PDA

View Full Version : Моля кажете ми колкото може повече за 164 2.0 ts



Carom3d
09-03-2005, 03:53
От два месеца имам 164 ка. Много съм доволен от нея ,докарах си я от Швейцария сам и до сега освен консумативите не съм пипал нищо . Е един път имах проблем и мислех, че е бензинова помпа , но се оказа,че има един маркуч в самия резервоар дълъг около 10 см който често се цепил ,та ремонта ми излезе 1 лев точно . Преди 4 години имах 33 ка и противно на всичките си приятели ,много си я харесвах и си я карах 2 години близо . Сега просто искам така да се каже да се обуча откъм 164 ните и да знам техните слаби места . Да чукна на дърво слуша ме милата . :oops: Моята е най слабата бензинова , имам си климатроник и всички други екстри които се предвиждат за модела , само не знам имам ли подгреватели на огледалата ::)) Много ще съм благодарен на феновете тук ,ако разкажат малко повече за този модел .. благодаря ви

kirils
10-03-2005, 15:06
Otidi na tozi site:

http://www.digest.net/alfa/FAQ/164/

kirils
10-03-2005, 15:10
mezdu drugoto az syshto ima 33-ka 4x4 i ja karax 10 godini. Ot minalata prolet imam 164-ka i sym mnogo dovolen.

Az sym fen na markata i samo takiva koli karam...sledvashtata shte e 166.

kato kaza za markucha v rezervoara, kak razbra za nego i kyde stoi - da proverja dali ne e skysan i pri men.

=====================
Писането на КИРИЛИЦА е задължително!
Има Кредор, ако нямаш инсталирана!

Carom3d
10-03-2005, 19:50
Ами помпата е потопяема ,както може би знаеш .Тя се маха през багажника и стои в едно пластмасово като чашка (неква простотия ) а бе като в гнездо е .От помпата излиза едно маркуче ама едно такова никакво около 10 см дългэ и влиза в бензинопровода ,който вече е метал . Е тома правело големи проблеми . На мен ми глъхнеше гаснеше и чудното беше, че само когато остана с 10-15 литра в резервоара го правеше .. и то главно на леви завои.Отидох в Италсервиз(под моста на 4 ти километър) закачи пича един маноометър направи едно кръгче и ми каза че съм за помпа ,но да съм обърнел внимание и на това маркуче. Свалих си помпата (около 10 мин) и видях ,че въпросното маркуче е сцепено по дължината .

virusalfa
10-03-2005, 21:10
Добре дошъл в групата!! :clap: Поздравления за избора! Въпроси -към мен и Kefo :yes:

Carom3d
10-03-2005, 22:03
:lol: :lol: :lol: ааааа тая на снимката ти е жестока е такава искам .. Това от не знам колко години ми е любимата кола и повече повтарям ПОМЕЧЕ на друга няма да се кача ::)))))

virusalfa
11-03-2005, 09:54
А,бе то мойта е едно към едно с тая,ама има още неща за притягане.Суперките са по-скъпи.....3-ма човека имам в Италия,4 месеца не можаха да ми намерят 2,5ТД,аз от тук я взех и не мога да я вкарам в линия още :wallbash:

Kefo
11-03-2005, 12:56
Здрасти и добре дошъл сред феновете на 164. :yes:

Като се замисля колата няма слаби места, на които да обърнеш специално внимание.Освен дръжките на вратите. :yes: Направи си едно тестче на климатроника да не патиш после от счупени клапи или певъртели моторчета. Това можеш и сам да го направиш :yes:

alf
11-03-2005, 13:10
абе и аз се бях натопорчил на такова ама като се замислих - тоз кораб из задръстванията и малките улички тука из центъра, паркиране :evil: ако пътуваш много - да ама за градско каране си е по-скоро не удобна:unsure:

Carom3d
11-03-2005, 16:30
ахах това за дръжките го знам ,затова се държа с тях като с гола жена :tongue: за климатика ,в това време не мога да разбера работи или не , обаче болката ми е , че и двата дисплея не ми светят и на температурата и на часовника.Светеха ,след това почнаха по един да светят или едното или другото .. а сега от 5-6 дни нищо тъмнина пещерна ... :wazuup: нЕма такъв случай хи хи хи ама си я обичам мноооо не знам как да си постна като вас снимка иначе ще си я снимам и ще си я кача задължително

Carom3d
11-03-2005, 16:33
и само да допълня че моята е точно като на Кефо ,само дето си нямам долни очички (халогенни) хи хи их ама ше и сложа де то време има

Kefo
11-03-2005, 17:50
Ехее ти съвсем събрат го даваш :tongue:

Теста на климатроника го правиш, като дадеш на контакт, натискаш да работи на Екон, натискаш и задържаш копчето на предния десен прозорец( за вдигане), натискаш копчето от климатроника да духа само в лицето и натискаш Ауто.Това го правиш при положение, че държиш всичките копчета натиснати иначе нищо няма да стане.Ще надуе вентилатора, след което ще премигле няколко пъти там където пише температурата и ще изпише някакви числа.Запомни ги и кажи да видиме дали е открило някакви грешки.След всичко натисни Ауто и си готов. :yes:

Препоръчвам ти да го сменяш докато е време климатроника да не отчупи някоя клапа, щото после лошо.... :whistle: 50лв струва втора ръка.

За снимките... качаваш ги първо някъде примерно в бол.бг след което давашURL-то%20на%20снимката%20и%20пак и си готов. :yes:

Алф малко е кофти за града и не веднъж ми се е налагало да прибирам огледалата за да мина през някоя от преките на Витошка да речем, ама пък и нямам много работа там така, че не ми се и налага.И за паркирането е кофти.Затова пък има перфектни огледала и позволява при паркиране да се разминаваш на милиметри. :wink:

virusalfa
11-03-2005, 17:54
кефо,имам за Суперката как се прави тест,ама е на немски,намери на по-познат язик,че нищо не отбирам :wallbash:

Kefo
11-03-2005, 18:02
Намираш българо-немски речник и превеждаш :yes:

Carom3d
11-03-2005, 18:19
Ехее ти съвсем събрат го даваш :tongue:

Теста на климатроника го правиш, като дадеш на контакт, натискаш да работи на Екон, натискаш и задържаш копчето на предния десен прозорец( за вдигане), натискаш копчето от климатроника да духа само в лицето и натискаш Ауто.Това го правиш при положение, че държиш всичките копчета натиснати иначе нищо няма да стане.Ще надуе вентилатора, след което ще премигле няколко пъти там където пише температурата и ще изпише някакви числа.Запомни ги и кажи да видиме дали е открило някакви грешки.След всичко натисни Ауто и си готов. :yes:

Препоръчвам ти да го сменяш докато е време климатроника да не отчупи някоя клапа, щото после лошо.... :whistle: 50лв струва втора ръка.

За снимките... качаваш ги първо някъде примерно в бол.бг след което давашURL-то%20на%20снимката%20и%20пак и си готов. :yes:

Алф малко е кофти за града и не веднъж ми се е налагало да прибирам огледалата за да мина през някоя от преките на Витошка да речем, ама пък и нямам много работа там така, че не ми се и налага.И за паркирането е кофти.Затова пък има перфектни огледала и позволява при паркиране да се разминаваш на милиметри. :wink:
е Кефо бате ,или аз съм мноо тъп или не знам баси ... правя всичко ,което каза ,но на дисплейчето не ми се появяват никакви цифрички стои си на хай температурата и това е ... държа джама (вдигане) духалката дето духа само в лицето , ама нищооооооооооооо :wallbash: :wallbash: :wallbash: май май съм си тъпичък :D

virusalfa
11-03-2005, 20:49
64 - Fehlercodes der Klimaanlage bis 12/1992

Auch wenn die Klimaautomatik der ersten 164er schon etwas дlter ist, handelt es sich doch um ein ziemlich komplexes System. Damit auch ohne entsprechende Computer eine Diagnose mцglich ist, wurde das System mit einem Selbsttest-Programm ausgestattet.

Die Bedieneinheit der Klimaautomatik
Die Bedieneinheit der Klimaautomatik

Um das Selbsttest-Programm zu starten, sind bei eingeschalteter Zьndung, die Tasten "Auto" ("A") und die "fьnfte" Taste ("B") rechts davon gleichzeitig zu drьcken. Dann nacheinander - erst die Taste "Auto" ("A") - wieder loslassen. Das Selbsttest-Programm wird gestartet - alle Lampen im Bediente leuchten fьr 20 Sekunden auf. Dabei werden alle Fehlfunktionen festgestellt - auf dem Display wird die Anzahl dargestellt.

Nun wird Taste ("B") mehrmals gedrьckt um die entsprechende Fehlfunktion herauszufinden. Bei jeder Betдtigung dieser Taste, wird ein anderer Code angezeigt. Anhand des Codes und der unten stehenden Tabelle kann die Art der Fehlfunktion und die betreffende Baugruppe identifiziert werden. Der Fehlercode besteht aus einer Ziffer und einem Buchstaben - die Ziffer zeigt die Baugruppe, der Buchstabe die Art der Fehlfunktion. Nach Abschluss des Selbsttests, die Klimaautomatik durch drьcken der Taste ("B") wieder in den normalen Betriebsstatus bringen.

Diese Tasten mьssen betдtigt werden....
Diese Tasten mьssen betдtigt werden....
Fehlercodes

Code Fehlfunktion
1U nicht geschlossener Stromkreis am Innenraum-Temperatursensor
1C KurzschluЯ im Stromkreis des Innenraum-Temperatursensor
2U nicht geschlossener Stromkreis am AuЯenluft-Temperatursensor
2C KurzschluЯ im Stromkreis des AuЯenluft -Temperatursensor
3U nicht geschlossener Stromkreis am Luftmischer-Temperatursensor
3C KurzschluЯ im Stromkreis des Luftmischer -Temperatursensor
5U nicht geschlossener Stromkreis an der Luftmischung/ Stellmotor
5C KurzschluЯ im Stromkreis der Luftmischung/ Stellmotor
6U nicht geschlossener Stromkreis an der Luftverteilung/ Stellmotor
6C KurzschluЯ im Stromkreis der Luftverteilung/ Stellmotor
7U nicht geschlossener Stromkreis an der Umluftsteuerung/ Stellmotor
7C KurzschluЯ im Stromkreis der Umluftsteuerung/ Stellmotor
8U nicht geschlossener Stromkreis bzw. KurzschluЯ zwischen Schalteinheit (Lьftergeschwindigkeit) und elektrischem Ventilator/ Lьftung
8C Fehlerhafte bzw. defekte Schalteinheit (Lьftergeschwindigkeit) bzw. KurzschluЯ zwischen zwischen Schalteinheit (Lьftergeschwindigkeit) und Kontrolleinheit fьr Klimaautomatik.
EU Fehlerhafte bzw. defekte Kontrolleinheit fьr die Klimaautomatik - Kontrolleinheit Q21 ersetzen.

Schwierigkeitsgrad:

s e h r l e i c h t


Benцtigte Werkzeuge:

Fьr die reine Diagnose: Keine!


Chris

virusalfa
11-03-2005, 20:51
Alfa 164 - Fehlercodes der Klimaanlage ab 12/1992

War es beim "alten" 164 noch recht einfach die Fehlercodes auzulesen, ist es bei den neueren Super- und FL-Typen schon etwas kopmplizierter.
Aber auch hier ist mцglich, ohne externe Hilfsmittel, ьber die elektronische Kontrolleinheit der Klimaanlage (ECU) ein Selbsttestprogramm zum Auslesen der Fehlercodes zu starten.

Die Bedieneinheit der Klimaautomatik bei Super- und FL-Typen
Die Bedieneinheit der Klimaautomatik bei Super- und FL-Typen

Um das Selbsttest-Programm zu starten, muЯ der Motor gestartet werden. Die Standlichtschaltung muЯ ausgeschaltet sein.
Wichtig: Wдhrend der nun folgenden Testprozedur darf der Motor nicht ausgeschaltet und die angegeben Reihenfolge der Tastenkombination muЯ eingehalten werden!
Nun mьssen folgende Tasten auf der Bedieneinheit gedrьckt werden:
- "AUTO" (A)
- Umluft (B)
- Luftverteilungsknopf (C)
- OFF (D)

AnschlieЯend 60 Sekunden warten und das Standlicht mit Schalter (E) einschalten.

Weiter geht es mit folgenden Tasten:

- OFF (D)
- Ventilatorgeschwindigkeit (F) - bis ca. 15 Digits auf dem Display
- heizbare Heckscheibe (G)
- Nebellampen (H)
- NebelschluЯleuchte/n (I)

Jetzt wieder 60 Sekunden warten und dann den Motor abstellen - Zьndung eingeschaltet lassen.

Der Selbstdiagnosetest wird nun mit folgenden Tastenkombinationen aktiviert:

Die Tasten fьr Luftverteilung (C) und heizbare Heckscheibe (G) gleichzeitig drьcken und dann nacheinander, zuerst die Taste (C) und die Taste (G), wieder loslassen.

Die Eigendiagnose ist nun aktiviert. Alle Symbole auЯer Uhrzeit und AuЯentemperatur werden angezeigt. Sobald alle Symbole und Anzeigen ausgehen, ist der Test abgeschlossen. Auf dem Display werden die vorhandenen Fehlercodes angezeigt.
Das System kann mehrere Fehler gleichzeitig speichern. Die Fehlermeldungen kцnnen nun , durch drьcken der der Taste (C), nacheinander abgerufen werden.

Diese Tasten mьssen betдtigt werden....
Diese Tasten mьssen betдtigt werden....
Fehlercodes

Code Fehlfunktion Fehlersuche
-- keine Fehler gespeichert --
0U nicht geschlossener Stromkreis am Stellmotor fьr Luftmischung (Warm-/Kaltluft) Test E
0C KurzschluЯ im Stromkreis des Stellmotors fьr Luftmischung (Warm-/Kaltluft) Test E
1C KurzschluЯ an der Steuerung elektromagnetische Kupplung Klimakompressor Test D
2C KurzschluЯ im Stromkreis der hinteren Nebellampen (NebelschluЯleuchten) Test O
3C KurzschluЯ im Stromkreis der vorderen Nebellampen Test N
4U nicht geschlossener Stromkreis am Stellmotor fьr Luftverteilung Test E
4C KurzschluЯ im Stromkreis des Stellmotors fьr Luftverteilung Test E
5U nicht geschlossener Stromkreis am Realis fьr "Defrosten" Test P
5C KurzschluЯ im Stromkreis des Relais fьr "Defrosten" Test P
6U nicht geschlossener Stromkreis am Motor des Innentemperatursensors Test G
6C KurzschluЯ im Stromkreis am Motor des Innenraumtemperatursensors Test G
7U nicht geschlossener Stromkreis am Innenraumtemperatursensors Test G
7C KurzschluЯ im Stromkreis des Innenraumtemperatursensors Test G
8U nicht geschlossener Stromkreis des AuЯentemperatursensors Test H
8C KurzschluЯ im Stromkreis des AuЯentemperatursensors Test H
9U nicht geschlossener Stromkreis des Luftmischsensors Test I
9C KurzschluЯ im Stromkreis des Luftmischsensors Test I
cU nicht geschlossener Stromkreis an der Umluftstellung Test F
cC KurzschluЯ im Stromkreis der Umluftstellung Test F
dU nicht geschlossener Stromkreis des Ventilatormotors Test C
dC KurzschluЯ im Stromkreis des Ventilatormotors Test C

Sollte die Bedieneinheit und das Display wдhrend des Eigendiagnose-Tests dunkel bleiben, die Strom- und Masseversorgung prьfen.

Beschreibung der Fehlersuche:

Test C:
Prьfen der Strom- und Masseverbingung des Ventilatormotors, bzw. den Vorwiederstand prьfen.

Test D:
Mechanische Funktion der elektromgnetischen Kupplung am Kompressor prьfen, Stromversorgung bzw. Relais prьfen.

Test E:
Ьberprьfen der Funktionen von Luftverteilungs- und Luftmischungsklappe - entweder Stellmotoren oder deren Verbindungsstecker.

Test F:
Ьberprьfen der Funktion von Umluftklappe - entweder Stellmotor oder Verbindungsstecker.

Test G:
Stromversorgung des Lьfters fьr Innentemperatursensors (befindet sich in der Dachkonsole vor dem Innenspiegel) und Sensor selbst prьfen

Test H:
Tachometer und dessen Verbindunsgleitungen (Signale) auf einwandfreie Funktion prьfen, Kabel des AuЯentemperatursensor (befindet sich im linken AuЯenspiegel), bzw. Sensor selbst prьfen.

Test I:
Stromversorgung des Luftmischsensors (befindet direkt auf dem Gehдuse der Heizung/ Lьftung) und Sensor selbst prьfen.

Test N:
Vordere Nebellampen, Sicherungen, Relais und Stromkreis der Nebellampen prьfen.

Test O:
NebelschluЯleuchten, Sicherungen, Relais und Stromkreis der NebelschluЯleuchten prьfen.

Test P:
Heizbare Heckscheibe, Sicherungen, Relais und Stromkreis der heizbaren Heckscheibe, bzw. der Defrosterfunktion und der heizbaren AuЯenspiegel prьfen.

Sobald die vorhandenen Fehler beseitigt sind, mьssen diese aus der ECU gelцscht werden.
Dazu die Tasten der Luftverteilung (C) und (J) gleichzeitig drьcken und dann nacheinander, zuerst die Taste (C) und dann die Taste (G), wieder loslassen.

Um eventuell noch vorhandene Fehler zu pьfen, die Diagnose erneut durchfьhren.

Schwierigkeitsgrad:

l e i c h t


Benцtigte Werkzeuge:

Fьr die reine Diagnose: Keine!


Chris

virusalfa
11-03-2005, 20:53
Подробности по горните две диагностики на конски език може да видите на адреса:http://alfa168.de/ отидете на werkstatt

Kefo
12-03-2005, 00:04
май май съм си тъпичък

Споко. Не си тъп. :yes: След като натиснеш Ауто климатроника ще премигне веднъж и веднага пускаш всички копчета.

Копчето за авариините на климатроника ли ти е?

Carom3d
13-03-2005, 17:31
май май съм си тъпичък

Споко. Не си тъп. :yes: След като натиснеш Ауто климатроника ще премигне веднъж и веднага пускаш всички копчета.

Копчето за авариините на климатроника ли ти е?
Не , над климатроника имам три копчета (малмки) едното е за резервоара средното е за авариините и тритото има нква рисунка габарити ,но не знам дза какво е ...

Carom3d
13-03-2005, 17:32
Вирусченценценценценеце, аз не знам български като хората ти си ми постнал некви немски сложни думички хи хи хи са ако се намери и ентусияст да ми преведе всичката тая литература ше го черпа бири :wow: :wow: :wow:

Kefo
13-03-2005, 17:47
Това което е дал той е за новия климатроник. На Супер и на тези с новия интериор. Твоя се тества така както ти казах :yes:

Carom3d
13-03-2005, 18:30
А бе Кефчо , дай накрая да се видим та да ми покажеш това онова с тия 164 ки че нещо ама мног оси :wallbash: :wallbash: ама нищо не можа да стане с тоя климат

Kefo
13-03-2005, 22:13
Мии да се видим тогава щом не можеш да се справиш :yes:

Коя година е колата?

Carom3d
14-03-2005, 04:24
ами 7 месец 92 е колата кво още да ти кажа Кефченце::))

Kefo
15-03-2005, 01:10
Ми вече добих пълна представа какъв ти е климатроника. :yes: Ръчкай там копчетата, както ти казах и ще стане. :wink:

Carom3d
15-03-2005, 06:25
ама Кефо не стаа бе брат .... ти със същия климатроник ли си като ти гледам алфата (ако е твойта ) то моята е същата дори и на мен мигачите са ми спукани и двата хи хи хи

virusalfa
15-03-2005, 20:59
Е това ако не те удовлетворява :unsure: Ответить с цитатойНиз страницыВверх
Alfa Romeo 164 Twin Spark
Некоторые полезные регулировочные параметры
Тип системы MOTRONIC ML4.1
Число оборотов холостого хода, об/мин 850±50
Содержание CO в отработавших газах, % 1-2
Содержание CH в отработавших газах, % <300 ppm
Содержание CO2 в отработавших газах, % >12
Сопротивление датчика объема воздушного потока (контакты "6" и "9"), Ом 300-1100
Сопротивление клапана регулировки холостого хода, Ом 8-150
Сопротивление датчика температуры поступающего воздуха, Ом 160-300
Сопротивление датчика положения коленчатого вала, Ом 500-1600
Сопротивление датчика температуры охлаждающей жидкости, кОм:
при t=15°C 3,6
при t=30°C 1,3
при t=80°C 0,25
Сопротивление датчика положения дроссельной заслонки, Ом:
заслонка закрыта (контакты "2" и "5") 0
заслонка открыта (контакты "3" и "5") бесконечность
Сопротивление форсунки, Ом 3-5
Давление топлива, бар 2,7-3,0
Примечание. ppm - число частиц на 1 миллион.
Основные неисправности системы и элементы, связанные с ними
1 Двигатель не запускается или запускается с трудом
2 Двигатель глохнет сразу же после запуска
3 Двигатель неравномерно работает на холостом ходу
4 Обороты коленвала медленно увеличиваются при нажатии педали акселератора
5 Повышен расход топлива
6 Двигатель глохнет на всех передачах
7 Ненадлежащее содержание CO в отработавших газах на холостом ходу
8 Падает мощность двигателя
1 2 3 4 5 6 7 8 -
+ + - + - - - - Соединение с "массой" электронного блока управления
+ - - - - - - - Питание электронного блока управления
+ - - - - - - - Зажигание
+ - - - - - - - Стартер
+ + + + - - - - Клапан подачи дополнительного воздуха
+ + + + + + + + Датчик объема воздушного потока
- - - - - - - - Соединения топливного насоса
+ + - - + - + - Датчик температуры охлаждающей жидкости
+ + - - + - + - Датчик температуры поступающего воздуха
+ - + - - - - - Форсунки
- - + - - - - - Датчик положения дроссельной заслонки (заслонка закрыта)
- - - - - - - + Датчик положения дроссельной заслонки (заслонка открыта)
+ - + - - + - + Топливный насос
- - - - - - - - Термореле времени
- - - - - - - - Форсунка холодного запуска
- - + - + - + - Содержание CO в отработавших газах
+ + + + + + + + Электронный блок управления




