PDA

View Full Version : Гадни пластмаси.., счупени и напукани кори или квото е там..



poznai
12-03-2005, 14:47
:(
Еми супер напукано е и трака като карам по неравен път, много ме дразни, ама много! :wallbash:

Искам да го сменям това нещо:
http://play.evrocom.net/dl/incoming/poznai%60s/fuck.jpg
Колко ли струва много, къде ли може да се смени, и новото дали ще е същото качество или има вариант да е от по-качествена пластмаса. Ако е от същата.., при първата дупка и ще го счупя пак :(


#alfaromeo
14:38 <valjo> oo ama ti si i s onia 'ubaiti" chistachki
Тиху ся за чистачките :tongue:

ALFA CORSE
12-03-2005, 16:42
Така като си отворил тема за скърцането из купето на 155, аз да питам някой имал ли е следния проблем:

При мен се чува някакво скърцане отпред отляво и отдясно. Не мога да разбера обаче някъде от вратите ли е или някъде от машинката която натяга коланите.

Самите кори на вратите как могат да се уплътнят/закрепят по здраво. Оригиналните ми щифтове не хващат много хубаво навсякъде.

poznai
12-03-2005, 17:27
Скърцането може да е от ключалките на вратите ти
http://play.evrocom.net/dl/incoming/poznai%60s/skyrca.jpg
Може да се сетиш защо са ми омотани с тиксо :wallbash:

Ама ако при теб е от там, то се усеща откъде е, та щом питаш, знам ли и аз..

Dodo 155
12-03-2005, 17:44
Така като си отворил тема за скърцането из купето на 155, аз да питам някой имал ли е следния проблем:

При мен се чува някакво скърцане отпред отляво и отдясно. Не мога да разбера обаче някъде от вратите ли е или някъде от машинката която натяга коланите.

Самите кори на вратите как могат да се уплътнят/закрепят по здраво. Оригиналните ми щифтове не хващат много хубаво навсякъде.
И при мен е така :yes:
Скърца не от корите на вратата, а от механизъма на бравата. Има там една пластмасова втулка, която омекотява при затваряне и като се поизноси почва да скърца. Особенно се усеща в големия студ :wink:
Пускаш :dj: на MAX :wow: и спира да скърца :tongue:

ALFA CORSE
12-03-2005, 17:54
Бе при мен като го направя и 25 градуса пак не спира...
а е много дразнещо, появи се няколко месеца след като дойде от Италия...
Мерси, вече знам къде да търся :) .

а тая пластмаса на таблото едва ли ще се чупи толкова лесно. Мойта е пукната на едно място и не хлопа (но и аз бих искал да си я сменя). Има скърцане от други места... ама не мога да разбера откъде, някъде около предното стъкло отстрани.

Dexer
12-03-2005, 21:00
абе вие ме убихте - тропа ми отпред, отлаво и отдясно, ми тя само отзад не тропа значи :D
и аз съм със същата симфония в купето, но знам решението - ще слагам изолации под пластмасите - Ди Стефано ме светна как става, купуват се листове от тва нещо, крои се и се лепи на пластмасите отвътре.
Заспива, разправя :D

ALFA CORSE
12-03-2005, 23:20
Ако имаш желание може и нас да светнеш :D .

Dexer
13-03-2005, 09:46
еми днес на срещата ще поговориме по въпроса.

soldix
14-03-2005, 22:07
Моята е със също така напукана пластмаса както на снимката на колегата. Когато дойде от Итарлия и една пукнатинка нямаше, а сега са пет или шест. Горе долу по едно време с появиха.Сложил съм черевн силикон върху пукнатините зада уплътнява, но доколко върши работа, не знам. Има ли начин тази пластмаса при отворите за въздух на предното стъкло да бъде сменена? В магазина ми казаха, че не можело - сменяло се цялото табло :(

nick
15-03-2005, 15:39
Не съм 100 % сигурен дали е така, но на мен ми казаха, че се сменя само тази пластмаса и се сменяла лесно. Струвала 60-ина лева. И аз ще я сменям. Преди да я сменя ще пробвам една идея - да я сваля, да залея пукнатините с лепило, после да я загладя с шкурка и имам черен спрей за пластмаса за изпръскване накрая. Ако не стане - нова. Ама преди всичко ще проверя дали действително се сменя така лесно и намира ли се нова.
Иначе мисля, че се пука основно освен от стареенето и от резките разлики топло/студено.

virusalfa
15-03-2005, 16:24
Ребята,мастпласката е абсолютно като на Дедра,на другите фиатчета не е същата,само на тия двата фиата са еднакви тия кори и плафона от зад на тавана :yes:

ALFA CORSE
15-03-2005, 19:47
Не съм 100 % сигурен дали е така, но на мен ми казаха, че се сменя само тази пластмаса и се сменяла лесно. Струвала 60-ина лева. И аз ще я сменям. Преди да я сменя ще пробвам една идея - да я сваля, да залея пукнатините с лепило, после да я загладя с шкурка и имам черен спрей за пластмаса за изпръскване накрая. Ако не стане - нова. Ама преди всичко ще проверя дали действително се сменя така лесно и намира ли се нова.
Иначе мисля, че се пука основно освен от стареенето и от резките разлики топло/студено.

Щом ще я лепиш защо не си я занесеш някъде, където правят пластмасови заварки пък после ще си я напръскаш. Иначе да резките промени в температурата са по-вероятна причина за напукването й.

Аз така и не разбрах каква изолация се използва за пластмасите...

Dodo 155
15-03-2005, 19:57
Колеги, най-добре е да се купи нова, ако някой е решил да разрешава проблема :wink:
Ако се свали и се залепи, то ще се пукне там където е здраво сега :wink: Същото все едно да се кърпи спукано гърне :whistle: - пари на вятъра, ефект никакъв :tongue:
На моята се появи една малка пукнатина (първата) тази година в голямите студове :wazuup: След година-две сигурно цялата ще се е нацепила, ама какво да се прави, коли на 10 че и повече години :yes:
Варианта който се сещам е да се свали, да се подлепи и да се тапицира с кожа :wow: Така хем ще се допълни с останалата част на таблото, хем няма да се виждат пукнатините, а и кожата е доста по-еластична :wink: Въпросът е колко ще струва цялото удоволствие, защото ако е повече от 25-30лв. не си заслужава труда :wink:

soldix
16-03-2005, 16:05
Ей, ако някой разбере със сигурност дали може отделно само тази пластмаса да се смени, пишете. Пишете и откъде в кой магазин да я поръчам. Страшно ми се иска да я махна напуканата и да я заменя с нова. Много ме дразни. Разваля общото ми впечатление от колата. :D

Dexer
16-03-2005, 17:51
за изолациите - първо д акажа, че все още АЗ не съм го изпробвал, но ми предстои.
Продавало се на метраж, това е самозалепваща се мека изолация, от която трябва да се кроят парчета с формата на пластмасата, която ще олицовате. Лепи се отзад, и се монтира. Представяте си как тази мека подплънка отдолу ще ограничи контакта между 2 пластмасови детайла, нали?
Имало го в един магазин на Борис, някъде в локалното до Павлово. Ще разпитам Стефко да го каже къде беше тва...
Друго място където го продават е фирмите за озвучаване на коли - Авител със сигурност го имат.

ALFA CORSE
16-03-2005, 20:06
Тая изолация има ли си име?
Щото като отида да питам в някой магазин или ще ми изкарат 100 вида мека изолация или ще ме гледат всякаш говоря на някакъв друг език...

Max
16-03-2005, 23:47
За Dynamat ли става дума? Аз това знам, което продават по сервизите за car audio.

Dexer
17-03-2005, 10:55
не му знам името, но е такова като за кар аудио!

soldix
27-04-2005, 20:28
лесно ли се сваля тази пластмаса? Някой свалял ли я е? Как става? И има ли да се продават нови такива? Предварително благодаря за отговорите!

27-04-2005, 23:33
Тази гадна пластмаса се маха но преди това трябва да свалиш цялото табло.Не става просто е вклинена между стъклото и таблото

soldix
29-04-2005, 18:52
Ако трябва да се сваля цялото табло заради тази пластмаса, не знам дали бих се решил. Неприятноооо :(