PDA

View Full Version : миниум или грунд ?



Venci
15-03-2005, 12:52
С какво е най-добре да си намажа коша на GIULIETTA-та. Дълго време е текла спирачна течност то помпата на съединителя и яко е ръждясала ламарината.

stefi
15-03-2005, 19:30
С какво е най-добре да си намажа коша на GIULIETTA-та. Дълго време е текла спирачна течност то помпата на съединителя и яко е ръждясала ламарината. първо трябва да се ИЗЧИСТИ до блясък ръждата после с автогрунд и след това боя

Dodo 155
15-03-2005, 19:39
Виж да не е почнала да гние, че спирачната течност е като киселина за ламарините, защото колкото и кит и боя да слагаш ще стане по-лошо запечатвайки процеса :wink: Почисти я добре от ръждата и ако не е много надълбоко сложи като първи слой влакнест кит, така съм виждал да правят :yes: Другият вариант е алуминиев кит. Чакаш да изсъхне и шкуриш. После слагаш обикновен кит и пак съхне и шкуриш. Накрая пръскаш филер, търкаш на водна шкурка и боядисваш :wink:
УСПЕХ!

75 2.0 turbo
16-03-2005, 00:31
олеееее абе колега ти да не си бояджия ???
а да питам 4е се сетих хубууу да търка там
ама ти като му викаш знаеш ли каде е ръждата
аз имам некви идеи маи маи няма да може да
бръкне там :tongue: па ко ще и с 4етка да е
и без филер :lol:

Venci
16-03-2005, 09:32
Виж да не е почнала да гние, че спирачната течност е като киселина за ламарините, защото колкото и кит и боя да слагаш ще стане по-лошо запечатвайки процеса :wink: Почисти я добре от ръждата и ако не е много надълбоко сложи като първи слой влакнест кит, така съм виждал да правят :yes: Другият вариант е алуминиев кит. Чакаш да изсъхне и шкуриш. После слагаш обикновен кит и пак съхне и шкуриш. Накрая пръскаш филер, търкаш на водна шкурка и боядисваш :wink:
УСПЕХ!

Аз колата сам я разхварлял в гаража на съставните и части няма мотор(щот беше блокирал :oops: ) , педали , без мокет , таблото - вън , курмилна колона - вън , парно ...
Проблемът е, че няма да мога да изчистя както трябва ръждата навсякъде :cry: Има места около рейката точно където се е изтичала спирачната течност където не мисля че ще имам достатъчно достъп било с шкурка , било с бормашина с телена четка. Не че няма да изхвърля и рейката ама все пак :wallbash:

Venci
16-03-2005, 09:42
олеееее абе колега ти да не си бояджия ???
а да питам 4е се сетих хубууу да търка там
ама ти като му викаш знаеш ли каде е ръждата
аз имам некви идеи маи маи няма да може да
бръкне там :tongue: па ко ще и с 4етка да е
и без филер :lol:

Най - шибаното място знаеш ли кое е ???? Не, че нешто недоволствам срещу чичко италианец, той със сигурност е имал основателна причина така да конструира коша :D ама има в коша един рог или как му се викаше , който се намира точно под помпата по страницата на коша и тва нещо нали е кухо обаче са му направили малки дупки точно под щуцерите на тръбите и като ги развиеш от помпата и каквото изкапе и изтече - право вътре се налива :wc:

Dodo 155
16-03-2005, 10:18
Не бре колега, не съм бояджия :tongue:
Ама много съм гледал как бачкат бояджиите :wink:
Незнам къде се намира ръждата, ама ако не може да я изчисти хубаво, по-дибре да не се занимава с китове и боя :yes: Запечата ли "гнойта" ще ускори процеса :whistle:
Ако е на такива места дето няма бъркане съм гледал, че го чистят с песъкоструйник, ама работата отива на много професионално ниво тогава :wink:
Щом си е разглобил колата трябва да се опита да я почисти максимално добре :yes:

Venci
16-03-2005, 11:17
Чувал сам една легенда за миниума, че бил правел химическо съединение с ръждата и я спирал където я има.И ако ще мажа с миниум тенекията не трябва да се чисти максимално добре , за да има за какво да се захване миниума.Докато грунда трябвало да се нанася върху идеално изчистена тенекия. :wallbash:

Dexer
16-03-2005, 13:30
Преобразунател за ръжда - това ти трябва в тоя случай, продава се под това име и служи точно за случаи, когато не можеш да я отстраниш.

Venci
16-03-2005, 13:43
Преобразунател за ръжда - това ти трябва в тоя случай, продава се под това име и служи точно за случаи, когато не можеш да я отстраниш.

Ккъв е този преобразувател който имаш в предвид.За предишната кола си бях купил едно шишенче от 250 мл със зелена течност вътре на етикета пишешече било някаква си киселина фосфорна или подобно.Нямаше някакъв особен ефект върху ръждата да не кажа , че нямаше никакъв ефект.Но ми направи впечатление , че като попадне на пода на гаража почва да се пени все едно кипи ???

Dexer
16-03-2005, 17:44
еми продават го в едни малки кутии, май от по 250 - 300 гр. Отиди в бояджийски магазин и пигай за преобразувател.

Venci
16-03-2005, 19:16
Последното безумие да сам бил сипел в грунда миниум на прах :wc:

Max
16-03-2005, 23:40
Вземи си ръждопреобразувател на Wurth.

Venci
17-03-2005, 09:20
Така ще направя.Ще купя хубав преобразувател и ще го пробвам да видя дали ще ми хареса какво върши.После яко грунд и боя, а вътре и BODY та малко и да обезшумя.Мен най-ме шашка какво ще стане като сам си строшил ръцете да изчистя както трябва, да намажа три ръце миниум, всяка от които я чакам по 3 дни да съхне и като намажа накрая с BODY да вземе да се пресече или нещо такова дето после няма чистене :wc:

Ttotko
17-03-2005, 13:41
Колега,можеш да направиш следното: 1.Чистиш колкото може от ръждата..с каквото можеш..флекс, бормашина,четка...2.Мажеш два,три слоя от ZINGA-та..3.Мажеш с грунда за поцинкована ламарина на ЛАКПРОМ..4. Боядисваш отгоре с квото решиш...За зингата виж тоя линк .. аз вече го пробвах миналото лято..сега чакам да видя резултата...за сега е добре..т.е. не е избила ръжда...по поцинкованото.. http://www.novostroy.com/zinga/zinga.htm

shadow
17-03-2005, 14:37
какви пари е ZINGA ? намира ли се лесно ?

Ttotko
17-03-2005, 15:44
Към 29 лв. за кг. Има го в офиса на фирмата..

Venci
17-03-2005, 17:13
Колега,можеш да направиш следното: 1.Чистиш колкото може от ръждата..с каквото можеш..флекс, бормашина,четка...2.Мажеш два,три слоя от ZINGA-та..3.Мажеш с грунда за поцинкована ламарина на ЛАКПРОМ..4. Боядисваш отгоре с квото решиш...За зингата виж тоя линк .. аз вече го пробвах миналото лято..сега чакам да видя резултата...за сега е добре..т.е. не е избила ръжда...по поцинкованото.. http://www.novostroy.com/zinga/zinga.htm
Ама тоя препарат изглежда мноого як! :yes: :wow: :shock: Ще ввзема да си го закупя. А задължително ли трябва да обезмаслявам с т`ва другото или не. Вече си виждам студено поцинкованата бабичка как сам я изкарал и я суча на жълтите павета и куките пак ме гонят да ме питат "Абе Венци какви са тия лупинги.Ти за къде тренираш" :oops: Извинявайте замечтах се

Ttotko
17-03-2005, 21:56
..Ми спазваш си технологията - обезмасляване, температура(да не е много студ), изчакване...както пише...за разредител можеш да ползваш този на "Боро"...мисля че беше БОРОЛИН..за тяхната ( българската "зинга" - пише мисля - "студено поцинковане" или нещо подобно, но не те съветвам да взимаш от нея...)..струва два-три лева разредителя и си върви екстра...вместо да се набутваш със скъпия разредител на Зингата..

Venci
18-03-2005, 20:32
Днес я купих тая Zinga 27 лв. е най малката кутия.Стигала за 4 кв. м. Като я замажа отгоре с грунд и после с боя. Мисля че ще си реша проблема, ако това което е в кутията върши осигурява защитата рекламирана в сайта. :yes:

Ttotko
18-03-2005, 20:48
Направо върху зингата можеш да сложиш и БОДИ 999 ... и това.. е без нищо повече...зависи на кое място по колата е..ако не си работил с бодитата - виж в сайта на емкомплект, там е обяснено кое за кво е... не знам дали кита ще хване направо върху зингата..пробвай..http://emk-33.com/viewtopic.php?t=1105

Venci
18-03-2005, 20:53
Направо върху зингата можеш да сложиш и БОДИ 999 ... и това.. е без нищо повече...зависи на кое място по колата е..ако не си работил с бодитата - виж в сайта на емкомплект, там е обяснено кое за кво е... не знам дали кита ще хване направо върху зингата..пробвай..http://emk-33.com/viewtopic.php?t=1105
Защо кит? аз мисля грунд да намажа и после боя. Става въпрос за стената на коша. под помпите и точно зад педалите

Ttotko
18-03-2005, 22:02
..))..ОК..Извинявай - разсеях се нещо - обсъждахме с колегите точно подобни проблеми..Мажи смело с грунд и боя и това е..))

Venci
28-03-2005, 12:42
Тоя цинк е много рядак. Верно ще ми трябват поне три раце да намажа. А те ми разправяха, че даже ражредител ще ми трябва.