PDA

View Full Version : дебитомер help



shadow
14-03-2005, 22:14
колеги писна ми сега трябва да купувам поредния дебитомер 3-ти :cry: зареди гаста предполагам на всякаде пише 4е пребва но никаде не пише какво то4но и как въздеиства на какво ? гаста ми влиза заедно със въздуха с пло4ка то4но преди дебитомера,дюзите когато мина на гас не работят .

Bobo
15-03-2005, 11:44
Така е колега като се слага евтина газова от некадърни майстори :evil:

Mury
15-03-2005, 11:44
Махни газта просто :tongue: :tongue: :wink:

shadow
15-03-2005, 14:33
ве4е съм решил да я махам само 4акам да я изкарам вси4ката гас когато взех колата си беше с газова уредба как гаста пребва дебитомера като платката и 4иповете са заляти и нямат контакт с гаста ако сожа пло4ката на гаста след дебитомера така 4е гаста да не минава през дебитомера ?

75 2.0 turbo
16-03-2005, 00:20
ми там след дебитомера нямаш място технологи4но за пло4ка :wallbash: а и проблема не е само в газовата
система мисля ама ако все пак решиш да си преместищ
пло4ката по близко до дроселовата клапа то би имало
подобрение но изпарителя трябва да се балансира спрямо
въздуховода в противен слу4аи колата ти ще гори 25/100
и ще работи ужасно неспокоино абе с една дума или търси
кадърен маистор или на бензин :yes:

shadow
16-03-2005, 09:43
преди дебитомера от към двг имам закрепена клапа която пази клапата на на дебитомера да не се изкриви от детонации поне така ми обясниха ще я махна и ще има място за пло4ката за гаста би ли ми обяснил как изпарителя трябва да се балансира спрямо
въздуховода ?

virusalfa
16-03-2005, 13:28
Ако тоя изрод,дето ти е турил газовата не ти е обяснил за вероятността от тези проблеми,иди му строши тимбата и това е.Всеки,дето що годе може да държи ключ-майстор стана,как не :bash:

75 2.0 turbo
16-03-2005, 22:08
не мисля 4е да махнеш клапата е уда4ен вариант !!! тя е последната защита !!! аз доколкото си спомням за твоя двигател мисля 4е няма да успееш да сложиш пло4ка на дросела но все пак винаги има изклю4ения от правилото :wink: а ако успееш на изпарителя ти отзад има вентилационен отвор,от които с един завит в него щуцер и един марку4 отиваш във въздуховода между дросела и дебитомера се свързваш като пло4ката е задължително на дроселовата клапа !!!
п.с. наи добре си потърси някои добър маистор мисля 4е няма да успееш в домашни условия!!!

virusalfa
16-03-2005, 22:16
Единствения вариант е в с-Кочериново,на 10км от благоевград,на пътя за рилски манастир-Иво се казва майстора и всички в региона го знаят,той е втория в българия,дето монтира газови уредби,аз имам бус Фолксваген лТ28,2,0-12литра газ гори и мъкне товар като добитък-

shadow
16-03-2005, 22:39
мерси за из4ерпателните отговори , събота или неделя я махам газовата уредба няма да влагам пове4е средства по гаста излезна ми таиа икономия през носа с тия дебитомери :wallbash: