PDA

View Full Version : Кастрол vs Селеня vs Щел!



alfamilano
23-04-2004, 10:24
Колеги имаше тема преди за горивата ако си спомняте,не мислите ли че е добре да споделим и разменим малко мнения за маслата!Защото все пак те са кръвчицата и живота за нашите ГАДЖЕТА! :) И 3-те са световноизвестни и много добри масла,но всеки знае за нашия пазар и ментетата от които е залян!

WhitePower
23-04-2004, 11:46
Колеги имаше тема преди за горивата ако си спомняте,не мислите ли че е добре да споделим и разменим малко мнения за маслата!Защото все пак те са кръвчицата и живота за нашите ГАДЖЕТА! :) И 3-те са световноизвестни и много добри масла,но всеки знае за нашия пазар и ментетата от които е залян!

shel go izpuskame
kastol moze ama az si predpochitam selenija shtoto njamam menteta

Alfa_fen
23-04-2004, 15:55
Az si sipvam vav FIATA prista super benzin i sam dovolen,masloto si e super.

WhitePower
23-04-2004, 17:01
a fiata predi 90 g li e

Dexer
23-04-2004, 19:28
Az dnes si napazaruvah 7 litra Selenia i sum dovolen, zashtoto znam, che "Alfa predpochita Selenia"
A! Sravnjavah cenite na masla 10W40 i ustanovih taka ili inache che slenia e nai evtino ot tezi markovite, shell e nad 12 lv, castrol oshte poveche... Taka che VIVA Selenia

търтей
23-04-2004, 20:17
A! Sravnjavah cenite na masla 10W40 i ustanovih taka ili inache che slenia e nai evtino ot tezi markovite, shell e nad 12 lv, castrol oshte poveche... Taka che VIVA Selenia

selenia gold ли имаш предвид като евтино?
щото алфа предпочита selenia 20k alfa romeo 8)
а то е над 12 лв :wink:

Dexer
24-04-2004, 19:19
ami njamam predvid gold, shtoto az ne polzvam golad a turbo diesel, a to e 10 tochki na litur

Alfa User
26-04-2004, 19:39
Аз ползвам Selenia Gold, но ми държи малко високо налягането. Мисля да пробвам 20к (:twisted:) на следващата смяна, но като цяло няма да си сложа друга марка масло :!:
На предната ми колица сложих веднъж Shell Helix и то се омаза за няма и 2000 км - за сравнение смених Aral на 11500км и си беше почти същия цвят, с който го налях. Но за Алфа не слагам нищо освен Selenia... ако ще да е и по 15лв...

KGB
27-04-2004, 02:13
Само Selenia. Аз не че имам и друг избор де... :lol:

alfamilano
14-05-2004, 12:30
Искам да попитам къде е по голяма вероятноста маслото да е менте,при наливното или бутилирано става въпрос за Селеня?Попаднах на 9лв. литъра.

WhitePower
14-05-2004, 14:37
govorih s edin pish ot
vanto trade kaza tutela che e super jako maslo

Alfa_fen
15-05-2004, 01:12
От мене да запомните ,истинско масло само вав фирмения сервиз.
Един приател си купи от Козлодуй B.P. ,и само след 150 км маслото се пресече и познаите какво стана с мотора на буса :cry: :cry: :shock: .

Kostadin
15-05-2004, 10:30
аз си сменявам маслото и въобще всички течности на моята 155-ца в един сервиз в Пазарджик в който се занимават само с течностите в автомобила а за моя и ваша радост управителя е и фен на ALFA та той ми е казал че по-добро масло за ALFA от SELENIA още не е измислено.

alfamilano
17-05-2004, 09:41
Бе то ясно че е селеня,но за тези магазини дето са масовите говорим!На кръговото на Марица има склад за масла има наливно селеня по 9 лв. а в магазините бутулираното е по 9.40!Чудя се къде е по големиа ментак!

Коце коя е твойта Алфа?

WhitePower
18-05-2004, 16:39
porazpitah
tutela e istinata

Capoeira
27-07-2004, 07:40
НА Tutela има много ментета и не се знаме кой какво продава, иначе май е доста добро...

Emus
27-07-2004, 10:09
Ами последния път сложих Tutela - Imola във Vantotrade и за се га съм много доволен. По принцип това е най-високия клас който предлагаха и май се поизхвърлих малко, но пък като, че ли има ефект. Може и да си внушавам но вървенето на колицата се промени и то главно в зоната на високите обороти (където му е силата на боксера :D ). Определено не си вушавам обаче, че ми падна разхода на бензин :shock: . Значи засякох пътя София - Бургас - 6,25 л/100 (с климатик). Преди ми гореше около 7 (че и повече с климатик) :shock: .
Предишното ми масло беше Castrol Protection. Нищо друго не съм бутал по двигателя и единственото обяснение за разликата е качеството на маслото.

jorko
27-07-2004, 12:00
MOTUL 8)

Quadrifoglio
27-07-2004, 18:35
Vanto trade e vnositel s izkliuchitelni prava na tutela i bi triabvalo da mojesh da si go kupish samo ot tam italservis i niakoi koito e dealer. A kato cialo sum pochti siguren che Tutelata e po dobra ot seleniata dori i kato cena

ALFA CORSE
05-08-2004, 15:27
А във Варна като минах през няколко магазина за Алфа беше 22 лева литъра Selenia. Не можах да погледна по-обстойно тъй като бях отишъл за друго и много бързах, видях само цената, че и аз ще трябва да сменям масло.

valjo
08-08-2004, 21:43
А във Варна като минах през няколко магазина за Алфа беше 22 лева литъра Selenia. Не можах да погледна по-обстойно тъй като бях отишъл за друго и много бързах, видях само цената, че и аз ще трябва да сменям масло.

22 лева за литър !??? да не е за 2л металната опаковка ?

аз от Ауто Италия 1л Selenia 20K for alfa romeo motors - 14лв с ДДС нещо от тоя сорт я взимам ....

ALFA CORSE
25-08-2004, 19:06
Да наистина кутиите са от 2литра Selenia 20k. Днес си взех 6 литра и филтър = 100лв. Като го сменя ще разбера каква е разликата с shell-а :) .

Nikiboy
25-08-2004, 19:25
При маслото има три неща, които се гледат. Работих в маркетинга на един от най-големите вносители на автомобилна химия. Та те са:

1. Маслото да покрива необходимите характеристики, то хубаво да видиш 10В40, ама кво от това, тярбва да се види с какви сертификати е. Има масла на малки рафинерии из Европа, които продават на ниски цени и маслата са им супер. Няма ментета!

2. Достачика да е светстен. Една от предпоставките една авто химия да е добра е това защото той се среми да развива пазара и да си пази имиджа. Такива масла са - Кастрол, Несте, Мотул, Шел, Морис, Тотал и не се сещам в момента. За Селения не знам. Иначе ако има няколко вносители се гледа да се излапа пазара и да се сменя марката на маслото. Почти всяка рафинерия има ценоразпис с две колони - с етикет, т.е марка и без етикет.

Та внасяш най големия боклук, ботилираш в БГ, разходите не са много и хоп. После друга марка.

Така е при всички авто химии, затова някой добавки са скъпи други евтини.

3. Каква ти е нагласата. Кое те кефи. Този елемент е мн силен. Ако ти продадат друга марка (със същите параметри), но е в твоята си опаковка - трудно ще разбереш и ще се кефиш.

Това е характерно за всякакви продукти, дори и сме правили изследвания защо успяват ментаците:)

Joro
27-08-2004, 23:08
Шел е последното масло което бих сипал в двигателя си,не за друго, но както се спомена по горе много често го правят в разни турски мази и после само го бутилират като шел. Аз карам с мобил1, но и пристата супер газ не е лоша.

KGB
28-08-2004, 02:14
Аз лично бих се взел масло само то Ванто и АутоИталия...от другаде не бих рискувал.

Мотула при Златков също не е менте, а и Мотул са много добри масла.

BBorisoff
08-10-2004, 10:45
Колеги имаше тема преди за горивата ако си спомняте,не мислите ли че е добре да споделим и разменим малко мнения за маслата! ... всеки знае за нашия пазар и ментетата от които е залян!

Здравейте !
Изчетох всички мения до момента. Ще споделя накратко моите впечатления. Карам Фиат Типо 1.6. Castol Magnetic GTX 3 / 10W-40 е много добро масло, но е относително скъпо (над 60 лв/4 л). Това беше първот масло, с което карах и бях много доволен. След консултации с приятели, познати и др. разбирачи налях Selenia Motor Oil Gold Synthetic SAE 10W-40 - въпреки добрите думи казани по-горе, за мен това е възможно най-лошото масло. Фиата го пиеше като горещ шоколад :) Зная, че за двигателя е добре да се кара с едно и също масло, но след като се разочаровх от Selenia Gold и след много нови консултации сега карам с Aral Elastic 15W40 и за момента съм доволен. Цената е 33 лв/4 литра. За всички, които карат коли над 8-10 години - препоръката е МИНЕРАЛНО масло. За фиата - в сервизната документация препоръчват (за нашата географска ширина) 15W40.
Поздрави :)

DiStefano
08-10-2004, 12:18
Аз също на Пунтото карах само с Арал .. и проблеми никакви ... добро си е дееба и немската боза ... а Алфата в началото я карах с Лем Фьордер, после ЕЛФ и накрая Селения ... ма разлика честно казано не видех

KGB
09-10-2004, 04:31
после, що колите ти се здухвали....пламе плевен, диона супер....луоил ултра....

ОТ ВантоТрейд или Ники Златков; Селения,Тутела същия казан като Селенията или Мотул...това са маслата....всичко друго не се знае какво е и от къде идва.

Kostadin
14-12-2004, 09:20
колеги до сега съм карал(вече година и половина)само и единствено със селения голд 10в40 и да си кажа честно съм доволен от това масло, но се чудя дали този път да не налея селения 20к разликата в цената не е голяма а пък и да пробвам какво толкова...вие кво ще кажете по въпроса?

alf
14-12-2004, 12:43
минал съм през какви ли не марки само селения и тутела не съм сипвал че ще и се напукат петите на алфетката :) , но единственото масло, с което поддържах минимална разлика в налягането при топла/студена, което в моя случай е най-показателно, беше Кастрол гтх