PDA

View Full Version : Колко струва блока за навигацията на 166?



Tasho
03-08-2007, 00:13
Някой знае ли и от каде мога да си го купя?И да питам освен оригиналния,някакъв друг може ли да се свърже към централната конзола на таблото и на дисплея там да ми показва картата с позиционирането.Мерси на всички предварително и съжалявам ако има такава тема ама просто не я открих.

pinko
03-08-2007, 00:27
Някой знае ли и от каде мога да си го купя?И да питам освен оригиналния,някакъв друг може ли да се свърже към централната конзола на таблото и на дисплея там да ми показва картата с позиционирането.Мерси на всички предварително и съжалявам ако има такава тема ама просто не я открих.

Ако 166-цата ти е преди 2002-2003 година, изобщо няма смисъл да даваш пари. Освен това карти за България и района няма. В най-добрия случай ще имаш безнадеждно остарели карти на Западна Европа, които вече отдавна нямат нищо общо с реалността. Новите карти, които евентуално би могъл да купиш за доста пари от Аутоиталия, ще работят само на G3 - това са навигационните системи на последните Алфи 166 след фейслифта.

Иначе стар навигационен блок G1 и G2 може да се намери по ибея за около 100 евро, но става само да си подпираш вратата на стаята, като има течение.

Освен това дисплея на 166 е ниско и си е направо опасно да следиш маршрут и да караш.

Тая система на първите 166 е още от зората на тия машинки и е безнадеждно остаряла. Например - един елементарен маршрут в Швейцария (от единия до другия край на Женева) го пресмята над 2 минути. Освен това цд-плеъра на навигацията е в багажника и там е доста подскачащо място - постоянно не може да зареди актуалната карта.

Взимай си един PDA и немаш грижи.


Иначе - ето един навигационен блок G3 на старо в ибея

http://cgi.ebay.it/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... osi_widget (http://cgi.ebay.it/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=250148830815&ssPageName=MERCOSI_VI_ROSI_PR4_PCN_BIX&refitem=300109908587&itemcount=4&refwidgetloc=closed_view_item&refwidgettype=osi_widget)

ама за тия пари ще си купиш перфектен ПДА, а карти и софтуер в интернета колкото искаш, в момента тествам за списанието едно Мио с iGo и перфектна карта на България и източна Европа - за София има търсене на ниво блокове по комплексите даже - с входовете.

Казваш му Младост, блок 251, вх. Б и те води до вратата на входа :twisted:

aMoHuaK
03-08-2007, 00:57
Какво е ПДА???

pinko
03-08-2007, 01:03
Какво е ПДА???

Официалното им име на български е личен цифров(асистент)помощник.

Аз ползвам Кютек 9100, хем цомпютър с прозорци, хем телефон, хем навигация, абе пенкилер



http://www.epravalie.ro/images/products/full/6089/qtek9100big.jpg

aMoHuaK
03-08-2007, 01:05
Ама не го свързваш към колата... как вървят на пазара..???

pinko
03-08-2007, 01:07
Ама не го свързваш към колата... как вървят на пазара..???

Абе не разбирам, за какво трябва да е свързано с колата? Аз имам няколко коли (и постоянно карам всевъзможни други на тестове), а навигацията ми е винаги с мен, щото това всъщност ми е и мобилния телефон. По този начин имаш навигация във всяка кола, която караш в момента. Гледам ти също си наредил няколко, и аз имам още...

Иначе точно тоя Кютек м момента на старо може да се намери за около 500 лева, все пак е модел на около година и половина.

aMoHuaK
03-08-2007, 01:19
Разбрах:) явно и аз ще се сдобия с нов телефон;) амм да ама 156цата днес я бракувах..

TaNo
03-08-2007, 01:36
Туй джобно нещо ме кефи.Много по добре е от всякъкви глупости по колата да кичориш :wink: па и други работи върши :!: :D

BatVas
03-08-2007, 12:00
Пинко я сподели са ефтини такива джаджи - (НЕ телефон) спецялно за навигация джаджи. Какво е това дето тестваш в момента - по скоро колко струва - щом казваш , че е добро :roll:

То ясно че ще прочетем ревютата като ги публикувата ама предварително .. трохички нещо :roll:

Kostadin
03-08-2007, 13:15
Официалното им име на български е личен цифров(асистент)помощник.

Аз ползвам Кютек 9100, хем цомпютър с прозорци, хем телефон, хем навигация, абе пенкилер



шефа го има същия и мога да ти кажа, че това найстина е всичко, което си изброил но не и телефон :idea: не че неможе да служи за телефон но функционалността му като такъв е ужасна, например да набереш телефон от листата с контактите докато шофираш е мисия почти невъзможна :lol: и точно заради това шефа си има друго устроиство, което е само телефон :wink: а кютека го ползва предимно за навигация :wink:

pinko
03-08-2007, 13:26
Пинко я сподели са ефтини такива джаджи - (НЕ телефон) спецялно за навигация джаджи. Какво е това дето тестваш в момента - по скоро колко струва - щом казваш , че е добро :roll:

То ясно че ще прочетем ревютата като ги публикувата ама предварително .. трохички нещо :roll:



БатВасе, е те това - MIO C250 се тества в момента в редакцията и мога да те уверя, че кърти миФки и изобщо не може да се сравнява с разните ултраскъпи Гармини Нюви и подобни. Даже гласовите команди са на български.



Този дивайс към момента струва 520 лева с описаните в текста карти+стойка плюс всичките му там зарядни и ала-бала.

http://www.computerbild.bg/Default.asp? ... le&id=1196 (http://www.computerbild.bg/Default.asp?viewMethod=show&contentType=article&id=1196)

Новия модел се очаква към края на месеца и ще има и синьо зъбче за връзка с мобилен телефон-т.е. ще работи и като хендсфри. Цената ще е с около 50 кинта по-висока.

Повече инфо има в последния и предпоследния брой на Компютербилд.

Dodo 155
12-08-2007, 16:42
... БатВасе, е те това - MIO C250 се тества в момента в редакцията и мога да те уверя, че кърти миФки и изобщо не може да се сравнява с разните ултраскъпи Гармини Нюви и подобни. Даже гласовите команди са на български ...
Пинко, а от къде може да се сдобие човек с една такава джаджа?
Намерих накакъв сайт, но там цената е 604лв. :roll:
Дали ще могат да се намерят и закупят подробни карти за Италия, Германия и др. западни държави?

п.с. Много ме запали :D Моята навигация в Пунто-то е гола-вода, т.е. тя сигурно е била хубава, но сега няма карти за нея :roll: