PDA

View Full Version : Има те ли информация за 145



georgyg
15-03-2005, 13:03
Здравейте Alfa фенове. От няколко седмици чета из форума и се наслаждавам на многото и полезна информация, която намирам тук.
Сега обаче се намирам на кръстопът. Търся си кола и съм се спрял на Alfa 145 или Fiat Bravo и по конкретно гледам една 145-ца в Мобиле-то и искам преди да ходя да я видя ако имате някаква информация да ми кажете, защото цената ми се струва доста изгодна, а и годинките са и добри, за пробега съм почти сигурен че не е същия ама ако знаета нещо за нея пишете ще съм много благодарен. А ето и колата.

http://www.mobile.bg/perl/main.cgi?topm ... f1=details (http://www.mobile.bg/perl/main.cgi?topmenu=2&leftmenu=1&act=11109483022017885&f1=details)

Интересува ме и колко ще харчи градско/извънградско 50:50 Защото карам Банкя - Лозенец.
До сега карах Fiat - 5 години и съм доволен.


Ако имате предложение за читава кола от споменатите марки и до 1,6 след 96-97 г. пишете. Ще чакам с нетърпение.

Kostadin
15-03-2005, 14:37
тая алфичка си е направо супер а и цената и е много добра за малкото и годинки, а разхода ориентировачно е това:
90 км/ч-6,3л.
- 120км/ч-7,9л.
градско-10,7л.
успех и дано я купиш алфата си заслужава!!!

georgyg
15-03-2005, 14:46
А забравих да попитам колко е висока и как се държи на сняг и изобщо проходима ли е при над 20 см сняг дори и с вериги защото ми се струва, че е доста ниска, а все пак живеем и КАРАМЕ в България.

Kostadin
15-03-2005, 15:16
еми размерите и са това:
база 2,54м
дължина 4,095
ширина 1,712
височина 1,425
а за това колко е проходима да споделят колегите със 145-ците :wink:

georgyg
15-03-2005, 17:07
Значи предполагам, че ако не я ръчкам над 8 до 9 на 100 км.

alf
15-03-2005, 17:10
a сигурен ли си че тва е цена с митото... гледам няма номера...

georgyg
15-03-2005, 20:24
Нямам представа дали и е платено митото (надявам се да е), но утре мисля да ходя да я гледам по някое време и след това ще пиша пак.

gigi
16-03-2005, 00:29
На снимката и с тия данни изглежда добре но има едно малко недоразумение. Аз мисля че тази година трябва да е с новите брони а тя е със старите (тук да кажат разбирачите но съм почти сигурен) :unsure: което ме навежда на мисълта че или е по стара или е удряна отпред и отзад. Проучи хубаво това. по принцип не е много висока, но аз съм много доволен тая зима. Не съм имал никъде проблеми а е и много стабилна. Извън градско ще ти дава малък разход но градско зимата под 11 забрави.
Успех :wink:

Bobo
16-03-2005, 11:09
Gigi е много прав според мен колата е удряна отпред и е сменена предницата с такава от стария модел, задната броня е оригинална, но отпред я прегледай може да не е удряна сериозно просто да са сложили старата маска по незнайни причини :wink:

georgyg
16-03-2005, 20:06
Днес по обясними причини не успях да я видя въпросната Алфа ама видях една друга
http://www.mobile.bg/perl/main.cgi?topm ... f1=details (http://www.mobile.bg/perl/main.cgi?topmenu=2&leftmenu=1&act=11104256503095800&f1=details)

Колата е с АГУ и е доста запазена от вътре, пише че е на 135 хил и изглеждат до някъде реални. Мой познат каза че автокъщата е добра и не прави проблеми с км. Говорих с момчето там и той ми каза че може да се закара в сервиз въпреки, че е без номера. Единствения проблем е че чука клапан предполагам защото работи малк шумно, та дори и загряла, но по двигателя нямаше грам масло и т.н. просто изглежда като нов и най-вече каза че ще свали от цената 200 лв. ама според моя човек на 5500 ще я даде 100%.
Помгайте за клапаните и къде да я карам евентуално и колко ще излизе ремонта?

Dodo 155
16-03-2005, 20:13
Може и да не е клапан :unsure:
Ако чука като на дизел, може и да е вариатор :unsure:
Незнам дали 1,4 TS 16V имат вариатор :? :unsure:
Щом са съгласни за сервиз, отиди във ВантоТрейд да я погледнат хората :wink: и ще ти кажат всичко какво има по колата та може и малко повече да им свалиш от цената тогава :wow:

georgyg
16-03-2005, 20:28
Това нищо не ми говори ама мисля да пазариме, но приблизително колко може да струва? А АГУ-то е с изпарител? Има ли някакво значение това?

georgyg
16-03-2005, 20:35
А Вантотреид е от Околовръстното шосе за към Студентски град ли?

А предполагам че диагностиката е под 50 лв.

Dodo 155
16-03-2005, 21:06
Това нищо не ми говори ама мисля да пазариме, но приблизително колко може да струва? А АГУ-то е с изпарител? Има ли някакво значение това?
Ако АГУ-то е слагано навън, мисля че няма да имаш проблем :wink: Там хората си вършат работата качествено :wink:
Ако е вариатор не знам колко ще струва, ама не е много. Трябва да си провериш на място, в зависимост от диагнозата :wink:
Ето и адрес на сервиза: http://www.alfaromeo-bg.com/forum/viewtopic.php?t=632
Там ще ти кажат хората колко ще струва, за да се оправи всичко и колко ще излязат консумативите - ремък, масла, филтри, тия които трябва да си смениш преди да я шпорнеш :D

georgyg
16-03-2005, 21:30
Консумативите под 300 лв няма да мина и това си е ясно ако не е и 400, но шумът от мотора ме притеснява инече АГУ-то си е слагано в Италия. А двигателя работи равномерно и на газ и на бензин без да губи обороти и т.н. Е аз не съм специалист, но двигателя изглежда кото нов просто няма грам масло никъде, е сигурен съм че е измит, но все пак ако течеше масло ще се види.

Е утре продължавам захода по автокъщите и ще пиша пак.

virusalfa
16-03-2005, 22:21
Gigi е много прав според мен колата е удряна отпред и е сменена предницата с такава от стария модел, задната броня е оригинална, но отпред я прегледай може да не е удряна сериозно просто да са сложили старата маска по незнайни причини :wink: На новия модел не само бронята е друга,а и решетката под предния капак,а има и други разлики :yes:

georgyg
16-03-2005, 23:27
А забравих да напиша, че съм изненадан от 2 неща. Първо от двигателя - 1.4 а почти няма празно място, за 2-ката не си и помислям как е събран и Климатроника - доста странно е реализиран. Едно време мой приятел караше 124-ка /87г и той явно е бил климатроник като гледам Алфа-та, но инече нямам тъпрпение утре да тръгна по автокъщите.

А като сравня Браво-то с 145-цата и направо съм влюбен в Алфа-та. На пръв поглед изглеждат един клас, ама седалките, таблото, волана, просто Алфа-та е един клас отгоре като дизайн и един клас като цена де.

georgyg
17-03-2005, 19:29
След захода по автокъщите видях, че Боксеровите Алфи са доста по евтини разликата е към 1000 лв. А дизелите са с още 1000 отгоре и под 7000 рядко има за съжаление.
А видях че има и някой наистина с климатроник не като спомената горе Алфа и има и с оригинално стерео, което в повечето случай му липсват половината копчета. Видях е две Алфи на Околовръстното шосе срещу входа за Обеля едната беше 98-ма Junior с 15 ки джанти и вс. екстри за 6200 на 90 хил. и до нея има една 97-ма година пак в вс. екстри на 135 хил. км. за 6400 лв. като тази Junior-а според мен е удряна и е пръскана което ме съмнява.
А и това което забелязах е че Алфите като цяло им е по шумен двигателя, но ми обясниха че е нормално, до колко е вярно разчитам на вас да кажете, но до тука фаворита ми е тази:
http://www.mobile.bg/perl/main.cgi?topm ... f1=details (http://www.mobile.bg/perl/main.cgi?topmenu=2&leftmenu=1&act=11104256503095800&f1=details)
Просто ми изглежда най добре подържана и въпреки че има забележки по боята поне знам че не е наконтена за продаване.
Мисля да поразгледам малко още и да видя коя ще ходи във ВантоТрейд :yes:
Но като че ли Алфата си е МАНИЯ!!!! Колкото повече ги гледам толкова повече я ОБИЧАМ!!!!

georgyg
17-03-2005, 20:35
А забравих до напиша и още нещо което ме съмнява, че НЯМЯ AirBag както пише, тъи като на волана няма надпис. Възможно ли е да няма надпис на волана, а в същност да го има, защото ме съмнява. На повечето които гледах имаха надписи.

georgyg
24-03-2005, 10:57
Здравейте пак от мен. Записах час във ВантоТрейд за утре - и ако всичко е наред я взимам и започва ходенето по мъките една седмица за регистрация, смяна на консумативи и т.н.
Утре ще пиша повече след диагностиката!!!

valjo
24-03-2005, 14:11
тая последната не стига че е с черни брони и огледала, ами и с
железни джанти :wallbash:
и е абс възможно да няма аирбаг
сигурно няма и АБС и задните спирачки са барабанни и ....

е наш Пламен продава една 146ца 1.8 ТС
http://www.mobile.bg/perl/main.cgi?topmenu=2&leftmenu=1&act=11111656998830123&f1=details

тя си е във Вантотрейд, така че поне може да и метнеш едно око ;)

georgyg
24-03-2005, 19:58
Ще я погледна утре ама разликата в цената е над 2000 лв., а аз ги нямам за съжаление. Ако имах 10000 щях да си взема нова кола, а не да ходя като гламав по автокъщите, но засега ги нямам. Инече аз гледах една Junior - 99 с вс. екстри, 15" джанти и т.н. но 6000, но без да съм специалист беше доста удряна!!!!
Е старата кола си е късмет, а и ми трябва кола от следващата седмица съм на работа, а без кола не става. От 3 седмици съм без кола и на баща ми на колата съм навартял 1500 км. и той още 1000, а и междувременно бях взел едно Fiat Punto и на него за 4 дена още 400 и се сещащ за какво говоря.

П.С. 146-цата изглежда отлично, но за съжаление цената ми е висока.

Edit. А до колкото дали са цветни броните и огледалата мога да кажа че и като са черни колата пак толкова ще върви, а когато имам желание майстора ми е много добър и за 100 лв е ги боядиса с поглед.

georgyg
25-03-2005, 21:18
Здравейте Алфсити - колеги ако мага така да се изразя. Днес ходих до ВантоТрейд и след всички огледи и мерения на компресия, окачване и т.н. вече съм горд собственик на Алфата!!! Утре ще дойде мой познат да ми сложи аларма и в понеделник съм в КАТ, Вторник във ВантоТрейд и Сряда ВЕЧЕ НА ПИСТАТА!!!
Е много се радвам за покупката и вече нямам търпение да дойде момента в който ще се кара.
Инече вариатора е за смяна и има запушен инжектор, но на газ работи добре. А и много ме кефи как набира направо е като самолет.

А имам и един въпрос свързан с колата.
Имате ли представа колко струват нормални свещи за колата, защото ми казаха доста висока цена, и че тези ще изкарат още към 20000 км а хубавите изкарват по 100-150 хил. но са 400 лв :cry:
А и задното гърне ще се сменя вероятно до към зимата, но за това ще мисля като му дойде времето.

Dexer
25-03-2005, 21:21
е кажи коя алфа си взе в крайна сметка :shock: :D
Иначе - ЧЕСТИТО! Със здраве да я караш и да и се радваш
Както казват на запад - Keep her clean!

georgyg
25-03-2005, 21:28
http://www.mobile.bg/perl/main.cgi?topm ... f1=details (http://www.mobile.bg/perl/main.cgi?topmenu=2&leftmenu=1&act=11104256503095800&f1=details) :yes:

boian
25-03-2005, 21:40
:clap: :cheers:

valjo
25-03-2005, 22:41
честито колега :cheers:
добре дошъл в клуба на 145ците:)

а по повод свещите, има два варианта за смяната им, единия е тоя за към 300лв (4 големи + 4 малки) за 100к км ...
но има и някаккъв по евтин за под 100лв всичко (за 20к км)
питай в александър ауто за него

ама дано не ти се налага скоро :)

Gogata
26-03-2005, 00:27
честито :cheers: със здраве и мерак да си е караш! :yes: И много и без аварийно шофиране! :wink:

Kostadin
26-03-2005, 09:50
а честито и от мене :cheers: и да си я караш със здраве, колата е страхотна :yes:

georgyg
26-03-2005, 20:55
А имам и един процедурен въпрос. Тъй като в единя от трети ключа липсва батерията имате ли представа дали в часовникарски магазин ще има такава и дали не си е забравил информацията в чипа, защото на баща ми в Пежо-то има 2 батерии, който се сменят последователно за да не се загуби информацията или поне така ми каза баща ми, ама той не е много по техническата страна.
А става въпрос за втория ключ, а не за Мастер ключа, а и като няма батерия сигурно няма да мога да запаля с него?
А във ВантоТрейд ще има ли батерия?

Edit: Защо където и да погледна пише, че 145 ТС е с 4 дискови спирачки, а мойте задните са барабанни. Не че има значение ама можете ли да ми дадете достоверен източник на инфо, както и ръководство на потребителя, защото много неща не са ми ясни, а моята книжка е на Италиански.
А инече колата ИМА ПЕРФЕКТНИ СПИРАЧКИ!!!

MONI
28-03-2005, 09:37
Честито колега ние с теб май сме от последните нови Алфисти- мартенски. Аз моята си я купих на 2 март и също като теб съм влюбен в нея :love: . Иначе е като твоята само дето е 98 и е ROSSA. Сега не мога да спя щото си чакам джантите които съм поръчал за да я разкрася още повече. Леко и безаварийно шофиране.

georgyg
28-03-2005, 12:55
А какво е ROSSA? :oops: Инече аз днес я регистрирах и след малко ще дойде мой познат да ми сложи аларма и да ми върже СД-то, надявам се в следващите 2 дена за мога да я застраховам и да и сменя консумативите и на пистата. А сипах и 98 днес за проба!!!

Kostadin
28-03-2005, 13:08
А какво е ROSSA? :oops:
червена :wink:

georgyg
30-03-2005, 17:48
честито колега :cheers:
добре дошъл в клуба на 145ците:)

а по повод свещите, има два варианта за смяната им, единия е тоя за към 300лв (4 големи + 4 малки) за 100к км ...
но има и някаккъв по евтин за под 100лв всичко (за 20к км)
питай в александър ауто за него

ама дано не ти се налага скоро :)

По повод прословутите свещи питах мой комшия, който има магазин за автоконсумативи и смяна на масла гуми и т.н. и ми каза че комплект свещи обикновени може да ми намери Bosh за 40 лв. и това направо ма успокой че инече вече втори ден не ме хваща сън.

А направих и застраховка и сега съм спокоен. За съжаление ми я направихо на по висока цена от колкото исках, но агентката ми обясни, че ако я застраховам па по-малко може много да рева след това.

Dodo 155
30-03-2005, 18:44
Здравей и ЧЕСТИТО :D
1. Това, че твоя комшия има магазин за аксесоари не е лошо, ама да не ти набутва тия боклуци БОШ точно за АЛФА :evil: Алфа работи само с Golden Lodge :wink: :yes: Всичко друго е :wazuup: и после ще си :wallbash: Виждал съм как работи Алфа със свещи БОШ и самите свещи и повярвай ми гледката бе ужасна :evil: По-добре дай повече пари отколкото да си вземеш БОШ и след това Golden Lodge, защото сам ще стигнеш до извода тогава :wink:
2. Агентите застраховат по ШВАКЕ :wazuup: В бездарния немски справочник, италянските коли се обезценяват доста в сравнение с "конските" автомобили :wink: Въпреки това, агентите надуват сумата, за да лапнат по-голяма премия :wink: Лошото е, че ако стане нещо не плащат по сумата, а по ШВАКЕ :wink: Ти можеш и за 20хил. да я застраховаш, изчезне ли ще отворят ШВАКЕ и колкото пише там ще ти платят толкова. Тия номерца не ги знаят много хора, особено нови собственици :wink: Не се отчайвай, човек се учи :yes: и мен ме резнаха така при първото ми КАСКО :wow:
За в бъдеще, ако не си сигурен в нещо, виж дали няма тема по съответния въпрос и ако няма пусни, кой с каквото може ще помага :wink:
УСПЕХ!

75 2.0 turbo
30-03-2005, 21:22
Алфа работи само с Golden Lodge ..........Виждал съм как работи Алфа със свещи БОШ и самите свещи и повярвай ми гледката бе ужасна ами аз пък съм карал 2 алфи със свещи бош и нямам нищи4ко против тях (общо над 100 000 км )а и цената на боша е дале4 по добра :idea:
а и не мисля 4е щом ти караш с голдени зна4и те са наи наи :yes: ако ти твърдиш 4е само те са хубави зна4и тоя форум по4ва да прили4а на :тунинг бг форум :wallbash:
там които каквото кара то е наи наи :lol:

Dodo 155
30-03-2005, 23:33
Много добре знаеш, че Twin Spark-а работи най-добре с Golden Lodge :wink:
Когато я купих моята трябваше да сменя свещи. Нямаше кой да ме светне какви да купя. Търсих ШАМПИОН, но не намерих за нея. Накрая отидох в КИРОВ и купих БОШ :wow: Извадиха ги от голям немски каталог и ми дадоха точно за моята :wink: Сложих свещите и все едно си закачих ремарке отзад :wazuup: А и разхода стана много добър - вдигна се с 3л./100км. :whistle: Станах като BMW 520i -харчеше, ама и не вървеше. След 300км ходене по мъките (толкова успях да мина) ме светнаха да купя Golden Lodge, а именно във форума на Алфа в Dir.bg :wink: :notworthy: на колегите тогава :D
Сложих въпросните свещи и колата стана Алфа :tongue: Взе да върви и да харчи нормално :yes: В крайна сметка свещите ми се вързаха 10+4(за БОШа)=14 х 8бр. = 112лв. :wow: Евтиното излезна скъпо :wink:
Казвам нещата от собствен опит. Има и NGK за Алфа, ама тогава намерих на 16лв./бр., два пъти по-скъпо от Golden Lodge :(

georgyg
31-03-2005, 10:17
Като станат за смяна свещите ще пиша пак какви да взема и от къде :D Сега трябва да сменя консумативите и съм готов засега де.

Инече за 2-3 дена каране установих, че колата наистина си е тежка макар да изглежда малка, но всеки ден пък ми е кеф като се кача зад волана :lol:

А инече от магазина в който преди пазарувах за Фиат-а ги разпитвах за частите и т.н. и като гледам са поносими ама това ще покаже времето.

Bobo
31-03-2005, 10:22
NJK :wink:

търтей
31-03-2005, 10:29
NJK :wink:
по-скъпи няма нали :lol:

Kostadin
31-03-2005, 16:05
аз карам мойта вече 30к с Голден Лодж по 8лв. броиката ми излезнаха и съм много доволен :wink:

75 2.0 turbo
31-03-2005, 19:40
NJK :wink: а за DENSO ? да ни осведомиш нещо :wow: или не карат а :lol: а бре я които каквото си сложи
с нега да си кара аз само с тъпаците от БОШ работя и нищо 4е ми
гори пове4ко си ги харесвам :lol: пък и цената им е доста по добра

virusalfa
31-03-2005, 19:42
NJK :wink: а за DENSO ? да ни осведомиш нещо :wow: или не карат а :lol: а бре я които каквото си сложи
с нега да си кара аз само с тъпаците от БОШ работя и нищо 4е ми
гори пове4ко си ги харесвам :lol: пък и цената им е доста по добраДензо ги внасят Косер-www.kosser.net

Bobo
01-04-2005, 08:55
NJK :wink:
по-скъпи няма нали :lol:

Има колега има :wink: ама ако искате си карайте трабантите и с "ИСКРА" пука ми на мене :lol: аз алфата я карам с NJK, само после да няма ама що клати ама що харчи ама що изби тва. А оня турбинирания да мълчи че той ги сменя всеки ден по два пъти неговите свещи :tongue: кво свещи той двигателите сменя така :lol:

търтей
01-04-2005, 13:57
сигурно, ама за какво да слага свещи дето ще изкарат 100к км като останалата част от колата няма :lol: :tongue: :lol:

Alfoso
01-04-2005, 14:20
Какво се лъжите всички не разбирам като свещите са NGK..може пък и седалките да ви са SPARKO :lol: :lol: :lol:

Bobo
01-04-2005, 15:46
сигурно, ама за какво да слага свещи дето ще изкарат 100к км като останалата част от колата няма :lol: :tongue: :lol:

Тука ми мирише на силно българска логика :tongue: Ти що не ядеш боклуци за 5 стотинки а ядеш за 5 лв като се на едно място ще отидат и нема да изкарат колкото теб а? :wow:

търтей
01-04-2005, 15:58
Тука ми мирише на силно българска логика :tongue:

не е баш така - просто има смислени и безмислени разходи - в случая според мен всички свещи по-скъпи от голдън лодж са безмислено изхвърляне
и кат каза българска логика - нали знаеш проговорката за голия тумбак и пищовите :wink: