PDA

View Full Version : Въпрос за Ламбда сонда



MBlaST
19-03-2005, 14:35
Значи днес бях в БОШ сервиза да ми направят една диагностика,защото напоследък лампата на инжекциона светкаше от време на време,та момчето каза,че идвало от сондата проблема и че се подавала по-богата смес(оттам и разхода^).Иначе не можело да се изтрие от компютъра и ще си свети докато не я сменя.Също каза,че имали сонди за алфата ама цената ми дойде малко нанагорно-210лв и затова реших да питам тук: "Колеги от Пловдив кажете каква точно е сондата и къде да търся по-евтина. :help:

boian
20-03-2005, 17:42
Погледни в раздел "Продава"

Mitko Tenov
21-03-2005, 11:12
Моята сонда излезе към 170 лева.Взех я от магазина на Киров на Гладстон (до икономическия техникум).Ако я вземеш от сервиза монтажа маи е безплатен.

MBlaST
21-03-2005, 17:25
Значи днес потърсих в магазините и резултата е следният:
MAGNETI MARELLI - цена 130лв
Томко УСА - 116 лв

Кажете коя да взимам??!?! :wallbash:

alfamax
21-03-2005, 22:51
Марелито от Евросервиза ли е цената?Щото е за предпочитане тва другото що за изобретение е?Имам впредвид да не е внос неизвестен.Аз лично сложих NTK защото и старата беше такава.

MBlaST
22-03-2005, 00:26
alfamax Марелито незнам откъде точно е цената,защото момчето,което търсеше се обаждаше на много места.А относно другата марка Tomco са американски (УСА=USA) и не мисля,че са за изхвърляне и те,но все пак тъй като нямам много време да му мисля смятам утре да взема магнети-то и да карам нататък.
Ако някой има някакво мнение или препоръка относно избора ми моля да го изкаже колкото може по-бързо,защото утре към 17 отивам за Марелито.

MBlaST
24-03-2005, 17:23
Сондата е поставена и вече всичко си е 6+.
:clap: Още един път искам да благодаря на колегите който се отзоваха и имаха желание да помогнат. :cheers:

ceco
24-03-2005, 23:24
Сондата е поставена и вече всичко си е 6+.
:clap: Още един път искам да благодаря на колегите който се отзоваха и имаха желание да помогнат. :cheers:
Май имам същия проблем. Гори ми към 16 градско. дали има разлика в цената на сондата, моят мотор е 1.3

MBlaST
25-03-2005, 00:05
Колега,първо ако не си бил на диагностика отиди и виж какво ще покаже компютърът,пък ако е ламбдата ще смениш и ще видиш дали е това или има и нещо друго,защото 16литра са си множко,но не се знае нито колко ти е тежък дясният крак,нито дали са сменяни филтри милтри итнт..а иначе ламбдата ти е или с 4 или с три жици незнам точно,но цената няма да е повече от тази за моята,нито пък по-малко :yes:

nikicar
29-03-2005, 17:59
Ако на някой му се налага смяна на ламбда сондата мога да ви предложа и от 4те типа ламбди сонди.Имам универсални сонди със1 и 2 жици -60лв.лв. ,със 3 жици -80лв. и със 4 жици също 80лв. ако на някой от вас са му необходими мога да му изпратя .Пишете на имейла adventurecarbg@abv.bg .Ламди сондите са японски на Japanparts .

ceco
24-04-2005, 13:09
Марелито от Евросервиза ли е цената?Щото е за предпочитане тва другото що за изобретение е?Имам впредвид да не е внос неизвестен.Аз лично сложих NTK защото и старата беше такава.
И моята е NTK с три кабела ...червен ,бял и черен, а с куплунга ли я купи или без и от кой магазин. На моята е прекъснат червения кабел

Mury
24-04-2005, 22:15
Ами това 4е е прекъснат кабела не е много добре първо я премери преди да сменяш :wink: :yes: :wink:

Mury
25-04-2005, 12:13
И аз си мислех 4е сондата ми е за смяна защото и моята хар4еше доста но отидох на диагностика и вси4ко се оказа 4е е в ред смених свещи и въздушния филтър и колата се подобри и във вурвенето и в разхода ,сега хар4и между 12-13 в града със задръствания .Явно това си е разхода на тези коли :cry: :cry: :cry: Но аз си оби4ам а и като 4уя боксера и направо умирам :tongue: :tongue: :wow:

ceco
25-04-2005, 20:36
Аз ги смених, преди да погледна сондата- LH на Golden Lodge и въздушния също, а сондата е прекъсната точно в началото на кабела , май нещо не е работила и са я резнали ... откакто имам колата не съм я погледнал

Mury
25-04-2005, 21:09
Ами погледни този кабел защото може целия проблем да ти е от там.Моята я мерихме и се оказа 4е работи добре а разхода си е горе долу такъв между 11-13 :wink: :wink:

alfamax
25-04-2005, 21:56
Мини да премерим напреженията и ще се ориентираме по-точно-ул.Богомил1 отстрани на кооперацията има табела "Алармени системи".Тел ми е 0888228920-Жоро

ceco
29-04-2005, 19:56
Ами погледни този кабел защото може целия проблем да ти е от там.Моята я мерихме и се оказа 4е работи добре а разхода си е горе долу такъв между 11-13 :wink: :wink:
вече има нова сонда и нови свещи но пак издимява и мирише на суров бензин, казват че не го изгаря в цилиндъра и препоръчват да сложа по гъсто масло, сега съм със Селения Голд :wallbash:

boian
30-04-2005, 09:53
А как ти се движи СО-то, ако е високо и свещите и сондата са сменени и няма грешки в компа значи нещо куца в горивния процес-кабели, дюзи, някой пукнат маркуч на вакуума или както при мене се оказа че е от едната бобина

ceco
30-04-2005, 10:25
А как ти се движи СО-то, ако е високо и свещите и сондата са сменени и няма грешки в компа значи нещо куца в горивния процес-кабели, дюзи, някой пукнат маркуч на вакуума или както при мене се оказа че е от едната бобина
Благодария ти за съвета, но вече провериха дюзите и бобините...за бобината им казах да видят защото четох че ти имаше проблем с едната... това става като стоя на празен ход , иначе в движение се справя и изгаря всичко... СО е много високо :wallbash:

boian
30-04-2005, 10:44
Пиши като откриеш проблема. А мойто СО беше 1.5 преди да сменя бобината, после падна на 0.4 което е нормалното. А клапаните и компресията ти как са?

ceco
30-04-2005, 15:05
Пиши като откриеш проблема. А мойто СО беше 1.5 преди да сменя бобината, после падна на 0.4 което е нормалното. А клапаните и компресията ти как са?
компресия 11 извънграда я пробвах 160 км и отгоре дига ама ще и сменя маслото с по-гъсто и пак ще пробвам СО е 2 и нагоре :unsure: разхода падна сигурно от ламбдата но пак е над 10 извънграда

Mury
30-04-2005, 17:37
Nад 10 в града е нормално ама извън града е много .Мойта в града хар4и 12/13 на 100 и вси4ко и е наред.