PDA

View Full Version : Колко дига моя дзвер?



duran
10-08-2007, 20:16
Колеги имам едно питане.. по принцип знам, че Alfa TS 2000 GTV 16v. дига не повече от 220? Нали така? Обаче, вчера баща ми покара малко моята машина и ми излезе със странния факт че е дигнал 250! Аз му казах че не е възможно, обаче е возил и друг човек с него и той също е видял.. Та възможно ли е това? Или слънцето е било твърде силно тия дни? Благодаря

gigi
10-08-2007, 20:59
Може километража много да лъже. Аз на QV-то му правех 240 по километрж ама отклонение 10% е нормално при тази скорост та тамън до към 220 реално идва :roll:

glavnia
12-08-2007, 01:12
Това и моята го може! А и един приятел се похвали, че му показало 250 на магистралата... с моята, естествено :) , но дали ги вдига или хваща, това е друг въпрос. На магистралата има отсечки, където се хващат и 260, дори веднъж ми подмина 260! Истината е, че след 240 става страшно и само на магистралата може да се рискува, а пък и там понякога помагат и попътен вятър вятър и наклон на пъта. Много е важно, с какво е обута ! Ако са ти кофти гумите, по-добре не се пробвай, че в тая пласмаса направо ще се испариш. Трябва да бъде подобрено качеството на пътната настилка, за да може да се кара бързо! Иначе, имам такава кола от скоро и мога да кажа, че съм влюбен в нея. Доста бърз автомобил е това. Браво!

Василев
28-04-2008, 21:59
Стигал съм до 260, разбира се на магистрала с добри гуми. Вярно пътя става тесен, но алфата си струва. Малко ми е трудно да повярвам обаче, че с двама души, това си е товар... ще стигне повече от 220.

badboys
01-05-2008, 21:54
240 с двама човека на равен път

Magiosnika
10-05-2008, 23:48
Колеги днес пробвахме моя Спидер(според КАТ), иначе Спайдер е ограничен на 210.[/i]

TaNo
11-05-2008, 10:14
Колеги днес пробвахме моя Спидер(според КАТ), иначе Спайдер е ограничен на 210.[/i]

остай ги онея по-отгоре 2.0 TS са ограничени на 210км. ма те с по 8 човека вдигат 260 няма лошо :lol:

Magiosnika
12-05-2008, 23:26
Бате аз не се учудвам от нищо вече, чувал съм 3 топ изказвания:
1. С Голфа бате 240 ги поддържам на магистрала (Голф 2 gti доста счупен)
или
2. С голфа 220 и ме фана страх и намалих че почна да тресе(Голф 2 1.4-75к.с. в окаяно състояние)
и
3. С Аудито на газ 220 щот немаше повече место, иначе на бензин 250 съм фащал (ауди 100-1984г.)
Така че и аз реших да пробвам моята ама нема... 210 и туйто. Та колеги я направете по една снимка(с дата и час) на алфата с пълен километраж да видим?

Novachev
15-05-2008, 21:28
Абе вие няма ли да вземете и да си сметнете грешките на километражите и тогава да ги вдигате тези скорости. Има едно нящо викат му въздушно съпротивление и за да се преодолее трябва определена мощност отделена от двигателя. Значи по дебелите книги пише че един автомобил за да достигне 210-220 км е нужно да е с двигател около150 к.с. а за достигне 260 е нужно да е над 200 к.с. Това е така защото по формулата за пресмятане на това съпротивление скоростта е на квадрат т.е. Но ако искате може да използвате дебелите книги като тоалетна хартия и да правите опити за достигането на 300км/ч

DaIm
19-05-2008, 09:02
Виште сега колеги аз смятам че мотио гтв е доста читаво не гори масло непуши вурви много но повече от 205 км не сум вдигал и няма как да стане според мен от 130 до 180 е като самолет даваш газ и излиташ но сум го дуржал до дупка и то не ведниж и не за малко повече от 205 моито неможе аиде за 210 сум сугласен ама за скорости от рода на 250 260 е смешно да се говори та то 3.2 V6 неможе да вдигне опвче от 240 км!!!

BAS_SEEKER
21-05-2008, 00:29
до калотина по пътя имам вила там и от табела до табела 230. толкова може по равно без вятър. какви ограничители ви гонат на 2.0 ТС на 210 незнам :roll:
и преди със високи 16-ки и сега със ниски 17-ки незнам километража дали има разлика защото като диаметър не се е променила стъпката на колата

code
21-05-2008, 21:57
Има доста коли под 100 коня които вдигат 200 без проблеми. :wink: Зависи от много работи.

TaNo
21-05-2008, 22:19
"аз пък с алфа 145 1.4 на метан и 3 гаджета вдигнах 230км. не за друго ми момичетата ги фана шубе :lol: "

Сам го измислих момчета, ай да видим кой ще измисли нещо по-добро :D ... нали такава беше темата или ако съда по последните писаници :mrgreen:

TaNo
21-05-2008, 22:21
Има доста коли под 100 коня които вдигат 200 без проблеми. :wink: Зависи от много работи.

покажи една такава и щи подара колата на клипчето от подписа ти заедно с мадамата :wink:

code
21-05-2008, 22:38
200км не са никаква скорост, дайте да не обсъждаме повече щото ще влезе някой тука и ще умре от смях. Всяка биваща кола ги вдига. С една кирлива Вектра 1,6 75к.с. на газ съм вдигал 200 :wink: Мога да ти изброя тука 10 коли под 100коня, които вдигат 200 без да се замисля :roll: А коли по 150коня вървят с 230-240км без проблем стига скоростните им кутии да са подходящи. За съжаление при Алфа след 200км почваш да и вадиш душата просто скоростите са къси за да е бегачка.

TaNo
21-05-2008, 23:10
200км не са никаква скорост, дайте да не обсъждаме повече щото ще влезе някой тука и ще умре от смях. Всяка биваща кола ги вдига. С една кирлива Вектра 1,6 75к.с. на газ съм вдигал 200 :wink: Мога да ти изброя тука 10 коли под 100коня, които вдигат 200 без да се замисля :roll: А коли по 150коня вървят с 230-240км без проблем стига скоростните им кутии да са подходящи. За съжаление при Алфа след 200км почваш да и вадиш душата просто скоростите са къси за да е бегачка.

Але човек щи са смеят хората да знаеш :idea: Ти имаш ли си наидея колко са 200 км. :?: Аз само веднъж съм се возил с 230км. с БМВ 745i което е 350 коня и е супер сигорно.. ми колата стъпваше тук там и имах чуствотол че ще се обърним във въздуха. От тука права равносметка как с кола за 200 евро като опела ша вдигнеш 200 км. :screwy: да изключимл че е невъзможно двигатела да преодолее въздушното съпротивление на тази скорост както колегата по-горе беше написал :roll:

Magiosnika
22-05-2008, 00:03
Да бе те алфите не са бегачки за тва... но опелите са нали така? Айде стига глупости! Между другото с БМВ 318 (90к.с) 1988г. съм вдигал 190 и можеше още поне до 200 така че и по слаба кола може да вдигне повече. Работата е там колко бързо ще ги направиш, Алфата ги вдига на 4-та за отрицателно време, а с БМВ-то ускорявах супер бавно след 150. Но за опели на метан батко с 70 коня - 200.... ти ше литнеш бе я се осъзнай малко!

Novachev
22-05-2008, 07:54
200км не са никаква скорост, дайте да не обсъждаме повече щото ще влезе някой тука и ще умре от смях. Всяка биваща кола ги вдига. С една кирлива Вектра 1,6 75к.с. на газ съм вдигал 200 :wink: Мога да ти изброя тука 10 коли под 100коня, които вдигат 200 без да се замисля :roll: А коли по 150коня вървят с 230-240км без проблем стига скоростните им кутии да са подходящи. За съжаление при Алфа след 200км почваш да и вадиш душата просто скоростите са къси за да е бегачка.
Аве градски не разбираш ли че километражите са за децата. Няколко пъти съм го разяснявал имах една лада 2107 1,5 77к.с. и с един спортех филтър съм и обръщал километража даже си направих бели километражи и сложиш една чертичка след 180 190 и до там съм закарвал стрелката няколко пъти и свидетели имам. И какво стана после изучих се като казах на един преподавател в МЕИ-то във Варна той ми се засмя (човека прави експертизи на ПТП и е запознат каква скорост могат да развиват автомобилите според мощността им) И една проста формулка се смята и се получава че скороста не е била 190 а някъде около 165км/ч. На прав път колата вдигаше малко над 170 направих сметката и О чудо при тези показания колата се движи с с около 155км/ч някъде около максималната стойност в книжката на автомобила. Километража съм го сверявал с такъв на рено на голф на вектра и кадет от началото на 90-те и няма разминавания с техните километражи.

code
22-05-2008, 09:29
Километражите са друга тема, почти няма кола с точен километраж това си е така. Въпроса е че всяка малко по-мощна кола като я засилиш с педала до ламарината ще вдигне километри. Тано ти ако не си карал с над 200 недей да бъдеш Тома Неверни :wink: Аз съм карал Мерцедес Е с 230км и това не е "ебаси голямата скорост" :roll: само хубав път да има. Хората карат с 407км :shock: :lol:
http://zazz.bg/play:34d2a6bb
Ускорението е по-важно щото с такива скорости къде ще караш - никъде :wink:

DaIm
25-05-2008, 13:25
абе незнам колеги кой и как ще се смее ама Алфа с къси скорости и какво беше другото вече не помня .............
помислете си внимателно какво пишете ! :)

--------------------------------------
Кирилица!!!!

BAKA
11-06-2008, 19:27
:D
Е пичове, вие се разцепихте, вече всеки трети телефон има GPS Пускате, гледате и снимате. Това е най-сигурния начин само трябва да задържите скоростта за повече от 10 секунди, за да е съвсем сигурно.
По него разбрах, че километража на нашето ГТВ показва с 10 км/ч по-малко странно, но той е сменян с бял циферблат и джантите са големички та може от там да идва разликата. Та по-тоя километраж аз лично сън вдигал 210, а брат ми е правил и повече. Ама зор сега да се праим на интересни. Ако се чувствате сигурни пробвайте с GPS да снимаме пък да сложим край на тая драма дето се разрази тук. При такива скорости вече влияят и най-малките подробности - аеродинамика, гуми, сътояние на двигателя, вятър, наклон, тегло. дали сте срали сутринта и т.н

Mind_Control
17-06-2008, 10:27
200км не са никаква скорост, дайте да не обсъждаме повече щото ще влезе някой тука и ще умре от смях. Всяка биваща кола ги вдига. С една кирлива Вектра 1,6 75к.с. на газ съм вдигал 200 :wink: Мога да ти изброя тука 10 коли под 100коня, които вдигат 200 без да се замисля :roll: А коли по 150коня вървят с 230-240км без проблем стига скоростните им кутии да са подходящи. За съжаление при Алфа след 200км почваш да и вадиш душата просто скоростите са къси за да е бегачка.
Аве градски не разбираш ли че километражите са за децата. Няколко пъти съм го разяснявал имах една лада 2107 1,5 77к.с. и с един спортех филтър съм и обръщал километража даже си направих бели километражи и сложиш една чертичка след 180 190 и до там съм закарвал стрелката няколко пъти и свидетели имам. И какво стана после изучих се като казах на един преподавател в МЕИ-то във Варна той ми се засмя (човека прави експертизи на ПТП и е запознат каква скорост могат да развиват автомобилите според мощността им) И една проста формулка се смята и се получава че скороста не е била 190 а някъде около 165км/ч. На прав път колата вдигаше малко над 170 направих сметката и О чудо при тези показания колата се движи с с около 155км/ч някъде около максималната стойност в книжката на автомобила. Километража съм го сверявал с такъв на рено на голф на вектра и кадет от началото на 90-те и няма разминавания с техните километражи.

Къде сравняваш километраж на жигула с на алфа.. жигуловите си спомням как трепереше срелката между 40 и 60 км/ч примерно :lol: На съвременните коли километражите си отчитат съвсем точно +-2-3% не повече да е грешката! На магистралата са ме спирали с радар от КАТ и показваше 171 км/ч на радара а в момента, в който изкочи чичко полицай си погледнах километража и пишеше 170 км/ч. Така че това за 10% грешка не е вярно! Поне не за съвременните коли!

Novachev
17-06-2008, 16:47
Аз съм написам километража е сверяван с такъв от голф опел и рено и показанията са еднакви. така че айде без тия моя километраж е най верния има си във форума тема за амятане намираш предавателни числа на скоростна кутия и главно предаване размера на гумите го знаеш и смяташ като приемаш показанията на оборптомера за верни.
И още нещо на лада 2107 километража не подскача върви плавно.

BO
17-06-2008, 21:30
200км не са никаква скорост, дайте да не обсъждаме повече щото ще влезе някой тука и ще умре от смях. Всяка биваща кола ги вдига. С една кирлива Вектра 1,6 75к.с. на газ съм вдигал 200 :wink: Мога да ти изброя тука 10 коли под 100коня, които вдигат 200 без да се замисля :roll: А коли по 150коня вървят с 230-240км без проблем стига скоростните им кутии да са подходящи. За съжаление при Алфа след 200км почваш да и вадиш душата просто скоростите са къси за да е бегачка.
Аве градски не разбираш ли че километражите са за децата. Няколко пъти съм го разяснявал имах една лада 2107 1,5 77к.с. и с един спортех филтър съм и обръщал километража даже си направих бели километражи и сложиш една чертичка след 180 190 и до там съм закарвал стрелката няколко пъти и свидетели имам. И какво стана после изучих се като казах на един преподавател в МЕИ-то във Варна той ми се засмя (човека прави експертизи на ПТП и е запознат каква скорост могат да развиват автомобилите според мощността им) И една проста формулка се смята и се получава че скороста не е била 190 а някъде около 165км/ч. На прав път колата вдигаше малко над 170 направих сметката и О чудо при тези показания колата се движи с с около 155км/ч някъде около максималната стойност в книжката на автомобила. Километража съм го сверявал с такъв на рено на голф на вектра и кадет от началото на 90-те и няма разминавания с техните километражи.

Къде сравняваш километраж на жигула с на алфа.. жигуловите си спомням как трепереше срелката между 40 и 60 км/ч примерно :lol: На съвременните коли километражите си отчитат съвсем точно +-2-3% не повече да е грешката! На магистралата са ме спирали с радар от КАТ и показваше 171 км/ч на радара а в момента, в който изкочи чичко полицай си погледнах километража и пишеше 170 км/ч. Така че това за 10% грешка не е вярно! Поне не за съвременните коли!
A да знаеш, че има директива, след 1995 или 1996 година всички коли излезнали от производство в Европа е задължено километража да показва повече от колкото е реалната скорост.
Даже я имам някъде като номер и като дата, ама сега не ми се търси.
Или викаш, че твоята Алфа е излязла от завода за "бай българин" в нарушение на закона, за да каже някой - ето моята е вярна...
Блажени са вярващите :lol: :lol:


Едит: - Намерих я: Гласи следното:

0 ≤ (V1 — V2) ≤ 0,1 ∙ V2 + 8 км/ч

където:
V1 - скорост отчетена от скоростомера
V2 - реалната скорост

Успех ви пожелавам.

търтей
18-06-2008, 00:00
я дай номера на директивата

Mind_Control
18-06-2008, 00:10
200км не са никаква скорост, дайте да не обсъждаме повече щото ще влезе някой тука и ще умре от смях. Всяка биваща кола ги вдига. С една кирлива Вектра 1,6 75к.с. на газ съм вдигал 200 :wink: Мога да ти изброя тука 10 коли под 100коня, които вдигат 200 без да се замисля :roll: А коли по 150коня вървят с 230-240км без проблем стига скоростните им кутии да са подходящи. За съжаление при Алфа след 200км почваш да и вадиш душата просто скоростите са къси за да е бегачка.
Аве градски не разбираш ли че километражите са за децата. Няколко пъти съм го разяснявал имах една лада 2107 1,5 77к.с. и с един спортех филтър съм и обръщал километража даже си направих бели километражи и сложиш една чертичка след 180 190 и до там съм закарвал стрелката няколко пъти и свидетели имам. И какво стана после изучих се като казах на един преподавател в МЕИ-то във Варна той ми се засмя (човека прави експертизи на ПТП и е запознат каква скорост могат да развиват автомобилите според мощността им) И една проста формулка се смята и се получава че скороста не е била 190 а някъде около 165км/ч. На прав път колата вдигаше малко над 170 направих сметката и О чудо при тези показания колата се движи с с около 155км/ч някъде около максималната стойност в книжката на автомобила. Километража съм го сверявал с такъв на рено на голф на вектра и кадет от началото на 90-те и няма разминавания с техните километражи.

Къде сравняваш километраж на жигула с на алфа.. жигуловите си спомням как трепереше срелката между 40 и 60 км/ч примерно :lol: На съвременните коли километражите си отчитат съвсем точно +-2-3% не повече да е грешката! На магистралата са ме спирали с радар от КАТ и показваше 171 км/ч на радара а в момента, в който изкочи чичко полицай си погледнах километража и пишеше 170 км/ч. Така че това за 10% грешка не е вярно! Поне не за съвременните коли!
A да знаеш, че има директива, след 1995 или 1996 година всички коли излезнали от производство в Европа е задължено километража да показва повече от колкото е реалната скорост.
Даже я имам някъде като номер и като дата, ама сега не ми се търси.
Или викаш, че твоята Алфа е излязла от завода за "бай българин" в нарушение на закона, за да каже някой - ето моята е вярна...
Блажени са вярващите :lol: :lol:


Едит: - Намерих я: Гласи следното:

0 ≤ (V1 — V2) ≤ 0,1 ∙ V2 + 8 км/ч

където:
V1 - скорост отчетена от скоростомера
V2 - реалната скорост

Успех ви пожелавам.

Това според мен е по- скоро директива за допустимата грешка на километража, а не за това което ти твърдиш! Виж че има знак по- малко или равно, което значи, че V1-V2 може да е 0.1 км/ч, което напълно би отговаряло на неравенството по- горе, ама ти нали каза, че си учил нещо там принципно :lol: така, че това едва ли ти е убягнало! Така че всичко, което наговори са пълни глупости!

pinko
18-06-2008, 01:40
Оооох, доста ме разсмяхте...

ето четете тук, само дето е на немски

http://www.autobild.de/artikel/tachoabw ... 35383.html (http://www.autobild.de/artikel/tachoabweichung_35383.html)

директивата е Richtlinie 77/433/EWG и EU-Verordnung 1463 / 70 от 1990 г.

GroЯzьgiger sieht es bei der Voreilung aus, der Tempo-Ьbertreibung. Ist der Wagen vor dem 1. 1. 91 zugelassen, darf der Tacho in den beiden oberen Dritteln seiner Anzeigenskala (mindestens jedoch ab 50 km/h) bis zu sieben Prozent vom Endwert abweichen. HeiЯt: Bei einem Tacho bis 250 ist eine Abweichung von 17,5 km/h erlaubt. Noch groЯzьgiger messen Fahrzeuge, die nach dem 1. 1. 91 erstmals zugelassen wurden: maximale Abweichung zehn Prozent plus 4 km/h. Bei gefahrenen 130 protzt dann das Display mit 147 Kilometern.


Ще преведа набързо - При автомобили, първоначално регистрирани преди 1.1.1991 г. тахометърът трябва да показва повече със 7% в горните две трети от скалата си (но поне над 50 км/ч) - тоест при показание 250 км/ч е допустимо отклонение от 17,5 км/ч

Още по-разточително е измерването при автомобили с първоначална регистрация след 1.1.1991 г. - максимално отклонение 10% +4 км/ч - тоест когато се движите със 130 км/ч, показанието на уреда е 147 км/ч.

Бърза сметка за любителите на скорости над 200 км/ч - когато една Алфа (произведена след 1.1.1991 г) се движи с реални 210 км/ч, на километража пише 210+10%+4 км/ч = 235 км/ч


На печелившите - честито:lol:

П.П. Тази директива е напълно задължителна за всички автомобили, регистрирани на територията на ЕС. Лобиращите политици на всички автомобилни производители са искали даже по-големи отклонение в +, точно за да могат собствениците на Орел Вектра 75 к.с. да се кефят, че вдигат 230 км/ч, но всичко с мярка. И вярвайте ми, всички километражи лъжат точно толкова - на всички тестове на Аутобилд и АМС, на които съм присъствал, се вижда, че 99,9% от съвременните автомобили акуратно се придържат към тия 10%+4 км/ч и отклонението е не повече от 1%.

Ето една кола, която не се придържа към директивата

http://www.autobild.de/ir_img/92202_c643eb918d.jpg

На всички тестове, на които ходя постоянно по света, такива замервания се правят задължително и колите се движат само с независима външна измервателна апаратура - защото се правят тестови замервания за ускорение, еластичност, спирачен път, максимална скорост и разход на гориво и никой не разчита за тази цел на вградените уреди или пък, опази Боже, на данните на производителя.

Преди всяко измерване даже се мери дълбочината на профила на гумите и с калибриран манометър се коригира налягането във всички гуми.

http://www.autobild.de/ir_img/92217_7dad30db22.jpg

Специално съм разпитвал разни инженери от БМВ и Холцваген защо винаги се придържат към горната граница на отклонението на тахометъра и защо се прави това - отговорът беше, че основно заради психологията на шофьорите и за да си нямат разправии с потребителите за разхода на гориво - защото немците са педантични идиоти и често проверяват дали колата им при 90 или 120 км/ч харчи колкото казва производителя. При това обаче те всъщност изобщо не се движат с 90 или 120 км/ч, а с доста по-малко...

Mind_Control
18-06-2008, 08:47
Оооох, доста ме разсмяхте...

ето четете тук, само дето е на немски

http://www.autobild.de/artikel/tachoabw ... 35383.html (http://www.autobild.de/artikel/tachoabweichung_35383.html)

директивата е Richtlinie 77/433/EWG и EU-Verordnung 1463 / 70 от 1990 г.

GroЯzьgiger sieht es bei der Voreilung aus, der Tempo-Ьbertreibung. Ist der Wagen vor dem 1. 1. 91 zugelassen, darf der Tacho in den beiden oberen Dritteln seiner Anzeigenskala (mindestens jedoch ab 50 km/h) bis zu sieben Prozent vom Endwert abweichen. HeiЯt: Bei einem Tacho bis 250 ist eine Abweichung von 17,5 km/h erlaubt. Noch groЯzьgiger messen Fahrzeuge, die nach dem 1. 1. 91 erstmals zugelassen wurden: maximale Abweichung zehn Prozent plus 4 km/h. Bei gefahrenen 130 protzt dann das Display mit 147 Kilometern.


Ще преведа набързо - При автомобили, първоначално регистрирани преди 1.1.1991 г. тахометърът трябва да показва повече със 7% в горните две трети от скалата си (но поне над 50 км/ч) - тоест при показание 250 км/ч е допустимо отклонение от 17,5 км/ч

Още по-разточително е измерването при автомобили с първоначална регистрация след 1.1.1991 г. - максимално отклонение 10% +4 км/ч - тоест когато се движите със 130 км/ч, показанието на уреда е 147 км/ч.

Бърза сметка за любителите на скорости над 200 км/ч - когато една Алфа (произведена след 1.1.1991 г) се движи с реални 210 км/ч, на километража пише 210+10%+4 км/ч = 235 км/ч






"vor dem 1. 1. 91 zugelassen, darf der Tacho", ей тука ти е проблема в превода!!! Това "darf" знанчи, ни повече, ни по- малко, че "може (е позволено)" и абсолютно НЕ е задължително това дето го пише по- надолу за скоростта. Просто производителите имат право ако желаят да им отчитат скоростомерите с това допустимо отклонение!!! Какво те кара да мислиш, че от пежо, рено, алфа ромео и т.н. са като немските инжинери и се придържат към тази горна граница на допустимо, но не задължително отклонение!! Специално за пежо си показва много точно скоростомера- прочети ми поста по- нагоре!!

търтей
18-06-2008, 10:15
абе нещо не ми се връзва
http://turtey.alfaromeo-bg.com/progi/gear_calc_v3.xls

щото трябва и оборотомера да лъже

Mind_Control
18-06-2008, 10:48
абе нещо не ми се връзва
http://turtey.alfaromeo-bg.com/progi/gear_calc_v3.xls

щото трябва и оборотомера да лъже

Това за каква кола е?

търтей
18-06-2008, 10:48
[quote="търтей":2x8v0fqb]абе нещо не ми се връзва
http://turtey.alfaromeo-bg.com/progi/gear_calc_v3.xls

щото трябва и оборотомера да лъже

Това за каква кола е?[/quote:2x8v0fqb]

червена :wink:

т.е. квито данни въведеш бе
ма то си пише
чукчи не читатель а :tongue:

Mind_Control
18-06-2008, 11:24
[quote="Mind_Control":jigbw94o][quote="търтей":jigbw94o]абе нещо не ми се връзва
http://turtey.alfaromeo-bg.com/progi/gear_calc_v3.xls

щото трябва и оборотомера да лъже

Това за каква кола е?[/quote:jigbw94o]

червена :wink:

т.е. квито данни въведеш бе
ма то си пише
чукчи не читатель а :tongue:[/quote:jigbw94o]

Е питам те ти какви си въвел, то е ясно, че каквото въведеш :)

търтей
18-06-2008, 11:25
еба ли му мамата кво съм въвеждал
мноо помна :lol: :lol:

аз го направих да е полезно и удобно тука на колегите

Novachev
18-06-2008, 16:27
Ето и един друг вариант има разли8ка между стойностите които се получават с ексела и тази но 2-3 км се приемат в рамките на разумната грешка.
http://www.kartuning.ru/raschkpp/index.php?idi=1
А грешакима защото като се смята се взима предвид радиуса нха колелото но не се взима в предвид премачкването което се получава при натоварване на гумата от купето , но има и друго при движение колкото по голяма е скоростта гумата толкова повече се вдига (коремчето и нямалява) от центробежните сили.
и има едни коефициенти за коравина на гумата дето и идея си нямам от къде могат да се намерят

търтей
18-06-2008, 16:33
новачев

да разбирам ли че дават различни изчисления?
щото някак си не може да я вярно

иначе си прав за реалния радиус на гумата който се променя със скоростта, но това нямам как да се сметне защото нямаме дори изходните данни - т.е. реален диаметър в спряло положение който се променя с износването

Novachev
18-06-2008, 16:37
калкулатора от сайта дава стойности с около 2-3 км/ч на 200км/ч по -ниски в сравнение с екселската таблица играл съм си да ги смятан но не мога да ти кажя там по каква формула смятат радиуса.

търтей
18-06-2008, 16:43
хихи
акое така, начи некой е в грешка
сигурно руснаците :lol:

смисъл моите формули можеш да ги видиш :wink:

dan3ata
14-07-2008, 11:07
Добре бе колеги нищо не можах да разбера и то може би най вече защото лично съм бил свидетел на друго нещо.
Уй има отклонение след 50 км/ч а аз лично бях спрян на излизане от Стара Загора по посока Бургас със 150 км/ч. Като тази скорост я поддържах от около километър. Колата бешеАлфа Ромеп 159 1.9 JTS. Засилих си се прилично, вдигнах си 150 и като гледам е няма коли си викам, ще ги поддържам докато започне двупосочното движение. Е полицая така се затiча срещу мене че трябваше да намалявам w лявата лента че не знаех дали няма да го отнеса иначе!:D
Разминах се със 50 лв глоба и обещание да внимавам!:D.