PDA

View Full Version : Help:Покупка на Alfa 166



NAKAZATEL
06-08-2007, 21:43
Искам дави попитам значи решил съм да взимам Алфа Ромео 166 2.5 JTD някой може ли дами каже какви са минусите на тази кола и какви са плюсовете :?:
Какъв е разхода на автомобила в София и извън града и колко парички са частите какво се троши най-често на наще хубави пътища и примерно колко струват шарнирите и всичките тези на ходовата част искам примерно дами кажете ква е разликата в Alfa 166 & Opel Astra като на куките смисъл примерно е така даго направи някой който разбира

Шарнир за Опел 10лв
Шарнир за Алфа 5лв

Моля пишете ми на Скайп FILIP_KYTEV и тук в темата много ще съм благодарен ако ми помогнете :D

NAKAZATEL
06-08-2007, 21:55
Искам дави попитам значи решил съм да взимам Алфа Ромео 166 2.5 JTD някой може ли дами каже какви са минусите на тази кола и какви са плюсовете :?:
Какъв е разхода на автомобила в София и извън града и колко парички са частите какво се троши най-често на наще хубави пътища и примерно колко струват шарнирите и всичките тези на ходовата част искам примерно дами кажете ква е разликата в Alfa 166 & Opel Astra като на куките смисъл примерно е така даго направи някой който разбира

Шарнир за Опел 10лв
Шарнир за Алфа 5лв

Моля пишете ми на Скайп FILIP_KYTEV и тук в темата много ще съм благодарен ако ми помогнете :D

Купи си Орел. На Алфата се сменят целите носачи и са доста скъпички.

Искам дами кажеш нещо повечко ако можеш защото всички викат скъпа скъпа ама просто не мога да избера друга кола тая Алфа 166 е просто уникална :) Можеш ли дами кажеш колко пари струват примерно носачите :?: и тези работи по-ходовата част :roll:

pinko
06-08-2007, 21:56
Искам дави попитам значи решил съм да взимам Алфа Ромео 166 2.5 JTD някой може ли дами каже какви са минусите на тази кола и какви са плюсовете :?:
Какъв е разхода на автомобила в София и извън града и колко парички са частите какво се троши най-често на наще хубави пътища и примерно колко струват шарнирите и всичките тези на ходовата част искам примерно дами кажете ква е разликата в Alfa 166 & Opel Astra като на куките смисъл примерно е така даго направи някой който разбира

Шарнир за Опел 10лв
Шарнир за Алфа 5лв

Моля пишете ми на Скайп FILIP_KYTEV и тук в темата много ще съм благодарен ако ми помогнете :D

Купи си Орел. На Алфата се сменят целите носачи и са доста скъпички.

Но съотношението би изглеждало така:

Шарнир за Опел 10лв

Носач за Алфа (преден долен) 250 лв

Носач за Алфа (заден долен) 450 лв.

Опред са два носача, а отзад са 4. 450 лева струва само единия.

NAKAZATEL
06-08-2007, 22:00
А изобщо заслужава ли си тази кола защото е супер голяма знаеш ли какъв разход дава тук в София специялно този дизеловия мотор :roll: някъде по-евтини части имали не съм казал че харесвам Опел просто дадох пример :D

pinko
06-08-2007, 22:03
Засружава си. Но това не е кола, за която основният аргумент при покупка е ниският разход и евтините консумативи.

Моята 166 ми гори средно 5,8-6,3 на дълъг път и 7,3-7,8 в града.

Ако се търси икономичност и евтина подръжка, всеки Орел или Холцваген е по-добрия избор. Мен обаче ме е гнус да се возя на такива коли.

NAKAZATEL
06-08-2007, 22:05
А ти можеш ли да кажеш горе доло какъв е разхода на Алфата тук в София защото това ще ми е първия автомобил все пак съм на 19 и много ми харесва но не искам и да давам по 1000лв на три месеца за нея :?

pinko
06-08-2007, 22:08
А ти можеш ли да кажеш горе доло какъв е разхода на Алфата тук в София защото това ще ми е първия автомобил все пак съм на 19 и много ми харесва но не искам и да давам по 1000лв на три месеца за нея :?

В задръстванията може и 8-9, даже 10 да гори.

Но горивото е най-малкият разход по този автомобил, даже и да е 3.0 V6 бензин.

