PDA

View Full Version : колебание в оборотите на празен ход



Kostadin
11-03-2005, 13:58
значи проблема е следния:откакто смених термостата ми се базикат оборотите на празен ход интересното е че преди смяната на термостата всичко беше ок сменям го паля и номерата започнаха незнам дали има нещо общо с него но факт е че оборотите ми се колебаят м/у 600,800-1000 а иначе като си я карам на предавка нямам грижи, студена също не прави тези номера :? но като загрее и почва, понякога повече друг път по-малко трети път за кратко даже изчезва проблема, но после пак се появява.Изчетох подобните теми които търсачката ми изкара , но мисля, че при мен проблема е друг пък знам ли :?правих дори рестарт-номера с клемата на акумолатура, за кратко се оправя и после пак така , а и друго се сетих като почне да прави така веднъж се надвесих над двигателя и ми направи впечатление, че се чува едно такова като свистене, смучене на въздух ама като че ли нехарактерно и идваше някъде от екуто :wallbash:

Dodo 155
11-03-2005, 22:34
Аз имах подобен случай, ама при мен държеше 1200-1300 оборота на празен ход и след 1 мин. без да я форсирам падаха на 1000 :unsure:
Пак се чуваше свистене, което идваше от смукателните колекторите. Оказа се, че е скъсана тръбичка на вакуум и затова не може да ги регулира правилно. В такива случаи системата май минава в сервизен режим :unsure: Виж да не ти смуче въздух някъде и затова да се менят така оборотите. Няма какво да е друго. А и казваш, че е станало след смяната на термостата, дали не са забравили майсторите да закачат някой маркуче :unsure:

Kostadin
12-03-2005, 08:39
А и казваш, че е станало след смяната на термостата, дали не са забравили майсторите да закачат някой маркуче :unsure:
майстора бях аз :tongue: всичко е закачено :yes: а иначе ще проверя това за въздуха.

ALFA CORSE
12-03-2005, 11:48
Това колебание в оборотите от време на време може ли да се получи от дебитомер?

Mury
12-03-2005, 12:03
Да може ако пистата му е износена в някой у4астък и запо4ва да мени оборотите виж го но не давай на никой да го пипа ако е от това по добре се примири или го смени естествено но цената е безбожно скъпа.Ако е износена пистата ти ще я познаеш тя обикновенно е с меден цвят а където е износена става леко бронзова

ALFA CORSE
12-03-2005, 12:20
При мен това колебание се появи, когато махнахме метана. Тъй като имаше в Италия... И оттам малко ми настройваха дебитомера. Но с времето изчезва постепенно (по-рядко става това колебание)... и затова питам.

soldix
14-03-2005, 22:13
На мен ми предстои тези дни да сменям термостат. Купил съм новия и също така нов антифриз за смяна. При мен на празен ход оборотите се колебаят в момента между 800 и 850. Не знам дали е нормално. Ще видим как ще е когато сменя термостата. Колко струва този дебитомер нов?

Dodo 155
15-03-2005, 09:23
На мен ми предстои тези дни да сменям термостат. Купил съм новия и също така нов антифриз за смяна. При мен на празен ход оборотите се колебаят в момента между 800 и 850. Не знам дали е нормално. Ще видим как ще е когато сменя термостата. Колко струва този дебитомер нов?
Оборотите са ти нормални :wink: Те и по книжка така я давад плюс-минус 850 :yes:
Колкото до дебитомера цената е голяма :wow: Ако ти работи добре, движи се добре и харчи добре, за какво да я бъзикаш излишно :unsure: Карай си я и като се счупи нещо тогава :wink:

Kostadin
15-03-2005, 09:35
нормалните обороти на празен ход за алфа 155 са м/у 870-930 :yes: :wink:

Bobo
15-03-2005, 11:49
Клатенето на оборотите е сигурен признак че или Ламбдата си заминава или моторчето на тихите обороти е зацапано :wink:

търтей
15-03-2005, 11:59
е ако смуче въздух прави същото :wink:

Dodo 155
15-03-2005, 12:08
е ако смуче въздух прави същото :wink:
Ако смуче въздух няма да играят малко :wink:
При мен като смучеше въздух, качи оборотите на 1200 :wink:
Най-добре е да се качи на стенд във Ванто и ще стане ясно какво е точно :yes:

75 2.0 turbo
16-03-2005, 00:10
абе наи добре вместо да се занимаваш с тая бракма я си купи една нова тя няма да прави така :wow:

Bobo
16-03-2005, 11:12
е ако смуче въздух прави същото :wink:

Прави ама не както каза Dodo155, оборотите се вдигат за да компенсира бедната смес :wink:

Kostadin
16-03-2005, 17:06
хм, напоследък прави по-рядко този номер даже откакто пуснах темата почти не го е правила възможно ли е екуто да се шашка от нещо от време на време, все пак доста време е работела на едни параметри а сега на други имам в предвид главно температурата на охладителната течност и от това да дава отражение :?