Некоторые технические данные
ALFA ROMEO
164, 2 T-Spark & CAT
1990-1993
Модель двигателя 064.20. CAT: 064.16 DOHC 107kW
Объем/число цилиндров 1962 / 4
Степень сжатия/компрессия, бар 10.0 / _
Давление масла на холостом ходу [на повышенных оборотах], бар [3.4-4.9]
Температура масла, °C 90
Зазоры во впускных клапанах, мм 0.38-0.45
Зазоры в выпускных клапанах, мм 0.43-0.50
Порядок работы цилиндров 1-3-4-2
Место расположения 1-го цилиндра TCE
Система охлаждения
Температура открывания клапана термостата, °C 83±2. Later: 87±2
Давление срабатывания клапана пробки радиатора, бар 0.6-0.81
Топливная система
Обороты холостого хода - устанавливаемые вручную [авторегулируемые], об/мин 800±50. CAT: 750-850
Ускоренные обороты холостого хода устанавливаемые вручную [авторегулируемые], об/мин -
Содержание СО в выхлопных газах - на холостом ходу [при 3000 об/мин], % 0.4-1.0. CAT: <0.2 Ex
Содержание СН в выхлопных газах - на холостом ходу [при 3000 об/мин], % <350. CAT: <70 Ex
Содержание СО2 в выхлопных газах - на холостом ходу [при 3000 об/мин], % -
Содержание О2 в выхлопных газах - на холостом ходу [при 3000 об/мин], % -
Карбюратор [система впрыска] Bosch
Тип устройства ML4.1-Motronic
Главный жиклер/распылитель -
Давление впрыска, бар -
Давление топлива, бар 2.8-3.2
Октановое число бензина, RON 98[E 95 RON]2
Система зажигания
Тип Motronic
Катушка 2xBosch 0 221 600 054
Сопротивление первичной обмотки, Ом 0.45-0.55
Добавочное сопротивление, Ом -
Напряжение «контакт 15(+) - земля» -
Распределитель Bosch
Зазор между контактами [воздушный зазор], мм -
Угол замыкания контактов прерывателя, ° (%) -
Емкость конденсатора, мкФ -
Направление вращения бегунка Clockwise
Момент зажигания - начальный [стационарный], (° до ВМТ - об/мин) 10±1 BTDC @ 800±50
Наличие вакуумного регулятора -
Общее опережение зажигания, (° до ВМТ - об/мин) -
-
-
Данные для проверки центробежного регулятора, (° до ВМТ - об/мин) Computer control
-
-
Данные для проверки вакуумного регулятора, мБар Computer control
Максимальное опережение зажигания, ° -
Марка свечей зажигания Lodge/Champion
Тип 25HLD / C6YCC
Зазор между электродами, мм Champion: 0.80
Электрическая система
Батарея (напряжение/ток отдачи/емкость) 12 / 60Ah
Напряжение генератора при полной нагрузке/обороты 13.0-14.0 / 70 / 3000
Стартер. Ток при максимальном крутящем моменте/падение напряжения 350 / 9.0
Нагрузочный тест 750 / 4.0
Тормозная система
Минимальная толщина передних накладок, мм 2
Минимальная толщина задних накладок, мм 2
Шины
Размер покрышек для модели с кузовом седан 185/70x14: 195/60x15:195/65x15
Для моделей с кузовами: универсал/фургон -
Давление в передних/задних, седан, бар 2.2 / 2.0
Для моделей с кузовами: универсал/фургон, бар -
Передняя подвеска/углы установки колес
Развал (-) / Схождение (+), мм [°] 0±1.03
Угол продольного наклона оси поворота -1°40’±20’ U/L
Угол поперечного наклона оси поворота +2°30’±20’ U/L
Поперечный наклон оси поворота колеса -
Задняя подвеска/углы установки колес
Развал (-) / Схождение (+), мм [°] +3.0±1.0 U/L4
Угол продольного наклона оси поворота -15’±20’ U/L
Моменты затяжки
Головка цилиндров - первая стадия, Нм 74-82 gradually
Головка цилиндров - вторая стадия, Нм After 1000km
Головка цилиндров - третья стадия, Нм - 360° in sequence
Головка цилиндров - четвертая стадия, Нм 82-88
Крышки шатунных подшипников, Нм 49-52 oiled
Крышки коренных подшипников, Нм 46-49 oiled
Болты сцепления, Нм 19-25
Маховик [ведущий диск], Нм 110-113
Гайка ступицы переднего колеса, Нм 356-400
Гайка ступицы заднего колеса, Нм 250-300
Гайки/болты колес, Нм 95-105
Свечи зажигания, Нм 25-34 oiled
Заправочные емкости
Двигатель и фильтр, литр 5
Механическая коробка передач 4-ск. [5-ск.], литр 1.6
Автоматическая коробка передач, литр -
Редуктор (главная передача), литр WT
Система охлаждения, литр 9.0. Refill: 7.0
Топливный бак, литр 70
1На а/м поздних выпусков 0.9-1.1
2Для а/м с нейтрализатором только 95 неэтилированный бензин
3Для шасси с NN 060 13379>: +4.0±1.0
4Для подвески с автоматическим выравниванием: +5.0±1.0

взято с autochannel

_________________
K 2.0T
Скрытый

Kefo
16-03-2005, 15:46
ама Кефо не стаа бе брат .... ти със същия климатроник ли си като ти гледам алфата (ако е твойта ) то моята е същата дори и на мен мигачите са ми спукани и двата хи хи хи

Не е същия.Копчето на авариините е на климатроника, но имам и друг по-новия модел който е като твоя и двата се тестват по един и същ начин. :yes: Ако имаш някоя снимка метни я да го видя

Carom3d
17-03-2005, 00:58
е батенце още нямам и такива екстри ама скоро ще си направя ::)) но остава факта ,че не мога да тествам тоя климатроник и това си е ::( :wallbash: :wallbash: :wallbash: нещо не става ... сега остава и той да не работи баааах

virusalfa
17-03-2005, 09:47
Ей,вие двамата,я единия да се обади на другия и да свършите работа,а? :lol:

kirils
17-03-2005, 09:55
Кефо,

Понеже явно ти си най-напред с материала за 164-те искам да те питам някои неща (ако може разбира се):

-къде се намира горивния филтър на 2.0 TS и лесно ли се сменя?
-сменял ли си свещи и с какви?
-нещо се мъчи и дави при тръгване и работи неустойчиво като е студена - имаш ли идея?

Kefo
17-03-2005, 15:23
е батенце още нямам и такива екстри ама скоро ще си направя ::)) но остава факта ,че не мога да тествам тоя климатроник и това си е ::( :wallbash: :wallbash: :wallbash: нещо не става ... сега остава и той да не работи баааах

Ми, като не може заеби го и тва е. :yes:

Kefo
17-03-2005, 15:35
Кефо,

Понеже явно ти си най-напред с материала за 164-те искам да те питам някои неща (ако може разбира се):

-къде се намира горивния филтър на 2.0 TS и лесно ли се сменя?
-сменял ли си свещи и с какви?
-нещо се мъчи и дави при тръгване и работи неустойчиво като е студена - имаш ли идея?

Аз съм с дизел :yes: Нещата около двигателя не ги чаткам много освен ако не е дизел. Филтъра е след б. помпа.Търси го някъде :unsure:

virusalfa
17-03-2005, 15:52
Кефо,дай му на момчето инфо,или поне линковете,дето ти дадох :tongue:

Kefo
17-03-2005, 16:48
:shoking: Който няма мозък за нищо... не помни, като мен.Въобще съм забравил, че има това инфо от теб.

Да даде мейл и ще му ги пратя :yes:

:wc:

virusalfa
17-03-2005, 16:58
Дал съм му линковете на момчето,не се притеснявай :wink:

kirils
17-03-2005, 16:59
Кефо,

вече ми дадоха линковете, но ако имаш и нещо друго: kiril@isu.bg

Kefo
17-03-2005, 17:18
Имам но са общи работи.. Нищо което да ти свърши работа. :unsure:

umax
23-03-2005, 00:39
Теста на климатроника го правиш, като дадеш на контакт, натискаш да работи на Екон, натискаш и задържаш копчето на предния десен прозорец( за вдигане), натискаш копчето от климатроника да духа само в лицето и натискаш Ауто.Това го правиш при положение, че държиш всичките копчета натиснати иначе нищо няма да стане.Ще надуе вентилатора, след което ще премигле няколко пъти там където пише температурата и ще изпише някакви числа.Запомни ги и кажи да видиме дали е открило някакви грешки.След всичко натисни Ауто и си готов. :yes:

Препоръчвам ти да го сменяш докато е време климатроника да не отчупи някоя клапа, щото после лошо.... :whistle: 50лв струва втора ръка.....



Обаче аз мисля, че направих теста :D (поне така си мисля де) Натиснах копчетата и на дисплея за температурата започнаха да мигат "88", като спря вентилаторът числото беше "0". Ще съм много благодарен ако кажете какво е положението? :-)

Kefo
23-03-2005, 01:37
Бравооооо имаме учасник справил се успешно със задачата :clap: :handshake:

При мен го изписва същото.Това е сензора за скоростта, но при старите модели климатроника не взима данни от него.Просто няма вклучен кабел в него и затова го отчита като грешка. :yes: