PDA

View Full Version : Турбо за ALFA 156 2.4JTD



scorch
13-03-2005, 21:35
Здравейте. Преди около 2 месеца си купих Алфа 156, 2.4 JTD. Преди да я купя я закарах на сервиз (Ванто трейд), правиха и диагностика и не откриха някакви проблеми. Не можах да я покарам, защото беше без номера. След като я купих имам чувството, че не върви като хората. Не знам как трябва да е, но при мен турбината се включва на около 2000 об. и вероятно се изключва (рязко пада ускорението) на около 3500 - 3700 об. Наскоро ходих до Банско и една Октавия 1.9 ТДИ ми разказа играта. Отделно, че много бавно потегля на първа и докато не включи турбината няма почти никакво ускорение. Някой може ли да ми каже как трябва да върви тази кола?

scorch
18-03-2005, 15:01
Никой ли не може да помогне :(
Междувременно вчера ходих до Пловдив и по магистралата не можах да вдигна повече от 180 км/ч, което за тази кола ми се вижда много малко.

Alfamaniak
18-03-2005, 15:47
Колега най-добре отиди в добър сервиз да ти видят колата за какво става въпрос. Така можем да си правим само догатки, а пък и една диагностика не е нещо скъпо, но това което казваш е нередовна работа :wink:

Quadrifoglio
18-03-2005, 16:54
Ами възможно е да са са много неща! Компютъра не винги ги записва като грешки пирмеро дебитомера трябва да абослютно извън строя за да запише грешка така че най- добре отиди пак във ванто и им разкажи за проблемите. Мисля че ще намерят гршката но така както казваш опоределено колата не е изправна.

scorch
18-03-2005, 22:11
Не ме разбирайте погрешно. Не съм за 20-те лева за теста, но първо не бях сигурен, дали просто не са и това възможностите на колата (аз все пак я закрах на тест преди да я купя.) А ако не е в ред искам да разбера дали някой не е имал подобен проблем, защото този е много специфичен. С предишна кола имах голям проблем (СитроенХМ 2.0 бензин). Много неприятно ми придърпваше. Обиколих повече от 10 сервиза.Направиха ми не знам си колко теста, сменях какво ли не и така в продължение на 3 месеца, докато попаднах на верния човек. Бях полудял тогава и не искам сега да се получава същото.

Alfamaniak
18-03-2005, 22:17
...... дали просто не са и това възможностите на колата ......

Възможностите на този автомобил са доста големи, просто като отидеш в сервиза кажи им така, че да те разберат, че трябва да подходят по внимателно към проблема, че някои обичат да си претупват работата без много много да ги интересува какво е чуството да те мине Октавиа например. :evil:

tonyboy
21-03-2005, 21:12
опиши си проблема защото като няма отчитане на електрониката-грешка трудно биха ти помогнали мамчетата.иначе върви много повече тази .тя е малък изрод на пътя

Alfa 156
27-03-2005, 00:39
Здравейте. Преди около 2 месеца си купих Алфа 156, 2.4 JTD. Преди да я купя я закарах на сервиз (Ванто трейд), правиха и диагностика и не откриха някакви проблеми. Не можах да я покарам, защото беше без номера. След като я купих имам чувството, че не върви като хората. Не знам как трябва да е, но при мен турбината се включва на около 2000 об. и вероятно се изключва (рязко пада ускорението) на около 3500 - 3700 об. Наскоро ходих до Банско и една Октавия 1.9 ТДИ ми разказа играта. Отделно, че много бавно потегля на първа и докато не включи турбината няма почти никакво ускорение. Някой може ли да ми каже как трябва да върви тази кола?

Точно същите проблеми имах и аз, когато си купих моята, сметих дебитомера и излетях. Това ти препоръчвам и на теб! Явно скапаните италианци ги карат до дупка и после продават :evil:

hofman
29-03-2005, 10:26
Абсолютно същите проблеми имах и аз, моят двигател е 1.9 JTD.И аз така на диагностиката няма грешки и всичко е ок и после големо дърво.Колата ми повече от 150 не искаше да вдигне.взех от Ванто нов дебитомер около 600 лв. беше мисля и направо излетях :)), предствам си как трябва да върви 2.4 JTD.Успех

scorch
29-03-2005, 21:16
Тия дни мисля да посетя сервиза пак, че досега плащах гуми, застраховки и разни други неотложни изваждания. Ако се окаже това, ще ги преглътна тия 5-600 лв :wallbash:

hf hpe
29-03-2005, 23:44
Тия дни мисля да посетя сервиза пак, че досега плащах гуми, застраховки и разни други неотложни изваждания. Ако се окаже това, ще ги преглътна тия 5-600 лв :wallbash:
пробвай преди това да го измиеш със бензин, но внимавай да не скъсаш жицата
принципа на работа на този модел дебитомери е такъв че са много чувствителни към замърсяване от прах по жицата

scorch
01-04-2005, 21:39
Ами може да пробвам да го измия, стига да го намеря :lol:
Възможно е да е от праха, защото като я купих смених въздушния филтър и изпитах подозрения дали това не беше филтъра от завода - не се виждаше от прахоляци.

KGB
02-04-2005, 01:22
Ако колата е карана в Торино прахта по филтъра си е нормално нещо....там има повече прахоляк от София.

scorch
10-04-2005, 10:48
Благодаря на всички, които ми писаха и особено на hf hpe. Свалихме дебитомера с един приятел и го промихме с бензин. Беше доста задръстен с боклуци. Между другото така и не видяхме жичка, но в момента има коренна разлика във вървенето.
:D :D :D

renyx
16-04-2009, 22:57
Питане и от мен-не знам как да пусна нова тема и затова пиша тук.От скоро имам 156 2.4 jtd.Турбото се включва на 1200 оборота и забелязвам че похапва доста гориво.Все още нищо не й е пипано на колата (имам предвид не сме сменяли нищо филтри масло и тн)Ама да знам на какво евентуално може да се дължи и колко да си приготвя за ремонт

SandoOne
17-04-2009, 13:03
Питане и от мен-не знам как да пусна нова тема и затова пиша тук.От скоро имам 156 2.4 jtd.Турбото се включва на 1200 оборота и забелязвам че похапва доста гориво.Все още нищо не й е пипано на колата (имам предвид не сме сменяли нищо филтри масло и тн)Ама да знам на какво евентуално може да се дължи и колко да си приготвя за ремонт


Е вие искте да върви и да не харчи се пак 2.4 е с 5 цилиндров двигател много върви карал съм щях такава да зимам ама тва че едвам 180 дига незнам виж при некой алфаджия трудно ли ти набира
ако набира трудно при мен смениха дебитомера и се изтреля ...

plamen76
19-04-2009, 22:24
ако набира трудно при мен смениха дебитомера и се изтреля ...
Същата работа и при мен

renyx
21-04-2009, 22:30
И все пак за 15 км 5 литра ми се вижда твърде много.Някой имал ли е такъв проблем и на какво може да се дължи?

nikolaaaay
21-04-2009, 22:36
И все пак за 15 км 5 литра ми се вижда твърде много.Някой имал ли е такъв проблем и на какво може да се дължи?
На теч на нафта.

Jivko7777
22-04-2009, 18:27
EEEe определено 15 км с 5 литра нафта е много...градско трябва около 10 литра/100 км да ти прави ако натискаш...Затова че не е нормално...И между другото колегата който е казал че вдига едва 180 км/ч бърка...Минава 200 км/ч с кеф:tongue:

renyx
22-04-2009, 21:52
Благодаря.Като се разбере какво е, ще пиша пак.И аз подозирам че може да има теч някаде ,иначе не мога да си обясня ,но аз така или иначе съм си невежа що се отнася до коли.За това реших да се допитам до вас.Нямам търпение всичко да се оправи и да може да :rosso_spider:Много си харесвам колицата.

rado_ss
23-04-2009, 11:21
Моята повече от 220км/ч не ще...до 200 бива,вдига ги доволно,но след 200 до 220 й е малко мъка,а при тези км е около 4500-4700 оборота...все си мисля че може и повече....не съм сменял дебитомер досега.
В града ми гори между 9-12л,защото повечето км ги въртя студена,а извънграда около 5,5-6/100,при каране от 100 до 120. С половин резервоар спокойно минавам 500км и то че е имало моменти на каране с 200км/ч. И аз имах течове от нафта около горивния филтър...че чак по асфалта течеше. Оказа се леко спукан маркуч който от филтъра отива към...незнам точно къде отиваше.
Ако някой колега е вдигал повече от 220км/ч с този двигател да се обади,за да знам дали имам няккаъв проблем.

П.С. А само да кажа че и мойта малко трудно вдигаше над 180-190км/ч и се оказа съединителя проблема...приплъзваше.

nasmitacha
27-04-2009, 09:17
Здравейте. Преди около 2 месеца си купих Алфа 156, 2.4 JTD. Преди да я купя я закарах на сервиз (Ванто трейд), правиха и диагностика и не откриха някакви проблеми. Не можах да я покарам, защото беше без номера. След като я купих имам чувството, че не върви като хората. Не знам как трябва да е, но при мен турбината се включва на около 2000 об. и вероятно се изключва (рязко пада ускорението) на около 3500 - 3700 об. Наскоро ходих до Банско и една Октавия 1.9 ТДИ ми разказа играта. Отделно, че много бавно потегля на първа и докато не включи турбината няма почти никакво ускорение. Някой може ли да ми каже как трябва да върви тази кола?


колега аз бях със същия проблем и бих могъл да ти помогна с каквото мога !!! аз ремонтирах турбото и смених един клапан(електро магнитен клапън на ГНП) и колата сега върви мн добре:spell: ако мога да ти бъда полезен пиши ЛС или звънкаи :thumbup: и успех

nasmitacha
27-04-2009, 09:24
[quote=rado_ss;466475]
Ако някой колега е вдигал повече от 220км/ч с този двигател да се обади,за да знам дали имам няккаъв проблем.[quote]

230км/ч и ме спряха полицаите :director: но си мисля че ще напълни километража!!!!

а пък и ми дава разход : 8-9л на 100км мах
:thumbup:

Lqnkata
27-04-2009, 16:07
[quote=rado_ss;466475]
Ако някой колега е вдигал повече от 220км/ч с този двигател да се обади,за да знам дали имам няккаъв проблем.[quote]

230км/ч и ме спряха полицаите :director: но си мисля че ще напълни километража!!!!

а пък и ми дава разход : 8-9л на 100км мах
:thumbup:

Изпълвал съм километража, но това не са реални показания. Скоростомера показва толкова, но реално не са. По каталог колите ни са с мах скорост 205км/ч.
Някъде бях намерил формула за скоростта, не си спомням точно, но гласеше, че ако искаме да вдигнем с 10км/ч мах скорост на един автомобил, то трябва да увеличим мощността му с 30%. Естествено има много други критерии от които зависи скороста на един автомобил, но загуба на мощност се отразява най-вече на мах скорост.

nasmitacha
27-04-2009, 19:06
[quote=nasmitacha;469126][quote=rado_ss;466475]
Ако някой колега е вдигал повече от 220км/ч с този двигател да се обади,за да знам дали имам няккаъв проблем.

Изпълвал съм километража, но това не са реални показания. Скоростомера показва толкова, но реално не са. По каталог колите ни са с мах скорост 205км/ч.
Някъде бях намерил формула за скоростта, не си спомням точно, но гласеше, че ако искаме да вдигнем с 10км/ч мах скорост на един автомобил, то трябва да увеличим мощността му с 30%. Естествено има много други критерии от които зависи скороста на един автомобил, но загуба на мощност се отразява най-вече на мах скорост.



ми колега колкото показваше километража толкова показваше и радара !?!?!?!?:torch:

Alfamaniak
27-04-2009, 19:29
Това е по GPS, но не когато бях с максимална скорост. На максимална стрелката подминава 240, това на равен път с 3 човека пасажери ;)

pinko
27-04-2009, 20:20
Това е по GPS, но не когато бях с максимална скорост. На максимална стрелката подминава 240, това на равен път с 3 човека пасажери ;)


Ако някой колега е вдигал повече от 220км/ч с този двигател да се обади,за да знам дали имам няккаъв проблем.

Мойто JTD само толкоз вдига, ама пък е 1 цилиндър по-малко:crazy::crazy::crazy: Хвала на Black Angels:crazy:

http://img.photobucket.com/albums/v145/IvanM/15619JTD116hp.jpg

jimmyfloyd
27-04-2009, 20:36
по мое лично наблюдение съм виждал на радарите на някои пешеходни пътеки ,че като на километража ми пише 50 на таблото е 43 ;)

nikolaaaay
27-04-2009, 21:42
по мое лично наблюдение съм виждал на радарите на някои пешеходни пътеки ,че като на километража ми пише 50 на таблото е 43 ;)
С какви гуми си? Скоростомерът при мен е много точен - от 0 до 5 км/ч. разлика. Засичам го с гпс. На градско би трябвало да показва съвсем вярно.

Dodo 155
27-04-2009, 22:34
Това е по GPS, но не когато бях с максимална скорост. На максимална стрелката подминава 240, това на равен път с 3 човека пасажери ;)
Да, вчера го видях с очите си - 220 км/ч :jason2:
Петко ги вдигна като за загряване, а аз :stretcher:
:-)

nasmitacha
27-04-2009, 22:34
ми аз съм с 15" :pokey: еи напълнихме темата на колегата с простутий
колега аз се извинявам :comphits: и спирам



Поздрави

rado_ss
28-04-2009, 11:45
Това е по GPS, но не когато бях с максимална скорост. На максимална стрелката подминава 240, това на равен път с 3 човека пасажери ;)

Хмз,странното е,че и мойта е на толкова обороти горе-долу пък показва 220км/ч... май ще трябва ремап на житиди-то :smackbum: А иначе и аз съм 15-ки джанти.

Jivko7777
19-06-2009, 14:07
Това е по GPS, но не когато бях с максимална скорост. На максимална стрелката подминава 240, това на равен път с 3 човека пасажери ;)

Абе колега ти трябва да имаш чип щом си на 4750 оборота...Нали...:unsure::unsure::unsure:

rusiq86
19-06-2009, 21:36
:nono: 185км/ч с 3 пасажери и багаж(около петстотин кг товар с пасажерите и беше включен климата, с гпс), оборотомера беше на 3100 оборота, за повече не посмях заради пасажерите :)

п.п. за колегата провери дебитомер, как е

AttilaSL
19-06-2009, 22:13
Колеги и аз мислих че имам проблем свързан с дебитомера но след като прочетох темата се замислих.След около 3000 оборота без значение дали е на място или в движение почва да пуши страшно,който кара отзад нищо не може дя види.Колата върви добре почти си пълни километража,маслото не го пипа,само на втора или трета когато подавам газ се замисля за част от секундата.Мнения?

encho
19-06-2009, 22:45
Колеги и аз мислих че имам проблем свързан с дебитомера но след като прочетох темата се замислих.След около 3000 оборота без значение дали е на място или в движение почва да пуши страшно,който кара отзад нищо не може дя види.Колата върви добре почти си пълни километража,маслото не го пипа,само на втора или трета когато подавам газ се замисля за част от секундата.Мнения?

провери си маркучетата по вакумите и около турбото при меен поне беше това спукано едно малко маркуче

vsak
20-12-2009, 17:29
imam alfa 156 2.4 JTD 180Ps 240 si gi napulni po burza kola dizel ot tazi nesum vijdal syper sa sega imam maluk problem tyrboto se s4ypi no slojih nov tyrbokompresot ot TDS ako vi e ot pomo6t toz savet po evtin variant ;)
------------------------------------------------------
В този форум се пише на Кирилица!
Прочети правилата и се постарай да се придържаш към тях!

Успех
mod spe4elist