NAKAZATEL
06-08-2007, 22:19
А ти можеш ли да кажеш горе доло какъв е разхода на Алфата тук в София защото това ще ми е първия автомобил все пак съм на 19 и много ми харесва но не искам и да давам по 1000лв на три месеца за нея :?

В задръстванията може и 8-9, даже 10 да гори.

Но горивото е най-малкият разход по този автомобил, даже и да е 3.0 V6 бензин.

В какъв смисъл го каза най-малкия разход в този автомобил :roll:

aMoHuaK
07-08-2007, 00:13
Като смениш веднъш окачването ще разбереш;) Абе пак зависи.. ако знаеш как да си намираш части не е толкова скъпа.. Казвам от моя гледна точка... Но всравнение с другите коли, пак си е по скъпа;)

gigi
07-08-2007, 00:48
По тази кола всичко е скъпо с нищо не може да се сравнява с астрата . Моята я купих преди месец и вече и навъртях към 8000 и да ти кажа няма такъв кеф като да караш такава кола, за тия километри освен първоначалните болежки друго не съм пипнал ама още е рано да кажа че е здрава. Разход извънградско минимален дадох 5.4 максимален 7 като това 7 е каране с 200 почти цялата магистрала до Чирпан после 140 със яки изпреварвания и на бургаската магистрала 160-180. Градско вечер дава 6-7 , нормално 7-9, в големи задръствания и ръчкане 10 ако не ръчкаш 9 абе над 10 трудно да я качиш.

moniiii
07-08-2007, 10:52
....

Ако се търси икономичност и евтина подръжка, всеки Орел или Холцваген е по-добрия избор. Мен обаче ме е гнус да се возя на такива коли.

:th_up: Pinko това е лафа на седмицата. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

pr_00f
07-08-2007, 13:10
Вярно е железен лафа :)

Ама Пинко по полека го давай бе човек, ще вземе някой твой шеф да прочете какви ги пишеш и току виж си останал без работа :)

SFINKS
22-08-2007, 10:43
NAKAZATEL като за първа кола и човек на 19 години 166 2.4 D не е твоята кола ...... Поддръжката и е много скъпа , естествено не ти знам финансовото състояние но .........
помисли за 145/146 нещо , да си купиш стара лимузина ще се хвърлиш в големи приключения с ремонтите ...

SFINKS
22-08-2007, 10:43
NAKAZATEL като за първа кола и човек на 19 години 166 2.4 D не е твоята кола ...... Поддръжката и е много скъпа , естествено не ти знам финансовото състояние но .........
помисли за 145/146 нещо , да си купиш стара лимузина ще се хвърлиш в големи приключения с ремонтите ...

Venci
22-08-2007, 13:00
Всички които са си купили голяма и скъпа кола за първа кола след това са съжалявали. Дори и най-големите инати. По добре си купи 145 или 155 в краен случай. Рано или късно ще ме разбереш какво имам в предвид, то не може да се обясни.

Venci
22-08-2007, 13:00
Всички които са си купили голяма и скъпа кола за първа кола след това са съжалявали. Дори и най-големите инати. По добре си купи 145 или 155 в краен случай. Рано или късно ще ме разбереш какво имам в предвид, то не може да се обясни.

georgyg
22-08-2007, 16:43
Купи си Пунто или Опел. На 19 години просто няма смисъл, колата е скъпа, сложна няма никакъв смисъл. И да я закачиш някъде части има и са евтини, а и пунтото е хубава кола.

Мой познат изкара книжка на 30г и си взе Волво S40. За 1 година това вече на прилича на кола, а беше толкова готина.

JACCOMO
23-08-2007, 15:33
неможе да се сравнява опел Астра със 166...... ако трябва да изравниме класовете има една Омега дето е 2002-2004 или нещо подобно.... Алфата е по красивата кола определено за по удобна и по икономична незнам ама съм на 99% че на омегата частите са доста по скъпи....! просто Омегата все едно не е опел... от първата до последната частите особенно на дизеловите мотори са със ебати изродските цени! пример: радиатор за 2,3ТДИ-94г. близо 700лв нов и то не от булвария..... наскоро го сменихме със 350лв втора употреба! Турбо компресор 2800 лв нов(та тя дори не е команреил) окачването пак беше с некви фрапантни цени ама не си спомням; демпферен маховик 1800лв + 300 лв за работа.... на същото място питахме за същата част за БМВ 525ТДС 2002г. и цената и беше 1500лв. със монтажа ! Извинете ме ако обидя някои ама трябва да си абсолютен простак да даваш подобни пари за ОПЕЛ !!! не случайно хората вече не ги карат дори тези омеги! А в Клас като астрата (тези полицеиските по новичките кам 2002г.) мога да поставя една 147 дори да е 1,6 и ще се обърна на другата страна за да не се смея на разликите в който и да е детаил и каквито и да е показатели !

SFINKS
23-08-2007, 15:54
я провери тия части на Омегата при Алфата колко струват и тогава пак пиши

JACCOMO
23-08-2007, 16:09
еми за радиатора главно знам че на ЖТД 2,4 беше почти двойно по евтин ! А за маховика ако не е демпферен при алфата неможе да се направи сравнение! ама аз говоря за Омега 94г. сигорен ссъм че 164-ката не е с толкова скъпи части... За новата омега незнам... предполагам че са още по скъпи !

valjo
23-08-2007, 16:31
е тя Омега 2.5ТД е с мотор от БМВ ако не се лъжа, и поддръжката си е като за такова:)

шефа тука имаше такава Омега 94та само че бензинова и наистина му легна много скъпа поддръжката и я разкара, да не говорим колко ръждясваше ... баси висок клас кола уж... :shock:

JACCOMO
24-08-2007, 00:15
не е бе баце 2,3ТДИ си е мотора на тая омега дет е 94 (за по новата ако говориш незнам) и си е 4 цилиндов мотора си е на опел до колкото знам..... щото ако не се лъжа баварките са 6-таци.... дет са 2,5 и нагоре :roll:

aMoHuaK
24-08-2007, 03:44
Ейй недейте така и аз съм на 19:) ама елате ми вижте колите;)Според зависи от много работи:)

SFINKS
24-08-2007, 16:51
зависи да , говорим като цяло .....
щото има 18 годишни дето фереарита и поршета карат :wink:

gorang
24-08-2007, 18:31
не е бе баце 2,3ТДИ си е мотора на тая омега дет е 94 (за по новата ако говориш незнам) и си е 4 цилиндов мотора си е на опел до колкото знам..... щото ако не се лъжа баварките са 6-таци.... дет са 2,5 и нагоре :roll:

2.3 са Омегите дето се правят до 93 година. Омега Б е с мотор 2.5 на БМВ и след 2001 е комънрейл - 150 к.с.
Имам и Омега и колкото и да ви е странно въобще не смятам да се разделям с нея.

Но извън Офф-а - силно ти препоръчвам малка кола, от опит ти казвам. Вземи си каквато ти е насърце.

redkilladog
26-08-2007, 00:14
Честно казано , прочетох и двете страници на темата и още няколко теми, но пак не мойах да разбера според вас , които карате 166-ци - тя добър избор ли е за първа кола.
Колата ме кефи ужасяяяяяващо много , но ако няма да мога да се оправям с нея , съм склонен да си зема една 156-ца.

georgyg
26-08-2007, 01:07
Без да съм собственик, казвам че 166 не е идеалния вариант за първа кола. Винаги стават инциденти докато свикнеш да караш и според мен не е нужно да караш БЪРЗА и скъпа кола като за начало. По добре евтина и да не ти дреме много и после 166 :twisted:
Писал съм Пунто на предишната страница и мога да твърдя, че е лесна за рамонти, евтина и сравнително здрава, а и по лесно се свиква с карането.

valjo
26-08-2007, 09:12
Честно казано , прочетох и двете страници на темата и още няколко теми, но пак не мойах да разбера според вас , които карате 166-ци - тя добър избор ли е за първа кола.
Колата ме кефи ужасяяяяяващо много , но ако няма да мога да се оправям с нея , съм склонен да си зема една 156-ца.
аз имам книжка от 4 години, и бях горе долу пред същата дилема като теб тогава, каква точно кола да си взема

драмите бяха дали да е Ланча Капа ( :shock: ) Фиат Браво или Алфа 145/6 ... доста хора ми говореха че с Капа-та (тя е колкото 166 горе долу на размер) ще бера ядове, и дето се вика само драскотините от паркиране и движение на заден ход ще ми излязат през носа... аз не им вярвах, разбира се;)
тогава така се случи че ми изпадна 145цата - уж на далавера и я взех ...
мога да ти кажа, че с тая малката кола, колко ядове... колко драскотини, колко ожулени огледала, 3-4 ПТП-та.....
е сега 4 години по-късно, си взех 166 и се кефя адски, но с ръка на сърцето ще кажа че тогава нямаше да се оправя с тая кола и щях да я направя на нищо ....
та ако ти е на сърце Алфа Ромео като марка, не ти пречи да се учиш на нещо от по-малките и модели, дори 145/5 - които са и доста по етини за поддръжка

а след година - две - три - да се метнеш на лимузината:)

Aquila
26-08-2007, 23:42
Както казаха някои колеги по принцип за първа кола голяма лимузина не е най-добрия вариант, НО както писаха и други зависи от финансовите възможности,мен ако питаш и от желанието.
От личен опит - преди 7 години като бях на 19 си взех 164ка 2.5 ТД , това беше първата моя кола,която си купих сам и не поддържах с на баща ми парите, супер кеф ми беше , пари намирах да си я правя, и колкото и коли да съм карал от тогава 164та си я пазя и до ден днешен точно защото ми е кеф. Много пари отидоха по нея, но не съжалявам.
А преди това ,точно като взех книжка също карах голяма кола (по-голяма от 164,но на баща ми) и не съм имал нито счупени огледала, нито драскотини при паркиране и тн.

valjo
27-08-2007, 00:21
е ок де, знам че повечето са по-добри шофьори от мен:))

JAX
10-09-2007, 23:58
Според мен си вземи 166-ца и не се притеснявай. Голямата кола се кара по-лесно от малката, по-стабилна е на пътя и вози много по-добре от малката кола. Първата ми кола беше 155-ца. Карах я 6 години. Продадох я и си вземах по-голяма. Сега 155-цата ми се струва малка :) Така, че действай...

NAKAZATEL
14-09-2007, 22:34
Някой може ли дами каже колко парички струват тези носачи и какво се чупи най-често в тази кола :?:

NAKAZATEL
27-09-2007, 20:57
Значи тука уш форума е за Алфа Ромео пък Отговор не получих жалкоо ЩЕ ИМАМ ЛИ ОТГОВОР егати :roll:

gigi
28-09-2007, 01:14
Ами колега получи няколко отговора кажи какво още те интересува. 2.4 жтд с чип градско харчи между 8 и 11 зависи кога и от къде минаваш това в София извънградско харчи между 6 и 7.5 и зависи по скоро от максималната скорост която потдържаш а не от това колко натскаш на нормалния път общо взето ако на магистралата караш над 160 тогава се вдига разхода. Правил съм и разход от 5.2 обаче от Созопол до Бургас със закрепен автопилот на 120. А кое колко струва няма отговори може би защото още никой нищо не е сменял и не са ясни цени :roll: и не за първи път го казвам читави екземпляри трудно под 15 000 за дизел и 13 000 за двулитровия бензин. Питай още какво те интересува конкретно :roll:

code
28-09-2007, 08:20
Колега, вземи си каквото си харесваш какво ще чакаш някой да те кандърдисва, ремонтите са като на всяка кола - като им отвориш капака все едно :) Ако чакаш колата да ти харесва от после забрави.
Тука някои писаха, че колата е много скъпа и т.н. Дайте да си изясним "скъпа" Скъпа спрямо кое?!? С тия пари не можеш да си вземеш Дачия Логан без климатик . . .

NAKAZATEL
08-10-2007, 01:13
Ами съжалявам но никой не каза точно както се троши най-много в тоя модел и колко пари са носачите ? :roll:

aMoHuaK
08-10-2007, 06:54
Еми на всяка различно ве.. от тебе зависи ако я използваш за паметник нишо няма се чупи!!! Ако я караш в горите тогава ще има разлика.. както всяка кола е... като я караш се чупи... отиди в Ауто Италия и питай квото те интересува.. и цени ше ти кажат.. Тука като е Сайт на алфа значи може всичко а.. И аз искам 159 ама съфорумниците не ми купуват.. на кво прилича т'ва а...

ALFA155Ts
08-10-2007, 13:37
за първа кола ти препорачвам голф3
Къси накраиницикомплект, амортесьори предни комплект с прахоловители шок тампони и тампони горе на макферсоните, накладки предни и задни с АБС е колата и една машинка за ел стъклата тампони на носачите сметката общо беше 310лв. с отстъпката какво да говорим повече ...................... ама това е защото има алтернативни производители а пък при нас няма такава радост ......