабатаци като Вантотрейд-"не могли да се свържат с компютъра"... Ами как ще се свържат,като или не са си платили за софтуера,или не знаят да работят с апаратурата :wink: Айде,още веднъж-сполай ти за изтриването на темата като тръгнеш за море,да не забравиш да си вземеш един сандък с инструменти и един брезент да се валяш под колата :idea:

Iltcho
31-07-2007, 18:27
ОФФТОПИК!!!

Бааааси клетвите :shock: Правилно ми казаха да не се заяждам с теб, че кълнеш яко ... :new_Eyecrazy:

Boby
31-07-2007, 21:18
ОФФТОПИК!!!

Бааааси клетвите :shock: Правилно ми казаха да не се заяждам с теб, че кълнеш яко ... :new_Eyecrazy:

:rotfl: Не е толкова лош.Само се прави,ма да не го настъпваш по мазола,че... сам виждаш. :rotfl:

Boby
31-07-2007, 21:22
Господинчо,благодаря ти,че ми изтри темичката.Много мило,сега очаквай като тръгнеш за моренце да ти се спука радиатор нешо така,или да ти изхвърли алфичката водичката :wink: А за диагностиката пак ще напиша,че и Ауто Италия са същите карабатаци като Вантотрейд-"не могли да се свържат с компютъра"... Ами как ще се свържат,като или не са си платили за софтуера,или не знаят да работят с апаратурата :wink: Айде,още веднъж-сполай ти за изтриването на темата като тръгнеш за море,да не забравиш да си вземеш един сандък с инструменти и един брезент да се валяш под колата :idea:

Във Ванто на един приятел му направиха диагностиката.Неговата е 95г пак дизел.Може да има разлика в софтуера през годините или първо да направят връзка с главния или с космоса(знам ли) пък после с компютрите на колите. :priest:

Sunny
31-07-2007, 22:20
ОФФТОПИК!!!

Бааааси клетвите :shock: Правилно ми казаха да не се заяждам с теб, че кълнеш яко ... :new_Eyecrazy:

:offtopic:
Що е маке все е юнак - народна поговорка
Да не забравяме че все пак virusalfa е от Благоевград :)
Там са все хубави хора - македонци, но само да не ги раздразни човек че гледай какво става .А иначе тука по морето като кажеш Алфа Ромео и на пишман спецовете по сервизите им настръхват косите , а 164-а я гледат като Виетнамска донга и са чудят от къде да я подхванат да я правят

virusalfa
01-08-2007, 09:48
Боби,тези с по-новата версия на мотора са и с по-различно ГНП,а и компютрите са различни.На първите се използва BOSCH MSA6(същия се качва на Ланча Тема 2,5 ТДС и на АУДИ 100 2,5тди) .По-новата централа е отново на BOSCH ,но MSA 11.Като ми я закачаха Винету и Ташунко,показа тест на еърбега,а мойта няма.Но за сметка на това тестера е червен на цвят :wink:
П.П Клетвите ловят.На някой да му се е повреждал мотор тия един-два месеца?

Boby
01-08-2007, 10:26
Неговата е с ВМ32Б

Защо не отидеш в сервиз на Ауди или СуперДизел.Аз съм решил там да ходя на центровка.Нито във Ванто нито в Италсервиз могат да ми направят центровка :shock: :!:

virusalfa
01-08-2007, 10:29
На Ауди централата е с друг софтуер.Няма как да стане.А на теб ти казах-при Иван на гара Яна :idea:

Orther
01-08-2007, 11:21
Нито във Ванто нито в Италсервиз могат да ми направят центровка :shock: :!:

В ИТАЛСЕРВИЗ (нищо че са ми приятели) са мнооооого зле!
Мой колега си купи от тях една баварка дизел нов внос!До тук добре,но като реши да ходи на море им я остави да я поогледат зада е по сигурен по време на път!След 2 дни си я взе цялата в прах и уж готова!Ужас,дори не я бяха погледнали камо ли да я пипнат!Но според тях тя била в ПЕРФЕКТНО СЪСТОЯНИЕ!
В крайна сметка отиде при един пич в Люлин дето го хвалат целия форум на БМВ,а и други форуми та даже и от Бургас идвали при него!
Човека си сваршил всичко,разбирал си от работата(Дизел) имал добро обурудване и моя колега доволен в момента е на море

Boby
01-08-2007, 12:08
На Ауди централата е с друг софтуер.Няма как да стане.А на теб ти казах-при Иван на гара Яна :idea:

Нали ти казах,че при тоя 50% от ГНП-тата му ги връщали заради проблеми и то фирма с която има договор.Ако отида аз и после има проблеми,ще ми тегли една и да се оправям.Също казаха,че имал много работа й и да отида нямало да ми обърне внимание.

Когато сменях маншон си говорих с Чавдар и той ме прати при друг Иван само,че в Орландовци.Каза,че само с това се занимавал и имал всякакви данни и бил много добър.Мисля първо там да отида.

virusalfa
01-08-2007, 12:09
Нито във Ванто нито в Италсервиз могат да ми направят центровка :shock: :!:

В ИТАЛСЕРВИЗ (нищо че са ми приятели) са мнооооого зле!
Мой колега си купи от тях една баварка дизел нов внос!До тук добре,но като реши да ходи на море им я остави да я поогледат зада е по сигурен по време на път!След 2 дни си я взе цялата в прах и уж готова!Ужас,дори не я бяха погледнали камо ли да я пипнат!Но според тях тя била в ПЕРФЕКТНО СЪСТОЯНИЕ!
В крайна сметка отиде при един пич в Люлин дето го хвалат целия форум на БМВ,а и други форуми та даже и от Бургас идвали при него!
Човека си сваршил всичко,разбирал си от работата(Дизел) имал добро обурудване и моя колега доволен в момента е на мореТвоя колега да си сваля и да си мие радиатора ежегодно,защото БМВ им са слабост прегряванията :idea: А относно майсторите-няма читав майстор,който да работи в сервиз.Той ако е читав,няма да стои там на заплатка :idea:

Boby
01-08-2007, 12:12
В Италсервиз повече крака ми няма да стъпи :!:

1.Са супер прости и некултурни!
2.Ме излъгаха за втулките!
3.Пълни некадърници и смотаняци!

virusalfa
01-08-2007, 12:17
В Италсервиз повече крака ми няма да стъпи :!:

1.Са супер прости и некултурни!
2.Ме излъгаха за втулките!
3.Пълни некадърници и смотаняци!Сега някои от клуба няма да се съгласи с теб,понеже нали разбираш.... таковата,но си дяволски прав!А аз си ходя при обикновени майстори и си им казвам какво да правят.Засега няма проблем :idea: Но пък от друга страна,трябва ли всички да сме парче техници и да разбираме от коли? Ей затова повечето си купуват по-обикновени коли,за да не страдат като стигнат до сервиз и части.А ние вече сме свикнали-това нема,онова нема

Yon
01-08-2007, 12:21
Ей затова повечето си купуват по-обикновени коли,за да не страдат като стигнат до сервиз и части.А ние вече сме свикнали-това нема,онова нема
Съгласен , ама к'во да напрая като са ми къси краката и нестава да си купя Биимве :cry: Затуй пък са ми дълги ръцете :wink: - да се ровя из коша тук там кабели и датчици да чистя с ведето40-то :priest:

Orther
01-08-2007, 12:22
А относно майсторите-няма читав майстор,който да работи в сервиз.Той ако е читав,няма да стои там на заплатка :idea:

Това е вярно!Преди време са работили много читави майстори в ИТАЛСЕРВИЗ,но са избягали и проблема е че не се знаят дирите им!!!

Boby
01-08-2007, 12:28
В Италсервиз повече крака ми няма да стъпи :!:

1.Са супер прости и некултурни!
2.Ме излъгаха за втулките!
3.Пълни некадърници и смотаняци!Сега някои от клуба няма да се съгласи с теб,понеже нали разбираш.... таковата,но си дяволски прав!А аз си ходя при обикновени майстори и си им казвам какво да правят.Засега няма проблем :idea: Но пък от друга страна,трябва ли всички да сме парче техници и да разбираме от коли? Ей затова повечето си купуват по-обикновени коли,за да не страдат като стигнат до сервиз и части.А ние вече сме свикнали-това нема,онова нема

Всеки си има мнение и впечатление.Това,че на някой няма да му хареса моето мнение не е мой проблем.За мен неструват,а като гледам повечето са недоволни и явно е така :!:

Orther
01-08-2007, 12:45
В Италсервиз повече крака ми няма да стъпи :!:

1.Са супер прости и некултурни!
2.Ме излъгаха за втулките!
3.Пълни некадърници и смотаняци!Сега някои от клуба няма да се съгласи с теб,понеже нали разбираш.... таковата,но си дяволски прав!А аз си ходя при обикновени майстори и си им казвам какво да правят.Засега няма проблем :idea: Но пък от друга страна,трябва ли всички да сме парче техници и да разбираме от коли? Ей затова повечето си купуват по-обикновени коли,за да не страдат като стигнат до сервиз и части.А ние вече сме свикнали-това нема,онова нема

Всеки си има мнение и впечатление.Това,че на някой няма да му хареса моето мнение не е мой проблем.За мен неструват,а като гледам повечето са недоволни и явно е така :!:

А и взимат скъпо,върхо основата на какво???

virusalfa
01-08-2007, 13:25
Ей затова повечето си купуват по-обикновени коли,за да не страдат като стигнат до сервиз и части.А ние вече сме свикнали-това нема,онова нема
Съгласен , ама к'во да напрая като са ми къси краката и нестава да си купя Биимве :cry: Затуй пък са ми дълги ръцете :wink: - да се ровя из коша тук там кабели и датчици да чистя с ведето40-то :priest:Абе на теб ръцете и дълги да са,като са вързани,какоФ е смисъло? :lol:

virusalfa
05-08-2007, 17:56
Обявявам награда едно шише ракия за тоя,който ми гарантира,че някъде ще се направи диагностика на рейса :wink:

Andrew
10-08-2007, 23:00
Бате, май само това е спасението, поне така четох по чуждите форуми

http://www.unicheck2000.co.uk/DesktopDe ... x?tabid=16 (http://www.unicheck2000.co.uk/DesktopDefault.aspx?tabid=16)
http://www.unicheck2000.co.uk/DesktopDe ... x?tabid=12 (http://www.unicheck2000.co.uk/DesktopDefault.aspx?tabid=12)

Остава да се разбере кой притежава такова чудо на чудесата... ако не почвай агитация за набиране на средства за закупуване на такова :twisted: