PDA

View Full Version : Проблем със запалването



SIS
17-03-2005, 10:34
Вчера си е.а мамата.....Сутринта си паля колата, отивам си на работа и всичко е ОК. Тръгвам си вечерта от работа - пак паля ОК. Минавам 500 метра до Пирогов и спирам; върша си работата и пак паля - всичко е ОК - колата работи супер. Стигам на светофара срещу арката на Александровска и... естествено ме хваща червеното. Чакам си аз да светне зелено.....е светна, ама аз не тръгнах :( !!! Както си работеше колата, тъкмо дадох леко газ, за да потегля и....все едно излючих от контакт - загасна. Викам си: "как па я загасих като тъкмо почвах да отпускам съединителя?!?!". Паля (по-скоро опитвам да запаля), ама Алфата вика: "нема шанс"!!! Въртя, въртя - не става. Стартера върти много добре (акумулатора ми е нов), обаче как пък не прави и опити да захапе малко двигателя?! Имате ли идея какво може да се е случило? Горивна помпа?! Кабели на свещите май не са, защото требваше да почне да прекъсва или нещо от сорта, пък и така отведнъж да заминат всичките. Мислех да не е дистрибуторна капачка, ама делко не видях, само една черна кутия и четирите кабели, които от нея отиват в свещите, та явно е накакъв чишит електронно запалване. Ако вие имате някакви идеи, споделете ги. За пръв път ме оставя на път, че даже и на буксир ме теглиха (неприятно чувство).

търтей
17-03-2005, 10:39
имобилайзера към алармата

SIS
17-03-2005, 10:43
Не мисля - аз не съм с фабрична аларма, паля я с master ключа......

търтей
17-03-2005, 10:48
имаш ли аларма?
тя прекъсва ли запалването?

това което описваш 99% е от загуба на ток - а така тотолно се губи илил от имолибайзер/ключ маса или от бобина

SIS
17-03-2005, 11:14
Ами да - имам аларма, която прекъсва запалването...аз я закарах в сервиза, и там ще видим какво ще открият

SIS
18-03-2005, 14:30
turtey се оказа прав. Имобилайзера на алармата се е прее.ал, та оттам и всичките проблеми. Сега са ми върнали фабричното свързване (вързн е фабричния имобилайзер) и всичко би трябвало да е ОК, но това ще го видя като ида да си я взема :) и... платя съответната сума :(

търтей
18-03-2005, 19:37
turtey се оказа прав. Имобилайзера на алармата се е прее.ал, та оттам и всичките проблеми. Сега са ми върнали фабричното свързване (вързн е фабричния имобилайзер) и всичко би трябвало да е ОК, но това ще го видя като ида да си я взема :) и... платя съответната сума :(

мани парите важното е че нищо сериозно не е развалено

Dexer
20-03-2005, 14:36
ама търтея знае точно какво да каже!
И аз бях доскоро с тоя проблем - истината е че при такава рязка загуба на ток проблема най често е нещо дребно, и най често е свързано с допълнителни доработки по колите ни, професионална работа :D

alfamax
21-03-2005, 23:10
В такъв случай не би трябвало да ти взимат пари,защото ако са прекъсвали силова верига със реле за 5А както обикновено се случва от бързане или незнание... :yes: И другото което води до тази заблуда е означението примерно 16А или 20А ама ядец-при ток 3-5А след 6-8 месеца контактите издават багажа :wallbash: Китай,майна :?

SIS
22-03-2005, 10:22
Ами те ми вземат, защото алармата не е слагана в сервиза. Всъщност в парите се включва диагностика и не знам още какво...А аз с алармаджията не съм и ходил да се разправям. Нямам и желание!!! Той още, когато му казах, че исакм да ми сложи аларма на Алфа и се препоти....било много сложно, защото имало много електроника. След 4-5 часа работа ми каза, че нямал време да закачи третата врата, та след това требваше пак да ходя да я оправи и нея. Освен това, ми беше счупил лайсната около ръката за отваряне на вратата, защото явно не му е стигнал акъла да се досети, че може да има винт и няма нужда от напъване; пробил е няколко отвора в дясната вратата, които не е ползвал....?! Е тогава казах, че при него повече няма да стъпя....А сега, след тази история......няма шанс да стъпна там....

alfamax
22-03-2005, 19:34
Много поразии :yes: Аз бих се върнал поне да го ритна в задника :bash: Щото от опит знам че със сила нещата стават само при по-ранното руско автомобилостроене а Алфите са си много културни откъм електроника в сравнение примерно някоя френска мръсотия :whistle: Дано поне ти оправят белите на "майстора"