PDA

View Full Version : Реотан на задното стъкло ?



09-03-2005, 02:43
Здравейте прекъсната ми е писта на реотана на задното стъкло , някои да има идея как да го оправя . :(

Dexer
09-03-2005, 08:34
здравей!
Продава се електропроводимо лепило със сребро в него - в Бриколаж струва 30 лева! за една много малка тубичка - та откриваш къде е прекъсната и с една малка четка го мазваш там, като отстрани лепни примерно книжно тиксо за да я направиш правилна пътечката и да не цапаш стъклото. после чакаш да засъхне и пробваш. При нужда - повтори операцията.
Успех!

pr_00f
09-03-2005, 09:47
Tова което предлага Dexer мисля че ще свърши работа, само ми се струва че 30 лева за тубика с лепило са малко много.

Тук може да да се прочете как се оувърклоква Athlon XP/MP.
http://hardware.bg/index.php?a=article&artid=107&cat=1
Сигурно ще кажете каква връзка има по дяволите оувърклока на процесори със реоатана на задното стъкло. Ами има - и при двете се ползва такава сребърна проводима паста. Звъннах в конрад електроникс - понеже те бяха послочени в статията, и ми казаха че такава паста струва 12 лева. Според мен има разлика м/у 12 и 30.
Не знам дали тази паста изсъхва впоследствие и дали ще стане здравно, но и за това си има лек . Според мен след като се нанесе пастата после може да се мине отгоре със силно лепило - каноконлит например което след като засъхне да играе ролята на предпазител на пастата. Мисля че този вариант ще сработи, а и е доста по ефтин.
И от мен успех.
п.с. HOKUM ако направиш нещо по този въпрос, сподели после с колегите как си решил проблема.

09-03-2005, 10:57
благодаря , ще прескоча до конрад и ще ви пиша за резултата:D

virusalfa
09-03-2005, 11:01
Това се правеше още в Тошово време-от едната страна на стъклото слагаш магнит,а от другата-метални стърготини(предварително се маже по стъклото с лепило) :yes:

Dodo 155
09-03-2005, 11:29
Аз съм пробвал такова лепило, за което говори Dexer :yes:
Незнам за сребърната паста, но лепилото е много добро, а и има същият цвят като на реотана (тъмно кафяв). Това, което аз си бях купил и то преди около 7-8 год. беше на BIZON. Тогава нямаше чак толкова глезотийки и струваше по мои спомени около 15-16лв. сегашни пари :wink: Виждах го наскоро в един магазин, но в момента не се сещам къде :unsure:. Съдържанието е в шишенце и е точно 3,5гр. (течно състояние) и стига за доста репаратури. Дават го, че може да покрие 15см линия с дебелина 4мм, което е достатъчно :yes: Обикновено разкъсванията са около 0,5-1см :yes: Аз също имам два нагревателя, които не работят, ама ме мързи сега в студа да се занимавам :whistle: Важното когато извършваш цялата операция е да намериш (с мултицет) къде точно е наранен реотана (много честа причина е че по родните автомивки мият стъклата с вестник :wazuup: ). Маркираш полето в хартиено тиксо (както спомена Dexer) като трябва да го отцепиш само по вертикала. Почистваш го внимателно със спирт (можеш да използваш клечки за уши, те са малки) за да махнеш мръсотията и мазните петна. Нанасяш на тънък слой с финна четчица (тази в комплекта не върши много работа, купуваш си за рисуване) изчакваш да изсъхне и пак минаваш мястото. След около 2-3 часа махаш лепенките внимателно и си готов :wink: Не трябва да пускаш реотаните поне 24 часа, за да се втвърди лепилото до край :wink:
Можеш да имаш разкъсване на няколко места на един и същ реотан (така беше при мен, единият беше прекъснат на 3 места) така че гледай внимателно :yes:
УСПЕХ :wink:

Dexer
09-03-2005, 12:08
Само да добавя - лепилота за 30 кинта е на Бизон и се продава в Бриколаж, питах на още едно място и пак такава цена.
Но ако pr_002 го е намерил за 12 лева - идеално!
Ако каже сега къде да си го и купим може и да изкара 1 бира на другата среща.

pr_00f
09-03-2005, 13:14
Държа да отбележа че това за което говорих аз е паста а не лепило. За това казах че може да се наложи да се укрепва с лепило допълнително.
И другото което е по неприятно е че не знам какъв точно цвят е тази паста. Защото съгласете се че ако е сребристо бяло няма да върши голяма работа. :) Може би ако търсиш повече ще има и избор на цветове даже, но ако трябва да се обикаля за да спестиш 10 лева и изгориш 15 за бензин :evil:
Иначе подобно нещо би трябвало да се продава във всеки магазин за електроника, и според мен е възможно да го имат и в някои по-големи компютърни магазини.
Просто се опитах да дам някаква идея и да помогна на колегата.
Ако не става здраве да е . Все пак си има и специални придукти за целта. Само дето са малко скъпички и то според мен неоправдано.

SIS
09-03-2005, 16:32
Аз не бих разчитал, че пастата би могла да свърши същата работа като специализирано лепило. Все пак не съм сигурен, че имат еднакви параметри, а дълбоко се съмнявама тока, който протича, както и мощността, която разсейва атлона да са същите като тези на реотана на задното стъкло....Все пак това може да се провери и ако са еднакви или поне без големи разлики, то тогава наистина не би имало никакви проблеми

ShoxXx
10-03-2005, 07:00
На мен също не ми бачка една писта, ама ко да се прави...едно време имахме такова лепило в нас и то е използвано 2 пъти...сигурно има още бая в него, ама кой го знае къде е...
Иначе на мен като ми поработят малко по дълго гругите рееотани то се оправя и около реотанчето дето не бачка.
30лв много ми се струва само за една пистичка, но съм сигурен, че в по-убавите сервизи и за 5лв може да ти го оправят, ако имат такова лепило!

Dodo 155
10-03-2005, 08:56
Еми хайде да си направиме партия на едно шишенце и да си оправиме всички реотаните :wink:
Аз ще дам 10, че имам 2 прецакани, ти ще дадеш 5, Dexer 5 и още някой ще се включи и сме ОК :D
Аз моето когато го ползвах бая ми остана, ама се втвърди след 1-2 год. и за нищо не ставаше след това :wallbash: Явно като го отвориш веднъж и смукне въздух край с лепилото :unsure:

ShoxXx
10-03-2005, 09:42
Няма проблем. Само да намерим къде точно го има и какви пари е...иначе така всички ще сме доволни... :wink:

pr_00f
10-03-2005, 09:45
Ето това е колектива. :D И веднага намерихме начин да се намали цената :))) И аз ще си погледна нагревателя , че на едно място малко бавно нагрява , може и аз да имам прекъсване. Да се включа и аз в партията, и да свалим още цената.

ShoxXx
10-03-2005, 09:48
Може и другите потребители от форума да се включат ако мислят перспективно обаче...все на накяой някога може да му се случи... :lol: :lol: :lol: ...майтап де! :wow:

19-03-2005, 12:24
Цената и е 12,65 лв и е като лак. Нанася се и след около 5-10 мин изсъхва . Проблема е че е сребриста , но при мен прекъсването е около половин милиметър ,така че не се забелязва " с невъоръжено око " :D . Сега чакам да застудее в понеделник за да го пробвам . :tongue:

Dodo 155
19-03-2005, 14:48
Цената и е 12,65 лв и е като лак. Нанася се и след около 5-10 мин изсъхва . Проблема е че е сребриста , но при мен прекъсването е около половин милиметър ,така че не се забелязва " с невъоръжено око " :D . Сега чакам да застудее в понеделник за да го пробвам . :tongue:
От къде си го купил за 12,65лв. :unsure: и каква марка е?
Ако е БИЗОН малко странна ми се струва цената :?

21-03-2005, 11:14
Не е БИЗОН , а е паста за възтановяване на пистите на пе4атни платки. Купих я от КОНРАД - бул. "Прага " 22 . В едно стъклено шишенце е на него пише Silberleitlack . След като я нанесеш изсъхва след 5-10 мин . И днес сутринта пробвах реотана работи на 6 :lol: :whistle: . Цената е 12.65 лв